پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

امام جمعه موقت شیراز

یک خطای انسانی نباید موجب نادید گرفتن خدمات 4 دهه یک نهاد شود سياسي

یک خطای انسانی نباید موجب نادید گرفتن خدمات 4 دهه یک نهاد شود
  بزرگنمايي:

پیام فارس - ایسنا/فارس امام جمعه موقت شیراز تاکید کرد که بروز یک خطای انسانی نباید موجب نادیده گرفته شدن چهار دهه خدمات یک نهاد شود.

حجت‌الاسلام والمسملین محمدحسن مرادی، ضمن تسلیت وقوع سانحه هواپیمایی و خطای انسانی که رخ داد، گفت: بعد از این وقایع شجاعت و صداقت سردار حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه را مشاهده کردیم که چگونه متواضعانه در برابر دوربین آمد و از مردم عذرخواهی کرد.
وی با یادآوری اینکه طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی سپاه 3 وظیفه دارد، افزود: حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران با تمام وجود و تشکل نیروهای مردمی بسیج برای حفظ دستاوردهای انقلاب و مسائل فرهنگی سه وظایف عمده سپاه طبق قانون هستند.
مرادی با تأکید بر اینکه سپاه طی 40 سال تمام وظایف و رسالت خود را به خوبی انجام داده است، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی غائله‌هایی در نقاط مختلف کشور ایجاد شد و منافق قریب 17 هزار نفر از هموطنانمان را طی این سال‌ها ترور کردند اما نیروهای سپاه قدرتمندانه در مقابل آن‌ها ایستادند و از کشور خارج کردند گرچه در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کردند که به بدترین و فجیع‌ترین شکل ممکن توسط منافقین و کوموله‌ها به شهادت می‌رسیدند یعنی چنین سختی‌هایی سپاه تحمل کرده است.
امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیز بیشترین تعداد شهدا از سپاه و بسیج بوده است که همگی هم جوانان بودند به طوری که میانگین سنی شهدای آن دوران 15 تا 23 سال و میانگین سنی فرماندهان شهید هم 23 تا 27 سال در دوران دفاع مقدس بوده است یعنی این‌ها بودند که با نثار جان و جوانی خود این ممکلت را نجات دادند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور را از دست بدهیم.
این مقام روحانی گفت: برای هر کیلومتر مربع از خاک این مملکت 15 شهید، 4 آزاده و 39 جانباز از میان سپاه، بسیج، ارتش و جهادسازندگی تقدیم کرد و چه بسیار جانبازانی که 30 سال است که در آسایشگاه‌های اعصاب و روان و یا توان‌بخشی به سر می‌برند.
مرادی با بیان اینکه سپاه این همه برای حفظ مملکت خون جگر خورده است و روا نیست که به یک باره این همه جانفشانی‌هایش را نادیده بگیریم، گفت: طی سال‌های اخیر نیروهای سپاه با حضور در سوریه، عراق و غیره چه جانفشانی‌هایی کردند تا پای داعش به مرز ایران باز نشود چرا که هدف نهایی تشکیل داعش تسخیر سوریه و عراق نبود بلکه هدف اصلی آنان به دست آوردن ایران بود و سوریه و عراق برای آنان راهی جهت دستیابی به ایران بود اما دیدیم که چگونه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل داعش جنایتکار قد علم کردند.
امام جمعه موقت شیراز اضافه کرد: طی این سال‌ها تروریست‌های داعشی حتی تا 50 کیلومتری مرز ایران آمده بودند و برخی اوقات با توپ و خمپاره مرزهای ما را می‌‍زدند اما سپاه وارد میدان شد و آنان تا 500 کیلومتر به عقب راند و این سپاه بود که توانست داعش را شکست دهد و به همین دلیل است که آمریکای جنایتکار تا این حد از دست سپاه عصبانی است و روزی سپاه را به عنوان تروریست معرفی می‌کند و روزی دیگر یکی از برجسته‌ترین سرداران سپاه را می‌زند.
وی همچنین گفت: اکنون قریب 40 سال است که در کشور ایران به دلیل حفاظت هوایی سپاه پدیده‌ای به نام هواپیماربایی نداریم یعنی آسمان ایران، امن‌ترین آسمان است و این از برکت وجود سپاه است.
مرادی به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: در اغتشاشات اخیر که آشوبگران به بدترین شکل ممکن به اماکن عمومی و خصوصی یورش می‌بردند و همه جا را غارت کرده و به آتش می‌کشیدند،‌ این نیروهای سپاه بودند که در مقابل آنان قد علم کردند و این ممکلت را نجات داده و جان و مال مردم را حفظ کردند.
امام جمعه موقت شیراز یادآور شد: همیشه در تمام وقایع طبیعی نظیر سیل و زلزله نیروهای سپاه و بسیج پیش‌قراولان کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده هستند و این را به وضوح در سیل‌های اخیر در خوزستان، لرستان یا زلزله کرمانشاه مشاهده کردیم.
وی با تأکید بر اینکه سپاه همیشه در تمام مشکلات و سوانح پیش‌قدم حفاظت از مردم است و جان خود را در این راه فدا می‌کند، گفت: اکنون اشتباهی رخ داده است و نباید به خاطر این اشتباه همه چیز را به زیر سئوال ببریم. مگر خودمان اشتباه نمی‌کنیم به عنوان مثال سالیانه قریب 17 هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند که علت 80 درصد این حوادث، خطای انسانی است اما آیا کسی می‌گوید که دیگر خودرو نباید تولید شود یا اینکه دیگر کسی نباید گواهینامه بگیرد.
مرادی بیان کرد: امروز مشاهده می‌کنیم برخی از سانحه پیش آمده و خطای انسانی که رخ داده است، سوءاستفاده کرده و بر روی آن موج سواری می‌کنند تا یکی از قدرتمندترین نیروهای مسلح کشورمان که شجاعت و اقتدار آن در تمام دنیا زبان‌زد است را تضعیف کنند.
امام جمعه موقت شیراز فرمایشات امام راحل را درباره سپاه یادآور شد و گفت: امام راحل فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود، دقیقاً چنین چیزی هست و اگر سپاه نبود اکنون وضعیت ما از سوریه و عراق و افغانستان هم بدتر بود و باید قدر این نعمت را بدانیم.
وی با بیان اینکه در علوم پزشکی نیز سالیانه افراد بسیاری به خاطر خطاهای انسانی می‌میرند اما این همه جنجال برای این اشتباهات به پا می‌شود، گفت: نباید کلیت سپاه را تضعیف کنیم زیرا اول و آخر این قضیه این خود ما هستیم که متضرر می‌شویم و با تضعیف کردن نیروی نظامی خود، امنیت خود را دچار تزلزل می‌کنیم.
مرادی از صبر و حلم بازماندگان سانحه هوایی نیز قدردانی کرد و گفت: باید مجلس یادبود پرشوری برای جانباختگان این حادثه هوایی برگزار کنیم و به خانواده‌های آنان دلداری دهیم و آسیب‌هایی که به آنان وارد شده را جبران کنیم گرچه هم مقام معظم رهبری، هم ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان سپاه تأکید کرده‌اند که خسارت ناخواسته‌ای که وارد شده را به شیوه‌های مختلف جبران می‌کنند.
امام جمعه موقت شیراز اظهار کرد: در شرایط فعلی این سپاه است که مملکت را نگه داشت است و نباید اجازه دهیم کسی که قلب آمریکا را در عین‌الاسد زده و آنان را تار و مار کرده است، در کشور خودمان تضعیف کنیم. این‌گونه مسائل در کشورهایی نظیر اوکراین، روسیه و مالزی حتی تعمدی هم رخ داده است.
مرادی با تأکید بر اینکه تضعیف سپاه بر خلاف مصالح و امنیت ملی است، گفت: اقتدار و قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ما روز به روز بیشتر می‌شود و این موجب واهمه دشمنان این کشور شده است و به هر طریقی اعم از طریق ترور فرماندهان ارشد سپاه یا از طریق جنگ سعی می‌کنند تا مقابل این اقتدار سپاه ایستادگی کنند.
وی به عشق و علاقه مردم به سردار سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: از کاظمین تا کرمان مشاهده کردیم جمعیتی قریب 30 میلیون نفر برای مراسم تشییع و وداع سردار دل‌ها به خیابان‌ها آمدند و بیش از 80 درصد مردم نیز درخواست انتقام کردند و اکنون که سپاه در موعد مقرر انتقام گرفتند، ما هم باید به میدان بیاییم و از آنان حمایت کنیم.
امام جمعه موقت شیراز در پایان با بیان اینکه باید در آینده مراقبت بیشتری کنیم تا از این خطاها رخ ندهد، گفت: اگر دین خدا را حفظ کنیم،‌ خدا هم ما را یاری می‌دهد پس باید در جنگ نرم هم پشتیبان دین و مکتب و کشور خود باشیم و در زمین دشمن بازی نکنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اختصاص هزار میلیارد ریال به منطقه ویژه اقتصادی جهرم زمینه ساز توسعه صنعتی این شهرستان است

ایران جزء معدود کشورهای تولیدکننده داروی هپاتیت C است

رسم نیکوی اهدای جهیزیه به 26 نوعروس نیازمند در جهرم

رخدادهای اخیر تاثیر منفی بر گردشگری فارس نخواهد گذاشت

اگر قبل از سر درد بوی خاصی احساس کنید ، مبتلا به میگرن هستید

نگاه پُرمهر نیکوکاران فارس به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

شیراز، کلانشهری با هوای پاک و آسمان آبی

پیشنهاد تخصیص بنزین سفر برای گذر بخش گردشگری از تهدید

ترامپ، خواستار با عظمت شدن دوباره ایران شد!

واکنش هاشمی به تلاش‌ ها برای سقوط دولت

پروانه سلحشوری: مردم انقلاب دوباره نمی‌ خواهند

شیراز ، هوای پاک آسمان آبی

6 کتاب حوزه دفاع مقدس در شیراز رونمایی شدند

معاون استاندار فارس:‌ تنگ‌نظری در گزینش افراد پذیرفته نیست

تسریع در تکمیل پروژه‌های یادمان شهدای گمنام در فارس

پیام رهبری در پی عارضه جسمانی آیت‌ الله سیستانی

پیشرفت 80 درصدی 25 یادمان شهدا در فارس

ترودو: ایران باید غرامت حادثه‌ 737 را پرداخت کند

دبیرخانه فرهنگی و هنری ادیان توحیدی در شیراز تشکیل می‌شود

ظریف: به هیچ عنوان با آمریکا مذاکره نمی‌ کنیم

آمریکا یک فرمانده ارشد سپاه را تحریم کرد

باید و نباید سفر خارجی اعضای شورای شهر شیراز

گردانندگان یک صفحه اینستاگرامی در مرودشت دستگیر شدند

عضو شورای میراث فرهنگی کشور: تخریب بافت تاریخی، اقدامی علیه توسعه است

گردانندگان صفحه اینستاگرامی در مرودشت دستگیر شدند

تیم فوتبال بانوان زاگرس شیراز پس از مدت‌ها بُرد

هندبالیست‌های کازرونی، ذوب آهن اصفهان را شکست دادند

یک بُرد و یک باخت برای شیرازی‌ها در لیگ برتر فوتسال بانوان رقم خورد

2 شهید سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در گراش به خاک سپرده شدند

امام جمعه شیراز: دشمنان به دنبال سوء استفاده از اتفاقات اخیر بودند

فریاد همدلی مردم در فارس طنین انداز شد

بیانات رهبری در خطبه‌ های نماز جمعه تهران

مشارکت 83 هزار دانش آموز شیرازی در دور جدید طرح گلستان در دبستان

اعجاز ملت ایران سحر استکبار را باطل می‌کند

بزرگترین یادمان فاطمی کشور در شهرستان خفر افتتاح شد

هوک: توافق مطلوب ترامپ با برجام 3 تفاوت دارد

نقویان: می‌ ترسم روزی «معمای روحانیت» را بسازند

پوتین بر اهمیت حفظ برجام تاکید کرد

گازگرفتگی 25 نفر در تالار عروسی در مرودشت

غرب شیراز به منطقه حفاظت شده تبدیل می‌شود

اشک و آه شهروندان شیرازی به یاد دختر ایل

گاز مونوکسیدکربن قاتل جان کارگر جهرمی شد

پرداخت ماهانه بیش از هشت میلیارد ریال بیمه بیکاری در جهرم

آثار دانشجویان علوم پزشکی جهرم برتر کشور معرفی شد

دعوت از مردم فارس برای حمایت از اقتدار نظام و همدردی با خانواده‌های شهدای سانحه هوایی

کمک‌های مردمی فارس برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان ارسال شد

فرانسه: آینده توافق هسته‌ ای در خطر است

ترویج فرهنگ مذهبی امنیت فرهنگی را به دنبال دارد

بیش از یک‌هزار جلد کتاب به دبیرخانه کتاب‌سال فارس ارسال شد

ترامپ دنبال درگیری محدود با ایران است