پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

مرهمی از سر عشق بر زخم‌های فارس مقالات

مرهمی از سر عشق بر زخم‌های فارس
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- گروهی از پزشکان متخصص و فوق تخصص جراحی پلاستیک که امتحان خود را در دیگر استان های کشور پس داده‌اند به سمت استان فارس سوق داده شده اند تا بتوانند مرهمی بر زخم چهره‌های کودکان و مردمان این استان بنشانند.

قرعه فعالیت موسسه ملی ندای سلامت مرهم، این بار به نام استان فارس خورده و بزودی این تیم برای مداوای زخم‌های چهره کودکان و مردمان نیازمند وارد این خطه می شوند.
به گفته متخصصان از هر هزار کودک یک نفر به بیماری لب شکری(شکاف لب) مبتلاست و موسسه مرهم کاری کرده که بر لب این کودکان به جای شکاف، لبخند جاری شود.
این موسسه حدود 12 سال است که کار خود را آغاز کرده و هر از چندگاه، اعضای آن سفرهایی به مکان های گوناگون ایران می کنند و در این مدت گروه زیادی از بیماران نیازمند را که از مشکلات و زخم هایی در سر و صورت و بیماری های مادرزادی از جمله لب شکری و ... رنج می برند به صورت کاملا رایگان درمان و یا جراحی پلاستیک می کنند.
موسسه ملی ندای سلامت مرهم بنا به گفته دست اندرکاران آن تلاش دارد امیدی تازه در روح و جان بیمارانی که از مشکلات فک و صورت رنج می برند بدمد.
اعضای هیات امنا و مدیرعامل موسسه ملی ندای سلامت مرهم شامگاه چهارشنبه دیداری با استاندار فارس و تعدادی از مدیران ارشد دستگاه های اجرایی این استان داشتند و هماهنگی های لازم و مقدمات برای خدمات دهی این تیم در نیمه اسفند 98 انجام شد.
استاندار: فارس،یکپارچه آماده استقبال از مرهم است
استاندار فارس در این دیدار گفت: قرار نیست فعالیت گروه مرهم درآمد پزشکان استان فارس و شیراز را کاهش دهد و قطعا کسانی به سمت دریافت خدمات از سوی این تیم هدایت می شوند که به معنای واقعی مستمند هستند و توانایی تامین هزینه های درمان را ندارند.
عنایت الله رحیمی افزود: تمام مجموعه مدیریتی استان فارس برای سفر تیم مرهم از هیچگونه کمک و حمایتی دریغ نخواهد کرد و در زمینه بیماریابی و معرفی بیماران جامعه هدف دستگاه هایی از جمله کمیته امداد،بهزیستی،دانشگاه علوم پزشکی ،امور عشایر و آموزش و پرورش همکاری لازم را با مجموعه مرهم خواهند داشت.
وی ادامه داد: این درخواست وجود دارد که رسانه های استان فارس نیز در حوزه اطلاع رسانی اقدامات لازم را انجام دهند.
استاندار فارس اضافه کرد: مجموعه خیرین سلامت استان فارس نیز می تواند برای این کار خیر به کمک موسسه مرهم بیاید و قطعا این مجموعه می تواند به طور جهشی خدمات درمانی خوبی به قشر ضعیف استان فارس که در حقیقت ولی نعمت همگی ما هستند روا دارد.
وی با بیان اینکه دانش آموزانی در آموزش و پرورش فارس هستند که از معضلات و بیماری های مادرزادی سر و صورت رنج می برند ،گفت: آموزش و پرورش این استان باید از فردا شناسایی بیماران و جامعه هدف را شروع کند.
رحیمی گفت: بسته های حمایتی از جمله اختصاص یک بیمارستان خاص و یا اختصاص اتاق های عملی در هر بیمارستان در سراسر استان فارس و شهرستان های این استان روی میز است که حق انتخاب مدل های مختلف با هیات مدیره موسسه مرهم است که هر نوعی را که مناسب فعالیت آنها است انتخاب کنند و این آمادگی وجود دارد که تامین شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز: رسانه ها به میدان بیایند
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این دیدار گفت: فعالیت های موسسه مرهم اقدامات با ارزش و خیرخواهانه ای است که باید این تجربه در استان فارس با برنامه ریزی وهدفمند انجام شود.
دکتر مهرزاد لطفی افزود: استان فارس وسعت و جمعیت زیادی دارد و البته امکانات و زیرساخت درمانی مناسبی نیز در این خطه است.
وی ادامه داد: رسانه های این استان می توانند از هم اکنون فراخوان عمومی برای اطلاع رسانی به جامعه هدف انجام دهند تا نتیجه بهتری از فعالیت گروه مرهم در این استان حاصل شود.
وی اضافه کرد: تیم قوی پزشکی و درمانی در فارس وجود دارد که قطعا متقاضی شرکت در این کار خیر هستند تا در زمان حضور تیم مرهم در شیراز برای انجام جراحی و درمان با این گروه همکاری کنند تا جمعیت بیشتری مداوا شوند.
مرهمی بر زخم نیازمندان
فوق تخصص جراحی پلاستیک و عضو هیات امنای موسسه ملی ندای سلامت مرهم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این مجموعه متشکل از 80 پزشک متخصص و فوق تخصص جراحی پلاستیک سعی دارد با سفر به مناطق محروم به اقشار ضعیف جامعه یاری برساند.
دکتر کامیار اژدری افزود: موسسه مرهم افراد کم بضاعتی را که از مشکلاتی در صورت و شکاف فک،لب و کام ،مشکلات مادرزادی فک و صورت و ... رنج می برند شناسایی می کند و آنها را به صورت کاملا رایگان جراحی و درمان می کند.
هیچ محدودیتی برای مداوای بیماران نیازمند نیست
وی با بیان اینکه این موسسه هیچگونه مساعدت مالی از دولت دریافت نکرده و تمام هزینه های درمان را خود پزشکان و خیرین نیک اندیش تامین می کنند گفت: در پی استقبال زیاد مسوولان استان فارس ،موسسه مرهم برنامه ریزی کرده که 13 لغایت 18 اسفندماه 98 به شیراز سفر کند و در این مدت با تمام ظرفیت انسانی و تجهیزاتی این مجموعه هر تعداد بیمار نیازمندی را که معرفی شود مداوا و جراحی کند.
عضو هیات امنای موسسه ملی ندای سلامت مرهم با تاکید بر نبود هیچگونه محدودیتی برای جراحی و درمان بیماران نیازمند در فارس،اظهار داشت: مجموعه مرهم هیچ درخواست مالی از کسی ندارد اما این توقع از مسوولان استان فارس وجود دارد که در زمینه بیماریابی این مجموعه را یاری کنند.
اژدری ادامه داد: خانه‌های بهداشت، فرمانداری‌ها،دهیاری‌ها و سایر دستگاه های دولتی متولی می توانند کودکان و افراد دچار اختلالات سر و صورت و بیماری های مادرزادی را به این موسسه معرفی کنند تا در زمانی که در اسفندماه تیم مرهم به شیراز سفر می کند این بیماران درمان شوند.
وی به سفر اخیر تیم مرهم به بیرجند اشاره کرد و گفت: تجربه خوبی که در این سفر ایجاد شد این بود که استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد که همه کودکان و افراد نیازمند این استان باید در سفر اعضای این موسسه جراحی شوند و بعد از این سفر نباید فرد نیازمندی در این استان وجود داشته باشد که درمان نشده باشد و این تجربه در فارس نیز می تواند تکرار شود.
اژدری عنوان کرد: از مسوولان استان فارس این درخواست را دارم که یک بیمارستان مجهز به 10 تا 15 اتاق عمل و یک درمانگاه از 13 تا 18 اسفند 98 در اختیار موسسه مرهم قرار دهند تا مداوای بیماران در این محل ها صورت پذیرد.
وی اضافه کرد: بیمارستان سوانح سوختگی واقع در شهر جدید صدرا پیشنهاد ما برای انجام این ماموریت چند روزه است و وسایل و نیروی انسانی متخصص مورد نیاز نیز توسط موسسه مرهم تامین خواهد شد.
عضو هیات امنای موسسه ملی ندای سلامت مرهم گفت: امیدواریم شرایط فراهم باشد تا در سفر چند روزه تیم مرهم به شیراز بتوان هر روز بین 80 تا 90 جراحی انجام داد و در پایان کار این مجموعه در شیراز دیگر هیچ بیمار نیازمندی در فارس نباشد که مداوا نشده باشد.
وی با اشاره به این که این موسسه تنها بیماران نیازمند را مداوا می کند گفت: همه بیماران نیازمند پذیرش می شوند و تفاوتی بین ایرانی یا غیر ایرانی بودن بیماران وجود ندارد و تمام افراد نیازمند ساکن در استان فارس فارغ از ملیت و مذهب می توانند مداوا شوند.
اژدری بیان کرد: تیم مرهم همه هزینه های درمان را از جمله اسکان پزشکان در شیراز و حمل و نقل و ... را بر عهده دارد.

مدیرعامل موسسه ملی ندای سلامت مرهم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: موسسه مرهم به استان هایی سفر می کند که مردم و مدیران آن استان مانند اعضای این موسسه عاشق باشند.
محمدعلی کیانی افزود: اسفندماه 98 استان های کرمان و هرمزگان در اولویت سفر موسسه مرهم قرار داشت اما استقبال زیاد استاندار فارس و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز باعث شد فارس در اولویت سفر این تیم در ماه آینده قرار گیرد.
وی اضافه کرد: شروع کار موسسه مرهم از سال 86 بوده و اکنون این گروه از 80 متخصص و فوق تخصص جراحی صورت تشکیل شده است و مرهم تاکنون بیش از 24 هزار ویزیت فوق تخصصی و 4800 عمل جراحی رایگان در سراسر کشور انجام داده است.
متقاضیان ثبت نام کنند
مدیرعامل موسسه ملی ندای سلامت مرهم اضافه کرد: ثبت نام متقاضیان و نیازمندان خدمات گرفتن رایگان از موسسه مرهم می توانند بصورت الکترونیکی با ورود به سامانه مرهم در فضای مجازی در خواست خود را به راحتی و حتی با استفاده از تلفن همراه خود ثبت کنند.
وی ادامه داد: تاکنون 26 سفر توسط اعضای موسسه مرهم به استان های مختلف کشور انجام شده و اکنون این مجموعه حدود هفت هزار نفر عضو شامل پزشکان متخصص، فوق تخصص،هیات علمی دانشگاه و کادر درمانی و خدماتی دیگر دارد.
کیانی عنوان کرد: این تیم 13 تا 18 اسفند 98 در شیراز مستقر خواهد شد و اگر نیاز باشد بیماری نیز در تهران مورد مداوا قرار گیرد این کار انجام می شود و هزینه های آن شامل حمل و نقل،اسکان و ... بیمار به پایتخت نیز توسط موسسه مرهم تامین خواهد شد.

برچسب‌ها
سلامت روان استانداری فارس عنایت الله رحیمی بهداشت و سلامت فارس


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بنیان های سست «دژگاه»/ روستایی که کلکسیون محرومیت است

سیمای متفاوت برخی شهروندان شیراز و کمبود ماسک در داروخانه‌ها

نگاهی به مطالب انتخاباتی مطبوعات 28 بهمن‌ماه شیراز

پرسش و پاسخ های آن لاین کاندیداها/ شهر غرق بنرهای انتخاباتی

این دیگ برای خدا می‌جوشد

قالیبافان فارس یک عمر دویدند به بیمه نرسیدند

شیراز چگونه پایتخت کتاب ایران شد؟

کاش آب از سر تالاب‌های فارس بگذرد

ارزیابی متوسط شیرازی ها از آثار جشنواره/ فیلمنامه درد مشترک آثار

تفرجگاه نزدیک شیراز، همسایه با گاوان مردار

گردشگری شب فرصتی برای رونق اقتصادی/ شیراز مستعد گسترش شبگردی

گزارشی از همایش استانی «عهدواره پیشرفت منطقه‌ای» فارس

سوادرسانه‌ای و لزوم آموزش مدیران عالی دستگاه‌های اجرایی در فارس

سرمایی که زلزله‌زدگان خان زنیان شیراز را لرزاند

مسابقه ادبی باغبان انقلاب فراخوان داد

سایه روشن‌های جام کشتی جهان پهلوان تختی در شیراز

سایه زباله‌های مخوف بر سر کلانشهر شیراز

بنزین یورو 4 از شیراز برود آلودگی هوا می‌آید

مرهمی از سر عشق بر زخم‌های فارس

حذف کپی شناسنامه از فرایندهای بانکی فارس در انتظار تصمیم ملی

مرگ پریشان، زوال کافتر ، آخرین نفس‌های تالاب‌های آب شیرین فارس

شیراز و سنگی که به هوا می‌رود

نگاهی به عناوین مطبوعات 28 دی‌ماه شیراز

پیگیری قانونی، خواسته تنها بازمانده خانواده حادثه هواپیمای اوکراینی

زیر و بم بیمارستان زینبیه شیراز

همدردی مردم ایران با جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی

شیرازی‌ها انتظار مترو فراگیر را می‌کشند

وداع با شکوه با سردار دل‌ها در آینه روزنامه‌های شیراز درخشید

جولان فرشته مرگ در باغشهرهای شیراز

سلیمانی، سردار صلح و فراجناحی بود

روزنامه لبنانی:ترور سردار سلیمانی نقض اصول دیپلماتیک است

ایل قشقایی در سوگ هویت‌بخش موسیقی نواحی نشست

ترکیبات ضد میکروبی، انواع و مشخصات آن‌ها

نقش پر رنگ رسانه در رفتارهای انتخاباتی مردم/ لزوم عملکرد فراجناحی

وقتی صدا چوب حراج می‌خورد

سرما و چالش تامین کپسول‌های گاز مایع در فارس

ترک سیگار مهمترین عامل کاهش مرگ براثر بیماری‌های قلبی است

تحلیل‌های سوم دی‌ماه روزنامه‌های شیراز در یک نگاه

پولدارهای شیرازی خانه را با کوچه اش صاحب شدند/ ورود غریبه ممنوع

وقتی صدا چوب حراج می‌خورد

سیلی که هر سال به لامردی ها سرمی زند/ وقتی پل جوابگوی حجم آب نیست

سایه گرانی بر یلدای فارس

چرا غزل حافظ برای آواز ایرانی جذاب است؟

موریانه‌های عصر تکنولوژی کرانه رودخانه‌های فارس را به یغما می‌برند

آلاینده های یک پتروشیمی از زمین و آسمان/ هشدار مشکل را حل نکرد

نقش های تحمیلی بر تن میراث فرهنگی

رویای شیرین سودهای چند میلیونی که سراب شد/روزگار سیاه سپرده گذاران فرشتگان

تحلیل‌های 19 آذرماه روزنامه‌های شیراز در یک نگاه

نگاهی به ثبت نام های انتخاباتی در فارس/ کارناوال های حاشیه ساز

گرمخانه، مطالبه‌ای زمستانی در کلانشهر شیراز