پیام فارس

آخرين مطالب

بام سبز شیراز در تاریکی کرونا مقالات

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز - ورودی پارک کوهستانی بام شیراز واقع درکمربندی رکن‌آباد به دلیل شیوع بیماری کرونا بسته شده و چراغ‌ها را دست اندرکاران پارک در شب روشن نمی‌کنند که برخی خانواده‌ها خواستار حضور در این محل هستند و می‌گویند:رفع محدودیت باید شامل این مکان هم بشود.

برخی افراد که به پارک کوهستانی بام سبز شیراز رفته بودند عقیده داشتند که با وجود گرمای هوا، طبیعی است که مردم هنگام شب برای تفریح، گذران اوقات فراغت و دوری از ترس کرونا به این تفرجگاه زیبا پناه بیاورند اما مشکلاتی وجود دارد که راضی نیستیم.
این افراد خواستار رفع محدودیت های کرونایی برای ورود به این پارک شدند و استدلال کردند که مسوولان شهرداری شیراز در پارک های دیگر این اقدامات محدود کننده را برداشته اند و نباید بام سیز شیراز از این قاعده مستثنی باشد.
سرقت لوازم خودروها، عقرب و خزندگان سمی
بسته شدن پارکینگ پارک کوهستانی بام شیراز ، صاحبان خودروها را ناچار کرده بود در حوالی این منطقه و در کنار جاده توقف کنند.
باید مسافت زیادی را طی می کردیم تا جای پارک پیدا شود و مواظب باشیم در تاریکی با مشکل مواجه نشویم.
بخشی از جاده کمربندی رکن باد (اکبرآباد) در حوالی این پارک، روشنایی ندارد و مردم خودروهای خود را در کنار جاده گذاشته بودند و این موجب شده بود که جاده با توجه به عرض کمی که دارد، باریک تر شود و با تردد ماشین های سنگین با سرعت زیاد، امکان بروز خطراتی برای مردم وجود داشت.
سرقت لوازم برخی از خودرو ها مانند زاپاس و باتری و وجود خزندگان سمی از جمله عقرب نیز در تاریکی از جمله مشکلاتی است که عنوان شده است.
ورودی این پارک با بلوک های سیمانی بسته شده و تنها چراغ اتاق نگهبانی روشن بود و مردم هم برای عبور از چراغ قوه و یا نورتلفن های همراه خود استفاده می کردند تا بتوانند با وجود لوازمی که به همراه داشتند خود را به آلاچیق ها برسانند.
ابتدا به سراغ نگهبان این پارک که خواست نامش برده نشود،رفتیم؛ او گفت : به ما دستور داده اند به دلیل شیوع بیماری کرونا اجازه ندهیم کسی وارد شود اما زورمان به مردم نمی رسد.
او ادامه داد:ورودی پارک بسته شده است اما خانواده ها این بسته شدن را نادیده می گیرند ضمن اینکه سرویس های بهداشتی وشیرهای آب را هم بسته ایم.
وی افزود: پارکینگ ها بسته شده و چراغ های محوطه نیز خاموش است و مردم مجبور هستند خودروهای خود را کنار جاده بگذارند که تعدادی از آنها مورد دستبرد قرار گرفته و زاپاس وباتری آنها به سرقت رفته و به ما مراجعه می کنند که کاری از دستمان ساخته نیست.
او اضافه کرد: مردم عصبانی هستند و ما نمی توانیم جلو آنها را بگیریم زیرا امکان دارد درگیری شود ، ضمن اینکه مردم می گویند اصلا ما می خواهیم کرونا بگیریم و وارد می شوند.

پیام فارس

سرقت لوازم خودرو و توقف آنها در کمربندی تاریک رکن آباد( اکبر آباد)
پارک کوهستانی بام شیراز کجاست
این پارک با حدود 1400 هکتار و با نام بام سبز شیراز در شمال این شهر و در کنار کمر بندی رکن آباد رو به روی شهرک جوادیه واقع شده است .
این پارک حدود سه سال پیش با اقدام شهرداری شیراز راه اندازی شد که ساختن آلاچیق ها و فضای سبز جلوه خاصی به این منطقه داده است .
در این پارک همچنین مسیر دوچرخه سواری ، پیاده روی و کوهنوردی ساخته شده و تا بالای قله ادامه دارد که در آنجا نیز با چشم اندازی خوب می توان شهر شیراز را نظاره کرد از این رو نام آن را بام شیراز گذاشته اند.
هم اینک حدود 700 هکتاراز این تفریحگاه به بهره برداری رسیده است و به دلیل عدم تسویه حساب با پیمانکاراین پروژه هنوز تحویل شهرداری شیراز نشده است.
تاریکی محیط ، نبودن امنیت، بسته شدن پارکینگ، سرقت از داخل خودروها از جمله مواردی است که به آن اشاره شد.

پیام فارس

بام سبز شیراز 1400 هکتار وستعت دارد و امکانات تفریحی خوبی هم فراهم شده است
امنیت نداریم، چراغ ها خاموش است
یکی از اعضای خانواده ای که در زیر آلاچیق نشسته بودند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد:افراد زیادی از خانواده ها با تاریک شدن هوا محل را ترک کردند و دلیلی نمی بینیم که چراغ ها را خاموش کرده اند.
عنایت حیدری ادامه داد: با توجه به اینکه محیط بزرگ است و خانواده ها هم رعایت فاصله اجتماعی را می کنند به نظر نمی رسد خطری از جانب کرونا مردم را در این محیط کوهستانی تهدید کند.
وی اضافه کرد: هم اینک که همه مکان ها ی تفریحی در شهر باز است و تمام اصناف هم مشغول به کار شده اند؛ از شهرداری شیراز می خواهیم این پارک را هم با روشن کردن چراغ ها و باز شدن پارکینگ ها به روی مردم باز کند.
او بیان کرد: می خواستیم با خانواده به بالای کوه برویم اما تاریکی محیط این اجازه را نداد و مجبورشدیم برگردیم.
حیدری افزود: ضمن اینکه مردم به دلیل گرمای هوا مجبورند شب ها به دامان طبیعت بروند که دراین جا هم باید مواظب عقرب ها در تاریکی باشیم.

پیام فارس

دلیلی نمی بینیم که چراغ ها خاموش شود ، امنیت نداریم
افسوس که نمی شود از این طبیعت زیبا بهره برد
شهروند دیگری نیز به خبرنگار ایرنا اعلام کرد : حس پرواز یکی از زیباترین احساساتی هست که هر انسانی به دنبال آن هست وقتی به بالای بام سبز شیراز میروم و از بالا دشت‌های سرسبز و کوه‌های اطراف شهر را می بینیم لذت بخش هست اما افسوس که نمی توانیم از این طبیعت زیبا در این دوران کرونایی که خسته شدیم ، بهره ببریم زیرا تاریک است و امنیت ندارد.
لیلا نصراللهی شیرازی ادامه داد: برای طبیعت گردی به این پارک آمدیم تا از هیاهوی کرونا در شهر دور باشیم اما باید دغدغه خودرو که اجازه نمی دهند وارد پارک شود، داشته باشیم و ترس عقرب هم و نبود امنیت هم در تاریکی وجود دارد.
او ادامه داد : از مسوولان شهرداری می خواهیم همانگونه که اتوبوس ها و مترو را دوباره راه اندازی کردند چراغ های بام شیراز را خاموش نکنند و این محل را بازگشایی کنند. 
نصراللهی شیرازی بیان کرد: باید خیال مردم را راحت کنند و با اطلاع رسانی به آنها بگویند در این شرایط مراجعه نکنند و امیدوارم شهردای شیراز همانگونه که پارک های داخل شهر را باز کرده برای این محل تفریح هم فکر اساسی کند.

پیام فارس

یک شهروند: افسوس که نمی شود از این طبیعت زیبا در دوران کرونایی که خسته شدیم استفاده کرد
اطلاع رسانی در مورد پارک کوهستانی لازم است
همچین خانواده ای که در حال بازگشت بودند، به ایرنا گفتند: ما خبر نداشتیم که چراغ های این پارک خاموش است از این رو ماشین خود را در کنار جاده پارک و فاصله زیادی را با لوازم طی کردیم اما به محض رسیدن به ورودی متوجه شدیم که چراغ های پارک خاموش است.
حسین بهادری ادامه داد: بهتر بود شهرداری به مردم اطلاع رسانی می کرد که بام شیراز بسته شده تا ما نیز این مسافت را با خانواده که در بین آنها افراد خرد سال است طی نکنیم ضمن اینکه پارک کردن این همه خودرو در این کمربندی تاریک خطرات خاص خود دارد.
همچنین در فضای دیگری از این پارک چند پسر بچه از تابش نوری که خانواده آنها با چراغ هایی که به همراه خود داشتند، استفاده کرده و در حال فوتبال بازی کردن بودند.
یکی از آنها به ایرنا گفت : فکر می کردیم چراغ های این پارک روشن است برای همین با خود توپ آوردیم تا ساعاتی را بازی کنیم اما با تاریکی روبرو و مجبور شدیم در فاصله نزدیک با هم پاسکاری کنیم.

پیام فارس

فکر می کردیم چراغ های بام سبز شیراز روشن است برای همین با خود توپ آوردیم تا بازی کنیم
مسوولان شهرداری شیراز چه گفتند
برای پاسخگویی به شهروندان با روابط عمومی شهرداری تماس گرفتیم و شماره تماس شهزاد رونق زاده مسوول سازمان سیما منظر را به خبرنگار ما دادند که این مسوول برای پاسخگویی شخصی به نام احمدی را معرفی کرد.
با احمدی تماس گرفتیم او پاسخ داد: شهرداری شیراز برای رفاه مردم این پارک 1400 هکتاری را به بهره برداری رسانده است، اگر مسوولان بهداشت اجازه دهند حتما این پارک را به روی مردم باز خواهیم کرد زیرا برای جلوگیری ازشیوع بیماری کرونا، مجبور شدیم پارکینگ و سرویس های بهداشتی را ببندیم.
شهرداری شیراز: این پارک هنوز تحویل ما نشده است
مسوول روابط عمومی شهرداری شیراز گفت : بخشی از این پارک به بهره برداری رسیده اما هنوز تغییر و تحول نشده و در اختیار پیمانکار است.
حمید جورکش اضافه کرد: زمانی که شهرداری با پیمانکار تسویه حساب کرد آنگاه مدیریت آن در اختیار شهرداری قرار می گیرد.
جورکش درپاسخ به این پرسش که اگر اتفاقی برای یک نفر رخ داد چه کسی پاسخگو است، افزود: ما تحویل نگرفته ایم و هر اتقاقی بیفتد پیمانکار پاسخگوست.
مسوول روابط عمومی شهرداری شیراز اظهارامیدواری کرد با صدور مجوز از سوی ستاد مبارزه با کرونا دوباره شاهد بازگشایی این پارک به روی مردم باشیم.

پیام فارس

شهرداری شیراز : هنوز این پارک را تحویل نگرفته ایم و دست پیمانکار است
تا یازدهم خرداد 99 مجموع جان باختگان بیماری کرونا در کشور به هفت هزار و 797 نفر رسید. در این مقطع شمار مبتلایان به کرونا در ایران 151 هزار و 466 نفر اعلام شد.
شهرستان‌های شیراز، مرودشت، آباده، لارستان، اوز، گراش، فسا و جهرم بیشترین شمار مبتلایان به کرونا در استان فارس را دارند. شمار مبتلایان در این شهرستان‌ها سه رقمی، در 25 شهرستان 2 رقمی و در شهرستان های خرامه و بختگان تک رقمی است.
59 درصد از جان باختگان کرونا در استان فارس مرد و 41درصد زن بوده‌اند، میانگین سنی جانباختگان نیز 65 سال است. بیش از 90 درصد جانباختگان در گروه سنی سالخوردگان و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای بوده‌اند.
برچسب‌ها
شیراز شهرداری شیراز سازمان شهرداری ها و دهیاری ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازخوانی دفاع مقدس عزم‌ها را در گام دوم انقلاب راسخ‌تر می‌کند

نظارت های بهداشتی در ادارات تقویت شود

سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی منصوب شد

همرزم سردار سلیمانی:‌ ورود مردم در جنگ، دشمن را عقب راند

بغضی که پس از 32 سال ترکید

250 لایه اطلاعات مکانی از اماکن عمومی و با اهمیت شهر

مصلحت عمومی مبنای مصوبات شورا باشد

جدول پخش مدرسه تلویزیونی دوشنبه 31 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

اعلام ویژه برنامه های هفته فرهنگی دفاع مقدس در کیش

برندگان نخستین دوره جایزه کتاب سال فارس مشخص شدند

رییس کل دادگستری فارس: برای هر جرم کوچکی تشکیل پرونده در دادگاه ضروری نیست

سردرگمی شوراییان از چالشی بنام هوشمندسازی شیراز

شرایط کاملا قرمز در تهران

دوچرخه سواری در روز جهانی بدون خودرو

جایزه کتاب سال فارس در دستان نویسندگان برتر جای گرفت

زلزله خاموش

مخالفت قاطع تروئیکای اروپایی با تحریم ایران

آیین تعویض پرچم مزار مطهر شهیدان گلزار شهدای بهشت زهرا(س)

طرح های محرومیت زدایی توسط سپاه در جهرم اجرا می شود

400 ملک شهرداری پس‌گرفته شد

اولین کلینیک جامع مشاوره‌ای جنوب فارس در جهرم آغاز به کار کرد

جشنواره مالک اشتر در لامرد برگزار شد

ماجرای زندگی دو خانواده‌ در حمام و یخچال!

ضرر 100 میلیون دلاری دو هتل ترامپ به خاطر حرف‌ها و اظهاراتش

برگزیدگان کتاب سال فارس معرفی شدند/رونمایی«قاصدک» در پایتخت کتاب

فرصت 6 ماهه شهرداری شیراز برای ارائه طرح شهر هوشمند

برگزاری پیاده روی اربعین حسینی از دستور کار خارج شده است

انعقاد تفاهمنامه با 10 شرکت صنعتی برای جمع آوری پسماند خشک

ثبت رکورد جدید برای برج میلاد

اجرای پویش «یک روز پس از کرونا» در کتابخانه‌های عمومی فارس

با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛ صورتهای مالی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون تصویب شد

وزش باد شدید در برخی مناطق کشور

پیام تهران به واشنگتن: به جامعه جهانی برگرد

پاسخ گوترش به اقدام آمریکا درباره تحریم ایران

100 هزار سواری فرسوده منبع بزرگ آلودگی هوای تهران

صدور اسناد حدنگار در فارس امسال 9 درصد افزایش یافت

مسیرهای منتهی به مدارس شمال تهران ایمن سازی شد

اهمیت رعایت اخلاق کسب و کار اکنون بیش از هر زمانی است

راهپیمایی اربعین از دستور کار خارج شده است

هفت هزار ماسک به مناطق محروم استان فارس فرستاده شد

رویکرد موکب‌های حسینی فارس در دوران کرونا تغییر کرد

حذف 205 مخزن زباله از معابر منطقه 16

ماسک بزنید ، کرونا پشت دروازه‌های فارس است

واکنش روسیه به ادعای بازگشت تحریم‌های ایران

مسوولان فارس "مقاومت" را کلیدواژه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس دانستند

تلطیف سیمای بصری شهر

پایان ماجرای قتل در شب عروسی با قصاص

خیابان‌های پایدار یوجین

تعداد بازداشتی‌ های شهرداری بوشهر به 18نفر رسید

پلمب واحدهای غیر مجاز نگهداری و عرضه دام