پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

تاکید استاندار فارس بر افزایش خدمات بیمه‌ای و حرکت به سمت کشاورزی دانش بنیان سياسي

تاکید استاندار فارس بر افزایش خدمات بیمه‌ای و حرکت به سمت کشاورزی دانش بنیان
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- استاندار فارس در 2 نشست جداگانه با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور و اعضای شورای کشاورزی این استان، بر موضوع افزایش خدمات بیمه‌ای و همچنین تقویت ارتباط دانشگاه با بخش کشاورزی و حرکت به سوی کشاورزی دانش بنیان تاکید کرد.

عنایت‌الله رحیمی، چهارشنبه در نشست با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور در شیراز افزود: ضروری است تصمیماتی در زمینه بیمه بیکاری، افزایش خدمات بیمه‌ای و بازنشستگان دارای شرایط سخت و زیان‌آور مانند کاشی حافظ از سوی تامین اجتماعی اتخاذ شود.
وی ادامه داد: بی‌شک این تصمیمات گامی در مسیر تسهیل امور بیمه شدگان، توسعه استان و خدمات رسانی بهتر به افراد زیر پوشش تامین اجتماعی خواهد بود.
استاندار فارس، با اشاره به اینکه 47 درصد از جمعیت حدود پنج میلیون نفری این استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، اظهار داشت: با این توصیف، فارس چهارمین استان کشور از حیث جمعیت بیمه‌ای است که برای افزایش پوشش بیمه‌ای، تامین آتیه و رفع دغدغه خاطر قشر مولد استان، باید این مباحث مورد بررسی و توجه بیش از پیش قرار گیرد.
رحیمی با بیان اینکه در استان پهناور فارس فقط یک بیمارستان متعلق به تامین اجتماعی وجود دارد، گفت: پایین بودن سرانه تخت بیمارستانی تامین اجتماعی فارس به نسبت میانگین کشوری و قدمت زیاد تنها بیمارستان ملکی تامین اجتماعی فارس، ارائه خدمات درمانی استان به بیمه‌شدگان استان‌های همجوار و تسریع در ساخت بیمارستان دوم تامین اجتماعی در محدوده بزرگراه حسینی الهاشمی با استفاده از منابع داخلی تامین اجتماعی و اعتبارات دولتی که مورد تاکید و توافق قرار گرفته به عنوان مطالبه جدی مد نظر است.
استاندار فارس همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات انجام شده در زمینه واگذاری بیمارستان‌های کازرون و اوز به سازمان تامین اجتماعی که با قول مساعد بررسی و تصمیم‌گیری از سوی رییس این سازمان همراه بوده، به نتیجه برسد.
رحیمی همچنین در این دیدار، مسایل مرتبط با رانندگان حمل و نقل درون ‌شهری و برون‌ شهری که از بیمه خویش فرما استفاده می‌کنند را نیز مطرح کرد که در این زمینه مقرر شد مساعدت لازم برای تقسیط حق بیمه این افراد انجام شود.
وی همچنین در بخش دیگری از مطالب خود، خواستار تسریع انتقال کارخانه‌های سیمان و پشم‌شیشه از شیراز به شهرستان خرامه و منطقه ویژه اقتصادی از سوی تامین اجتماعی شد.
کشاورزی دانش بنیان و علمی جایگزین عکس‌العمل‌های شتاب زده شود
استاندار فارس همچنین امروز (سی‌ام اردیبهشت 99) در نشست با اعضای شورای کشاورزی این استان، گفت: استفاده از دانش علمی استادان دانشگاه، نقشه راه توسعه و ترویج بخش کشاورزی این استان است و باید تصمیمات علمی و برنامه‌ریزی شده جای عکس العمل‌های شتابزده را در این حوزه بگیرد.
رحیمی افزود: کشاورزی باید به سمت و سوی دانش بنیان شدن حرکت کند که عامل اصلی در این زمینه، تقویت ارتباط دانشگاه و بخش کشاورزی است و نیاز است اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در این حوزه تقویت شود به گونه‌ای که کشاورز و بهره بردار این حوزه احساس کند که نیازمند علم دانشگاهی است و زمانی که این تصور ایجاد شود و بخش خصوصی متقاضی مشاوره دانشگاه باشد، آن زمان تحولی واقعی در حوزه کشاورزی ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: روش‌های نوین کشاورزی باید از طریق فضای مجازی و یا حضوری ترویج و به کشاورزان آموزش داده شود.
لزوم انجام فرهنگ‌سازی در حوزه محصولات کشاورزی گواهی شده
استاندار فارس همچنین به تولید محصولات استاندارد و گواهی شده، اشاره و بیان کرد: تولید هشت محصول ارگانیک در این استان مدنظر قرار دارد و باید جهاد کشاورزی، شهرداری‌ها و دانشگاه علوم پزشکی در این استان کمک کنند که هم فرهنگ سازی لازم در این باره انجام و هم محصولات گواهی شده با قیمت مناسب روانه بازار شوند.
وی، تولید محصولات ارگانیک را موجب افزایش سطح سلامت مردم و تضمینی برای صادرات بهتر محصولات کشاورزی فارس دانست و گفت: بخش خصوصی باید در زمینه تولید محصولات کشاورزی گواهی شده بیشترین نقش را داشته باشد و نهادهای دولتی باید تنها تسهیل‌گر امور باشند.
رحیمی همچنین بر به حداقل رساندن استفاده از سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی در تولیدات کشاورزی فارس نیز تاکید کرد.
افزایش سرعت مبارزه با ملخ ضروری است
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: آفت ملخ از سال‌های پیش در این استان وجود داشته و امسال نیز بخش زیادی از توان اجرایی فارس به مقابله با آن اختصاص یافته است.
رحیمی ادامه داد: تشخیص درست زمان مبارزه با آفت ملخ صحرایی و افزایش سرعت مبارزه از جمله مهمترین موارد برای جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی و منابع طبیعی فارس توسط این آفت است.
وی، با تاکید بر همکاری تیم مدیریت بحران استان برای مبارزه با ملخ گفت: در اینگونه موارد تفکیک دستگاه‌ها معنا ندارد، همه نهادها و به ویژه مردم باید برای ریشه‌کنی این گونه آفت‌ها و بحران‌ها همکاری کنند.
رحیمی اضافه کرد: ملخ صحرایی بیشتر به عرصه‌های منابع طبیعی استان فارس هجوم برده که امور عشایر، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و منابع طبیعی این استان باید در این زمینه تلاش کنند تا با این آفت به سرعت مبارزه شود.
ملخ‌های زرد رنگ صحرایی (دریایی)، گروهی از ملخ‌های پرنده هستند که بزرگی آنها به 15 سانتی‌متر می‌رسد و در زمره مضرترین حشرات به شمار می‌آیند.
رعایت عدالت، شرط رهاسازی آب سدهای فارس
استاندار فارس در قسمت دیگری از مطالب خود گفت: در رابطه با رها سازی آب سدها نباید اجازه تخریب دولت داده شود اما رعایت عدالت نیز شرط لازم در این باره است و اگر جایی هم خطایی رخ داده، مسوول ذی‌ربط سریعا از مردم و بهره برداران عذرخواهی کند.
رحیمی ادامه داد: بارندگی‌های مناسب امسال، باعث رفع مشکلات سالیان پیش در رابطه با رهاسازی آب برای اراضی کشاورزی شده اما باید توجه داشت که این کار با برنامه‌ریزی درست، نظم و به ویژه رعایت عدالت صورت پذیرد و در مقابل با برداشت‌های بی‌رویه باید برخورد انتظامی و قضایی انجام شود.
به گفته رحیمی، از ابتدای سال 99 تاکنون 143 میلیون مترمکعب آب برای استفاده در اراضی کشاوزی از سدهای استان رها سازی شده است.
استاندار فارس، همچنین بیان کرد: خرید گندم و دانه‌های روغنی برای امنیت غذایی این استان و کشور از اهمیت زیادی برخوردار است و اشتغال خوبی نیز در این زمینه ایجاد شده، از این رو باید تولیدکنندگان و کشاورزان این بخش از نحوه خرید تضمینی، دریافت به موقع خدمات و هزینه‌های خود رضایت کامل داشته باشند.
وی، بر توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در فارس نیز تاکید کرد و اظهار داشت: باید ستاد تشکیل شده در این زمینه فعالانه‌تر عمل کند و امیدواریم در آینده نزدیک با ارائه تسهیلات مناسب به متقاضیان فعالیت در این بخش، گسترش سطح زیر کشت گلخانه را در این استان شاهد باشیم.
مشکل سوخت ماشین‌آلات کشاورزی فارس سریعا رفع شود
استاندار فارس در بخش دیگر ی از سخنان خود گفت: در مقایسه با سایر استان‌ها، بیشترین تعداد ماشین‌آلات کشاورزی در فارس وجود دارد و با توجه به این امر در زمینه تخصیص سوخت این ماشین‌آلات باید درست و منطقی عمل و روند آن تسهیل شود.
رحیمی اضافه کرد: هرگز نباید کمباین‌داران این استان به دلیل سختی‌های موجود در تامین سوخت به سمت استفاده از سوخت قاچاق بروند و این روند اصلا منطقی نیست.
وی، خطاب به مدیران ارشد دستگاه‌های حاضر در شورای کشاورزی این استان اظهار داشت: سریعا مشکل این قشر باید حل شود و یکی از راهکارهای حل این معضل، اختصاص کارت سوخت به ماشین‌آلات سنگین کشاورزی است. 
استاندار فارس ادامه داد: باید سعی شود با هم‌افزایی مثبت و گرفتن نظر کارشناسی، اقدامی را اجرایی کرد که وقت کمباین‌داران و تراکتورداران این استان در زمان اوج کار آنها و برداشت محصولات به دلیل عدم دسترسی آسان به سوخت تلف نشود و همچنین آنها به سمت استفاده از سوخت قاچاق نروند.
برچسب‌ها
سازمان تامین اجتماعی وزارت جهاد کشاورزی شیراز استانداری فارس عنایت الله رحیمی فارس بیمه درمان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حرم شاهچراغ (ع) در اولین روز بازگشایی

استقبال وزیر نیرو از سخنان امام جمعه شیراز درباره شایسته‌گزینی

سرمربی تیم فجر سپاسی: بازیکنان تیم ابتدا باید آزمایش کرونا بدهند

وزیر نیرو در نامه‌ای به امام جمعه شیراز بر ضرورت شایسته‌گزینی تاکید کرد

تصادف در داراب 2 کشته داشت

نشستن بر مسند خدمت مرهون ایثار شهداست

ابلاغ آخرین مصوبات شورای سلامت کیش

9 کشته و زخمی بر اثر تصادف در محور داراب به جنت شهر

74 مبتلای جدید به ویروس کرونا در استان فارس شناسایی شد

60 واحد صنفی غیر مجاز در شیراز تعطیل شدند

ملاقات نوجوان سیمکان جهرم با وزیر برای پیگیری مشکلات اینترنت

تعطیلی 60 واحد صنفی غیرمجاز در شیراز

نامه وزیر نیرو به نماینده ولی فقیه در استان فارس

درهای حرم مطهر شاهچراغ (ع) به روی مردم گشوده شد

پایان 70 روز چشم انتظاری / وصال محبوب از باب الرضا

رعایت نکردن فاصله اجتماعی، 60 واحد صنفی در شیراز را به تعطیلی کشاند

توقف طرح توزیع کتب درسی توسط دولت در سال تحصیلی جدید

19 فقره جهیزیه به زوج‌های نیازمند داراب اهدا شد

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

حرم‌های مطهر از پنجم خرداد بازگشایی می‌شوند

نخستین رویداد هنری چهل سالگی انقلاب در فارس کلید خورد

موفقیت فوتو تئاتر «سیزده کرونایی» در جشنواره ملی «تئاتر+خانه»

پیام مشترک تولیت‌های آستان‌های مقدس در خصوص بازگشایی حرم‌های مطهر

مردم با وحدت و یکپارچگی کشور را از آسیب ها مصون نگه می دارند

پرداخت فطریه به دو روش حضوری و غیرحضوری در جهرم

54 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس شناسایی شد

لزوم توجه دستگاه‌ها به توزیع عادلانه خدمات در محلات کم برخوردار

نماز عید سعید فطر در 62 شهر استان فارس اقامه شد

حرم‌های مطهر از پنجم خردادبازگشایی می‌شوند

نماز عید فطر با رعایت نکات بهداشتی در فارس اقامه شد

گمرک منطقه ویژه اقتصادی کازرون آغاز به کار کرد

افزایش دوقلوزایی حیات وحش تهران در سال جاری

مسئول روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تغییر کرد

ابتلای معاون پرورشی دبستان دخترانه فیض به کووید 19 در شیراز

غار تاریخی سنگ‌اشکن جهرم حصارکشی شد

آغاز طرح فروش آنلاین دارو و محصولات آرایشی بهداشتی در کیش

پلمپ قلیان سرای یک رستوران در جزیره کیش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی

آزادراه شیراز - اصفهان در پیچ‌وخم وعده‌ها/ انتظار 10 ساله شد

پلمپ یک رستوران در جزیره کیش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی

وحدت، همدلی و انسجام یکی از ویژگی اصلی مقاومت در مقابل دشمنان ایران

راه اندازی لنج بادبانی چوبی در آب های جزیره کیش

سه نفر در فارس به دلیل غرق شدگی جان باختند

سه سالن ورزشی در فسا پلمب شد

بازگشت بیدودها به خیابان‌های شیراز

توزیع 37 هزار بسته بهداشتی بین بیماران خاص در فارس

فرهنگ سازی رعایت ضوابط بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش

108 نفر مبتلای جدید به ویروس کرونا در استان فارس شناسایی شدند

رونمایی از خودروهای سوخت‌رسان سیار در شیراز

2 منتخب فارس داوطلب هیات رییسه مجلس یازدهم می‌شوند

اضافه شدن 300 هزار مترمربع به فضای ورزشی فارس