پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

شهید سلیمانی الگوی نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی گفتگو

شهید سلیمانی الگوی نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- نونهالان و کودکان با چهره معصومانه و جثه کوچکشان در راهپیمایی گرامیداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی حضور یافته اند و با صدایی رسا فریاد می زنند "حاج قاسم راهت ادامه دارد"، گویی با رفتن ذوالفقار رهبر، صدها ذوالفقار و سردار دیگر در حال رویش هستند و جبهه مقاومت جانی دوباره گرفته است.

میدان شهدای شیراز مبدا آغاز حرکت راهپیمایان برای حرکت به سمت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) محل تجمع برای گرامیداشت مقام والای سپهبد شهید قاسم سلیمانی در هفدهم دی 98 است.
پیر و جوان، زن و مرد، کودک و بزرگ، مسوول و غیرمسوول، اهل پایین شهر و اهل بالاشهر، همه آمده اند تا در غم از دست دادن سردار سلیمانی با یکدیگر ابراز همدردی کنند و بگویند در ایران همه "سردار قاسم سلیمانی " هستند.
در این بین حضور نوجوانان و جوانان و نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی پررنگ تر از سایر گروه های سنی است که به صورت گروهی یا با پدر و مادر و بزرگترهای خود در این راهپیمایی و تجمع باشکوه حضور یافته اند.
شعارهایشان همان شعارهای انقلاب اسلامی است، می گویند شهادت سردار سلیمانی بیدارمان کرده است و می خواهیم راهش را ادامه دهیم تا برنامه های ناتمام او را تمام کنیم و به دنیا بگوییم ما همه سردار سلیمانی هستیم.
این نوجوانان و جوانان که الگو و اسطوره خود را سپهبد شهید قاسم سلیمانی می داننند با شعار مرگ بر آمریکا، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.
دختر دانشجویی که در ابتدای میدان شهدای شیراز، عکس سپهبد شهید قاسم سلیمانی را در دست دارد به خبرنگار ایرنا گفت: من متولد 1378 هستم و با صدای بلند و رسا به جهانیان می گویم الگو و اسطوره من شهید قاسم سلیمانی است و نمی گذارم خون او پایمال شود.
وی افزود: رییس جمهوری آمریکا بداند با ترور الگوهای مردم ایران نمی تواند از عزم آنان در مبارزه با ظلم و ستم و تروریست بکاهد، ایران و مردم ایران حامی مظلومان و مستضعفان جهان هستند و اجازه نمی دهند کشورهایی مثل آمریکا در منطقه غرب آسیا قلدربازی دربیاورند.
عارف برزگری متولد 1384 دیگر نوجوان شیرازی که به همراه دوستان خود به راهپیمایی و تجمع آمده است در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: داعش و دیگر گروه های تروریستی به دنبال آن بودند تا با ناامن کردن کشورهای همسایه، امنیت ایران را نیز از بین ببرند اما این حاج قاسم سلیمانی بود که نگذاشت ایران هم مانند عراق و سوریه ناامن شود.
وی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی الگوی من و تمام دوستان و همسن و سال های من است چرا که نگذاشت دست داعشیان به ناموس ایرانی برسد و در عراق و سوریه به عمر آنان پایان داد.
محمدحسین پورمیرزا متولد 1390 که با پوشیدن لباس بسیجی به همراه مادر و برادران دوقلوی 2 ساله خود به راهپیمایی و تجمع آمده بود به خبرنگار ایرنا گفت: آمده ام تا با تمام وجود فریاد مرگ بر آمریکا را سردهم و بگویم من قاسم سلیمانی هستم و آمریکا از من و امثال من بترس که روزی به عمر تو پایان می دهیم.
وی ادامه داد: امروز من و برادرانم آمده ایم که بگوییم راه شهید سلیمانی ادامه دارد و نمی گذاریم خون او پایمال شود.
حسام رزمجویی نوجوان دیگری که دست نوشته ای با عنوان "تجلی بصیرت، اطلاعت از ولایت، مطیع امر رهبریم" در دست داشت به خبرنگار ایرنا گفت: من قاسم سلیمانی را خیلی دوست داشتم و زمانی که خبر شهادت او را شنیدم بی اختیار اشک ریختم، با شهادت قاسم سلیمانی انگار یکی از نزدیکان خودم شهید شده است.
وی افزود: آمریکا با ترور شهید سلیمانی در واقع به عمر خود پایان داد و باید منتظر انتقام سخت از جانب ایرانیان و کشورهای منطقه باشد.
وی ادامه داد: حضور تاریخی مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی به دنیا به خصوص آمریکا و اسرائیل اعلام کرد قاسم سلیمانی تنها نیست و ملت ایران همه قاسم سلیمانی هستند و من نیز قاسم سلیمانی هستم و راهش را ادامه می دهم.
ملیکا صادقی دختر دانش آموز کلاس نهم نیز که تصویر شهید سلیمانی را در دست داشت به خبرنگار ایرنا گفت: آمریکا با ترور شهید سلیمانی همه ملت ایران را داغدار کرد و به خیال خود فکر می کرد با شهادت قاسم سلیمانی راه و هدف او تمام شده است و هیچ گاه فکر نمی کرد مردم ایران اینگونه از علمدار رهبر معظم انقلاب استقبال کنند.
وی افزود: امروز آمریکا گستاخانه ایران را تهدید می کند اما ما نوجوانان به آمریکایی ها می گوییم آن ها هیچ غلطی نمی توانند بکنند چرا که قاسم سلیمانی ها هنوز در ایران هستند و تفکر او در کشور وجود دارد و اجازه نمی دهیم آمریکا پایش را از گلیمش درازتر کند.
حضور پررنگ هیات های مذهبی از دیگر حاشیه های راهپیمایی و تجمع گرامیداشت شهید سلیمانی بود که در غم از دست دادن سردار دلها به عزاداری پرداختند.
ایستگاه های صلواتی نیز در مسیر راهپیمایی از سوی گروه های مختلف مردمی، اصناف و بازاریان، هیات های مذهبی و پایگاه های مقاومت بسیج در مسیر دایر بود.
شرکت کنندگان در این تجمع پرشور شعارهای "خامنه ای امام، انتقام انتقام"، "همه سرباز تویم، خامنه ای"،" مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل"، "حسین حسین شعار ما، شهادت افتخار ما"، "ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده"، "خلیج فارس ایران محل دفن ترامپ" سر دادند.
شرکت کنندگان در این تجمع دست نوشته هایی با مضمون " در تاریخ بنویسید وقتی خواب بودیم سردار شهید شد"، "کشور به یک برجام نیاز دارد و آن برنامه جامع انتقام ملی"، "انتقامت را می گیریم"، "بدرود فرمانده"، " شهادتت مبارک" در دست داشتند و پرچم ایران را نیز با خود حمل می کردند.
بامداد جمعه 13 دی ماه 98 سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله تروریستی هوایی آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.
برچسب‌ها
شیراز قاسم سلیمانی راهپیمایی فارس
پروندهٔ خبری
شهادت سردار سلیمانی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مردم به شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا کمک کنند

بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدنی عامل مهمی برای کنترل ویروس کرونا در کیش

اعلام ساعت کار بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در کیش

زیارت مجازی حرم شاهچراغ در شب ولادت مهدی موعود(عج)

تاثیر کرونا در مصوبات جلسه 128 شورای شهر شیراز

ویدئو/ توضیحات رئیس شورا در مورد حکم دادگاه بدوی سیل شیراز

گزارش واکنش های نظام حمایت اجتماعی در مقابله با بحران کووید-19 منتشر شد

شناسایی 119 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس

استاندار: علت بالارفتن آمار مبتلایان کرونا در فارس، افزایش تست است

بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی فارس با رویکرد رسانه‌ای و مجازی

ایثار کادر درمانی برای معالجه بیماران کرونایی، یادآور دوران دفاع مقدس است

فعالیت 74 هزار بسیجی در حوزه تامین سلامت مردم استان فارس

دفاتر خبرگزاری و روزنامه‌ها در شیراز ضدعفونی می‌شود

شناسایی 119 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در فارس

آمادگی سپاه فارس برای اختصاص 10 درمانگاه و ایجاد 9 نقاهتگاه

مدالی که مردم بر گردن کادر درمان انداختند از هر هدیه‌ای ارزشمندتر است

کاروان‌های شادی در محلات فارس به حرکت در آمد

قرنطینه خانگی را تمدید کنید/ جان مردم بر اقتصاد ارجحیت دارد

لزوم حفظ ظرفیت 40 درصدی تخت‌های خالی بیمارستانی

آمادگی سپاه برای اختصاص درمانگاه و نقاهتگاه ویژه کرونا در فارس

هفته هنر انقلاب اسلامی عرصه میدان داری هنرمندان است

امروز نشست تعیین حقوق و دستمزد کارگران برگزار می شود/پخش زنده بخش هایی از نشست تعیین حقوق و دستمزد کارگران از اینستاگرام

برگزاری مسابقه «مطهر» ویژه مبارزه با ویروس کرونا

ورود و خروج دام به مراتع ییلاقی استان فارس کنترل می شود

قائم مقام شهردار کازان روسیه:تحریم در زمان شیوع کرونا عادلانه نیست

برگزاری ویژه‌برنامه‌های نیمه شعبان در فضای مجازی

انتخاب شهید شیرعلی سلطانی به عنوان شهید هنرمند شاخص سال 99

اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مراکز معاینه فنی

هفته هنر انقلاب اسلامی فارس به‌صورت مجازی آغاز شد

فرماندار شهرستان مُهر:ارائه پروتکل برگشت کارکنان شرکت‌های صنعتی لازم است

گمانه‌ها در مورد سهم ایران در المپیک/ فارس چند المپیکی خواهد داشت

فرصت سازی فرهنگی در روزهای تهدید کرونا

یک جهرمی، نسخه‌ای از قرآن را در آلمان کتابت کرد

توزیع اقلام خوراکی بین خانوارهای نیازمند در شیراز

شمار قربانیان الکل در فارس به 91 تن رسید

750 خانوار نیازمند شیراز از بسته‌های بهداشتی و خوراکی بهره‌مند شدند

کمیته ویژه‌ تحقق جهش تولید در شهرک‌های صنعتی فارس تشکیل شد

ویدئو/ اقدامات فرمانداری شیراز با هدف مقابله با کروناویروس تشریح شد

عدد قربانیان الکل در فارس به 91 نفر رسید

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان

جهش تولید در مناطق آزاد با تکمیل زنجیره تولید

آذین بندی محور کامل خیابان ولیعصر عج به مناسبت عید نیمه شعبان برای نخستین بار

سه صنف جدید اجازه فعالیت در استان را دریافت کردند

مطبوعات شیراز و تجربه نو در روزهای کرونایی

جامه سپید پرستاری به جای رخت سفید عروسی

زایش نخستین گوساله گوزن زرد در ارسنجان فارس

ثبت ملی 122 یادمان تاریخی فارس در سالی که گذشت

درخواست برخورداری کتابخانه دانش‌آموزی شیراز از تسهیلات پایتختی کتاب

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت

استان فارس در شرایط قرمز کروناویروس قرار گرفت