پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

صالحی:حل مسائل انجمن های فرهنگی هنری در دستور کار وزارت ارشاد است سياسي

صالحی:حل مسائل انجمن های فرهنگی هنری در دستور کار وزارت ارشاد است
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حل مسائل و مشکلات انجمن های فرهنگی هنری فعال در استان های مختلف کشور در دستور کار این وزارتخانه است.

به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی شامگاه پنجشنبه در نشست صمیمی با انجمن های فرهنگی هنری استان فارس در شیراز افزود: ایده ها و دیدگاه های مطرح شده در این نشست جمع بندی و در کارگروهی بررسی می شود تا پس از مطالعات مورد نیاز، راهکارهایی برای حل مشکلات انجمن ها تدوین و پس از طی فرایند قانونی برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست که با تجلیل از حافظ پژوهان برتر همراه بود، گفت: حافظ ناگفته های زیادی دارد که باید با فعالیت علمی آنها را رمزگشایی کرد.
وی با اشاره به برگزاری نشست های علمی ویژه یادروز حافظ در شیراز گفت: این همایش با یک نگاه موضوع نگرانه با جمع آوری یکساله پژوهش ها درباره این شاعر بزرگ، گنجینه ای ماندگار را با خود به همراه دارد و امیدوار هستیم بتوانیم چراغ حافظ که چراغ ایران است را همیشه روشن نگه داریم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در سخنانی در این نشست گفت: به دنبال واگذاری جدی برنامه های فرهنگی و هنری استان از جمله برنامه ها، جشنواره ها و کارگاه ها به بخش خصوصی شامل اتحادیه ها، انجمن ها، گروه ها، تشکل ها و بخش های مختلف در استان هستیم زیرا معتقدیم اجرای کارهای در این بخش باید توسط متخصصان و فعالان فرهنگ و هنر انجام شود.
بهزاد مریدی با بیان اینکه ما باید کمتر در اجرای برنامه ها دخالت و مسئولیت نظارت و حمایت فعالان فرهنگی و هنری را داشته باشیم ادامه داد: در هیچ جای دنیا برای انجام فعالیت های اجتماعی نگاه به دولت و حکومت نیست بلکه فعالیت های انجمن های فرهنگی و هنری به عنوان بخش خصوصی کامل کننده فعالیت های بخش دولتی است.
وی اظهار کرد: اجرای هرگونه برنامه های فرهنگی و هنری در استان باید با مشارکت و همکاری بخش خصوصی و انجمن ها انجام شود و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی نیز نقش حمایت کننده دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: هم اینک ١٤ اتحادیه و انجمن فرهنگی و هنری به عنوان زیر مجموعه این اداره کل در این استان فعال است که از این تعداد ١٢ انجمن و اتحادیه فرهنگی و هنری به ثبت رسیده و فعالیت های خود را به صورت قانونی و حقوقی دنبال و اجرا می کنند.
در این نشست که با حضور نمایندگان انجمن های هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی، سنتی، اهل قلم، فیلم، عکس و پویانمایی، ناشران و کتابفروشان، چاپ و تبلیغات، خانه مطبوعات، اتحادیه فعالان قرآنی، خوشنویسان و انجمن آثار و مفاخر فارس برگزار شد، استادان و نام آوران تلاشگر در عرصه حافظ پژوهی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لوح تقدیر دریافت کردند.
در این آیین همچنین روسای انجمن های فرهنگی هنری استان فارس به بیان دیدگاه ها و ارائه راهکارهای تعاملی برای هموار شدن مسیر فرهنگ و هنر پرداختند و پیشنهادهای مورد نظر خود را برای ارتقای فرهنگ و هنر استان ارائه کردند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که روز چهارشنبه با هدف شرکت در آیین ویژه بیستم مهرماه یادروز حافظ به شیراز سفر کرده بود، شامگاه پنجشنبه و پس از دیدار با روسای انجمن های فرهنگی هنری فارس، زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، بازدید از طرح در حال ساخت تالار مرکزی شیراز و نشست صمیمی با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، به سفر 2 روزه خود به فارس پایان داد.
2027
خبرنگار: بهرام بشیری زاده جهرمی** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield