پیام فارس

آخرين مطالب

معاون سیاسی سپاه:

کشور نیازمند مجلس قوی است/ رای عظیم مردم عامل تشکیل مجلسی مقتدر سياسي

  بزرگنمايي:

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون سیاسی سپاه پاسداران تشکیل یک مجلس قوی را از نیازهای ضروری امروز کشور برای رسیدن به اهداف متعالی دانست و یکی از شرایط دستیابی به مجلس قوی را پشتوانه‌ی عظیم رای مردمی عنوان کرد.

سردار سرتیپ، یدالله جوانی چهارشنبه 23 بهمن در جمع بسیجیان ناحیه ثارالله(ع) شیراز، با اشاره به اهمیت انتخابات 2 اسفند، با تاکید براینکه مجل قوی از مولفه‌های داشتن کشوری قوی است، ابراز امیدواری کرد که با یاری خداوند، در انتخابات دوم اسفند شاهد شکل گیری یک مجلس قوی باشیم.
او با بیان اینکه نیاز امروز کشور و انقلاب داشتن یک مجلس قوی است که عزت، سربلندی و حرکت پرشتاب به سمت جلو را تضمین کند، تصریح کرد که ملت است که مجلس قوی را می‌سازد.
این مقام نظامی ادامه داد: البته مجموعه‌های مسئولیت‌دار در بحث انقلاب اسلامی نیز نسبت به این مسئله بی‌تفاوت نیستند به عنوان مثال بسیج و سپاه بی‌تفاوت نیست و بسیجیان هم که خود مردم هستند. گرچه سپاه و بسیج به معنای آن مجموعه سازمان یافته رفتار حزبی ندارد و ورود مصداقی نخواهد داشت و دنبال لیست دادن و تبلیغ از افراد نیست اما در بحث اصل انقلاب هدف راهبردی دارد.
سپاه حزب نیست که لیست بدهد
معاون سیاسی سپاه تأکید کرد: سپاه را در تراز حزب نمی‌دانیم اما دارای کنش‌های سیاسی فعال است. مگر می‌شود در زمانه‌ای که دشمن، ضد انقلاب و غربگرایان در تکاپوی این هستند که یک مجلس غیر انقلابی شکل بگیرد ما بی‌تفاوت باشیم.
وی هدف ترغیب به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را یک هدف راهبردی دانست و گفت: سپاه در برگزاری انتخاباتی امن و برقراری امنیت انتخابات با دیگر نهادها همکاری خواهد داشت.
این مقام نظامی همچنین گفت: سپاه با بصیرت‌افزایی، روشنگری، تبیین وضعیت و شرح وضعیت برای اینکه مردم انتخابی هوشمند و آگاهانه داشته باشند و در نهایت یک مجلس در تراز انقلاب و قوی شکل بگیرد، فعالیت می‌کند.
جوانی تأکید کرد: یک مجلس قوی می‌تواند حرکت انقلاب اسلامی را شتاب بخشد و با حل سریع مشکلات و برداشتن موانع بر سر راه پیشرفت جامعه کمک کند و البته دشمن هم چنین مجلسی را بر نمی‌تابد.
ویژگی‌های مجلس قوی
معاون سیاسی سپاه دو ویژگی مجلس قوی را برشمرد و گفت: یک مجلس قوی، آن است که پشتوانه عظیمی از رأی مردم را داشته باشد که همان مطالبه مقام معظم رهبری است که فرمودند «اگر انقلابی هم نیستید و به انقلاب و مذهب هم پایبندی ندارید و لیکن ایران را دوست دارید و علاقه‌مند به امنیت ایران هستید بیایید رای بدهید». چون مجلس با پشتوانه مردم می‌تواند تهدیدات را ناکام بگذارد.
جوانی دومین ویژگی مجلس قوی را داشتن نمایندگانی از جنس مدرس دانست و با اشاره به فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی، گفت: ما باید نمایندگانی از جنس سردار سلیمانی که مقام معظم رهبری از او به عنوان یک راه و مکتب یاد می‌کنند، برگزینیم.
این مقام ارشد سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه امروز مجلس قوی مجلسی است که ترکیب نمایندگان و نگاهشان همانند سردارسلیمانی باشد، گفت: امروز راه و مکتب سردار سلیمانی گره‌گشای ملت ماست.
او ادامه داد: با انتخاب صحیح نمایندگان مجلس می‌توانیم افرادی دلسوز، مردمی، صادق، ولایت‌مدار، انقلابی و استکبارستیز که بتوانند فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را عملیاتی و به جای نگاه به دست بیگانگان به دست ملت خود نگاه کند، راهی مجلس کنیم.
جوانی همچنین گفت: حرکت انقلاب اسلامی ایران نه ایستاد و نه متوقف شد و نه به عقب برگشت بلکه این حرکت یک حرکت رو به جلو بود به طوری که می‌توان گفت امروز در شرایطی قرار داریم که یک کارنامه پر افتخار از گذشته داریم که در آن 40 سال ملت ایران در مقابل تمامی دشمنان بشریت، زورگویان عالم، طواغیت مقاومت کرد و شکست نخورد.
خروج آمریکا از منطقه یک گفتمان شده است
او با بیان اینکه امروز این انقلاب در نقطه‌ای قرار دارد که دشمنان، از شکست در مقابل آن وحشت دارند، گفت:‌ توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته همگی شکست خورده است و امروز دشمن در یک موقعیت فرو ریختن و از صحنه خارج شدن قرار دارد که ما در ابتدای این گام هستیم و گام دوم هم خروج آمریکایی‌ها از منطقه راهبردی غرب آسیا خواهد بود.
معاون سیاسی سپاه ادامه داد: امروز شرایطی پدیدار شده است که به برکت شهادت حاج قاسم، مقاومت پایدار در منطقه ایجاد شده به‌طوری که خروج آمریکایی‌ها از منطقه در کشورهایی نظیر ایران، سوریه، عراق، لبنان، سرزمین‌های اشغالی و غیره به یک گفتمان تبدیل شده است.
وی یادآور شد: آمریکایی‌ها خود می‌دانند که خروجشان از منطقه به معنای پایان ابرقدرتی آن‌ها خواهد شد و معنای این پایان آن است که آن‌ها دچار مشکلات درونی می‌شوند و این همان وضعیتی است که برای شوروی سابق پدید آمد.
جوانی، مقاومت ملت ایران در مقابل استکبار را به برکت حضور ملت در صحنه دانست و گفت: باید بدانیم که با این حضور خداوند این قابلیت را در ملت ایران دید که نصرت خود را بر آن‌ها نازل کند و این یک افتخار برای ملت ایران است که محل نزول نصرت الهی واقع شوند.
معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این 40 سال هر چه نقشه کشیدند و توطئه کردند نتیجه عکس گرفتند، گفت: امروز در نقطه‌ای قرارداریم که انقلاب ما به یک پدیده جهانی تبدیل شده است. دشمنی که تصور می‌کرد با به شهادت رساندن سردار سلیمانی خط مقاومت را بی‌رمق و مغز متفکر آن را جدا می‌کند و به همین فرمانده میدانی آن را حذف فیزیکی می‌کند و همچنین گمان می‌کرد می‌تواند نقشه کثیف و پلید خود را راحت‌تر در عراق پیاده کند ولی شهادت سردار سلیمانی کاری در انسجام مردم عراق کرد که اگر زنده بود سالیان سال زمان می‌برد تا این انسجام به‌وجود بیاید.
وی اضافه کرد: شهادت سردار سلیمانی به‌طور کلی وضعیت منطقه را دگرگون کرد و دیدیم با به زمین ریخته شدن خون شهید سلیمانی، یک یوم الهی رقم خورد و دنیا تحت تاثیر این شهادت قرار گرفت. یوم الهی که هرگز در محاسبات دشمن قرار نداشت.
جوانی همچنین در خصوص ارتباط ترور سردار سلیمانی و معامله قرن نیز گفت: برخی می‌گفتند ترامپ می‌خواسته معامله قرن را رونمایی کند و از ترس اینکه سردار سلیمانی این نقشه را در نطفه خفه کند، دست به ترور سردار سلیمانی زد، ولی دیدیم که خون این سردار عزیز باعث یکپارچگی ملت مظلوم فلسطین در مقابل این معامله قرن شد.
معاون سیاسی سپاه در مورد انباشت قدرت ایران نیز گفت: ملت ایران امروز در موقعیت تولید و انباشت قدرت قرار دارد و باید مشکلات و موانع رو در گام دوم انقلاب از سر راه خود بردارد و زمینه‌های ظهور رو فراهم کند که مستلزم عمل به فرمایش رهبری مبنی بر قوی شدن است.
جوانی با بیان اینکه امروز نشانه‌های تأثیر قدرتمندی خود را در برخی حوزه‌ها به عینه مشاهده می‌کنیم، گفت: آمریکایی‌ها در گذشته با زور تهدید به راحتی دولت‌هایی را جابه‌جا کردند و در این سال‌ها هم ملت ما را زیاد تهدید می‌کردند و متأسفانه عده‌ای در داخل به خاطر خود باختگی، عدم باور ملت ایران، عدم اطلاع از توانمندی‌های نظامی و دفاعی می‌گفتند باید کاری کرد که جنگ نشود چون اگر جنگ شود ما در برابر دشمنی مانند آمریکا ناتوان هستیم اما دیدیم وقتی آمریکایی‌ها خطای راهبردی شهادت سردار سلیمانی را انجام دادند مقام معظم رهبیر فرمودند این جنایتکاران در انتظار انتقام سخت باشند.
جوانی همچنین به رجزخوانی ترامپ برای ایران اشاره کرد و گفت: این ترامپ آن کسی است که وقتی در دوره اوباما نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس چند نفر از تفنگداران دریایی آمریکا را به‌خاطر تعرض به آب‌های ایران بازداشت کرد رجز خوانی کرد و گفت اگر من به‌جای اوباما بودم، دستور حمله می‌دادم، واکنش نشان می‌دادم و آمریکا تحقیر شد و آبرویش رفت. تفنگداران ما را گریان و لرزان گرفته‌اند و آن وقت حاکمان ما هیچ کاری نکردند. اکنون باید به ترامپ گفت که نوبت او رسیده است و چرا در مقابل بمباران عین‌الاسد واکنش نشان ندادی.
معاون سیاسی سپاه افزود: پاسخ این سئوال آن است که امروز سرزمین ایران سرزمین مجاهدان است و وقتی سرزمینی این‌گونه فرزندان برومندی مانند سلیمانی‌ها داشته باشد، روی ذلت و خواری نمی‌بیند و تحقیر نمی‌شود چنانچه مشاهده کردیم که آمریکایی‌ها به خاطر این تحقیر (بمباران پایگاه عین‌الاسد در عراق) و اینکه این آبروریزی رو کاهش دهند، کشته‌ها و زخمی‌های خود را انکار کردند. گرچه به شکل قطره چکانی دارند اطلاع‌رسانی می‌کنند.
او در ادامه گفت: اگرچه دشمن در برخی حوزه‌ها ناتوان است اما در برخی حوزه‌های دیگر نظیر حوزه‌ی رسانه و شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی، اینترنت و غیره قوی عمل می‌کند.
معاون سیاسی سپاه با تاکید براینکه دشمن که در تسخیر سرزمین و منابع ایران اسلامی ناتوان است اما تلاش می‌کند قلب و ذهن ملت خصوصا جوانان را در اختیار بگیرد، گفت: دشمن با ایجاد شبهه، تردید، بی‌اعتمادی از طریق نشر دروغ و اکاذیب، سیاه‌نمایی و لجن‌پراکنی این هدف را دنبال می‌کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعیین 3 مسیر برای حرکت تورهای گردشگری در کیش

یک کشتی ایرانی در پاکستان توقیف شد

تنش، اعتراض و التهاب در بیروت، اوج گرفت

کاروان پیام رسانان غدیر در منطقه9

رفع موانع تولید از اولویت‌های مهم برنامه‌های تحول گرای دستگاه قضایی است

اعلام وضعیت قرمز، مسافران اتوبوس را بیشتر از لغو طرح ترافیک کاهش داد

گروه مداخلات روانی اجتماعی دانش آموزان در فارس راه‌اندازی شده است

شهرداری و خبرنگاران همسو با هم تا تحقق «شهری برای همه»

طالبان: حضور ایران در مذاکرات، مثبت است

قاتل شهروند بندرریگی در شیراز دستگیر شد

ایران: در بازسازی بیروت، فعالانه شرکت می‌ کنیم

تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز پس از 15 هفته بُرد

برپایی کاروان جشن غدیر در لامرد

دریافت پرچم ماه محرم از 110 مسجد پایتخت

چهره بافت تاریخی شیراز در نقاب اعتیاد/ اصالتی که مخدوش می شود

اولیای دم در فارس، قاتل را بخشیدند

نمایندگان مجلس به کمک شورای شهری‌ها می‌آیند

عید غدیری متفاوت در روستاهای اطراف شیراز

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 18 مرداد 99

کاهش 60 درصدی تخلفات ساختمانی

فیلم همزیستی یوزپلنگ‌ها و جنگلبان مربوط به مازندران نیست

خدمات جدید تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا

شمار جان باختگان کرونا در فارس به حدود 600 نفر رسید

لزوم توجه بیشتر اصحاب رسانه به نیازهای فعلی جامعه

آزمون کارشناسی ارشد در شمال فارس برگزار شد

دینداری، عدالت و مردم‌داری شاخصه‌های مهم حکومت حضرت علی(ع) است

هوای تهران مطلوب است

سایه روشن انبارهای شیمیایی تهران

ایجاد نشاط اجتماعی از رسالت‌های مهم خبرنگاران است

تایید سرقت 6کیلو طلا از طلافروشی اسلامشهر

آخرین جزئیات کشف جسد «سُها رضانژاد»

کتاب «در مسیر تابش» منتشر شد

توزیع 3 میلیون پرس طعام در پویش عید غدیر در فارس

عیدانه نیک‌اندیشان شیرازی برای نیازمندان

پیام تسلیت اعضای هیئت مدیره سازمان در پی درگذشت حجت الاسلام سید علی سیدین

روسیه: به هر حمله موشکی، پاسخ اتمی می‌ دهیم

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است

علم‌ الهدی: عزاداری بدون دسته‌ روی هم امکان دارد

شکایت از وزیر ارتباطات بدلیل عدم فیلتر اینستاگرام

تلاش مشترک شهرداری و جهاد برای ساخت یک رام قطار ملی

پیشتازی دامداری‌ها در تولید بوی نامطبوع در تهران

شناسایی مکانهای ناامن شهر برای زنان

دلایل افزایش مجدد قیمت تایر

استقبال 90 درصدی ایرانی‌ ها از تعمیر لوازم خانگی!

عیادت استاندار خوزستان از محیط بان جانباز سید امین هادی پور

تهران در انتظار ١٠٠٠٠ اتوبوس و ١٢ ایستگاه جدید مترو

در مناطق 11 ،16 و 18 کلینیک درمانی ایجاد می شود

جریمه جدید شهروندان بدون ماسک

روزهای کرونایی و جای خالی جلسات ویدیو کنفرانسی در فارس

آتش سوزی موزه نارنجستان قوام به سرعت مهار شد