پیام فارس

آخرين مطالب

فرمانده انتظامی فارس:

65 درصد از جرائم فارس در کلانشهر شیراز اتفاق می‌افتد گفتگو

  بزرگنمايي:

پیام فارس - فرمانده انتظامی فارس با بیان اینکه بالغ بر 65 درصد از جرائم حادث شده در این استان مربوط به شهرستان شیراز است، یکی از خروجی‌های موثر اقدامات، مصوبات و عملکرد شوراها را تولید و ارتقاء امنیت عنوان و آن را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شورای شهر شیراز، سردار رهام‌بخش حبیبی یکشنبه 28 مهر در دیدار اعضای این شورا، گفت: به اعتقاد بنده امنیت صرفاً داشتن اسلحه و نیروی نظامی و برخورد کردن نیست؛ بلکه اگر زیرساخت‌های اقتصادی اصلاح شود، ترافیک روان شود و به طور کلی شرایط زندگی راحت مردم فراهم شود، عملاً امنیت ایجاد کرده‌ایم.
وی مردم شهر شیراز را مردمی با فرهنگ والا و قابل احترام خواند و گفت: یکایک ما به تاریخ فارس افتخار می‌کنیم؛ جایگاه و عملکرد مردم فارس از قبل از اسلام تا اسلام و همچنین شیرمردی‌هایی که در طول تاریخ انقلاب ما داشته‌اند، همه نشان دهنده عظمتی است که هرچقدر ما مسؤولین برای آن کار کنیم باز هم کم است.
فرمانده انتظامی فارس تأکید کرد: مواد مخدر که پایه و اساس بسیاری از آسیب‌هاست، یکی از جرائمی است که به اغلب نهادها و سازمان‌ها مربوط می‌شود و شکل آشکار آن یعنی معتادین متجاهر به طور مشخص به شورا و شهرداری مرتبط می‌شود.
حبیبی با بیان اینکه حضور معتادین متجاهر در سطح شهر اکثریت شهروندان را آزار می‌دهد، حل این معضل را مستلزم یک برنامه‌ریزی بین‌بخشی دانست و افزود: البته من معتقدم که جمع کردن معتادین متجاهر چندان هم دشوار نیست و می‌توان با ساخت یک مکان در خارج از محدوده‌ی شهر این افراد را تجمیع کرد و با تعریف کار برای آنها، این گروه را در همان مکان مشخص نگهداری کرد.
او با اشاره به رشد بسیار سریع استفاده از فضای مجازی در جامعه، تصریح کرد: واقعیت این است که آسیب‌های فضای مجازی که حالا دیگر به فضای حقیقی تبدیل شده است، از حجم تمام کلانتری‌های ما بالاتر است و باید برای مواجهه با این فضای گسترده آمادگی کافی داشته باشیم.
فرمانده انتظامی فارس همچنین به توضیح در خصوص برخی درخواست‌های اعضای شورای شهر پرداخت و اذعان کرد: اگرچه ما نمی‌توانیم به تناسب رشد جمعیتی که داریم امکانات خود را هم ارتقا دهیم اما در سوی دیگر این فرصت وجود دارد که بسیاری از کمبودها با تجهیزات الکترونیکی پوشش داده شود و باید این موضوع را جدی بگیریم.
حبیبی در خصوص کمبود کلانتری در برخی از نقاط شهر شیراز، گفت: ما در حال حاضر بخش قابل توجهی از مسائل امنیتی را با یگان امداد پوشش می‌دهیم و می‌توانیم برای جاهایی که کلانتری ندارند نیز با اعزام یگان امداد مشکلات را حل کنیم که البته به کمک نهادهای دیگر هم نیاز است.
او اضافه کرد: مردم احتیاج دارند که در کوتاهترین زمان پلیس کنارشان حاضر شود و می‌دانیم که این موضوع در کنار وضع ظاهری و نوع برخورد پلیس برای آنها احساس امنیت و آرامش ایجاد می‌کند.
فرمانده انتظامی فارس با بیان اینکه برخی از مشکلات با یک تغییر استراتژی قابل مدیریت هستند، گفت: به عنوان مثال ضرورت وجود یک کلانتری در جوار یک نهاد امنیتی، کمتر از نقاط دیگر شهر است و بنابراین می‌توان با جابجایی چنین کلانتری که نمونه‌های آن در شیراز وجود دارد، کارایی بیشتری حاصل کرد.
حبیبی پیچیدگی روندهای اداری را مانع بزرگ پیشبرد امورات مختلف در سطح شهر و استان دانست و افزود: اینکه هر طرح و برنامه‌ای را به کمیته‌ها و کارگروه‌های نه‌چندان ناکارآمد گره بزنیم درست نیست و لازم است توان خود را بیش از این پیچ و خم‌های اداری بر روی عملیاتی کردن برنامه‌ها متمرکز کنیم.
او همچنین در واکنش به مواضع مختلف در خصوص عملکرد پلیس امنیت اخلاقی، تصریح کرد: یک زمانی قانون ما را موظف کرده بود که برای موارد بی‌حجابی در خودروها پرونده‌ی قضایی تشکیل دهیم اما حالا پس از یادداشت کردن مشخصات فرد متخلف با حفظ حرمت به او پیامک می‌دهیم و در صورت تکرار تخلف او را احضار می‌کنیم که می‌توانم بگویم این یکی از اقدامات خوب پلیس در این زمینه محسوب می‌شود.
فرمانده انتظامی فارس افزود: همچنین اعلام شده که خودروهای متخلف که از شهرهای دیگر به استان می‌آیند نیز توقیف نشوند و شرایطی فراهم کردیم که این افراد بتوانند برای رسیدگی به تخلف خود به مراجع ذی‌ربط در شهر خودشان مراجعه کنند.
حبیبی همچنین درباره نوع برخورد پلیس با سرمایه‌گذاران و صاحبان کارخانه‌های تولیدی شهر نیز بیان داشت: این عزیزان برای پلیس دارای ارزش ویژه‌ای هستند زیرا با ایجاد شغل و بهبود وضع اقتصادی عملاً به کاهش جرم نیز کمک می‌کنند؛ از همین رو از مجموعه پلیس می‌خواهم که هرجایی که لازم است ورود شود با حداکثر احترام و رعایت جایگاه‌ها اقدام شود و تخلفات یا جرائم نیز در فضایی جداگانه رسیدگی شود.
فرمانده انتظامی فارس با اشاره به مبادله تفاهمنامه‌ای بین انتظامی فارس و شورای شهر شیراز، تأکید کرد: خواهش من این است که برای تقویت ارتباط بین شورای شهر و نیروی انتظامی منتظر تشکیل جلسات و تشریفات نمانیم و همین جا اعلام می‌کنم که هر طرحی از شورای شهر که به رفع مشکلات و آرامش شهروندان ختم شود مورد حمایت نیروی انتظامی خواهد بود.

رئیس شورای شهر شیراز نیز در این دیدار با بیان اینکه تحقق بسیاری از وظایف 34 گانه‌ی شورای اسلامی شهر در گرو همکاری با نهاد و سازمان‌های دیگر است، اظهار کرد: نیروی انتظامی ضامن تأمین نظم، امنیت و آرامش در جامعه است و گام برداشتن به سمت این اهداف به نوعی رسالت شورای شهر نیز به شمار می‌آید؛ بنابراین این دو نهاد در مدیریت صحیح یک کلان‌شهر ارتباط بسیار تنگاتنگی پیدا می‌کنند.
سیدعبدالرزاق موسوی با اشاره به گستردگی همه‌جانبه‌ کلان‌شهر شیراز، وضعیت این شهر را برای کل استان کلیدی توصیف کرد و افزود: تأمین نظم و امنیت در شهر شیراز به عنوان مرکز استان می‌تواند یک الگوی بسیار خوب برای کل استان و بلکه کشور به شمار آید.
او با یادآوری اهمیت موضوع مدیریت یکپارچه شهری، خاطرنشان کرد: البته همانطور که می‌دانیم روند تحقق مدیریت یکپارچه شهری در سطح کلان کشور با مشکلاتی همراه است اما در هر حال تردیدی نیست که برای مدیریت بهتر شهر و خدمات‌دهی مطلوب به شهروندان لازم است که بین شورای شهر و نیروی انتظامی یک همکاری ساختاری و دوطرفه شکل گیرد.
به گزارش ایسنا، پلیس افتخاری، پلیس گردشگری و ساماندهی برخی مسائل شهری از جمله وضعیت تردد خودروهای سنگین، از دیگر موضوعاتی بود که در نشست امروز شورای شهر شیراز و نیروی انتظامی فارس، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
انتهای خبر


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نگهداری غیراصولی مواد شیمیایی در بندرگاه بیروت

اقدامات فرهنگی و تبلیغی در فضای مجازی افزایش یابد

اطلاعات میزان تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمان 216 شهر جمع‌آوری شد

نصب بانک خازنی در تاسیسات برق جنوب کشور ، رویکردی در جهت جهش تولید

انتخاب هیات رئیسه شورای شهر شیراز در سال آخر/تغییر بی تغییر

ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران

جامعی: به‌کارگیری توان جهاددانشگاهی برای توسعه فعالیت‌های علمی و فرهنگی

پاندمی یک پدیده شهری و چالشی برای شهرهاست

چراغ‌های برج میلاد تهران امشب خاموش می‌شود

کشته‌ های انفجار بیروت از 100 تن فراتر رفت

بحران در بیمارستان‌ های لبنان در پی انفجار بیروت

مردم در تعطیلات پیش رو به مسافرت نروند

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 15 مرداد 99

نسیم تحول در زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی فارس

وزارت میراث فرهنگی در مورد گم شدن آلبوم ناصری پاسخگو باشد

صعود 100 پله ای علوم پزشکی شیراز در رتبه بندی وبومتریکس

پرداخت 520 میلیون ریال کمک بلاعوض به کشاورزان آسیب دیده از سیل جهرم

564 نفر بر اثر ابتلا به کرونا در استان فارس جان باختند

فرهنگسرای اندیشه مسابقه کتابخوانی «ولایت علی(ع)» را برگزار می‌کند

شورای هماهنگی تبلیغات در حفظ وحدت مردم تاثیرگذار بوده است

الزامات خبرنگاری حرفه‌ای و تأثیرگذار

ظرفیت بخش خصوصی در توسعه دوچرخه‌سواری استفاده شود

معرفی برگزیدگان چهارمین جشنواره رسانه‌های شهری

برگزاری تورنمنت فوتسال به میزبانی کیش در مرحله رایزنی است

رعایت کامل پروتکل‌های انتقال و دفن اموات در شیراز

تعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 15 مرداد 99

قالیباف: فشار اقتصادی را از دوش مردم برمی‌ داریم

پیام تسلیت سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت درگذشت استاد هنریک مجنونیان

دستگیری متخلفان و عاملین حمله به محیط بانان لرستانی

لبنیات سنتی به تهدید جدی برای شهروندان و صنایع بدل شده است

برگزاری کارناوال شادی به مناسبت عید غدیر

اکبر صحرایی ادامه طنز «دارودسته دارعلی» را می‌نویسد

شهرداری‌ها به عنوان نهادی عمومی در خط مقدم خدمت رسانی هستند

طرح ترافیک هفته آینده نیز اجرا نمی‌شود

رسیدگی ویژه و مستمر به پیام های سامانه 1888 در حوزه خدمات شهری

خبرنگاران؛ روشنگران عرصه اجتماعی و حافظان شفافیت هستند

روزی در روزگار غریب خبرنگار

تلاش فارس برای دستیابی به الگوی عروسی بدون آلودگی ویروسی

اجرای طرح کنترل مضاعف ورود مصالح ساختمانی به جزیره کیش

نخستین تصادف مرگبار در آزادراه تهران ـ شمال + عکس

ترامپ انفجار بیروت را یک حمله وحشتناک خواند

ممانعت از ورود پسماندهای مشکین دشت و برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران/ضرورت اجرای کامل الزامات محیط زیستی در سایت دفع پسماند گندک

لزوم همکاری های مشترک شرکت های دانش بنیان با اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

تمامی شهرکهای صنعتی استان قزوین مجهز به تصفیه خانه فاضلاب خواهند شد

تأکید بر اجرای قانون هوای پاک در خراسان رضوی / همه سازمان ها موظف به معاینه فنی موتورخانه های خود هستند

بهزیستی فارس از نیکوکاران برای شرکت در پویش ایران همدل دعوت کرد

کمک‌های مومنانه در شهرستان جهرم توزیع شد

تولید روزانه 7 هزار ماسک در مرکز کارآفرینی منطقه 17

کتاب «راض بابا» نویسنده شیرازی تجدید چاپ شد