پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

رییس شورای شهر شیراز اعلام کرد

جذب 400 نیروی جدید در شهرداری شیراز از طریق آزمون فرهنگي

جذب 400 نیروی جدید در شهرداری شیراز از طریق آزمون
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز-رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: 4٠٠ نفر نیروی انسانی جدید از طریق آزمون به بدنه شهرداری شیراز اضافه خواهند شد و ساماندهی نیروهای شهرداری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید عبدالرزاق موسوی سه شنبه با بیان اینکه شورای شهر خود را موظف به تأمین امنیت شغلی تمام نیروهای شهرداری و تقویت توان تخصصی شهرداری می‌داند، گفت: روزی که وارد شورا شدیم با موضوعی مواجه شدیم که مشابه آن را نمی‌توان در کل شهر پیدا کرد؛ زیرا تعداد نیروهای شرکتی در هیچ جایی مانند شهرداری تا این حد زیاد نیست.
وی تصریح کرد: اگر هر یک از این مشکلات را از جایگاه ویژه خودش نگاه نکنیم در تحلیل‌ها دچار مشکل می‌شویم.
رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه نادیده گرفتن برخی مشکلات نیز با منافع عمومی در تعارض است، گفت: این مسأله در حالی است که در عالم واقعیت اتفاقات دیگری نیز خواهد افتاد، یعنی شهرداری نیز با مشکلات عدیده‌ای روبرو است.
وی اذعان کرد: این به این معناست که شهرداری بودجه‌ای از سوی دولت ندارد و به دلیل عدم وجود درآمدهای پایدار کافی، در حال حاضر تنها درآمد شهرداری از محل عوارض دریافتی از مردم است.
جذب 4 هزار نفر نیروی شرکتی در دوره‌های گذشته شهرداری
رئیس شورای شهر شیراز بیشترین مشکلات مدیریت فعلی این شهر را در حوزه نیروی انسانی دانست و تصریح کرد: از سال 82 تاکنون حدود چهار هزار نفر در قالب نیروی شرکتی و بدون آزمون جذب شهرداری شده‌اند. این تعداد تا سال 90 شامل 650 نفر و طی سال‌های 90 تا 96 حدود 3800 نفر بوده است. این موضوع در حالی است که در این دوره از شورا، تنها 230 نفر به نیروهای انسانی افزوده شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مسلم این است که شهرداری ملزم به تأمین حقوق نیروهای شرکتی است و از سوی دیگر تقاضا برای ورود نیروی کار به بدنه شهرداری هم بسیار زیاد است.
تمام نیروهای شرکتی شهرداری حفظ می‌شوند
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در زمان بررسی مشکلات متوجه شدیم که برخی راهکارهای اصولی و کارشناسی که برای حل این مشکل می‌توانیم ارائه دهیم، ممکن است واکنش‌هایی به دنبال داشته باشد و بر همین اساس هم علاقمندان چندانی نداشت.
موسوی در عین حال تأکید کرد: از آنجا که گویا دغدغه‌ای برای نیروهای شرکتی ایجاد شده است باید بگویم که تمام نیروهای شرکتی حفظ شده یا تبدیل به قرارداد موقت می‌شوند.
شرایط تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قرارداد موقت
دکتر موسوی با بیان اینکه بهترین راه‌حل‌هایی که ما برای این چالش برگزیده‌ایم این است که بر اساس بخشنامه وزارت کشور عمل کنیم، گفت: در این راستا آن دسته از نیروهای شرکتی که دارای مدارک لیسانس و بالاتر هستند تبدیل وضعیت شده تا قراردادهای پایدارتری با شهرداری داشته باشند و سایر نیروهای شرکتی نیز در کار خود ابقاء شده و نباید در زمینه امنیت شغلی، نگرانی خاصی داشته باشند.
وی با تشریح این مطلب که شاخص‌های این تغییر وضعیت، معیارهایی است که از طریق وزارت کشور مشخص و ابلاغ می‌شود گفت: نیروهای شرکتی که از طریق این طرح قرادادی می‌شوند از مجموع 1700 نفر که مدارج علمی بالای لیسانس دارند، حدود 850 نفر است که همگی از طریق مصاحبه و بررسی سوابق و ارتباط رشته تحصیلی با سمتی که در آن فعالیت می‌کنند گزینش می‌شوند و در این راستا مجوزهای لازم گرفته شده که به زودی اعلام می‌شود.
شهرداری شیراز به جذب نیروهای متخصص نیاز دارد
رئیس شورای شهر شیراز حفظ مصالح عمومی مردم را بهترین میزان برای هرگونه تصمیم‌گیری در شرایط کنونی دانست و گفت: مصالح عمومی به ما حکم می‌کند که نباید در مرحله گذار از مشکل، از هزینه‌های اساسی شهر کاسته شده و صرف تحقق اموری مثل پرداخت حقوق کارکنان مازاد شود.
موسوی با این مطلب که ما باید کاری کنیم که مجموعه نیروهایی که سال‌های گذشته وارد شهرداری شده‌اند آسیب نبینند، افزود: از سوی دیگر می‌بایست راهی برای ورود نیروهای متخصصی که علیرغم توانایی‌هایشان در پشت درهای بسته بازار کار مانده‌اند و شهرداری به تخصص‌های آنان نیاز دارد پیدا کنیم.
وی ادامه داد: ما در شهرداری نیاز به نیروهای متخصصی داریم که موجب تقویت مجموعه می‌شوند، به عنوان مثال در بخش حقوقی، نیروهای متخصص و کارآزموده به اندازه کافی نداریم در حالی که این نیروها تا امروز به اهداف شهرداری کمک کرده و مدیران توانمند آینده از درون این دسته بیرون می‌آیند.
موسوی توضیح داد: به عبارتی مجموعه‌ای از افراد متخصص که از دانشگاه‌های معتبر فارغ‌التحصیل شده‌اند در بیرون مجموعه هستن دکه شهرداری به تخصص و مهارت آنها نیاز دارد و از سوی دیگر قانون مصوب کرده که استخدام و به کارگیری هر نیرویی، می‌بایست تنها از طریق آزمون و مجوز باشد.
آزمون جذب نیرو برای گزینش افراد متخصص برگزار می‌شود
رئیس شورای شهر شیراز در ادامه با اعلام خبر جذب نیروهای متخصص در شهرداری از طریق آزمون، گفت: برای آن دسته از نیروهای متقاضی کار نیز که شهرداری به تخصص و مهارت آنها نیاز مبرم دارد با رعایت مقررات مربوطه آزمونی برگزار می‌شود تا از این طریق از بین فارغ‌التحصیلان برتر دانشگاه‌ها، افراد شایسته و متعهد، جذب شهرداری شوند که این تعداد حدود 400 نفر بوده و در این زمینه شرایط شرکت در آزمون و رشته‌های مورد نیاز به زودی اعلام می‌شود.
رئیس شورای شهر شیراز در واکنش به این موضوع که جذب نیروهای جدید در شهرداری می‌تواند بار مالی مضاعفی به این دستگاه تحمیل کند، با تأکید بر اینکه تقویت توان تخصصی شهرداری شیراز از اهداف جدی شورای پنجم است، تصریح کرد: وقتی گروه جدیدی از متخصصان وارد بدنه شهرداری شوند، خون گرم و جنبش و انرژی مضاعفی در رگ‌های شهرداری تزریق خواهند کرد و این توان تخصصی در مجموع زمینه‌ساز کاهش مشکلات خواهد شد.
دکتر موسوی تصریح کرد: گفت: استفاده از نیروهای تخصصی و توانمند، نه‌تنها موجب افزایش هزینه نخواهد بود بلکه این افراد سرمایه‌هایی هستند که می‌توانند هم بر کاهش هزینه‌ها، هم در افزایش درآمدها و هم در مصرف بهینه منابع انسانی و مالی به شهرداری کمک کنند.
رئیس شورای شورای شهر شیراز در پایان رعایت قانون و جذب نیرو در فضای قانونی، منطقی و عادلانه را ازجمله محورهای تصمیمات شورای پنجم در حوزه‌ی نیروی انسانی عنوان کرد و یادآور شد: گاهی باید برای مصالح عمومی بهایی پرداخت و مالکیت خصوصی را محدود کرد اما به باور من، آنچه در این زمینه تصمیم گرفته شده و انشاالله به زودی اجرا می‌شود، بر پایه‌ی رعایت مصلحت عمومی شهر و شهروندان شیراز است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وضعیت تالاب‌های فارس خوب نیست

کشف 17 دستگاه ماینر قاچاق در شیراز

کارگاه آموزشی ویژه راهنمایان مستقر در تخت جمشید برگزار می شود

راه‌اندازی دبیرخانه فرهنگی و هنری ادیان توحیدی در شیراز

بهبود یافتگان سوء مصرف مواد مخدر به دیدن تئاتر رفتند

برگزاری 3 نشست تخصصی در جریان جشنواره فیلم و عکس سروناز در شیراز

مسکن خیرساز نی ریز کلنگزنی شد

احداث یادمان دفاع مقدس در ورودی دروازه قرآن شیراز

اکران فیلم مستند «خاتمه» از شیراز در جمهوری چک

محور جهانی ساسانی نیازمند توسعه زیرساخت برای حضور گردشگران

ملت برسر عهد خود با انقلاب و ولایت می ماند

اعلام حمایت شیرازی ها از سپاه پاسداران

برخی در حوادث اخیر به دنبال موج سواری هستند

22 نفر در مرودشت دچار گازگرفتگی شدند

قدردان سپاه هستیم/ لزوم حفظ اتحاد درونی

لایحه مدیریت سمن‌ها در سرای محله تصویب شد

حمایت از هیات مذهبی به فراموشی سپرده شده است

امنیت فرهنگی نشات گرفته از فعالیت هیات مذهبی است

پس از ١٨ ماه؛ لایحه مدیریت سمن‌ها در سرای محله تصویب شد

بخش خصوصی مبدل پویایی اقتصاد فارس است

ارسال اولین محموله کمک رسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

حضور حداکثری مردم در انتخابات اولویت هیات مذهبی است

اجرای طرح گلستان در مدارس شیراز

عصر شعر خاتم سلیمانی در شاهچراغ شیراز برگزار شد

ارتباط و تامین نیاز کشورهای هدف پیش نیاز صادرات است

مدیریت بد عامل اصلی مشکلات اقتصادی است

تصمیمات به ضرر بخش خصوصی است/ بخشنامه ها تولید را متزلزل کردند

4 مانع اصلی حرکت بخش خصوصی/ مشکل بزرگی به نام یارانه

صدور بالغ بر 3 میلیون کارت هوشمند ملی در فارس

آغاز مرمت دیوار مسجد جامع کبیر نی ریز

امانت داری وقانون گرایی گام اساسی برای ارتقای شاخص های فرهنگی است

بافت گلیم 60 متری در قیروکارزین فارس

نهاد مقدس سپاه نباید تخریب شود

احیاء بیش از 450 هکتار از جنگل‌ها و مراتع پاسارگاد در طرح جنگلانه

شهید سپهبد سلیمانی درمنطقه امنیت ایجاد کرد

کتاب‌های تازه در راه کتابخانه‌های فارس

مدارس شهرستان آباده فردا تعطیل است

بهره برداری از ٧ پروژه اقتصاد مقاومتی فارس

عصر شعر خاتم سلیمانی در شیراز برگزار شد

تحصیل ١١4 هزار دانش آموز استعداد درخشان در مدارس متوسطه

مهاجرت نخبگان ناشی از زیرساخت های نامناسب است

تئاتر «گاو چرانهای مفرغی» در شیراز ادامه دارد

جذب 400 نیروی جدید در شهرداری شیراز از طریق آزمون

آموزش و پرورش باید نخبگان را تشویق به ماندن کند

نمایشگاه حدیث غربت در لامرد برگزار می‌ شود

مطالبه مردمی تامین امنیت جامعه توسط سپاه است

مراسم یادبود جانباختگان حادثه سقوط هواپیما در شیراز برگزار شد

کمک هلال احمر استان فارس به مناطق سیل زده جنوب

فرازو فرود بیمارستان زینبیه شیراز

استفاده از ظرفیت سمن‌ها برای تبیین تاثیرات نماز