پیام فارس

آخرين مطالب

بیمارستان‌های خصوصی گنجایشی برای پذیرش بیماران کرونا در استان فارس سياسي

بیمارستان‌های خصوصی گنجایشی برای پذیرش بیماران کرونا در استان فارس
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز - بیمارستان‌های مرجع کرونا در شیراز اکنون سه بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شهید چمران و شهید فقیهی است که در بخش دولتی فعالیت می‌کنند ، در سایر شهرستان‌های فارس نیز این بیماران در بیمارستان های عمومی شهرها بستری می شوند ، ظرفیت مناسبی در بخش بیمارستان‌های خصوصی و خیریه و همچنین مراکز درمانی وابسته به ارگان‌های دیگر وجود دارد که در شرایط همه گیری کرونا می طلبد این مراکز به کمک بخش درمان و بستری بیماران کرونا بیایند.

بر اساس آمارهای موجود ، شیراز بیش از 15 بیمارستان خصوصی ، خیریه و وابسته به سایر ارگان ها دارد که با بهره گیری از امکانات بستری و تیمار ویژه می توانند در بخش های بستری بیماران کرونا در شرایط بحرانی فعال شوند ، همکاری و همراهی بخش غیر دولتی و خصوصی بهداشت و درمان شیراز با بخش دولتی در شرایط کنونی از سوی بسیاری از شهروندان شیراز و همه افرادی که دغدغه سلامت مردم را دارند مورد انتظار است.
اعضای ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا در شیراز روز دوشنبه در نشست این ستاد برای ساماندهی پذیرش بیماران نیازمند بستری ، راهکارهای گسترش ظرفیت مراکز درمانی استان برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا را ارزیابی کردند.
دکتر مهرزاد لطفی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با پایش آخرین وضعیت کرونا در شهرستان های مختلف استان، از اعضای این ستاد خواست تا با بررسی ظرفیت تمامی مراکز درمانی استان در خصوص فضای فیزیکی، تجهیزات و نیروی انسانی، زمینه های گسترش پذیرش بیماران را فراهم آورند.
راهکارهای گسترش همکاری با بیمارستان های بخش خصوصی برای پذیرش مبتلایان به کرونا به عنوان یک ظرفیت مهم درمانی در استان فارس ، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در این نشست بود که ضمن دریافت گزارش هایی از اعضای این ستاد انجام شد.
لطفی همچنین استفاده هرچه بیشتر از بیمارستان پشتیبان به عنوان یکی از راهکارهای مدیریت شرایط کنونی و ساماندهی حجم بالای بیماران را مورد تاکید قرار داد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین خواستار بررسی میزان هزینه بیماران کرونا در مراکز درمانی استان فارس و نحوه همکاری بیمه های استان، با مشارکت معاون توسعه مدیریت و منابع و معاون درمان دانشگاه شد.
مادران باردار در تیررس کرونا
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز که این روزها زمزمه ابتلایش به کرونا شنیده می شود و تحت مراقبت خانگی قرار دارد از افزایش چهار برابری تعداد مادران باردار مبتلا به کرونا طی روزهای اخیر نسبت به موج اول این بیماری خبر داد.
عبدالرسول همتی گفت: ویروس کرونا شبیه بسیاری از ویروس هایی است که باعث بروز علایم سرماخوردگی می شوند، مبتلایان تب، سرفه یا تنگی نفس داشته و در صورت تشدید بیماری دچار مشکلات جدی تنفسی شده و نیاز به بستری در بخش های بیمارستان یا واحد مراقبت های ویژه دارند، اما در این میان، مادران باردار به دلیل تغییرات فیزیولوژیک، در برابر ویروس های تنفسی آسیب پذیرتر هستند.
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: متاسفانه در موج دوم شیوع بیماری کرونا شاهد افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان در گروه مادران باردار هستیم.
وی با اشاره به ضرورت اجرای دستورالعمل های پیشگیری و کنترل بیماری کرونا از سوی مادران باردار ادامه داد: برای کاهش شانس ابتلا به این بیماری ناشناخته، ماندن در خانه تا حد امکان، پرهیز جدی از حضور در مکان های تجمع عمومی به ویژه مراسم شادی و یا عزاداری، محول کردن وظایفی همچون خرید به سایر افراد خانواده یا انجام خرید به صورت تلفنی و اینترنتی و استفاده از سرویس های تحویل کالا در منزل الزامی است، در صورت اجبار به خروج از منزل نیز در حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نشود.
معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: اگر چه تعیین قرار ملاقات با پزشک و ماما و دریافت مراقبت های بهداشتی طی دوران بارداری برای تامین سلامتی مادر و جنین ضروری است، اما با توجه به همه گیر شدن ویروس کرونا، پس از مشورت با پزشک و ماما و تایید لازم از سوی ایشان، می توان برخی از ویزیت ها را با تماس تلفنی انجام داد، در صورت بروز مشکل مرتبط با بارداری نباید در تماس با پزشک و ماما تردید کرد و بهترین راه دریافت خدمت را از تیم سلامت جویا شد.
وی با اعلام اینکه مادران باردار با سابقه بیماری های زمینه ای به ویژه مشکلات ریوی، دیابت و فشارخون بالا یا نقص سیستم ایمنی بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند و باید تمهیدات مراقبتی بیشتری انجام دهند، گفت: در صورت مشاهده علایم آلودگی با ویروس کرونا یا تشدید علایم، مراجعه به موقع به مراکز خدمات جامع سلامت، بهترین راهکار برای پیشگیری از بروز مشکلات جدی و عوارض در مادر و نوزاد است.
دکتر همتی تاکید کرد: با رعایت موارد پیشگیری و توجه به توصیه های بهداشتی و مراقبتی، امیدواریم شاهد کنترل بیماری کرونا در تمامی اقشار جمعیتی به ویژه مادران باردار باشیم.
هم اکنون ستاد مدیریت استانی کرونا پنج بیمارستان دولتی و دو بیمارستان خصوصی با اختصاص 818 تخت عادی و 129 تخت مراقبت‌های ویژه و راه اندازی نقاهتگاه با 60 تخت بیمارستانی کار درمان این بیماران را در شیراز دنبال می کنند.
درمان بیماران استان های همجوار نیز با توجه به مراجعه آنها به استان فارس، در دستور کار این ستاد قرار گرفته است؛ شیراز به عنوان قطب پزشکی فشار بار بیماران استان های همجوار و گاهی بیماران سطح ملی را نیز تحمل می کند.
از دیروز تا امروز 23 تیر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 349 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند ، مجموع بیماران کرونا در کشور به 259 هزار و 652 نفر رسیده است ، متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 203 بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 13 هزار و 32 نفر رسید.
برچسب‌ها
ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز فارس بهداشت و سلامت
پروندهٔ خبری
مدیریت استانی کرونا کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اتخاذ تصمیمات امیدوار کننده برای احیای دریاچه کافتر اقلید فارس

تصمیمات جدید برای احیای دریاچه کافتر اقلید فارس

یکپارچگی جامعه جهانی و رعایت شیوه‌نامه‌ها راهکار عبور از چالش کرونا

کارزار با کرونا نیازمند وحدت جهانی

ترافیک مرکز شهر نتیجه لغو طرح ترافیک است

اتمام عملیات روکش آسفالت 2 هزار نقطه از معابر منطقه 19 تا پایان شهریور

وخامت حال 106 بیمار کرونایی در فارس

لغو طرح ترافیک و دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران تا پایان مرداد

گرانترین و ارزانترین قیمت آپارتمان در ٢٢ منطقه تهران

نشست علمی متخصصان دانشگاه‌های پنسیلوانیا و علوم پزشکی شیراز گشایش یافت

فارس تامین کننده 10 درصد غذای کشور است

اولین مدعی افراد سودجو خود شوراها باید باشند

سود تسهیلات مسکن مهر غیر یارانه‌ای می‌شود

یک متخصص پزشکی : شیوه های نادرست زندگی ، چالش آفرین و بیماری زا است

تجربه روغن بنفشه باید جامعه را بیدار و هشیار کند

متخصص بیهوشی: تجربه روغن بنفشه باید جامعه را بیدار کند

اصلاح هندسی بزرگراه آیت اله «سعیدی»

عالم اهل سنت جنوب فارس: شهدا تبلور عینی ثبات و استقامت هستند

محدودیت‌های کرونایی تا پایان مرداد تمدید می‌شود

پهنه بحرانی بازار املاک

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 23 مرداد 99

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 23 مرداد 99

مکانیزاسیون عامل افزایش بهره برداری بخش کشاورزی است

ماجرای بازپس‌گیری ملک 20 هزار متری شهرداری تهران از آموزش و پرورش

توهین به خبرنگار اهانت به عقلانیت جامعه است

پخش فیلم شکار خدنگ در خفر فارس دست شکارچیان را رو کرد

استاندار فارس: رضایتمندی مردم معیاری مناسب برای ارزیابی دستگاه‌های اجرایی است

​پیام شریعتمداری به مناسبت روز جهانی جوان؛ مشارکت جوانان در عرصه سیاست گذاری و مدیریت، کارآمدی و شفافیت را افزایش داده است

فعالیت 638 تعاونی بانوان در استان فارس

تسهیلات جدید برای رونق بخش مسکن

اخذ ممیزی استاندارد محیط زیست ایزو 14001 در منطقه 12

هوای تهران در مرز آلودگی

خیران کازرونی به کمک بیماران کرونایی شتافتند

نظارت بر توزیع سوخت در شبکه تعاون روستایی فارس تشدید می‌شود

الگوی مصرف حمل و نقل عمومی پایین تر از استاندارد است

ثبت 1837 سفارش واردات کالا با اولویت تامین مواد اولیه در فارس

برپایی ایستگاه صلواتی و حرکت دسته‌های عزاداری ممنوع است

بیش از 500 هزار هکتار اراضی ملی در فارس ثبت شد

سومین جشنواره ملی تئاتر کوتاه کیش برگزار می شود

آزمون تفسیر قرآن 24 مرداد در فارس برگزار می‌شود

جزئیات گفتگوی تلفنی روحانی و مکرون

روحانی: اگر ما نبودیم صدام همه شما را خورده بود!

انعقاد تفاهم نامه محیط زیستی همکاری احداث آزادراه بیستون – کرمانشاه – حمیل

اهمیت به حفاظت از محیط زیست خواسته مشترک سمن های خراسان جنوبی

نجات پرنده مهاجر گرفتار شده در فاضلاب شهرستان بویراحمد توسط تیم آتش نشانی

توزیع 14 هزار جلد کتاب در کانون‌های فرهنگی تربیتی فارس

مشارکت اجتماعی رُکن اساسی توسعه پایدار است

برگزاری آزمون جامع فراگیران رشته های گردشگری فارس

توهین به خبرنگار پیشکسوت استان فارس محکوم شد

کسب رتبه نخست نوسازی تجمیعی؛ منطقه 15