پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

شهید سلیمانی الگوی نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی گفتگو

شهید سلیمانی الگوی نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- نونهالان و کودکان با چهره معصومانه و جثه کوچکشان در راهپیمایی گرامیداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی حضور یافته اند و با صدایی رسا فریاد می زنند "حاج قاسم راهت ادامه دارد"، گویی با رفتن ذوالفقار رهبر، صدها ذوالفقار و سردار دیگر در حال رویش هستند و جبهه مقاومت جانی دوباره گرفته است.

میدان شهدای شیراز مبدا آغاز حرکت راهپیمایان برای حرکت به سمت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) محل تجمع برای گرامیداشت مقام والای سپهبد شهید قاسم سلیمانی در هفدهم دی 98 است.
پیر و جوان، زن و مرد، کودک و بزرگ، مسوول و غیرمسوول، اهل پایین شهر و اهل بالاشهر، همه آمده اند تا در غم از دست دادن سردار سلیمانی با یکدیگر ابراز همدردی کنند و بگویند در ایران همه "سردار قاسم سلیمانی " هستند.
در این بین حضور نوجوانان و جوانان و نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی پررنگ تر از سایر گروه های سنی است که به صورت گروهی یا با پدر و مادر و بزرگترهای خود در این راهپیمایی و تجمع باشکوه حضور یافته اند.
شعارهایشان همان شعارهای انقلاب اسلامی است، می گویند شهادت سردار سلیمانی بیدارمان کرده است و می خواهیم راهش را ادامه دهیم تا برنامه های ناتمام او را تمام کنیم و به دنیا بگوییم ما همه سردار سلیمانی هستیم.
این نوجوانان و جوانان که الگو و اسطوره خود را سپهبد شهید قاسم سلیمانی می داننند با شعار مرگ بر آمریکا، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.
دختر دانشجویی که در ابتدای میدان شهدای شیراز، عکس سپهبد شهید قاسم سلیمانی را در دست دارد به خبرنگار ایرنا گفت: من متولد 1378 هستم و با صدای بلند و رسا به جهانیان می گویم الگو و اسطوره من شهید قاسم سلیمانی است و نمی گذارم خون او پایمال شود.
وی افزود: رییس جمهوری آمریکا بداند با ترور الگوهای مردم ایران نمی تواند از عزم آنان در مبارزه با ظلم و ستم و تروریست بکاهد، ایران و مردم ایران حامی مظلومان و مستضعفان جهان هستند و اجازه نمی دهند کشورهایی مثل آمریکا در منطقه غرب آسیا قلدربازی دربیاورند.
عارف برزگری متولد 1384 دیگر نوجوان شیرازی که به همراه دوستان خود به راهپیمایی و تجمع آمده است در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: داعش و دیگر گروه های تروریستی به دنبال آن بودند تا با ناامن کردن کشورهای همسایه، امنیت ایران را نیز از بین ببرند اما این حاج قاسم سلیمانی بود که نگذاشت ایران هم مانند عراق و سوریه ناامن شود.
وی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی الگوی من و تمام دوستان و همسن و سال های من است چرا که نگذاشت دست داعشیان به ناموس ایرانی برسد و در عراق و سوریه به عمر آنان پایان داد.
محمدحسین پورمیرزا متولد 1390 که با پوشیدن لباس بسیجی به همراه مادر و برادران دوقلوی 2 ساله خود به راهپیمایی و تجمع آمده بود به خبرنگار ایرنا گفت: آمده ام تا با تمام وجود فریاد مرگ بر آمریکا را سردهم و بگویم من قاسم سلیمانی هستم و آمریکا از من و امثال من بترس که روزی به عمر تو پایان می دهیم.
وی ادامه داد: امروز من و برادرانم آمده ایم که بگوییم راه شهید سلیمانی ادامه دارد و نمی گذاریم خون او پایمال شود.
حسام رزمجویی نوجوان دیگری که دست نوشته ای با عنوان "تجلی بصیرت، اطلاعت از ولایت، مطیع امر رهبریم" در دست داشت به خبرنگار ایرنا گفت: من قاسم سلیمانی را خیلی دوست داشتم و زمانی که خبر شهادت او را شنیدم بی اختیار اشک ریختم، با شهادت قاسم سلیمانی انگار یکی از نزدیکان خودم شهید شده است.
وی افزود: آمریکا با ترور شهید سلیمانی در واقع به عمر خود پایان داد و باید منتظر انتقام سخت از جانب ایرانیان و کشورهای منطقه باشد.
وی ادامه داد: حضور تاریخی مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی به دنیا به خصوص آمریکا و اسرائیل اعلام کرد قاسم سلیمانی تنها نیست و ملت ایران همه قاسم سلیمانی هستند و من نیز قاسم سلیمانی هستم و راهش را ادامه می دهم.
ملیکا صادقی دختر دانش آموز کلاس نهم نیز که تصویر شهید سلیمانی را در دست داشت به خبرنگار ایرنا گفت: آمریکا با ترور شهید سلیمانی همه ملت ایران را داغدار کرد و به خیال خود فکر می کرد با شهادت قاسم سلیمانی راه و هدف او تمام شده است و هیچ گاه فکر نمی کرد مردم ایران اینگونه از علمدار رهبر معظم انقلاب استقبال کنند.
وی افزود: امروز آمریکا گستاخانه ایران را تهدید می کند اما ما نوجوانان به آمریکایی ها می گوییم آن ها هیچ غلطی نمی توانند بکنند چرا که قاسم سلیمانی ها هنوز در ایران هستند و تفکر او در کشور وجود دارد و اجازه نمی دهیم آمریکا پایش را از گلیمش درازتر کند.
حضور پررنگ هیات های مذهبی از دیگر حاشیه های راهپیمایی و تجمع گرامیداشت شهید سلیمانی بود که در غم از دست دادن سردار دلها به عزاداری پرداختند.
ایستگاه های صلواتی نیز در مسیر راهپیمایی از سوی گروه های مختلف مردمی، اصناف و بازاریان، هیات های مذهبی و پایگاه های مقاومت بسیج در مسیر دایر بود.
شرکت کنندگان در این تجمع پرشور شعارهای "خامنه ای امام، انتقام انتقام"، "همه سرباز تویم، خامنه ای"،" مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل"، "حسین حسین شعار ما، شهادت افتخار ما"، "ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده"، "خلیج فارس ایران محل دفن ترامپ" سر دادند.
شرکت کنندگان در این تجمع دست نوشته هایی با مضمون " در تاریخ بنویسید وقتی خواب بودیم سردار شهید شد"، "کشور به یک برجام نیاز دارد و آن برنامه جامع انتقام ملی"، "انتقامت را می گیریم"، "بدرود فرمانده"، " شهادتت مبارک" در دست داشتند و پرچم ایران را نیز با خود حمل می کردند.
بامداد جمعه 13 دی ماه 98 سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله تروریستی هوایی آمریکا در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.
برچسب‌ها
شیراز قاسم سلیمانی راهپیمایی فارس
پروندهٔ خبری
شهادت سردار سلیمانی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پخت روزانه 6 هزار پرس غذای گرم در مناطق سیل زده

بهبود یافتگان سو مصرف مواد مخدر به دیدن تئاتر رفتند

پیکر یکی از شهدای سقوط هواپیما در شیراز به خاک سپرده شد

ارسال بسته‌های غذایی از فارس به مناطق سیلزده جنوب

20 تُن ترشی غیر بهداشتی در شهرستان زرقان نابود شد

پروانه برای واحدهای مستقر در شهرک‌های کشاورزی رایگان صادر می‌شود

تخریب‌کننده دستگاه‌های خودپرداز در داراب بازداشت شد

توجه ویژه به پیش دبستانی‌ها در اجرای سند تحول بنیادین

شهید سلیمانی الگوی نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی

دختر دارابی، نوشته خود را به سردار شهید سلیمانی تقدیم کرد

بارندگی در جنوب فارس تشدید می‌شود

مرگ مشکوک به خودکشی مرد 58 ساله در شیراز

10.7درصد زنان فارس از همسرانشان بزرگتر هستند

واژگونی خودرو در شیراز 16 مصدوم به همراه داشت

تعیین تکلیف همه زندانیان فارس

محور جهرم به لار بازهم قربانی گرفت

کشف 825 کیلو مواد مخدر در استان فارس

بازسازی تاسیسات آبرسانی روستاهای خسارت دیده از سیل در لامرد

حادثه برای پراید حامل دانش‌آموز در شیراز/ 5 نفر مصدوم شدند

تحویل 90 هزار قطعه کارت سوخت در فارس

مدارس اقلید به علت بارش باران تعطیل شد

تعهدات بیمه برای انجیرستان‌های استهبان افزایش یافت

شروع ثبت‌نام طرح ملی مسکن از 26 آذر در فارس

جمع آوری انشعابات غیر مجاز برق در گویم شهرستان شیراز

شهردار شیراز برکنار نمی شود

بارش برف و باران شش روزه در 31 استان

تخصیص 22.5 میلیارد تومان برای تامین آب عشایر فارس

یک آپارتمان مسکن مهر مرودشت دچار آتش سوزی شد

آیا کارتن خوابی دانشجویان گره از مشکل بی خانمان ها می گشاید

شمال غربی و غرب استان فارس سه شنبه بارانی است

آنفلوآنزا در استان فارس 12 قربانی گرفت

15 میلیارد ریال به خانه جوان در ناآرامی شیراز خسارت وارد شد

توزیع داروی تقلبی در شیراز و پیگیری قضایی

هفته فیلم لهستان با نمایش 7 فیلم برگزار می شود

دستگاه های فارس آماده بارش های فصل سرما هستند

2 شکارچی غیرمجاز خارجی در فرودگاه شیراز دستگیر شدند

آزادراه شیراز- اصفهان 72 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سرما بازهم وضعیت گوجه‌فرنگی را قرمز کرد

لزوم توقف ارابه های مرگ در جاده های فارس

آغاز به کار همایش سراسری کانون‌های وکلای دادگستری کشور در شیراز

شمارش معکوس برای پایان ساخت واحدهای آسیب دیده از سیل استان فارس

رئیس هیات ژیمناستیک فارس: توجه نکردن به این رشته، عمر ورزش قهرمانی را کوتاه می‌کند

هفته پربار کتابخوانی کام کتابخوانان فارس را شیرین می کند

طرح جامع مدیریت سیلاب شیراز در دست تهیه است

گاز منواکسیدکربن، جان دو نفر را در خفر گرفت

قربانیان قاتل خاموش و ناپیدا در فارس

بیش از 300 هزار راس دام عشایر فارس بیمه می‌شود

مردم از بخاری‌های استاندارد درست استفاده کنند

شبکه‌های محلی، امواجی فراتر از تبلیغ

فارس از بعدازظهر شنبه بارانی می‌شود