پیام فارس

آخرين مطالب

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس:

دانشگاه‌های فارس برای تحول در نظام ساختاری و توسعه فارس ورود کنند اقتصادي

  بزرگنمايي:

پیام فارس - ایسنا/فارس سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس خواستار ورود دانشگاه‌های استان به حوزه برنامه ریزی با هدف ایجاد تحول در نظام ساختاری و توسعه‌ای شد.

ظفر افشون شنبه ٢٣ آذر در شورای کشاورزی استان فارس با تاکید بر اینکه توسعه تحقیق و ارزش افزوده بخش کشاورزی نیازمند ورود دانشگاه‌ها است، گفت: دانشگاه‌های سطح استان با ورود به حوزه کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده رونق در این دو بخش ایجاد کنند.
او افزود: یکی از روش‌هایی که منجر به توسعه شاخص‌های مرتبط با بخش‌های مختلف اقتصادی می‌شود، ایجاد ارزش افزوده در حوزه‌های تولید محصولات است.
معاون استاندار فارس در خصوص طرح‌های آبخیزداری گفت: به نظر می‌رسد با توجه به از بین رفت آب در استان هیچ طرح آبخیزداری یا آبخوان داری اجرایی نشده است.
افشون خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای جذب آب در منابع طبیعی استان باید از بالادست انجام شود.
او با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دست اندرکار نباید تنها به اعتبارات استانی اکتفا کرده بلکه باید با فشار به دستگاه‌های ملی نسبت به جذب اعتبارات بیشتر اقدام کنند، عنوان کرد: درختان حاشیه زاگرس فارس با مشکل مواجه هستند وتحقیق و مطالعات علمی دانشگاه‌های استان می‌تواند گره گشای مشکل درختان بلوط حاشیه زاگرس باشد تا از خشک شدگی و نابودی درختان جلوگیری شود.
افشون در خصوص کارخانه قند فسا و مشکل بدهی کارخانه به کشاورزان نیز گفت: بایدمدیران کارخانه به استانداری دعوت و موضوع بررسی و گفت‌وگو شود.
او با تاکید بر رفع کشاورزان و چغندرکاران عنوان کرد: باید برای رفع مشکلات کشاورزان اقدام و آنها را ترغیب به کشت چغندر کرد.
سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس همچنین با اشاره به ضرورت حمایت کشت گلخانه‌ای و حمایت از آن برای کاهش مصرف آب گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای برای بخش‌های مختلف موثر است و منجر به صرفه جویی در مصرف آب می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در خصوص رفع مشکل خرید چغندر قند و طلب کشاورزان گفت: بیشترین مطالبه از کارخانه قند فسا است و هنوز طلب کشاورزان پرداخت نشده و این موضوع تاثیر منفی در کشت جغندر پاییزه و بهاره داشته.
محمدمهدی قاسمی خاطرنشان کرد: علی‌رغم‌ ورود دادستانی به حل مطالبه چغندرکاران اما همچنان نتیجه‌ای نداشته و تنها قرار بازداشتی صادر شده است و با گذشت بیش از 2 سال طلب کشاورزان را نداده‌اند.
او با اشاره به تفاهم امضا شده با سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در خصوص طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری گفت: حدود 67 میلیارد تومان مقرر شد که اداره‌کل منابع طبیعی فارس به طرح‌های آبخیزداری و پروژه‌های آبخوانداری اختصاص دهد که این طرح‌ها توسط مرکز تحقیقات کشاورزی منابع طبیعی استان مطالعه شده و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز سهم استانی تفاهم نامه را تامین خواهد کرد.
او افزود: توجه به ظرفیت و اقلیم فارس نیاز به پروژه‌های بهتری برای طرح‌های آبخیزداری دارد و با سیلابی بودن استان نیاز به اجرای پروژه‌های بیشتر احساس می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس همچنین استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاهی را پیشنهاد خوبی دانست و افزود: باید تعامل خوبی در این زمینه انجام شود.
قاسمی با اشاره به ارائه نقشه‌های فنی و پروژه‌های آبخیزداری تنگ قرآن، دامنه جنوبی پارک بمو و انتهای شمالی ابراهه تنگ سعدی، تا قبل از شروع بارندگی‌ها، گفت: در سال جاری باید عملیات اجرایی طرح‌های ایجاد حوضچه و طرح‌های آبخیزداری شروع شود.
او در خصوص بدهی سال گذشته در حمله ملخ‌ها و مبارزه نیز گفت: 700 میلیون تومان بدهکار هستیم که 300 میلیون تومان از اعتبارات ملی و 100 میلیون تومان از سازمان برنامه و بودجه گرفته شد و مقرر شده که باقیمانده از 3 درصد اعتبارات نفت و گاز نیز تامین شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه فارس از اولین استان‌هایی است که تفاهم آبخیزداری و آبخوانداری داشته است، گفت: 67 میلیارد تومان اعتبار سازمان جنگل‌ها برای فارس در اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری پیش‌بینی شده که سهم آورده توسط سازمان برنامه و بودجه تامین نشده است.
شهرام منتصری افزود: اعتباری از سازمان جنگل‌ها منابع طبیعی تاکنون اختصاص داده نشده واگر اعتبار تزریق شود وارد بخش مطالعات خواهیم شد.
او با اشاره به اجرای 2 هزار و 800 پروژه آبخیزداری عنوان کرد: همچنین امسال بیش از 40 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در دست اجرا داریم.
منتصری با اشاره به وقوع سیل سال گذشته و تشکیل کارگروه ویژه‌ای در این خصوص گفت: تشکیل 7 بند در تنگ قرآن پیشنهاد دادیم که از آن 7 بند قرار شد 2 بند شهرداری تامین اعتبار کند و علی رغم تاکید اجرایی شدن توسط استاندار به سازمان آب منطقه‌ای ارجاع داده شد و هفته قبل سازمان آب منطقه‌ای اصل طرح را زیر سوال برد و بلاتکلیفی ایجاد شده است.
به گفته وی 9 میلیارد تومان برای تنگ قرآن و 12 میلیارد تومان برای طرح‌های آبخیزداری تنگ سعدی نیاز است و مطالعات انجام شده است.
رئیس سازمان تعاون روستایی فارس نیز با اشاره به خرید حمایتی گوجه فرنگی در استان گفت: در این طرح 134 تن گوجه خریداری و به 17 هزار تن رب گوجه فرنگی تبدیل شد.
هدایت‌الله رحیمی با اشاره به طلب 134 میلیارد تومانی کشاورزان گفت: تاکنون 47 میلیارد تومان پرداخت شده است.
رحیمی در خصوص قیمت گوجه فرنگی در استان نیز گفت: قیمت گوجه فرنگی در میدان از 3 هزار تومان تا 5 هزار تومان است و در سطح بازار نباید بیشتر از 8 هزار تومان باشد و در غیر اینصورت تخلف است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تصاویرِ انتقال جسد با مشخصات مشابه سها رضانژاد

طرح جدید نمایندگان برای تغییر سهمیه‌ بندی بنزین

مسعود پزشکیان به کرونا مبتلا شد

زیباکلام: اکثریت، خرداد 1400 پای صندوق نمی‌ آیند

شوک دیاباته به استقلال در آستانه بازی حساس با سپاهان

تکریم سادات در قلب پایتخت

ویژه برنامه "قربانی در قربان، اطعام در غدیر" در باغ گل اصغر برگزار شد

اجرای طرح ناظران سلامت کودک در منطقه 4/کودکان زباله گرد شمال شرق تهران شناسایی می شوند

انجام تعمیرات تخصصی روی 200 دستگاه پل طی یکسال گذشته

تابلوی مزین به تمثال مبارک شهدای ده ونک نصب شد

رصد تدابیر 26 محوری ابلاغی به مدیران شهری منطقه 18 تهران برای خدمت به شهروندان

تعیین 3 مسیر برای حرکت تورهای گردشگری در کیش

یک کشتی ایرانی در پاکستان توقیف شد

تنش، اعتراض و التهاب در بیروت، اوج گرفت

کاروان پیام رسانان غدیر در منطقه9

رفع موانع تولید از اولویت‌های مهم برنامه‌های تحول گرای دستگاه قضایی است

اعلام وضعیت قرمز، مسافران اتوبوس را بیشتر از لغو طرح ترافیک کاهش داد

گروه مداخلات روانی اجتماعی دانش آموزان در فارس راه‌اندازی شده است

شهرداری و خبرنگاران همسو با هم تا تحقق «شهری برای همه»

طالبان: حضور ایران در مذاکرات، مثبت است

قاتل شهروند بندرریگی در شیراز دستگیر شد

ایران: در بازسازی بیروت، فعالانه شرکت می‌ کنیم

تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز پس از 15 هفته بُرد

برپایی کاروان جشن غدیر در لامرد

دریافت پرچم ماه محرم از 110 مسجد پایتخت

چهره بافت تاریخی شیراز در نقاب اعتیاد/ اصالتی که مخدوش می شود

اولیای دم در فارس، قاتل را بخشیدند

نمایندگان مجلس به کمک شورای شهری‌ها می‌آیند

عید غدیری متفاوت در روستاهای اطراف شیراز

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 18 مرداد 99

کاهش 60 درصدی تخلفات ساختمانی

فیلم همزیستی یوزپلنگ‌ها و جنگلبان مربوط به مازندران نیست

خدمات جدید تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا

شمار جان باختگان کرونا در فارس به حدود 600 نفر رسید

لزوم توجه بیشتر اصحاب رسانه به نیازهای فعلی جامعه

موانع اجرای احکام تخریب قانون ماده 100 شهرداری‌ها

آزمون کارشناسی ارشد در شمال فارس برگزار شد

دینداری، عدالت و مردم‌داری شاخصه‌های مهم حکومت حضرت علی(ع) است

هوای تهران مطلوب است

سایه روشن انبارهای شیمیایی تهران

ایجاد نشاط اجتماعی از رسالت‌های مهم خبرنگاران است

تایید سرقت 6کیلو طلا از طلافروشی اسلامشهر

آخرین جزئیات کشف جسد «سُها رضانژاد»

کتاب «در مسیر تابش» منتشر شد

توزیع 3 میلیون پرس طعام در پویش عید غدیر در فارس

عیدانه نیک‌اندیشان شیرازی برای نیازمندان

پیام تسلیت اعضای هیئت مدیره سازمان در پی درگذشت حجت الاسلام سید علی سیدین

روسیه: به هر حمله موشکی، پاسخ اتمی می‌ دهیم

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است

علم‌ الهدی: عزاداری بدون دسته‌ روی هم امکان دارد