پیام فارس

آخرين مطالب

آیت الله دژکام تاکید کرد:

انتخاب درست و مدیریت قوی لازمه اقتصاد مقاومتی فرهنگي

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز انتخاب های صحیح مردم در انتخابات و همچنین مدیریت قوی دولت در بخش اجرا را لازمه تحقق اقتصادمقاومتی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های این هفته نماز جمعه شیراز در ابتدای سخنان خود با اشاره به لزوم محبت کردن مردم به یکدیگر بیان کرد: باید به همدیگر محبت کرد، این محبت هزینه و خرجی ندارد و باید سعی شود با زبان خودش رفتار کنیم.
وی گفت: جمع خوش رفتاری و محبت کردن مردم به یکدیگر این می شود که خداوند بهشت را ارزانی می کند. پیامبر نیز فرمودند که هرکسی دل مومنی را شاد کند دل خداوند را شاد کرده از این رو محبت کردن را نباید فراموش کنیم.
امام جمعه شیراز ادامه داد: در صحبت هایمان رحمت خدا باید بازگو شود، جامعه ما باید عطر رحمت در آن پراکنده شود. بعضی رفتارها لذت زندگی از همدیگر ساقط می کند. در جامعه نوع رفتارهای زن و و شوهر، یا مردم درکوچه و خیابانبه گونه ایت که انگار قصد داریم نگذاریم اطرافیان لذت زندگی را بفهمند.
آیت الله دژکام در ادامه سخنان خود با اشاره به بزرگداشت شهید تندگویان و سالگرد ارتحال امام جمعه فقید شهر شیراز آیت الله حائری، بیان کرد: ایشان در جهاد با طاغوت میدان داری کرد و سال های شکنجه را پشت سر گذاشت تا مردم بتوانند دینداری خودشان را آشکارا انجام دهند. به روح ایشان درود می فرستیم و امیدواریم مسیر دین خواهی و خداخواهی به خوبی و محکم در نسل های آینده نیز ادامه یابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله مهم و اصلی معیشت و زندگی مردم نیز شاره کرد و گفت: ما به اشکال مختلفی باید نسبت به این موضوع و گذران زندگی مردم بحث و صحبت کنیم و به دنبال راهکارهای عملی برای حل مشکل باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس بیان کرد: ممکن است در اذهان تصور شود که چرا با این مسئله به تندی برخورد نمی کنم که باید گفت یک موقعی تند برخورد کردن راه حل مسئله است ، احساس من این است که مادر جامعه زیادی فریاد می کشیم تا یافتن راه حل. یک موقعی است که مسائل کوچک و تعداد مسائل کم هست و 10 نفر فریاد می کشند و آن زمان یک نفر مشکل را حل می کند اما امروز باید همه برای مشکلات فکر و راه حل پیدا کنیم.
آیت الله دژکام یادآور شد: رهبر معظم انقلاب دقیقا 12 سال پیش در سال 86 بحث جنگ اقتصادی را مطرح کردند اما توجه نکردیم همانطور که به بحث جنگ فرهنگی نیز توجهی نکردیم و خیلی دیر حرکت می کنیم ولی ایشان به موقع تذکر دادند که باید زود مدیریت کنیم.
وی گفت: سه سال از این قضیه گذشت و در سال 1389 ایشان رسما اقتصادی مقاومتی را مطرح کردند اما هنوز کسی درست اقدام نکرد و بعد از این مرحله، ایشان در سال 1392 سیاست های اقتصادی مقاومتی را ابلاغ کردند و شش سال دیگر نیز گذشته است و باید گفت کسانی که باید این کارها را دنبال می کردند زودتر اقدامی را صورت می دادند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه 12 سال این مسیر طی شد و در این سالها رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند که باید امنیت اقتصادی ایجاد شود، بیان کرد: از مهمترین رکن های اقتصادی مقاومتی همین نوع امنیت است که ایشان فرمودند ایمن سازی اقتصادی باید دنبال شود.
آیت الله دژکام با اشاره به محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی، افزود: یکی از محورها این است که مردم گله هایی دارند از مدیریت این قضیه ، این مدیریت شامل مجریان، قانون گذاران و دستگاه قضایی است.
وی اضافه کرد: در حوزه اجرایی، دولت اولین بخش است که وجود دارد، دولت فعلی و سایر دولت ها به این مسئله می پرداختند اما در این جریان گله های سنگینی وجود دارد که چرا به خوبی حوزه های اجرایی عمل نکردند.
وی تاکید کرد: اما در در این راستا مردم نیز در انتخاب هایشان باید دقت های لازم را انجام دهند، بیان کرد: تا 1404 که افق رشد اقتصادی مان را در آنجا دیدیم نمی شود کاری نکرد ، باید در شش سال آینده این درختی که کاشته شده مراقب و آب دهی شود تا به ثمر برسد.
امام جمعه شیراز تاکید کرد: تا 1404 انتخابات متعددی داریم که یکی از آنها چند ماه آینده است اگر گله ای از انتخاب هایمان در گذشته داشتیم باید به این نتیجه برسیم که این بار انتخاب بهتری کنیم.
وی عنوان کرد: هر ساعت که نمی شود دولت عوض کرد، اگر چنین شد که دیگر نظام و حکومت نداریم.
آیت الله دژکام گفت: در بحث های معیشتی و اقتصادی باید بنشینیم و برادرانه و عاقلانه صحبت کنیم و در این مسیر از کارشناسان، اساتید ، دانشگاهیان نیز دعوت شود، یکی باید دلش برای اصل قضیه بسوزد.
نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به اینکه پس انتخاب خودمان تاثیر گذار است، افزود: شیرازی ها در جنگ، صیاد شیرازی و عباس دوران را نماینده کردند و 15 هزار شهید پشت این ها بودند و الان در جنگ اقتصادی نیز باید انتخاب هایمان به اندازه صیاد شیرازی باشد.
آیت الله دژکام تاکید کرد: بهترین ها و قوی ترین ها باید انتخاب شوند و انشالله در این جنگ اقتصادی نیز پیروز خواهیم شد و رسوایی اش برای آمریکا خواهد ماند.
وی ادامه داد: خیلی بد است که کسی در نظام مردم سالارانه از فلان مدیر و مسئول انتقاد کنیم در حالیکه می دانیم روش انتخاب ها در دست خود مردم است، انتخاب و تعیین مدیر کانال خودش را دارد که شامل رای دهی ها می شود.
وی در عین حال تاکید کرد که مبارزه با عوامل فساد آفرین در اقتصاد باید درست صورت گیرد و گفت: رهبری فرمودند نظام بودجه ریزی باید تغییر کند اما لایحه بودجه به مجلس رفت و بعد از آن مشاهده می شود که لایحه تغییر خاصی نکرده و باید گفت فساد از همینجا ایجاد یعنی همین لایحه بودجه ریزی ایجاد می شود.
امام جمعه شیراز گفت: در عین حال بحث نظارت بر قیمت ها که از وظایف تعزیرات و صنعت و معدن است باید به خوبی دنبال شود.
آیت الله دژکام بیان کرد: هرکدام از قسمت هایی که کارش را خوب انجام می دهند تقدیر کنیم و اگر خوب اجرا نشد دست خود مردم است تا آن فرد عوض شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمایشگاه دائمی نهضت ساخت داخل در شهرک صنعتی شیراز افتتاح شد

درخشش ایرنا در سومین جشنواره مطبوعات فارس

نماینده مجلس: نگاه وزیر پیشنهادی صمت، راهبردی است

هیچ محیط بانی در سه سال گذشته قصاص نشده است

امنیت زیستی بخش مهمی از امنیت ملی است

مترو کتاب در متروی تهران افتتاح می‌شود

درخواست از پدافند غیرعامل برای بررسی وضعیت انبار نفت شهران

اجرای طرح کاپ در منطقه 3 تهران

شمارش معکوس راه اندازی بورس بین الملل کیش

صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران آماده برگزاری مجمع سالیانه می شود

احداث عریض ترین پل موتوررو تهران در منطقه 15

افزایش 68 درصدی مرسولات پستی استان طی 5 ماه گذشته

17 زندانی از محل موقوفات فارس آزاد شدند

آغاز به کار پارکینگ مترو آزادگان در منطقه 19

فرماندار لارستان: نقد رسانه‌ها با ملاحظه شرایط و محدودیت‌ها باشد

4 هکتار از اراضی تصرف شده آزاد شد

ربیعی: تصمیم ترامپ جدی باشد، استقبال می‌ کنیم

اقشار کم‌ درآمد کارت خرید کالا دریافت می‌ کنند

پیگرد و بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله

برگزیدگان نخستین جشنواره قرآنی «نور امید» اعلام شدند

پرداخت خسارت ناشی از آتش سوزی پردیس یک آغاز شد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 21 مرداد 99

نمکی: نمی‌ گذاریم محرم را به کرونا ربط دهند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 21 مرداد 99

صدور حکم بدوی متهمان پرونده ورزش و جوانان فارس

ضربه به بنیان اقتصاد موادمخدر اولویت است

تعیین زمان فینال جام حذفی بعد از جلسه سازمان لیگ با اسکوچیچ

استاندار فارس: مقابله با تخریب دولت از طریق فضای مجازی پیگیری شود

پویش بزرگ لبنیات تندیس برای توزیع ماسک استاندارد

بهسازی 60 کیلومتر مسیر پیاده روی تا پایان مرداد

در مدیریت فضای مجازی جزیره‌ای عمل نشود

شمار مبتلایان به کرونا در استان فارس به 36 هزار و 820 نفر رسید

آرامش و عزت کنونی مرهون خون شهداست

کشور بیش از گذشته نیاز به دعای خانواده شهدا دارد

بهره مندی 5000 ایثارگر از کارگاه‌های آموزشی در فارس

تهیه و توزیع 1500 بسته در قالب کمک‌های مومنانه

برنامه‌های سلامت تهران در چارچوب دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت

طرحی برای افزایش ایمنی و حفاظت فنی در کیش

کرونا در فارس به کودکان زیر 10 سال هم امان نمی‌دهد

حساب‌ های 3 شرکت متخلف لبنی مسدود شد

قیمت‌ های مجاز تست کرونا در آزمایشگاه‌ ها

کاهش 1 تا 2 میلیونی قیمت‌ ها در بازار خودرو

24 طرح آبخیزداری در لارستان فارس وارد فاز اجرایی شد

رأی دادگاه مدیرکل سابق ورزش و جوانان فارس صادر شد

ساخت دوربرگردان بزرگراه شهید زین الدین

احداث دوربرگردان بزرگراه شهید زین الدین

مدیرکل سابق ورزش و جوانان فارس و متهمین این پرونده محکوم شدند

ایجاد اشتغال برای ٢١٣ معتاد بهبود یافته در استان فارس

ارائه مشاوره به روحانیون در مجتمع فرهنگی مذهبی خاتم الانبیا (ص)

ناکامی‌های فوتبال فارس و توپ‌افکنی شاکیان به سمت کمک‌های دولتی