پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

نیروهای امدادی اورژانس فارس راهی مرز شلمچه شدند اجتماعي

نیروهای امدادی اورژانس  فارس راهی مرز شلمچه شدند
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز - 35 نفر نیروی امدادی اورژانس فارس به همراه 11 دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و خودروی تعمیرگاه سیار با بدرقه مسوولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای خدمات رسانی به زائران اربعین راهی مرز شلمچه در استان خوزستان شدند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز چهارشنبه اعلام کرد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته، اورژانس فارس به عنوان یکی از مراکز دانشگاهی تیپ یک با کاروانی شامل 11 دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و خودروی تعمیرگاه سیار به همراه 35 نفر از کارکنان اورژانس،به زائران اربعین خدمات فوریت‌های پزشکی می‌دهد.
دکتر محمدجواد مرادیان در مراسم بدرقه نیروهای امدادی اورژانس افزود: بر اساس هماهنگی‌هایی که با اورژانس کشور انجام شده، تمام مرز شلمچه را با همراهی اورژانس آبادان پوشش می دهیم و تمام خدمات پزشکی به زائران اربعین حسینی ارایه می شود.
وی با اشاره به برپایی موکب احمد بن موسی(ع) از سوی استانداری فارس و شهرداری شیراز در مرز شلمچه، اضافه کرد: دو دستگاه آمبولانس در کنار این موکب مستقر می شوند و به زائران استان فارس که در این موکب حضور دارند، خدمات رسانی می‌کنند.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: از ویژگی‌های اعزام کارکنان اورژانس در سال جاری این است که بر اساس هماهنگی انجام شده، دو دستگاه آمبولانس کدگذاری شد تا در صورت مصدومیت زائران در آن سوی مرز، بتوانیم از مرز عبور کنیم و مصدوم به داخل کشور، منتقل شود.
دکتر مرادیان اضافه کرد: در حیطه خدمات «ضد استقرار»، آمبولانس‌ها در مسیر برگشت، چنانچه بیماری از اهالی استان فارس در بیمارستان‌های استان خوزستان بستری باشد، فرد بیمار را به شهرستان محل سکونتش، منتقل می کنند.
او با بیان اینکه برنامه قطعی استقرار آمبولانس های استان فارس در مرز شلمچه از 17 تا 27 مهر است، ادامه داد: اما تا زمانی که برگشت زائران ادامه دارد، آمبولانس های اورژانس فارس در مرز حضور دارند و در روزهای پس از اربعین نیز به زائران خدمات رسانی می شود.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از آماده باش تمام نیروها و امکانات اورژانس در استان فارس در کنار اعزام نیرو به مرز شلمچه خبر داد و افزود: با توجه به تردد زائران ایرانی و خارجی اربعین حسینی از مرزهای شرقی تا غربی و نقاط شمالی به مناطق جنوبی کشور، به تمام پایگاه های اورژانس آماده باش داده شده و حوزه های بهداشت و اورژانس در شهرستان هایی مانند ممسنی ، رستم و نی ریز که مبادی ورودی و خروجی تردد زائران هستند، ایستگاه های سلامت برپا کرده اند تا زائران در بدو ورود به این شهرها خدمات سلامت را دریافت کنند.
دکتر مرادیان گفت: در این ایام، چهار بالگرد اورژانس فارس نیز فعال و آماده است تا در صورت نیاز به ارایه خدمات، پوشش هوایی و امداد به زائران انجام شود.
او از وجود آمبولانس های ذخیره در هر شهرستان برای ارایه خدمات در موارد ضروری خبر داد و افزود: در ایام برگزاری آیین پیاده روی اربعین حسینی، این آمبولانس ها در ناوگان اورژانس فارس فعال هستند و کارکنان اورژانس نیز با نوبت کاری فشرده تر به مردم خدمات رسانی می کنند تا در این زمینه خللی ایجاد نشود.
6113


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield