پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس خبر داد

حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس در عرصه صنعت علمي

حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس در عرصه صنعت
  بزرگنمايي:

پیام فارس - معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با اشاره به آغاز اجرای طرح مطالعاتی اعضای هیئت علمی این دانشگاه در صنعت از ابتدای مهر امسال، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس از دانشگاه‌های فنی پیشرو کشور در موضوع انجام فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی در صنعت است.

به گزارش ایسنا، دکتر مرتضی شریفی، سه شنبه 30 مهر، در برنامه افتتاح دوره آموزشی مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس، با اشاره به اینکه یکی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه از ابتدای مهر فعالیتش در صنعت را آغاز کرده است، گفت: حضور اعضای هیئت علمی در صنایع، آموخته های علمی و مهارتی آنان را افزایش خواهد داد؛ بنابراین تمام اعضای هیئت علمی در صنایع حضور می یابند تا بتوان ارتباط صنعت و دانشگاه را بیش از پیش تقویت کرد.
شریفی اضافه کرد: با ابلاغ دستورالعمل‌های جدید در جذب حق التدریس‌ها، سوابق مهارتی و کار در صنعت آنان به عنوان معیار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس همچنین خاطرنشان کرد: این اجازه به دانشگاه داده شده تا افرادی که در صنعت توانمندی‌هایی خاص دارند تجربه‌های خود را در اختیار دانشجویان قرار دهند.
وی به برنامه های دیگر دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای توانمندسازی اعضای هیئت علمی اشاره و اضافه کرد: تابستان امسال چهار دوره آموزشی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در گروه های عمران، معماری و مکانیک در دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار شد و در تعطیلات بین ترم امسال نیز یک دوره دیگر برای اعضای هیئت علمی گروه عمران و شیمی برگزار می شود.
شریفی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدرسان گفت: انتظار است ضوابط، سرفصل ها و استانداردهای آموزشی را رعایت کرده و آن هدفی که دانشگاه در افزایش ارتقاء کیفیت آموزش دارد را در تدریس مدنظر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: بر اساس تحقیقات موجود 80 درصد مولفه های آموزش به روش تدریس بر می گردد و به همین خاطر با رویکرد جدیدی که دانشگاه فنی و حرفه ای مورد توجه قرار گرفته با کیفیت بخشی به آموزش ها تلاش خواهیم کرد افزایش کیفیت آموزش را داشته باشیم.
معاون دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس با بیان اینکه نظارت و ارزیابی مدرسان به روش های مختلف در حال انجام است گفت: در این راستا تابستان گذشته و در راستای تعیین صلاحیت مدرسان بیش از یک هزار و 200 نفر از آنان تعیین صلاحیت شده و به زودی نیز کد مدرسی دریافت می کنند.
به گزارش ایسنا، گردهمایی مدرسان دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس شامل دانشکده های فنی و حرفه ای شهید باهنر، شهید رجایی و دختران شیراز با محوریت آشنایی با کلیات فنون و روشهای تدریس در دانشگاه فنی و حرفه‌ای و همچنین آشنایی با آموزش های مهارت محور برگزار شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield