پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

واعظی: انسجام کشور در آستانه انتخابات بازیچه مسائل سیاسی نشود سياسي

واعظی: انسجام کشور در آستانه انتخابات بازیچه مسائل سیاسی نشود
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال بر حفظ انسجام ملی تاکید کرد و گفت: در آستانه انتخابات، نباید اجازه داده شود که انسجام و همدلی در کشور بازیچه مسائل جناحی و سیاسی شود و برخی، آدرس و علامت تفرقه به خارج از کشور ارسال کنند.

محمود واعظی شامگاه چهارشنبه در شورای اداری شهرستان‌ لامرد و مهر در استان فارس،همدلی و صمیمیت موجود بین مسئولان فعلی استان فارس را ستود و افزود: حدود هشت سال پیش مشکلات و چالش های فراوانی در این استان وجود داشت بگونه‌ای که در استانداری فارس در آن دوران توسط برخی زنجیرزده و قفل شده بود و مصائب زیادی در این استان بود که خوشبختانه در سال‌های اخیر و خصوصا از زمانی که استاندار فعلی کرسی مدیریت این استان را به دست گرفته، فارس شرایط متفاوت و رو به توسعه ای را با همدلی تجربه می کند.
واعظی اضافه کرد: پیشرفت ،توسعه و سرمایه گذاری در سایه انسجام،امنیت و همدلی بودجود می آید که این شرایط اکنون در استان فارس ایجاد شده و از این بابت، به استاندار فارس و سایر مسئولان ارشد این خطه تبریک عرض می کنم.
وی معتقد است که ایجاد همدلی و وفاق بین مسئولان موضوعی نیست که بتوان آن را از مرکز به مدیران استانی دیکته کرد.
رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: در بازدید امروز از شهرستان های مهر و لامرد همان تصور و پیش زمینه ذهنی که از این استان داشتم در این دو شهرستان نیز وجود داشت که این مهم ترین سرمایه ای است که همه ما باید به آن افتخار کنیم.
وی تصریح کرد: در دو الی سه سال گذشته در کل کشور چنین فداکاری‌ها و مقاومت‌هایی بوده که در مقابل تحریم ها با فشار حداکثری ملت و دولت ما در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری توانسته ایم مقاومت و برنامه ریزی کنیم.
واعظی عنوان کرد: اگر بین وضعیت کشور در سال گذشته و هم اکنون مقایسه ای صورت گیرد بگونه ای که تهدیدها لحظه ای روی قیمت ارز،مسکن،طلا و ... اثر می گذاشت و در مجموع یک عدم قطعیتی در کل کشور ایجاد شده بود اما اکنون وضعیت به ثباتی نسبی رسیده و آرام شده است.
وی ایجاد این آرامش و ثبات را نتیجه همبستگی و مقاومت مردم و مسئولان دانست که در کل کشور ایجاد شده است و گفت: همبستگی بین قوای سه‌گانه و مراکز امنیتی و انتظامی در یکسال گذشته منجر به وضعیت با ثبات تر کنونی نسبت به یکسال پیش شده است.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه از نظر خود آمریکائی‌ها در حال حاضر تحریم ها به بن بست رسیده است،افزود: یک سال پیش سردمداران آمریکایی اعلام می کردند که ما می خواهیم دو هفته آینده فلان تحریم را علیه ایران اعمال کنیم اما از فردای آن روز همین جمله در بازار ارز و سایر مولفه های اقتصادی کشور ما تاثیر می گذاشت اما امروز به گونه ای شده که آمریکایی ها تحریم اعمال و کلی هم روی آن تبلیغات می کنند اما هیچ اتفاقی در بازار کالا، ارز،توسعه و برنامه ریزی های کشور رخ نمی دهد زیرا اکنون مردم به دولت ،نظام و رهبری خود اعتماد کرده اند و می دانند که مدیران و نظام جمهوری اسلامی می توانند با برنامه ریزی از این موانع کشور را عبور دهند.
وی با بیان اینکه این سخنان به بدان معنا نیست که اکنون مشکلی در زندگی مردم وجود ندارد،تاکید کرد: مسئولان اطلاع دارند که طبقات حقوق بگیر، محروم و متوسط جامعه با توجه به اینکه ارزاق و اجناس گران شده با فشار مواجه هستند،اما هدف گذاری که آمریکاییان کرده و به دنبال این موضوع بودند که تا سه ماه آینده نظام جمهوری اسلامی ایران وجود نخواهد داشت و قرار بر این بود که 22 بهمن گذشته در ایران باشند محقق نشده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آمریکایی‌ها از تمام هدفگذاری‌هایی که داشته اند عقب نشینی کرده اند،گفت: پمپئو وزیر خارجه آمریکا 12 پیش شرط برای مذاکره با ما مطرح کرده بود و در پی مقاومت ما آن قدر از این مواضع کوتاه آمدند که اکنون هیچ پیش شرطی برای مذاکره ندارند و بالعکس ما برای آنها شرط تعیین و اعلام کرده ایم زمانی آماده گفت و گو خواهیم بود که تحریم ها برداشته شود و شرایط در یکسال گذشته بسیار تفاوت کرده است و اکنون اقتدار ما افزایش پیدا کرد.
واعظی در ادامه سرنگون کردن پهباد آمریکایی در ماه های اخیر را نشان دهنده اقتدار ایران دانست و از آن به عنوان یک کار بزرگ یاد کرد و اظهار داشت: ایران ترکیه و روسیه برای صلح در سوریه در اجلاس روند آستانه برنامه ریزی می کنند که این موضوع نیز نشان از اقتدار کشور ما دارد که باید به آن افتخار کنیم.
فارس باعث اقتدار ایران است
رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه سخنان خود فارس را یکی از استان های مهم کشور عنوان کرد و گفت: اداره این استان راحت نیست و این استان زمانی که خوب اداره شود باعث اقتدار کشور خواهد بود و اگر مشکلی در این استان پیدا شود کل نظام با مشکل مواجه خواهد شد.
وی ادامه داد: شاخص های استان فارس امیدوار کننده است و باید توجه داشت شاخص های مناسب این استان در شرایط تحریم و فشار حداکثری است.
وی اضافه کرد:بیکاری معضل جدی در بسیاری از کشورهای جهان است و اینکه در حال حاضر بیکاری در فارس به هفت درصد رسیده جای امیدواری دارد که این بیش از سه درصد زیر خط ملی قرار دارد و در مهر و لامرد نیز حدود پنج درصد است که به نسبت سایر استانها بسیار بهتر است.
اجرای تقسیمات کشوری در فارس،نشان هوشمندی مردم و مسئولان
واعضی این استان را در حال پیشرفت دانست و افزود: اجرای تقسیمات کشوری در هفت نقطه از استان فارس موضوعی بود که در هفته های اخیر به راحتی انجام شد در صورتی که فضاسازی هایی نیز از پیش انجام شده بود اما اجرای آن هوشمندی مردم و مسئولان این استان را نشان داد که بدون هیچ اتفاقی به راحتی این هفت نقطه تقسیم شد و باعث شادی حدود یک میلیون نفر از اهالی فارس نیز شد.
وی اظهار داشت: هدف دولت این است که برای همین مردم تلاش کند و رفاه را برای آنها به ارمغان بیاورد و تا بهبود شرایط با روش های مختلف این هدف دنبال شود.
فارس ظرفیتی برای استانهای مجاور
رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود فارس را یکی از استانهای قوی ایران دانست و عنوان کرد: فارس با توانایی های زیادی که در درون این استان وجود دارد از نظر صنعتی،کشاورزی و گردشگری می تواند کمک استانهای مجاور خود نیز باشد که باید این هدفگذاری توسط استاندار این استان انجام شود.
واعضی در خصوص شهرستان لامرد و مهر نیز گفت: این منطقه به کارگاه بزرگی صنعتی تبدیل شده است که همه در این دو شهرستان در حال کار و تلاش هستند و زمانی که با این روحیه مواجه شدم انگیزه خودمم برای کار کردن مضاعف شد.
وی اظهار داشت: اگر در گذشته گفته می شد که این منطقه محروم است اما امروز از زبان مردم و مسئولان می شنویم که با ایجاد زیرساختهای لازم و کافی این منطقه به سرعت به سمت صنعتی شدن پیش می رود و هدف گذاری که استاندار فارس اعلام کردند بسیاری جدی گرفته ایم که باید به سرعت پیش رود.
رئیس دفتر رئیس جمهور عنوان کرد: پیشرفت پروژه های عمرانی این دو شهرستان بسیار خوب بوده و قول می دهم که پیگیری و حمایت لازم برای تخصیص اعتبارات مورد نیاز تکمیل این پروژه ها را انجام دهم.
وی تصریح کرد: برای تکمیل بیمارستان این منطقه با وزیر بهداشت مذاکره کردم و مقرر شد که 20 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز را تخصیص دهند و همچنین مشکلات پالایشگاه مهر نیز در دستور کار قرار گرفت که تا فردا هر دو مشکل این محل حل خواهد شد.
وی در ادامه،خود را بدهکار مردم این خطه دانست و افزود: در دو سفر قبلی که به فارس آمده ام از شهرستانهای این استان بازدید کردم اما موفق نشدم در لامرد و مهر حضور پیدا کنم.
وی ادامه داد: مسئولان ارشد و استاندار فارس در پی این هستند که شهرستان‌های لامرد و مهر را به منطقه‌ای صنعتی تبدیل کنند که این موضوع مهمی است که باید همه مدیران در این راستا تلاش کنند.
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه وزیر اطلاعات دولت تدبیر و امید با وجود اینکه چهره‌ای ملی و نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری است،اما همیشه مدافع حقوق، پیشرفت و توسعه استان فارس در دولت است،گفت: مهر و لامرد منطقه ای پویا و در حال حرکت به سمت توسعه است.
شهرستان لامرد در جنوب فارس واقع است.
رئیس دفتر رئیس جمهور چهارشنبه در سفر به جنوب فارس از روند پیشرفت تعدادی از پروژه‌های زیرساختی و توسعه‌ای شهرستان‌های مُهر و لامرد بازدید کرد. وی در معیت وزیر اطلاعات و استاندار فارس از پالایشگاه گاز پارسیان مهر بازدید و در بدو ورود به لامرد به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.
بازدید از منطقه ویژه اقتصادی لامرد، پروژه مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان، فرودگاه و بیمارستان در حال احداث لامرد از دیگر برنامه های روز چهارشنبه رئیس دفتر رئیس جمهور در سفر به فارس بود.
برچسب‌ها
لامرد استانداری فارس محمود واعظی مهر فارس


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دردسرهای نبود اتاق کنفرانس خبری ورزشگاه دستغیب شیراز

تیم فوتسال ارژن شیراز، بازی باخته را با بُرد عوض کرد

37 نفر برای کسب یک کرسی خالی فارس در مجلس خبرگان نام نویسی کردند

گام‌های شیراز به سمت جهانی شدن

دردسرهای نبود اتاق کنفرانس خبری

سرمربی تیم سپیدرود رشت: فدراسیون فوتبال در انتخاب داوران دقت کند

سرمربی تیم فجر سپاسی: بازی پُر فشاری مقابل سپیدرود رشت انجام دادیم

معاون استانداری فارس: دستگاه‌های اجرایی نسبت به شناسایی طرح‌های اولویت‌دار استان اقدام کنند

فجر سپاسی شیراز تیم سپید رود رشت را با سه گل شکست داد

کاشت بذر گیاهان در 100 هکتار از مراتع جهرم

2 نفر در شیراز در آتش واژگونی خودرو سوختند

طرح اقدام ملی مسکن، زمینه‌ساز ایجاد اشتغال درکشور خواهد شد

دستگیری 10 عامل اغتشاش در کازرون و ممسنی

مرگ 2 دانشجو بر اثر گازگرفتگی در شیراز

حضورم در انتخابات خبرگان مطالبه طیف‌های مختلف بود

طرح کنگره آمریکا برای تحریم ایران، سوریه و روسیه

تحریم‌ های جدید آمریکا علیه ایران

گام‌ های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجام

دروازه قرآن شیراز همچنان روی خط بحران

انعقاد تفاهم‌نامه چند جانبه در حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان در فارس

تعیین تکلیف هیئت اجرایی انتخابات شیراز

اعضای هیات اجرایی انتخابات شیراز انتخاب شدند

انعقاد تفاهم‌نامه چند جانبه در حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع پیشرفته

9 نفر داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری در فارس شدند

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری: باید به همگان اجازه گفتمان بدهیم

دوچرخه سواران فارسی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

ساماندهی باغ‌های قصردشت و دکل‌های مخابراتی در دستور کار شورای شهر شیراز

سورن مشهد، صدرنشین لیگ دسته یک والیبال بانوان کشور شد

بیشترین درآمد دولت در بودجه 99 از کدام بخش‌هاست؟

رییس اتاق بازرگانی فارس: روند اخذ مالیات ساماندهی شود

درآمد حاصل از مالیات بر حقوق 30 درصد افزایش یافت

هر کیلو زعفران 110 هزار دلار درآمد ارزی برای کشور دارد

تکرار تخلف، مغازه پرنده فروشی را در فسا برای چندمین بار تعطیل کرد

مقصر اصلی وضعیت کنونی فوتبال تحریم است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز: باید به سمت پژوهش‌های مولد ثروت حرکت کنیم

80 درصد خسارت‌های سیل در جاده‌های فارس ترمیم شد

کمبود سرمایه، مانع رونق پژوهش

استاندار فارس: مردمی بودن از صفات بارز شهید دستغیب بود

285 مجوز گردشگری در فارس صادر شد

دانشگاهیان، ضرورت شرکت در انتخابات را برای مردم تبیین کنند

مرکز حافظ‌شناسی دومین پژوهانه خود را اعطا کرد

پرونده تخلف علیه صاحب مجموعه تفریحی پولادکف سپیدان تشکیل شد

دانش‌آموزان فسایی به مناطق عملیاتی جنوب رفتند

طرح انتظامی-ترافیکی فارس برای زمستان 98 آغاز شد

استاندار فارس:ساده زیستی و در میان مردم بودن از صفات بارز شهید دستغیب بود

استاندار: اخلاق مهمترین رکن در آموزش و پژوهش است

هوک: برای گفتگوهای کنسولی با ایران آماده‌ ایم

فساد در جمهوری اسلامی سیستماتیک نیست اما هست

ثبت جهانی آثار ساسانی، دستاوردی برای تقویت گردشگری

عامل اصلی آتش زدن بانک شعبه عادل آباد شیراز دستگیر شد