پیام فارس

آخرين مطالب

60 پروژه ورزشی فارس آماده بهره‌برداری است گفتگو

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: در هفته تربیت بدنی که از بیست و ششم مهرماه آغاز می شود، 60 پروژه ورزشی در استان فارس به بهره برداری می رسد.

حیدرعلی کامیاب کلانتری دوشنبه در گفت وگویی بیان داشت: چون تعداد این پروژه ها زیاد است از این رو از هفته آینده با حضور معاونین وزارت ورزش و جوانان، افتتاح را آغاز خواهیم کرد که در همین زمان 50 خانه روستایی به بهره برداری میرسد و 130 خانه روستایی هم تجهیز خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: همچنین در اوایل آبان ماه با حضور وزیر ورزش و جوانان چندین پروژه از جمله مجموعه ورزشی پارسیان لامرد، خوابگاه 400 نفره مرودشت ، زمین چمن استاندارد بوانات، سالن چند منظوره بیدک آباده نیز به بهره برداری می رسد که با تحقق این امر سرانه ورزشی فارس در همه شهرستان ها افزایش چشمگیری خواهد داشت.
نور ورزشگاه حافظیه نیاز به بازسازی اساسی داشت
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در مورد نور ورزشگاه حافظیه که با انتقاداتی همراه است گفت: ورزشگاه پیر و فرسود حافظیه شیراز نیاز به بازسازی اساسی داشت و دکل نور آن مربوط به 30 سال پیش است که در زمان برگزاری مسابقات چهار جانبه فوتبال شیراز نیز با مشکل نور مواجه شدیم.
کامیاب کلانتری اضافه کرد: از آن جا که کیفیت برای تعمیر و بازسازی مجموعه ها مد نظر ماست، طبیعی است که زمان نیاز دارد تا درست شود و نور این ورزشگاه با 1400 لوکس(واحد اندازه گیری نور) تا بیستم مهرماه آماده می شود و یکی دیگر از علت های تاخیر در این کار کمبود نقدینگی است که می باید لوازم را به صورت نقد خریداری می کردیم اگر چه این کار می توانست 15 سال پیش صورت گیرد.
او با بیان اینکه ما منکر زحمات و کارهایی که مدیران کل پیشین کشیدن، نیستیم و آنها کارهای زیادی انجام دادند، اظهار داشت: نیاز است که ورزشگاه های حافظیه و شهید دستغیب شیراز بازسازی اساسی شوند و سکوهای ورزشگاه حافظیه هم باید دوباره تعمیر شود و چمن ورزشگاه پارس شیراز نیز در حال کشت است تا زمان برگزاری فینال مسابقات جام حذفی آماده می شود.
کمک به مدال آوران
وی همچنین گفت: مدال آوران حق دارند برای افتخاری که کسب می کنند پاداش بگیرند اما باید در به کاربردن ادبیات خود برای گرفتن حق تجدید نظر کنند و در شان آنها نیست که اینگونه رفتار شود اگرچه کار بزرگ آنها با هیچ مبلغی قابل جبران نیست و در حد بضاعت نیز کمک شده است.
کامیاب کلانتری ادامه داد: طی پنج سال گذشته و در مناسبت های مختلف مبلغ 2 میلیارد تومان به قهرمانان کمک شده است و بر اساس مصوبات شورای عالی ورزش نیز برای مدال آوران بازی های آسیایی برای طلا 30 سکه، نقره 20 سکه و برنز 10 سکه در نظر گرفته شد و معادل آن به صورت نقدی به حساب هیات های مربوط واریز شد و با حضور استاندار فارس نیز تجلیل شدند.
این مقام مسئول افزود: حتی ما ایاب و ذهاب ورزشکاران ملی پوش را که در وظیفه فدراسیون مربوط است پرداخت کردیم و باید تفکر حرفه ای داشته باشیم و دور از انصاف است که بگوییم هیچ کمک نشده است اما می دانیم که حق آنها بسیار بیشتر است و در مورد مسکن قهرمانان نیز نیاز به قانون است و از همه مدیران تقاضا داریم به ورزشکاران که پرچم کشورمان را به اهتزاز در می آورند کمک کنند.
وی گفت : وزیر ورزش جوانان و رئیس جمهوری هم در مناسبت های مختلف از ورزشکاران ملی تجلیل کردند و با مصوبه ای که وجود دارد قهرمان نیز اشتغال بکار آنها حل شده و مشغول به کار هستند.
شیراز میزبان چندین مسابقه بین المللی است
مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت : مسابقات جهانی کونگ فو با حضور 60 کشور ، مسابقات بدمینتون جام بین المللی فجر، کشتی جام تختی، رزم سواره جهانی و مسابقات زیبایی اسب از جمله مسابقاتی است که تا پایان سال در شیراز برگزار خواهد شد که این امر موجب رونق گردشگری می شود.
وی از رحیمی استاندار فارس تشکر کرد و افزود : برای کسب اعتبار در ورزش هرگاه سراغ استاندار رفتیم جواب مثبت داد و از اینکه زمان افتتاح سال 6 هزار نفره شیراز با بدقولی مواجه شدیم، این پروژه در اختیار ما نیست و متولی ساخت آن وزارت ورزش است اما استاندار فارس کمک کردتا با کیفیت بهتری این سالن به اتمام برسد و در سفر رئیس جمهوری به شیراز این سالن به بهره برداری می رسد.
وی گفت : سالن شش هزار نفره ظرف حدود 2 سال و نیم ساخته شد که در این زمنیه رکورد زدیم ضمن اینکه سالنی هم بوده با 16 سال سابقه که به اتمام رساندیم و کار محوطه سازی و پارکینگ سالن بزرگ شیراز هم در حال انجام است.
هنوز ارزیایی المپیاد استعداد یابی انجام نشده است
مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: برگزاری مسابقات برای شناسایی استعدادها کار بسیار خوبی است که باید انجام می شد اگر چه آموزش و پرورش هم می تواند این مسابقات را انجام دهد و استعدادها را در اختیار اداره کل ورزش قرار دهد، اما ارزیابی این مسابقات که دومین دوره آن هست هنوز از سوی وزارت ورزش و جوانان در مورد رتبه بندی استان ها انجام نشده است.
وی گفت : سال 97 فرصت برای آماده سازی نداشتیم چرا که در یک زمان کوتاه اعلام شد که این مسابقات برگزار می شود اما امسال نتایج خوبی به ویژه در رشته های تیمی گرفتیم و تنوع مدال ها نیز به سایر رشته ها کشیده شده که این امر بسیار خوب است.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس افزود: هم اینک هیات هایی که دراین مسابقات شرکت داشتند تحت بررسی قرار دادیم و از آنجا که در وزنه برداری یک زمان قطب کشور بودیم انتظار داریم که کارهای بیشتری صورت گیرد اگرچه پس از حدود 10 سال یک وزنه بردار از استان فارس بنام زارع به تیم ملی راه یافت و در رشته شنا هم انتظار زیاد داریم اما نونهالان فارس قهرمان کشور شدند که زمینه رشد دوباره این ر شته شروع شده است.
وی گفت: در رشته های تیمی همچون هندبال و بسکتبال نیز مقام های ارزشمندی کسب کردیم و اینکه بخواهیم با مسابقات المپیاد ایرانیان که 10 سال پیش برگزار شد بسنجیم کار درستی نیست چرا که در آن زمان این مسابقات در سه رده سنی برگزار می شد اما هم اینک در یک رده سنی انجام می شود.
کامیاب کلانتری افزود: برخی از رشته ها نتایج خوبی گرفتند وبرخی نیز که نتوانستند نمره قبولی بگیرند حتما به آنها گوشزد خواهیم کرد و با هیچ کس هم تعارف نداریم چرا که آنها زیرساخت هایی هم دارند که منبع در آمد خوبی برای آنهاست.
وی افزود: اینکه می گویند برای انتخاب روسای هیات های ورزشی سیاسی کاری می شود اینگونه نیست ، چرا که ما برای برگزاری مجمع اگهی زدیم که افزاد بیایند ثبت نام کنند، وقتی کسی استقبال نمی کند و مجمع با یک کاندیدا برگزارمی شود باید چکارکنیم ؟ ما حتی برای انتخاب روسای برخی هیات ها 2 بار آگهی زدیم ضمن اینکه ما بدنبال جوانگرایی در هیات ها ی ورزشی هم هستیم .
300 میلیون تومان به تیم های فوتبال و فوتسال کمک شد
وی گفت : با حمایت استاندار فارس در فاز دوم کمک به تیم های فوتبال و فوتسال مبلغ 300 میلیون تومان به تیمهای فجر، قشقایی، پارس آرا، صنعت فجر، ارژن، شاهد و زاگرس کمک کردیم و به دنبال آن هستیم تا مبلغ یک میلیارد تومان به سایر تیم های لیگ برتری کمک شود.
9600 /1876


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کیش ایر، پیشگام خطوط هوایی در ورود به بورس

نمایشی از حضور دانش آموزان غیور ایران در جبهه های جنگ

صادرات سیگار تقریبا 2 برابر شد

ترامپ احتمالا حاضر به ترک صلح‌آمیز قدرت نخواهد شد

آغاز فعالیت رسمی دختران ایرانی در پاورلیفتینگ

بازدید از برخی اماکن فرهنگی و تاریخی فارس ششم مهرماه رایگان است

همسان‌ سازی 90 درصدی حقوق بازنشستگان

گلابی از آمریکا و چین قاچاقی وارد ایران می‌ شود!

نماینده مریوان: راهی برای با شرافت‌ زیستن نمانده

پاسخ قاطع ایران به نطق مغرضانه پادشاه سعودی

شارژ مالی بازیکنان پرسپولیس برای بردن الشارجه

افتتاح 4 پروژه گردشگری در فارس

مزارشریف به دنبال تجارب و تجهیزات تهران در زمینه مدیریت پسماند است

افتتاح 4 پروژه گردشگری توسط رئیس جمهور در استان فارس

معاون استاندار فارس:پروژه کمربندی شمال شرق شیراز شتاب می‌گیرد

معاون وزیر ورزش و جوانان: 335 طرح ورزشی در کشور افتتاح شد

چهار پروژه ملی حوزه گردشگری در استان فارس به بهره برداری رسید

25 هزار نفر از بسته‌های حمایتی «ایران همدل» بهره مند شدند

توزیع 25 هزار بسته معیشتی میان مددجویان بهزیستی فارس

دستگیری 203 شکارچی غیر مجاز در استان فارس

ورزشگاه 2 هزار نفری بخش خشت کازرون به بهره‌برداری رسید

ورزشگاه پنج هزار نفری بخش خشت کازرون به بهره‌برداری رسید

کابل به تجربه، دانش و تجهیزات شهرداری تهران و پیمانکاران خصوصی ایران نیازمند است

نماز جمعه این هفته در 20 شهر فارس برگزار نمی شود

پاداش 500 میلیونی برای استقلال بعد از برد الاهلی

افشاگری درباره مذاکره عجیب با استراماچونی

مجتمع آبرسانی و تامین آب پایدار عشایر فارس در اقلید افتتاح شد

باید از تجربه و تخصص شهرداری تهران نهایت استفاده را ببریم

خانه‌ی آخر اهل تهران

خانه‌ آخر اهالی تهران

حناچی: محدودیت و کمبود نباید فقط برای یک عده باشد

حناچی: اختلافات داخلی می تواند پاشنه آشیل کشور شود

شهروند نویسنده کتاب شهر است

زالی: تهران هفته سخت‌ تر کرونایی را در پیش دارد

واعظی: منتظریم کره‌ جنوبی به وعده خود عمل کند

«چهل چراغ» در «کهف الشهدا »روشن می شود

نماز جمعه این هفته در 8 شهرستان فارس اقامه نمی‌شود

فوت 5 مادر باردار بر اثر کرونا در اصفهان

فرهنگ سازی برای حفاظت از غارهای استان همچنان حرف اول را می زند/ حمایتهای پژوهشی و تخصیص اعتبار استانی دو راهکار برای توسعه پایدار غارها

فرماندار شیراز: اعضای شورای شهر صدرا باید به صورت انفرادی استعفا دهند

جدول پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 3 مهر در تمام مقاطع تحصیلی

پایبندی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت به الزامات و ملاحظات محیط زیستی

قدردانی از شرکت هواپیمایی کیش

11 هزار کارمند فارس حامی کودکان یتیم شدند

روحانی: عده‌ای کنار ننشینند و فقط راه و چاره بدهند

لزوم آمادگی صددرصدی پایگاه های مدیریت بحران تهران

مجموعه ورزشی بخش خشت کازرون افتتاح می‌شود

نماز جمعه چهارم مهرماه 99 در 20 شهر فارس برگزار نمی‌شود

چهار پروژه ملی در حوزه گردشگری در فارس افتتاح می‌شود

تکلیف نخاله های ساختمانی چیست؟