پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

60 پروژه ورزشی فارس آماده بهره‌برداری است گفتگو

60 پروژه ورزشی فارس آماده بهره‌برداری است
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: در هفته تربیت بدنی که از بیست و ششم مهرماه آغاز می شود، 60 پروژه ورزشی در استان فارس به بهره برداری می رسد.

حیدرعلی کامیاب کلانتری دوشنبه در گفت وگویی بیان داشت: چون تعداد این پروژه ها زیاد است از این رو از هفته آینده با حضور معاونین وزارت ورزش و جوانان، افتتاح را آغاز خواهیم کرد که در همین زمان 50 خانه روستایی به بهره برداری میرسد و 130 خانه روستایی هم تجهیز خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: همچنین در اوایل آبان ماه با حضور وزیر ورزش و جوانان چندین پروژه از جمله مجموعه ورزشی پارسیان لامرد، خوابگاه 400 نفره مرودشت ، زمین چمن استاندارد بوانات، سالن چند منظوره بیدک آباده نیز به بهره برداری می رسد که با تحقق این امر سرانه ورزشی فارس در همه شهرستان ها افزایش چشمگیری خواهد داشت.
نور ورزشگاه حافظیه نیاز به بازسازی اساسی داشت
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در مورد نور ورزشگاه حافظیه که با انتقاداتی همراه است گفت: ورزشگاه پیر و فرسود حافظیه شیراز نیاز به بازسازی اساسی داشت و دکل نور آن مربوط به 30 سال پیش است که در زمان برگزاری مسابقات چهار جانبه فوتبال شیراز نیز با مشکل نور مواجه شدیم.
کامیاب کلانتری اضافه کرد: از آن جا که کیفیت برای تعمیر و بازسازی مجموعه ها مد نظر ماست، طبیعی است که زمان نیاز دارد تا درست شود و نور این ورزشگاه با 1400 لوکس(واحد اندازه گیری نور) تا بیستم مهرماه آماده می شود و یکی دیگر از علت های تاخیر در این کار کمبود نقدینگی است که می باید لوازم را به صورت نقد خریداری می کردیم اگر چه این کار می توانست 15 سال پیش صورت گیرد.
او با بیان اینکه ما منکر زحمات و کارهایی که مدیران کل پیشین کشیدن، نیستیم و آنها کارهای زیادی انجام دادند، اظهار داشت: نیاز است که ورزشگاه های حافظیه و شهید دستغیب شیراز بازسازی اساسی شوند و سکوهای ورزشگاه حافظیه هم باید دوباره تعمیر شود و چمن ورزشگاه پارس شیراز نیز در حال کشت است تا زمان برگزاری فینال مسابقات جام حذفی آماده می شود.
کمک به مدال آوران
وی همچنین گفت: مدال آوران حق دارند برای افتخاری که کسب می کنند پاداش بگیرند اما باید در به کاربردن ادبیات خود برای گرفتن حق تجدید نظر کنند و در شان آنها نیست که اینگونه رفتار شود اگرچه کار بزرگ آنها با هیچ مبلغی قابل جبران نیست و در حد بضاعت نیز کمک شده است.
کامیاب کلانتری ادامه داد: طی پنج سال گذشته و در مناسبت های مختلف مبلغ 2 میلیارد تومان به قهرمانان کمک شده است و بر اساس مصوبات شورای عالی ورزش نیز برای مدال آوران بازی های آسیایی برای طلا 30 سکه، نقره 20 سکه و برنز 10 سکه در نظر گرفته شد و معادل آن به صورت نقدی به حساب هیات های مربوط واریز شد و با حضور استاندار فارس نیز تجلیل شدند.
این مقام مسئول افزود: حتی ما ایاب و ذهاب ورزشکاران ملی پوش را که در وظیفه فدراسیون مربوط است پرداخت کردیم و باید تفکر حرفه ای داشته باشیم و دور از انصاف است که بگوییم هیچ کمک نشده است اما می دانیم که حق آنها بسیار بیشتر است و در مورد مسکن قهرمانان نیز نیاز به قانون است و از همه مدیران تقاضا داریم به ورزشکاران که پرچم کشورمان را به اهتزاز در می آورند کمک کنند.
وی گفت : وزیر ورزش جوانان و رئیس جمهوری هم در مناسبت های مختلف از ورزشکاران ملی تجلیل کردند و با مصوبه ای که وجود دارد قهرمان نیز اشتغال بکار آنها حل شده و مشغول به کار هستند.
شیراز میزبان چندین مسابقه بین المللی است
مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت : مسابقات جهانی کونگ فو با حضور 60 کشور ، مسابقات بدمینتون جام بین المللی فجر، کشتی جام تختی، رزم سواره جهانی و مسابقات زیبایی اسب از جمله مسابقاتی است که تا پایان سال در شیراز برگزار خواهد شد که این امر موجب رونق گردشگری می شود.
وی از رحیمی استاندار فارس تشکر کرد و افزود : برای کسب اعتبار در ورزش هرگاه سراغ استاندار رفتیم جواب مثبت داد و از اینکه زمان افتتاح سال 6 هزار نفره شیراز با بدقولی مواجه شدیم، این پروژه در اختیار ما نیست و متولی ساخت آن وزارت ورزش است اما استاندار فارس کمک کردتا با کیفیت بهتری این سالن به اتمام برسد و در سفر رئیس جمهوری به شیراز این سالن به بهره برداری می رسد.
وی گفت : سالن شش هزار نفره ظرف حدود 2 سال و نیم ساخته شد که در این زمنیه رکورد زدیم ضمن اینکه سالنی هم بوده با 16 سال سابقه که به اتمام رساندیم و کار محوطه سازی و پارکینگ سالن بزرگ شیراز هم در حال انجام است.
هنوز ارزیایی المپیاد استعداد یابی انجام نشده است
مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: برگزاری مسابقات برای شناسایی استعدادها کار بسیار خوبی است که باید انجام می شد اگر چه آموزش و پرورش هم می تواند این مسابقات را انجام دهد و استعدادها را در اختیار اداره کل ورزش قرار دهد، اما ارزیابی این مسابقات که دومین دوره آن هست هنوز از سوی وزارت ورزش و جوانان در مورد رتبه بندی استان ها انجام نشده است.
وی گفت : سال 97 فرصت برای آماده سازی نداشتیم چرا که در یک زمان کوتاه اعلام شد که این مسابقات برگزار می شود اما امسال نتایج خوبی به ویژه در رشته های تیمی گرفتیم و تنوع مدال ها نیز به سایر رشته ها کشیده شده که این امر بسیار خوب است.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: هم اینک هیات هایی که دراین مسابقات شرکت داشتند تحت بررسی قرار دادیم و از آنجا که در وزنه برداری یک زمان قطب کشور بودیم انتظار داریم که کارهای بیشتری صورت گیرد اگرچه پس از حدود 10 سال یک وزنه بردار از استان فارس بنام زارع به تیم ملی راه یافت و در رشته شنا هم انتظار زیاد داریم اما نونهالان فارس قهرمان کشور شدند که زمینه رشد دوباره این ر شته شروع شده است.
وی گفت: در رشته های تیمی همچون هندبال و بسکتبال نیز مقام های ارزشمندی کسب کردیم و اینکه بخواهیم با مسابقات المپیاد ایرانیان که 10 سال پیش برگزار شد بسنجیم کار درستی نیست چرا که در آن زمان این مسابقات در سه رده سنی برگزار می شد اما هم اینک در یک رده سنی انجام می شود.
کامیاب کلانتری افزود: برخی از رشته ها نتایج خوبی گرفتند وبرخی نیز که نتوانستند نمره قبولی بگیرند حتما به آنها گوشزد خواهیم کرد و با هیچ کس هم تعارف نداریم چرا که آنها زیرساخت هایی هم دارند که منبع در آمد خوبی برای آنهاست.
وی افزود: اینکه می گویند برای انتخاب روسای هیات های ورزشی سیاسی کاری می شود اینگونه نیست ، چرا که ما برای برگزاری مجمع اگهی زدیم که افزاد بیایند ثبت نام کنند، وقتی کسی استقبال نمی کند و مجمع با یک کاندیدا برگزارمی شود باید چکارکنیم ؟ ما حتی برای انتخاب روسای برخی هیات ها 2 بار آگهی زدیم ضمن اینکه ما بدنبال جوانگرایی در هیات ها ی ورزشی هم هستیم .
300 میلیون تومان به تیم های فوتبال و فوتسال کمک شد
وی گفت : با حمایت استاندار فارس در فاز دوم کمک به تیم های فوتبال و فوتسال مبلغ 300 میلیون تومان به تیمهای فجر، قشقایی، پارس آرا، صنعت فجر، ارژن، شاهد و زاگرس کمک کردیم و به دنبال آن هستیم تا مبلغ یک میلیارد تومان به سایر تیم های لیگ برتری کمک شود.
9600 /1876


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سه روستا در زلزله خان‌زنیان شیراز آسیب جدی‌تری دیدند

16 کامیون از کمک‌های مردم فارس به سیستان و بلوچستان ارسال شد

برف و سرما برخی مدارس فارس را تعطیل کرد

سپیدان با 56 میلیمتر بیشترین بارش را در فارس داشت

100 مسافر گرفتار در کولاک اقلید اسکان یافتند

افزایش 3.5 درصدی مصدومان حوادث رانندگی در فارس

آغازبارش های استان فارس از چهارشنبه / یخبندان در راه است

فارس بارانی می‌شود

پرداخت افزون بر پنج هزار و 900 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان فارس

پخت روزانه 6 هزار پرس غذای گرم در مناطق سیل زده

بهبود یافتگان سو مصرف مواد مخدر به دیدن تئاتر رفتند

پیکر یکی از شهدای سقوط هواپیما در شیراز به خاک سپرده شد

ارسال بسته‌های غذایی از فارس به مناطق سیلزده جنوب

20 تُن ترشی غیر بهداشتی در شهرستان زرقان نابود شد

پروانه برای واحدهای مستقر در شهرک‌های کشاورزی رایگان صادر می‌شود

تخریب‌کننده دستگاه‌های خودپرداز در داراب بازداشت شد

توجه ویژه به پیش دبستانی‌ها در اجرای سند تحول بنیادین

شهید سلیمانی الگوی نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی

دختر دارابی، نوشته خود را به سردار شهید سلیمانی تقدیم کرد

بارندگی در جنوب فارس تشدید می‌شود

مرگ مشکوک به خودکشی مرد 58 ساله در شیراز

10.7درصد زنان فارس از همسرانشان بزرگتر هستند

واژگونی خودرو در شیراز 16 مصدوم به همراه داشت

تعیین تکلیف همه زندانیان فارس

محور جهرم به لار بازهم قربانی گرفت

کشف 825 کیلو مواد مخدر در استان فارس

بازسازی تاسیسات آبرسانی روستاهای خسارت دیده از سیل در لامرد

حادثه برای پراید حامل دانش‌آموز در شیراز/ 5 نفر مصدوم شدند

تحویل 90 هزار قطعه کارت سوخت در فارس

مدارس اقلید به علت بارش باران تعطیل شد

تعهدات بیمه برای انجیرستان‌های استهبان افزایش یافت

شروع ثبت‌نام طرح ملی مسکن از 26 آذر در فارس

جمع آوری انشعابات غیر مجاز برق در گویم شهرستان شیراز

شهردار شیراز برکنار نمی شود

بارش برف و باران شش روزه در 31 استان

تخصیص 22.5 میلیارد تومان برای تامین آب عشایر فارس

یک آپارتمان مسکن مهر مرودشت دچار آتش سوزی شد

آیا کارتن خوابی دانشجویان گره از مشکل بی خانمان ها می گشاید

شمال غربی و غرب استان فارس سه شنبه بارانی است

آنفلوآنزا در استان فارس 12 قربانی گرفت

15 میلیارد ریال به خانه جوان در ناآرامی شیراز خسارت وارد شد

توزیع داروی تقلبی در شیراز و پیگیری قضایی

هفته فیلم لهستان با نمایش 7 فیلم برگزار می شود

دستگاه های فارس آماده بارش های فصل سرما هستند

2 شکارچی غیرمجاز خارجی در فرودگاه شیراز دستگیر شدند

آزادراه شیراز- اصفهان 72 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سرما بازهم وضعیت گوجه‌فرنگی را قرمز کرد

لزوم توقف ارابه های مرگ در جاده های فارس

آغاز به کار همایش سراسری کانون‌های وکلای دادگستری کشور در شیراز

شمارش معکوس برای پایان ساخت واحدهای آسیب دیده از سیل استان فارس