پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس:

دانشگاه‌های فارس برای تحول در نظام ساختاری و توسعه فارس ورود کنند اقتصادي

دانشگاه‌های فارس برای تحول در نظام ساختاری و توسعه فارس ورود کنند
  بزرگنمايي:

پیام فارس - ایسنا/فارس سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس خواستار ورود دانشگاه‌های استان به حوزه برنامه ریزی با هدف ایجاد تحول در نظام ساختاری و توسعه‌ای شد.

ظفر افشون شنبه ٢٣ آذر در شورای کشاورزی استان فارس با تاکید بر اینکه توسعه تحقیق و ارزش افزوده بخش کشاورزی نیازمند ورود دانشگاه‌ها است، گفت: دانشگاه‌های سطح استان با ورود به حوزه کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده رونق در این دو بخش ایجاد کنند.
او افزود: یکی از روش‌هایی که منجر به توسعه شاخص‌های مرتبط با بخش‌های مختلف اقتصادی می‌شود، ایجاد ارزش افزوده در حوزه‌های تولید محصولات است.
معاون استاندار فارس در خصوص طرح‌های آبخیزداری گفت: به نظر می‌رسد با توجه به از بین رفت آب در استان هیچ طرح آبخیزداری یا آبخوان داری اجرایی نشده است.
افشون خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای جذب آب در منابع طبیعی استان باید از بالادست انجام شود.
او با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دست اندرکار نباید تنها به اعتبارات استانی اکتفا کرده بلکه باید با فشار به دستگاه‌های ملی نسبت به جذب اعتبارات بیشتر اقدام کنند، عنوان کرد: درختان حاشیه زاگرس فارس با مشکل مواجه هستند وتحقیق و مطالعات علمی دانشگاه‌های استان می‌تواند گره گشای مشکل درختان بلوط حاشیه زاگرس باشد تا از خشک شدگی و نابودی درختان جلوگیری شود.
افشون در خصوص کارخانه قند فسا و مشکل بدهی کارخانه به کشاورزان نیز گفت: بایدمدیران کارخانه به استانداری دعوت و موضوع بررسی و گفت‌وگو شود.
او با تاکید بر رفع کشاورزان و چغندرکاران عنوان کرد: باید برای رفع مشکلات کشاورزان اقدام و آنها را ترغیب به کشت چغندر کرد.
سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس همچنین با اشاره به ضرورت حمایت کشت گلخانه‌ای و حمایت از آن برای کاهش مصرف آب گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای برای بخش‌های مختلف موثر است و منجر به صرفه جویی در مصرف آب می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در خصوص رفع مشکل خرید چغندر قند و طلب کشاورزان گفت: بیشترین مطالبه از کارخانه قند فسا است و هنوز طلب کشاورزان پرداخت نشده و این موضوع تاثیر منفی در کشت جغندر پاییزه و بهاره داشته.
محمدمهدی قاسمی خاطرنشان کرد: علی‌رغم‌ ورود دادستانی به حل مطالبه چغندرکاران اما همچنان نتیجه‌ای نداشته و تنها قرار بازداشتی صادر شده است و با گذشت بیش از 2 سال طلب کشاورزان را نداده‌اند.
او با اشاره به تفاهم امضا شده با سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در خصوص طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری گفت: حدود 67 میلیارد تومان مقرر شد که اداره‌کل منابع طبیعی فارس به طرح‌های آبخیزداری و پروژه‌های آبخوانداری اختصاص دهد که این طرح‌ها توسط مرکز تحقیقات کشاورزی منابع طبیعی استان مطالعه شده و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز سهم استانی تفاهم نامه را تامین خواهد کرد.
او افزود: توجه به ظرفیت و اقلیم فارس نیاز به پروژه‌های بهتری برای طرح‌های آبخیزداری دارد و با سیلابی بودن استان نیاز به اجرای پروژه‌های بیشتر احساس می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس همچنین استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاهی را پیشنهاد خوبی دانست و افزود: باید تعامل خوبی در این زمینه انجام شود.
قاسمی با اشاره به ارائه نقشه‌های فنی و پروژه‌های آبخیزداری تنگ قرآن، دامنه جنوبی پارک بمو و انتهای شمالی ابراهه تنگ سعدی، تا قبل از شروع بارندگی‌ها، گفت: در سال جاری باید عملیات اجرایی طرح‌های ایجاد حوضچه و طرح‌های آبخیزداری شروع شود.
او در خصوص بدهی سال گذشته در حمله ملخ‌ها و مبارزه نیز گفت: 700 میلیون تومان بدهکار هستیم که 300 میلیون تومان از اعتبارات ملی و 100 میلیون تومان از سازمان برنامه و بودجه گرفته شد و مقرر شده که باقیمانده از 3 درصد اعتبارات نفت و گاز نیز تامین شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس نیز در این جلسه با بیان اینکه فارس از اولین استان‌هایی است که تفاهم آبخیزداری و آبخوانداری داشته است، گفت: 67 میلیارد تومان اعتبار سازمان جنگل‌ها برای فارس در اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری پیش‌بینی شده که سهم آورده توسط سازمان برنامه و بودجه تامین نشده است.
شهرام منتصری افزود: اعتباری از سازمان جنگل‌ها منابع طبیعی تاکنون اختصاص داده نشده واگر اعتبار تزریق شود وارد بخش مطالعات خواهیم شد.
او با اشاره به اجرای 2 هزار و 800 پروژه آبخیزداری عنوان کرد: همچنین امسال بیش از 40 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در دست اجرا داریم.
منتصری با اشاره به وقوع سیل سال گذشته و تشکیل کارگروه ویژه‌ای در این خصوص گفت: تشکیل 7 بند در تنگ قرآن پیشنهاد دادیم که از آن 7 بند قرار شد 2 بند شهرداری تامین اعتبار کند و علی رغم تاکید اجرایی شدن توسط استاندار به سازمان آب منطقه‌ای ارجاع داده شد و هفته قبل سازمان آب منطقه‌ای اصل طرح را زیر سوال برد و بلاتکلیفی ایجاد شده است.
به گفته وی 9 میلیارد تومان برای تنگ قرآن و 12 میلیارد تومان برای طرح‌های آبخیزداری تنگ سعدی نیاز است و مطالعات انجام شده است.
رئیس سازمان تعاون روستایی فارس نیز با اشاره به خرید حمایتی گوجه فرنگی در استان گفت: در این طرح 134 تن گوجه خریداری و به 17 هزار تن رب گوجه فرنگی تبدیل شد.
هدایت‌الله رحیمی با اشاره به طلب 134 میلیارد تومانی کشاورزان گفت: تاکنون 47 میلیارد تومان پرداخت شده است.
رحیمی در خصوص قیمت گوجه فرنگی در استان نیز گفت: قیمت گوجه فرنگی در میدان از 3 هزار تومان تا 5 هزار تومان است و در سطح بازار نباید بیشتر از 8 هزار تومان باشد و در غیر اینصورت تخلف است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مردم نگران مرغ و گوشت برای شب عید نباشند

ثبت‌نام توزیع الکترونیکی نفت سفید و گاز مایع در فارس از 8 بهمن

قیمت خودروهای داخلی 98/11/02

قیمت خودروهای وارداتی 98/11/01

تردد در تمام محورهای فارس عادی و برقرار است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/02

احتمال افزایش یارانه نقدی به 75 هزار تومان

شیر تولیدی در فارس استاندارد و سالم است

حداقل حقوق کارمندان در سال 99

همتی: تمام وام‌ ها را دانه درشت‌ ها نگرفته‌ اند

حضرتی: قرار نیست مسافران، مالیات سفر بدهند

نرخ تورم دی‌ ماه اعلام شد

معاون وزیر کار: بخشی از درآمد جرائم رانندگی به بهزیستی اختصاص یابد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/01

استثنائاتِ عدم پرداخت عوارض خروج از کشور

توزیع روزانه 2 میلیون لیتر بنزین یورو 4 در جایگاه‌های سوخت شیراز

مناسب‌سازی طرح‌های عمرانی پست فارس برای تردد معلولان

شیرهای پاستوریزه و ESL را با اطمینان مصرف کنید

کارمندان امسال چقدر عیدی می‌ گیرند؟

تهدیدات ناشی از نپیوستن ایران به FATF چیست؟

نهاد ملی ارتقای بهره وری و مهارت در صنعت زنبور داری افتتاح می شود

کدام تراکنش‌ ها نیاز به رمز پویا دارند؟

قیمت خودروهای داخلی 98/10/30

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/30

سرقت اطلاعات بانکی و راه‌ های مقابله با آن

صعود فارس از پله‌های امنیت سرمایه‌گذاری

الزامی شدن خرید نهاده از طریق سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی

قیمت مسکن در محله‌ های محبوب تهران

چرخ توسعه روستایی در شهرستان خرامه پرشتاب به حرکت در آمده است

زمان پایان پروژه مسکن مهر در صدرا/ احداث دومین شهر جدید فارس در لامرد

رونق صادرات فارس به شرط زدودن مشکلات

وجود سم در محصولات لبنی صحت ندارد

قیمت خودروهای داخلی 98/10/29

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/29

وجود سم در محصولات لبنی فارس صحت ندارد

اتمام مرمت بازار تاریخی جهرم تا پایان امسال

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/29

صدور 200 پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان فارس

معرفی دستگاه‌های اجرایی موفق در ارائه خدمات الکترونیکی میز خدمت در فارس

کشاورزان متقاضی خرید پهپاد در فارس تسهیلات کم‌بهره دریافت می‌کنند

صدور 200 پروانه استاندارد در فارس/ توقیف 244 وسیله بازی

افزایش بی‌ سر و صدای قیمت شکلات

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/28

احتمال رد لایحه حذف 4 صفر از پول ملی در مجلس

آغاز عملیات اجرایی طرح تولید مواد پایه صنعت آلومنیوم کشور

طرح قرائت از راه دور کنتورهای دیجیتال به شکل پایلوت اجرا می‌شود

آغاز اجرای طرح تولید مواد پایه آلومینیوم و فولاد کشور در لامرد فارس

استان فارس قطب تولید لیموشیرین کشور است

ارزان‌ ترین منطقه تهران برای خرید مسکن

وام خرید خانه‌ های 25 سال به بالا چقدر است؟