پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد شیراز شد سياسي

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد شیراز شد
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 17مهرماه 98 به قصد سفری سه روزه وارد شیراز شد.

مهم‌ترین برنامه سید عباس صالحی در این سفر که تا 19مهرماه ادامه خواهد داشت، حضور در آیین یادروز حافظ است که در شامگاه جمعه برگزار می‌شود.
وی در گام نخست، با حضور در گلزار شهدای دارالرحمه شیراز، به مقام شامخ این شهیدان ادای احترام می‌کند، شرکت در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، دیدار با تولیت آستان احمدی و محمدی و دیدار با امام جمعه شیراز از برنامه‌های روز چهارشنبه است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجشنبه، ضمن دیدار با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در منزل دو تن از هنرمندان پیشکسوت شیراز حضور خواهد یافت؛ همچنین هنرمندان، فرهنگوران، اهالی رسانه و روسای شهرستان‌های استان فارس با وزیر فرهنگ در دانشگاه شیراز دیدار و گفت‌وگو می‌کنند. پایان بخش برنامه‌های صالحی دیدار با مدیران هم‌خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس است.
جمعه و در واپسین روز از این سفر، مرودشتی‌ها میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و درنهایت پرونده سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در برنامه یادروز حافظ در شامگاه جمعه بسته خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از این در مهرماه 1396 در آیین یادروز حافظ شرکت کرده بود.
مراسم رسمی یادروز حافظ از شامگاه 19 مهرماه و با حضور ارادتمندان به آستان حافظ برگزار می‌شود و تا 20مهرماه ادامه دارد. موضوع نشست علمی یادروز حافظ در سال 1398 "حافظ و انسان دیروز و امروز" عنوان شده است. برگزار کننده اصلی مراسم یادروز حافظ مرکز حافظ‌شناسی است که به‌ ویژه در زمینه نشست علمی و همچنین تعیین موضوع ارائه مقالات فعالیت می‌کند و جز این مرکز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل میراث فرهنگی، استانداری فارس و شهرداری شیراز از مهم‌ترین دست‌اندرکاران برگزاری هستند.
9885 /1876


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield