پیام فارس

آخرين مطالب

امام جمعه موقت شیراز

یک خطای انسانی نباید موجب نادید گرفتن خدمات 4 دهه یک نهاد شود سياسي

  بزرگنمايي:

پیام فارس - ایسنا/فارس امام جمعه موقت شیراز تاکید کرد که بروز یک خطای انسانی نباید موجب نادیده گرفته شدن چهار دهه خدمات یک نهاد شود.

حجت‌الاسلام والمسملین محمدحسن مرادی، ضمن تسلیت وقوع سانحه هواپیمایی و خطای انسانی که رخ داد، گفت: بعد از این وقایع شجاعت و صداقت سردار حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه را مشاهده کردیم که چگونه متواضعانه در برابر دوربین آمد و از مردم عذرخواهی کرد.
وی با یادآوری اینکه طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی سپاه 3 وظیفه دارد، افزود: حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران با تمام وجود و تشکل نیروهای مردمی بسیج برای حفظ دستاوردهای انقلاب و مسائل فرهنگی سه وظایف عمده سپاه طبق قانون هستند.
مرادی با تأکید بر اینکه سپاه طی 40 سال تمام وظایف و رسالت خود را به خوبی انجام داده است، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی غائله‌هایی در نقاط مختلف کشور ایجاد شد و منافق قریب 17 هزار نفر از هموطنانمان را طی این سال‌ها ترور کردند اما نیروهای سپاه قدرتمندانه در مقابل آن‌ها ایستادند و از کشور خارج کردند گرچه در این راه شهدای بسیاری را تقدیم کردند که به بدترین و فجیع‌ترین شکل ممکن توسط منافقین و کوموله‌ها به شهادت می‌رسیدند یعنی چنین سختی‌هایی سپاه تحمل کرده است.
امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: در دوران دفاع مقدس نیز بیشترین تعداد شهدا از سپاه و بسیج بوده است که همگی هم جوانان بودند به طوری که میانگین سنی شهدای آن دوران 15 تا 23 سال و میانگین سنی فرماندهان شهید هم 23 تا 27 سال در دوران دفاع مقدس بوده است یعنی این‌ها بودند که با نثار جان و جوانی خود این ممکلت را نجات دادند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور را از دست بدهیم.
این مقام روحانی گفت: برای هر کیلومتر مربع از خاک این مملکت 15 شهید، 4 آزاده و 39 جانباز از میان سپاه، بسیج، ارتش و جهادسازندگی تقدیم کرد و چه بسیار جانبازانی که 30 سال است که در آسایشگاه‌های اعصاب و روان و یا توان‌بخشی به سر می‌برند.
مرادی با بیان اینکه سپاه این همه برای حفظ مملکت خون جگر خورده است و روا نیست که به یک باره این همه جانفشانی‌هایش را نادیده بگیریم، گفت: طی سال‌های اخیر نیروهای سپاه با حضور در سوریه، عراق و غیره چه جانفشانی‌هایی کردند تا پای داعش به مرز ایران باز نشود چرا که هدف نهایی تشکیل داعش تسخیر سوریه و عراق نبود بلکه هدف اصلی آنان به دست آوردن ایران بود و سوریه و عراق برای آنان راهی جهت دستیابی به ایران بود اما دیدیم که چگونه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل داعش جنایتکار قد علم کردند.
امام جمعه موقت شیراز اضافه کرد: طی این سال‌ها تروریست‌های داعشی حتی تا 50 کیلومتری مرز ایران آمده بودند و برخی اوقات با توپ و خمپاره مرزهای ما را می‌‍زدند اما سپاه وارد میدان شد و آنان تا 500 کیلومتر به عقب راند و این سپاه بود که توانست داعش را شکست دهد و به همین دلیل است که آمریکای جنایتکار تا این حد از دست سپاه عصبانی است و روزی سپاه را به عنوان تروریست معرفی می‌کند و روزی دیگر یکی از برجسته‌ترین سرداران سپاه را می‌زند.
وی همچنین گفت: اکنون قریب 40 سال است که در کشور ایران به دلیل حفاظت هوایی سپاه پدیده‌ای به نام هواپیماربایی نداریم یعنی آسمان ایران، امن‌ترین آسمان است و این از برکت وجود سپاه است.
مرادی به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: در اغتشاشات اخیر که آشوبگران به بدترین شکل ممکن به اماکن عمومی و خصوصی یورش می‌بردند و همه جا را غارت کرده و به آتش می‌کشیدند،‌ این نیروهای سپاه بودند که در مقابل آنان قد علم کردند و این ممکلت را نجات داده و جان و مال مردم را حفظ کردند.
امام جمعه موقت شیراز یادآور شد: همیشه در تمام وقایع طبیعی نظیر سیل و زلزله نیروهای سپاه و بسیج پیش‌قراولان کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده هستند و این را به وضوح در سیل‌های اخیر در خوزستان، لرستان یا زلزله کرمانشاه مشاهده کردیم.
وی با تأکید بر اینکه سپاه همیشه در تمام مشکلات و سوانح پیش‌قدم حفاظت از مردم است و جان خود را در این راه فدا می‌کند، گفت: اکنون اشتباهی رخ داده است و نباید به خاطر این اشتباه همه چیز را به زیر سئوال ببریم. مگر خودمان اشتباه نمی‌کنیم به عنوان مثال سالیانه قریب 17 هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند که علت 80 درصد این حوادث، خطای انسانی است اما آیا کسی می‌گوید که دیگر خودرو نباید تولید شود یا اینکه دیگر کسی نباید گواهینامه بگیرد.
مرادی بیان کرد: امروز مشاهده می‌کنیم برخی از سانحه پیش آمده و خطای انسانی که رخ داده است، سوءاستفاده کرده و بر روی آن موج سواری می‌کنند تا یکی از قدرتمندترین نیروهای مسلح کشورمان که شجاعت و اقتدار آن در تمام دنیا زبان‌زد است را تضعیف کنند.
امام جمعه موقت شیراز فرمایشات امام راحل را درباره سپاه یادآور شد و گفت: امام راحل فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود، دقیقاً چنین چیزی هست و اگر سپاه نبود اکنون وضعیت ما از سوریه و عراق و افغانستان هم بدتر بود و باید قدر این نعمت را بدانیم.
وی با بیان اینکه در علوم پزشکی نیز سالیانه افراد بسیاری به خاطر خطاهای انسانی می‌میرند اما این همه جنجال برای این اشتباهات به پا می‌شود، گفت: نباید کلیت سپاه را تضعیف کنیم زیرا اول و آخر این قضیه این خود ما هستیم که متضرر می‌شویم و با تضعیف کردن نیروی نظامی خود، امنیت خود را دچار تزلزل می‌کنیم.
مرادی از صبر و حلم بازماندگان سانحه هوایی نیز قدردانی کرد و گفت: باید مجلس یادبود پرشوری برای جانباختگان این حادثه هوایی برگزار کنیم و به خانواده‌های آنان دلداری دهیم و آسیب‌هایی که به آنان وارد شده را جبران کنیم گرچه هم مقام معظم رهبری، هم ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان سپاه تأکید کرده‌اند که خسارت ناخواسته‌ای که وارد شده را به شیوه‌های مختلف جبران می‌کنند.
امام جمعه موقت شیراز اظهار کرد: در شرایط فعلی این سپاه است که مملکت را نگه داشت است و نباید اجازه دهیم کسی که قلب آمریکا را در عین‌الاسد زده و آنان را تار و مار کرده است، در کشور خودمان تضعیف کنیم. این‌گونه مسائل در کشورهایی نظیر اوکراین، روسیه و مالزی حتی تعمدی هم رخ داده است.
مرادی با تأکید بر اینکه تضعیف سپاه بر خلاف مصالح و امنیت ملی است، گفت: اقتدار و قدرت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ما روز به روز بیشتر می‌شود و این موجب واهمه دشمنان این کشور شده است و به هر طریقی اعم از طریق ترور فرماندهان ارشد سپاه یا از طریق جنگ سعی می‌کنند تا مقابل این اقتدار سپاه ایستادگی کنند.
وی به عشق و علاقه مردم به سردار سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: از کاظمین تا کرمان مشاهده کردیم جمعیتی قریب 30 میلیون نفر برای مراسم تشییع و وداع سردار دل‌ها به خیابان‌ها آمدند و بیش از 80 درصد مردم نیز درخواست انتقام کردند و اکنون که سپاه در موعد مقرر انتقام گرفتند، ما هم باید به میدان بیاییم و از آنان حمایت کنیم.
امام جمعه موقت شیراز در پایان با بیان اینکه باید در آینده مراقبت بیشتری کنیم تا از این خطاها رخ ندهد، گفت: اگر دین خدا را حفظ کنیم،‌ خدا هم ما را یاری می‌دهد پس باید در جنگ نرم هم پشتیبان دین و مکتب و کشور خود باشیم و در زمین دشمن بازی نکنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روحانی: بر نظارت جدی بر قیمت‌ ها تاکید می‌ کنم

شهر تهران و سلامت خادمانش؛ ارتباطی دوسویه

سازمان تبلیغات: محرم را مثل سابق برگزار نمی‌ کنیم

فعال سیاسی فارس: مردم همراهی و هماهنگی قوای سه‌گانه را می‌خواهند

شهرداری‌های کدام مناطق تهران بیشتر گرفتار کرونا شده‌اند؟

افزایش مستمری بازنشستگان با دریافت مطالبات معوق ممکن شد

تأمین اجتماعی مولد سرمایه‌های بیمه شدگان باشد

شریعتمداری: همسان ‌سازی حقوق بازنشستگان و افزایش مستمری مددجویان بهزیستی تلاش بیشتری را می‌طلبد

تلاش صنایع شیر ایران برای شکوفایی رونق تولید

تلاش صنایع شیر ایران برای شکوفایی تولید

بهره برداری از ترانس قدرت در نیروگاه آب و نیروی ماهتاب کیش

ماجرای خرابی پله برقی ایستگاه های بی آر تی چیست؟

هیات پزشکی ورزشی دارای جایگاه ویژه ای در استان فارس است

بهینه سازی تامین و انتقال برق در جنوب شرق شیراز با 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری

بهینه سازی تامین برق در جنوب شرق شیراز با 10 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری

ماجرای خانه های 25 متری به شورا نرسید

پرداختن به جمع آوری ماسکهای استفاده شده تشویش اذهان عمومی است

ابتلای همزمان چهار بیمار به کرونا و آنفلوانزا در شیراز و پرسش‌های پیش رو

راه ، آب و آموزش مهمترین سرفصل‌های تخصیص اعتبار در شهرستان اوز است

تایید حکم اعدام سه نفر از معترضان آبان

بورس املاک فرصت پیش خرید در بستر شفاف به مردم می دهد

آتش‌سوزی در بخش کردیان جهرم مهار شد

تنگه گمبیل سپیدان زیر تیغ بولدوزرها

تنگه گمبیل سپیدان زیر تیغ بلدزورها

ساماندهی اطلاعات اعضای هیئت علمی در پایگاه‌های استنادی

سه اتفاق در موج جدید کرونا

نکوداشت زنده‌یاد یدالله طارمی درشب شعر «بهار نارنج» برگزار می‌شود

معتادان متجاهر مشکوک به کرونا در شیراز قرنطینه می‌شوند

خاطرات زوج پرستار جهرمی از بخش بیماران کرونایی

جایگاه نخست فارس در ارسال طرح های متقاضیان تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا به بانک های عامل

کرونا همچنان قربانی می‌گیرد/ دورهمی خانوادگی هم ممنوع

ابتلا به کرونا در تهران و خراسان‌ رضوی صعودی شد

واکنش قوه قضائیه به نامه «نرگس محمدی»

مرگ 10 بیمار مبتلا به کرونا در فارس/آمار قربانیان به 279 نفر رسید

فارس همچنان در شرایط هشدار کرونا

وضعیت قرنطینه سوالات آزمونهای سراسری

مسئول دامپزشکی لامرد معرفی شد

شهرداری در اعلام محدودیت تهران به تعهدات قانونی عمل کرده است

جان‌باختگان کرونا در آرامستان رضوان جهرم غسل خواهند شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: توسعه و تشکیل تعاونی های دانش بنیان و توسعه و عمران سبب افزایش سهم تعاونی ها می شود

ماجرای قتل پسر 9 ساله در مسیر عروسی

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/24

اختلاف نظرها ناشی از فقدان گفتگو و تعامل است

کشف 250 کیلوگرم تریاک در فارس/ انبار الکل لو رفت

تصمیم گیران نیاز به گفتگو و تعامل را حس نمی کنند

دشواری تردد در ساختمان تامین اجتماعی شیراز برای سالمندان

cpay کمکی به شهر نکرد/مدون کردن برنامه ها موجب تحرک در شیراز شد

اطلاعات دقیقی از سکونتگاه ها دردست نیست/بافت تاریخی گردشگری میشود

سرمایه اجتماعی در ایران بسیار بالاست

باید میزان تاب آوری شهرها را افزایش داد