پیام فارس

آخرين مطالب

رییس شورای شهر شیراز اعلام کرد

جذب 400 نیروی جدید در شهرداری شیراز از طریق آزمون فرهنگي

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز-رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: 4٠٠ نفر نیروی انسانی جدید از طریق آزمون به بدنه شهرداری شیراز اضافه خواهند شد و ساماندهی نیروهای شهرداری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید عبدالرزاق موسوی سه شنبه با بیان اینکه شورای شهر خود را موظف به تأمین امنیت شغلی تمام نیروهای شهرداری و تقویت توان تخصصی شهرداری می‌داند، گفت: روزی که وارد شورا شدیم با موضوعی مواجه شدیم که مشابه آن را نمی‌توان در کل شهر پیدا کرد؛ زیرا تعداد نیروهای شرکتی در هیچ جایی مانند شهرداری تا این حد زیاد نیست.
وی تصریح کرد: اگر هر یک از این مشکلات را از جایگاه ویژه خودش نگاه نکنیم در تحلیل‌ها دچار مشکل می‌شویم.
رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه نادیده گرفتن برخی مشکلات نیز با منافع عمومی در تعارض است، گفت: این مسأله در حالی است که در عالم واقعیت اتفاقات دیگری نیز خواهد افتاد، یعنی شهرداری نیز با مشکلات عدیده‌ای روبرو است.
وی اذعان کرد: این به این معناست که شهرداری بودجه‌ای از سوی دولت ندارد و به دلیل عدم وجود درآمدهای پایدار کافی، در حال حاضر تنها درآمد شهرداری از محل عوارض دریافتی از مردم است.
جذب 4 هزار نفر نیروی شرکتی در دوره‌های گذشته شهرداری
رئیس شورای شهر شیراز بیشترین مشکلات مدیریت فعلی این شهر را در حوزه نیروی انسانی دانست و تصریح کرد: از سال 82 تاکنون حدود چهار هزار نفر در قالب نیروی شرکتی و بدون آزمون جذب شهرداری شده‌اند. این تعداد تا سال 90 شامل 650 نفر و طی سال‌های 90 تا 96 حدود 3800 نفر بوده است. این موضوع در حالی است که در این دوره از شورا، تنها 230 نفر به نیروهای انسانی افزوده شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مسلم این است که شهرداری ملزم به تأمین حقوق نیروهای شرکتی است و از سوی دیگر تقاضا برای ورود نیروی کار به بدنه شهرداری هم بسیار زیاد است.
تمام نیروهای شرکتی شهرداری حفظ می‌شوند
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: در زمان بررسی مشکلات متوجه شدیم که برخی راهکارهای اصولی و کارشناسی که برای حل این مشکل می‌توانیم ارائه دهیم، ممکن است واکنش‌هایی به دنبال داشته باشد و بر همین اساس هم علاقمندان چندانی نداشت.
موسوی در عین حال تأکید کرد: از آنجا که گویا دغدغه‌ای برای نیروهای شرکتی ایجاد شده است باید بگویم که تمام نیروهای شرکتی حفظ شده یا تبدیل به قرارداد موقت می‌شوند.
شرایط تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قرارداد موقت
دکتر موسوی با بیان اینکه بهترین راه‌حل‌هایی که ما برای این چالش برگزیده‌ایم این است که بر اساس بخشنامه وزارت کشور عمل کنیم، گفت: در این راستا آن دسته از نیروهای شرکتی که دارای مدارک لیسانس و بالاتر هستند تبدیل وضعیت شده تا قراردادهای پایدارتری با شهرداری داشته باشند و سایر نیروهای شرکتی نیز در کار خود ابقاء شده و نباید در زمینه امنیت شغلی، نگرانی خاصی داشته باشند.
وی با تشریح این مطلب که شاخص‌های این تغییر وضعیت، معیارهایی است که از طریق وزارت کشور مشخص و ابلاغ می‌شود گفت: نیروهای شرکتی که از طریق این طرح قرادادی می‌شوند از مجموع 1700 نفر که مدارج علمی بالای لیسانس دارند، حدود 850 نفر است که همگی از طریق مصاحبه و بررسی سوابق و ارتباط رشته تحصیلی با سمتی که در آن فعالیت می‌کنند گزینش می‌شوند و در این راستا مجوزهای لازم گرفته شده که به زودی اعلام می‌شود.
شهرداری شیراز به جذب نیروهای متخصص نیاز دارد
رئیس شورای شهر شیراز حفظ مصالح عمومی مردم را بهترین میزان برای هرگونه تصمیم‌گیری در شرایط کنونی دانست و گفت: مصالح عمومی به ما حکم می‌کند که نباید در مرحله گذار از مشکل، از هزینه‌های اساسی شهر کاسته شده و صرف تحقق اموری مثل پرداخت حقوق کارکنان مازاد شود.
موسوی با این مطلب که ما باید کاری کنیم که مجموعه نیروهایی که سال‌های گذشته وارد شهرداری شده‌اند آسیب نبینند، افزود: از سوی دیگر می‌بایست راهی برای ورود نیروهای متخصصی که علیرغم توانایی‌هایشان در پشت درهای بسته بازار کار مانده‌اند و شهرداری به تخصص‌های آنان نیاز دارد پیدا کنیم.
وی ادامه داد: ما در شهرداری نیاز به نیروهای متخصصی داریم که موجب تقویت مجموعه می‌شوند، به عنوان مثال در بخش حقوقی، نیروهای متخصص و کارآزموده به اندازه کافی نداریم در حالی که این نیروها تا امروز به اهداف شهرداری کمک کرده و مدیران توانمند آینده از درون این دسته بیرون می‌آیند.
موسوی توضیح داد: به عبارتی مجموعه‌ای از افراد متخصص که از دانشگاه‌های معتبر فارغ‌التحصیل شده‌اند در بیرون مجموعه هستن دکه شهرداری به تخصص و مهارت آنها نیاز دارد و از سوی دیگر قانون مصوب کرده که استخدام و به کارگیری هر نیرویی، می‌بایست تنها از طریق آزمون و مجوز باشد.
آزمون جذب نیرو برای گزینش افراد متخصص برگزار می‌شود
رئیس شورای شهر شیراز در ادامه با اعلام خبر جذب نیروهای متخصص در شهرداری از طریق آزمون، گفت: برای آن دسته از نیروهای متقاضی کار نیز که شهرداری به تخصص و مهارت آنها نیاز مبرم دارد با رعایت مقررات مربوطه آزمونی برگزار می‌شود تا از این طریق از بین فارغ‌التحصیلان برتر دانشگاه‌ها، افراد شایسته و متعهد، جذب شهرداری شوند که این تعداد حدود 400 نفر بوده و در این زمینه شرایط شرکت در آزمون و رشته‌های مورد نیاز به زودی اعلام می‌شود.
رئیس شورای شهر شیراز در واکنش به این موضوع که جذب نیروهای جدید در شهرداری می‌تواند بار مالی مضاعفی به این دستگاه تحمیل کند، با تأکید بر اینکه تقویت توان تخصصی شهرداری شیراز از اهداف جدی شورای پنجم است، تصریح کرد: وقتی گروه جدیدی از متخصصان وارد بدنه شهرداری شوند، خون گرم و جنبش و انرژی مضاعفی در رگ‌های شهرداری تزریق خواهند کرد و این توان تخصصی در مجموع زمینه‌ساز کاهش مشکلات خواهد شد.
دکتر موسوی تصریح کرد: گفت: استفاده از نیروهای تخصصی و توانمند، نه‌تنها موجب افزایش هزینه نخواهد بود بلکه این افراد سرمایه‌هایی هستند که می‌توانند هم بر کاهش هزینه‌ها، هم در افزایش درآمدها و هم در مصرف بهینه منابع انسانی و مالی به شهرداری کمک کنند.
رئیس شورای شورای شهر شیراز در پایان رعایت قانون و جذب نیرو در فضای قانونی، منطقی و عادلانه را ازجمله محورهای تصمیمات شورای پنجم در حوزه‌ی نیروی انسانی عنوان کرد و یادآور شد: گاهی باید برای مصالح عمومی بهایی پرداخت و مالکیت خصوصی را محدود کرد اما به باور من، آنچه در این زمینه تصمیم گرفته شده و انشاالله به زودی اجرا می‌شود، بر پایه‌ی رعایت مصلحت عمومی شهر و شهروندان شیراز است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

‏شریعتمداری با تبریک هفته بهزیستی ؛ توفیق دارم هر روز با فردی از مخاطبان بهزیستی صحبت می کنم

مسایل و مشکلات اعتباری پروژه‌های نیمه تمام مرودشت و پاسارگاد بررسی شد

دستگاه‌های اجرایی فارس برای وصول درآمد 4200 میلیارد تومانی استان بکوشند

شناورسازی ساعات کاری در مناطق پرتراکم اداری برای مقابله با کرونا

اختصاص 270 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان اقلید

نصب درهای حائل در ایستگاه‌های شلوغ مترو

استان فارس در آستانه هشدار مجدد شیوع کرونا قرار دارد

تشکیل 1236 پرونده مشاغل آسیب دیده از کرونا در مرودشت

سرگرمی یا کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات

جهش تولید با ایجاد ارزش افزوده محقق می شود

تیم‌های فوتبال فجر سپاسی و قشقایی شیراز نه صعود می‌کنند، نه سقوط

آغاز ساخت خطوط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب شهر داراب

مصارف پلاستیک مشمول مالیات ‌شود

نوید تبدیل قصر ابونصر و برم‌دلک شیراز به سایت گردشگری - تاریخی

استاندار : درمان بیماران کرونا در هفت بیمارستان خصوصی و دولتی فارس دنبال می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/21

روحانی: تعطیل کنیم، مردم از فقر اعتراض می‌ کنند

مرگ 8 نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کرونا

600 هکتار از اراضی ملی در استان فارس رفع تصرف شد

حفظ و حراست از شورایاری‌ها

مدیرکل انتقال خون فارس: ذخایر خونی این استان در مرحله هشدار قرار گرفته است

کشف 463 کیلو تریاک در شرق فارس

پوستر چهارمین جشنواره مد و لباس فجر استان فارس رونمایی شد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/21

طرح مجلس برای بازگرداندن دوباره «کوپن»

385 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان لارستان اختصاص یافت

محدودیت همراه با آموزش بر کاهش شیوع کرونا موثر است

پرداخت نیمی از بدهی اوراق مشارکت بانک آینده به شهر

«مدرسه تابستانی» توزیع عادلانه امکانات است

بیماران سرطانی چشم‌انتظار اهدا کنندگان خون

واکنش عضو شورای شهر تهران به ابطال انتخابات شورایاری‌ها

ماجرای عکس خبرسازِ شهردار تهران در فروشگاه

ضررهای جبران ناپذیر زندگی مدرن امروزی در عصر پلاستیک

تولید پلاستیک تجدید پذیر باید در برنامه های اجرایی تکلیف شود

بحران پلاستیک و محیط زیست در راه است

درخواست پلیس راهور از سازندگان کلاه برای موتورسواران

درخواست پلیس راهور از سازندگان کلاه کاسکت برای موتورسواران

تمدید مهلت ویرایش مدارک طرح ترافیک خبرنگاران

شورایاران تا پایان این دوره به کار خود ادامه می دهند

وضعیت هشدار ذخایر خونی در فارس

تولد کمیاب ترین گونه جوجه قوی فریادکش

فرآیند انتخاب مدیر محله چیست

مراکز جامع درمان اعتیاد اجتماع محور راه اندازی می‌شود

درخواست اهالی ورزش فارس از مدیرکل جدید/ ویرانه های ورزش آباد شود

محدودیت‌ های کرونا در هرمزگان تمدید شد

فوت 3 کودک بر اثر ابتلا به کرونا در خراسان رضوی

وضعیت شیوع کرونا در 9 استان کشور

محیط‌زیست مجوزی برای شماره‌گذاری خودرو با استاندارد یورو 4 نداده است

172 مرکز مثبت زندگی در فارس فعال می‌شود

آمادگی کامل تجهیزات و نیروی انسانی برای مواجهه با حوادث طبیعی و غیر مترقبه