پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

560 پزشک و کادر درمان اعزامی از فارس به زائران اربعین خدمات می‌دهند اجتماعي

560 پزشک و کادر درمان اعزامی از فارس به زائران اربعین خدمات می‌دهند
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز - سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از استقرار 560 پزشک ،پیراپزشک و پرستار در قالب کادر درمانی این دانشگاه در ایام اربعین حسینی خبر داد و گفت:همزمان با مراسم پیاده روی اربعین حسینی، تیم اعزامی درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از روز پنج‌شنبه به مدت 12 روز به زائران خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

دکتر علی اکبری روز چهارشنبه با اعلام اینکه با برگزاری بزرگترین اجتماع باشکوه مسلمان در کربلای معلی این دانشگاه پوشش خدمات بهداشتی درمانی خود را افزایش داده است گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب هشت تیم مستقر در 13 موکب از طریق 560 پزشک متخصص،پزشک عمومی ،تکنسین اورژانس و پرستار در صورت نیاز به زائران اربعین خدمات تخصصی ارائه می دهند .
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت:تمامی این تیم‌ها از روز پنج شنبه 18 مهر ماه اعزام و به مدت 12 روز در مکان‌های مشخص شده و همچنین در محل کربلای معلی مستقر بوده وزائران حسینی می‌توانند خدمات بهداشتی و درمانی دریافت نمایند.
اکبری با بیان اینکه در حاشیه اعزام کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،قرار است تعداد 11دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس نیز در محل‌های پیاده روی زائران حسینی مستقر شوند افزود: با اعزام این تعداد آمبولانس 35 تکنسین اورژانس نیز اعزام می شوند تا به زائران خدمات پیش بیمارستانی ارائه دهند.
این مقام مسوول یادآور شد: پزشکان متخصص اعزامی به موکب‌ها را جراح مغز و اعصاب، طب اورژانس، جراح عمومی، متخصص زنان و زایمان و بیهوشی تشکیل می دهند که در کنار این متخصصین دانشجویان سال آخر رشته‌های مختلف پزشکی نیز حضور دارند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز،ارائه خدمات پزشکی در موکب ها را محدود به خدمات پزشکی سرپایی دانست و اضافه کرد:با توجه به شرایط و حجم مراجعات امکان ارائه خدمات بستری وجود ندارد وبیمار در صورت نیاز به خدمات فوق تخصصی وجراحی تخصصی با هماهنگی در یکی از بیمارستان‌های کربلا بستری خواهد شد.
این مقام مسئول یادآورشد: زائران می‌توانند در صورت نیاز به دریافت خدمات دارویی ،از پزشکان مستقر در موکب‌ها و خدمات تخصصی آنان برخوردار شوند.
6113


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield