پیام فارس

آخرين مطالب

گره‌هایی که در سفر نوبخت به فارس گشوده شد سياسي

گره‌هایی که در سفر نوبخت به فارس گشوده شد
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفرهای تیرماه و مردادماه سال جاری خود به فارس ضمن افتتاح و کلنگ‌زنی برخی طرح‌ها، دستورهای لازم برای گره‌گشایی از این پروژه‌ها و نیز حل مسایل و مشکلات مردم این استان را صادر کرد.

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته (هشتم و نهم مردادماه جاری) در راس هیاتی به منظور انجام سفر 2 روزه و افتتاح و کلنگ‌زنی چند پروژه عمرانی به استان فارس سفر کرد.
نوبخت پیش از این چهارم تیرماه 99 به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سفر به فارس از کارگاه ساخت آزاد راه شیراز – اصفهان در سده اقلید بازدید کردند.
معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه هشتم مردادماه جاری در آغاز سفر دو روزه به استان فارس در بیان هدف این سفر گفت: تاکنون بیش از سه هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار به مصوبات سفر رییس جمهوری به استان فارس اختصاص داده شده و با توجه به اینکه ابعاد و حجم برخی از پروژه‌ها افزایش یافته، نیازمند تقویت مالی هستند که در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.

پیام فارس


500 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آزادراه شیراز-اصفهان تخصیص داده شد
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح دستاوردهای سفرهای اخیر معاون رییس‌جمهوری به این استان گفت: با توجه به اینکه دولت تاکید دارد تا پایان تیرماه 1400 این پروژه را به بهره‌برداری برساند در این سفر قرار بر این شد دولت 500 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه تامین منابع کند.
حسن نوروزی ادامه داد: تکمیل این پروژه حدود هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 600 میلیارد تومان آن باید از سوی سازمان برنامه و بودجه و 600 میلیارد تومان نیز توسط وزارت دفاع و نیروهای مسلح تامین شود.
وی اضافه کرد: این پروژه به صورت مشارکتی است که 50 درصد منابع آن از سوی وزارت دفاع و 50 درصد از سوی سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت تامین می‌شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: 50 درصد سهم دولت حدود 600 میلیارد تومان است که معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر خود تعهد کردند 500 میلیارد تومان در نیمه اول سال جاری تامین کنند و در حال حاضر این تعهد تامین و تخصیص داده شده است.
نوروزی افزود: امیدوارم وزارت دفاع و نیروهای مسلح نیز بتواند سهم خود را تامین و پرداخت کند تا این پروژه مهم قبل از پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.
تامین 140 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بزرگراه دشت ارژن- قائمیه
وی ادامه داد: رییس سازمان برنامه و بودجه در سفر هفته گذشته خود به استان فارس از پروژه بزرگراه دشت ارژن – قائمیه بازدید کرد، مراحل احداث 23 کیلومتر از این پروژه که در محدوده تنگ ابوالحیات قرار دارد با توجه به صعب العبور بودن مسیر کار اجرایی بسیار سنگینی دارد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه در سال جاری حدود 140 میلیارد تومان منابع نیاز است که در این سفر، سازمان برنامه و بودجه متعهد شد به شرط اینکه پیمانکار خللی در اجرای کار به وجود نیاورد و قرارگاه خاتم الانبیاء که پیمانکار این پروژه است بتواند با جدیت کار را دنبال کند؛ دولت منابع را تامین و پرداخت می‌کند که امیدوارم این پروژه نیز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.
تامین 50 میلیارد اعتبار برای تکمیل ورزشگاه 6 هزار نفری شیراز
نوروزی افزود: از دیگر پروژه‌های مهمی که در سفر معاون رییس جمهوری به استان فارس از آن بازدید شد، ورزشگاه 6 هزار نفری واقع در بزرگراه حسینی الهاشمی شیراز بود که تاکنون بیش از 60 میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.
وی ادامه داد: برای اینکه این پروژه به بهره‌برداری برسد حدود 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در سفر رییس سازمان برنامه بودجه مقرر شد 15 میلیارد تومان از سوی وزارت ورزش و جوانان، 20 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه و 15 میلیارد تومان نیز از محل منابع سفر رهبر معظم انقلاب تامین شود که امیدواریم امسال شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

پیام فارس

نوبخت در حاشیه آیین کلنگ‌زنی 3500 واحد مسکن محرومان در شیراز پای حرف دل مردم منطقه نشست
وام بلاعوض 30 میلیونی به ساخت مسکن محرومان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: از دیگر برنامه‌های سفر رییس سازمان برنامه بودجه، کلنگ زنی ساخت سه هزار و 500 واحد مسکن محرومان است که ساخت این تعداد واحد برای استان قابل توجه است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این واحدهای را در روستای دودمان شیراز احداث می‌کند.
نوروزی افزود: برای هر واحد مسکونی 30 میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی سازمان برنامه و بودجه و 50 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌شود، تعهد ساخت این تعداد مسکن محرومان یکساله است که امیدواریم تا پایان عمر دولت تدبیر و امید این واحدهای مسکونی به بهره‌برداری برسد.
تامین اعتبار 50 درصد خط سه مترو شیراز
وی بیان کرد: کلنگ زنی خط سه مترو شیراز از دیگر برنامه‌های محمدباقر نوبخت در سفر به استان فارس بود، این خط 12 کیلومتر است و محدوده پل میرزای شیرازی تا ایستگاه راه آهن شیراز را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر احداث 9 کیلومتر از خط سه مترو شیراز در برنامه قرار دارد که قرار شد 50 درصد منابع ساخت این پروژه توسط دولت و 50 درصد توسط شهرداری شیراز پرداخت شود، این پروژه معادل 2 هزار و 300 میلیارد تومان منابع نیاز دارد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: مدت زمان اجرای این پروژه چهار تا پنج سال پیش‌بینی شده است و پروژه مهم و اثرگذاری در توسعه حمل و نقل شهری شیراز محسوب می‌شود.
اعتبار 10 میلیارد تومانی برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس فارس
نوروزی همچنین به بازدید رییس سازمان برنامه و بودجه از موزه دفاع مقدس استان فارس اشاره کرد و افزود: بخشی از این پروژه در این سفر افتتاح و برای تکمیل و طرح توسعه این پروژه مقرر شد 10 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده شود.
اعتبار 86 میلیاردی برای توسعه پوشش دیجیتالی شبکه های تلویزیونی
وی ادامه داد: همچنین در جریان سفر معاون رییس جمهوری به شیراز تفاهم نامه ای بین سازمان صدا و سیما مرکز فارس و سازمان برنامه و بودجه برای توسعه زیرساخت‌های فنی و پوشش دیجیتالی شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی منعقد شد که بر مبنای این تفاهم نامه 86 میلیارد تومان منابع به این پروژه تعلق می‌گیرد که 50 درصد این منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه و 50 درصد از سوی سازمان صدا و سیما تامین می‌شود.
تامین جهیزیه 15 میلیون تومانی برای 2 هزار زوج جوان
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: همچنین در این سفر برای تامین جهیزیه 2 هزار زوج جوان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس مقرر شد به هر نفر 15 میلیون تومان و سرجمع 30 میلیارد تومان منابع از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت شود.
تامین منابع مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های دانشگاه صنعتی شیراز
نوروزی افزود: افتتاح فاز اول دانشگاه صنعتی شیراز از دیگر برنامه‌های سفر معاون رییس جمهوری به شیراز بود که این دانشگاه از محل ردیف های ملی قانون بودجه تامین منابع می‌شود.
وی ادامه داد: در هفت سال تعدادی از دانشکده‌های این دانشگاه تامین در قالب طرح تامین فضاهای آموزشی دانشگاه صنعتی شیراز تامین منابع می شوند، با افتتاح فاز اول این دانشگاه از مهرماه یا بهمن ماه سال جاری بخشی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز در این مجموعه آموزش می‌بینند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: مصوبات سفر رییس سازمان برنامه و بودجه را با جدیت پیگیری خواهیم کرد تا اجرایی شود.
برچسب‌ها
سازمان برنامه و بودجه محمدباقر نوبخت شیراز کارآمدی دولت فارس
پروندهٔ خبری
افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی و تولیدی در فارس


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

راهیافتگان به جشنواره فیلم کوتاه شیراز معرفی شدند

تهران ؛ صاف تا کمی ابری

11 نفر دیگر در فارس جان باختند/ 35 هزار و 519 نفر مبتلا

تهران در حوزه مناسب سازی، بسیار عقب است

تیم ملی فوتسال حریفان قدرتمند تدارکاتی می طلبد/ لیگ برتر شروع شود

جشنواره "خانه دوست کجاست" در فارس برگزار می‌شود

آتش سوزی انبار ضایعات پلاستیکی خاموش شد

آجودانیه؛ از عکاسباشی ناصری تا بوستان شطرنج

بازداشت همه مسئولان بندر بیروت

بازگشت کوپن؛ واریز یارانه غیرنقدی به حساب‌ ها

اولین واکنش داماد نعمت‌ زاده به فرارش از کشور

فقر آتشنشانی اهواز در حوزه تجهیزات

تهران پنجمین شهر گران دنیا در مسکن

پیام تسلیت دکتر عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت درگذشت استاد هنریک مجنونیان

پیام دکتر کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت روز خبرنگار

وقتی همه‌گیری، محک خبرنگاری شد

زوج جوان مرودشتی هزینه ازدواج خود را به ساخت مدرسه اختصاص دادند

انتقال انبار نفت موضوع جلسه مشترک وزارت نفت و شورای شهر

برگزاری 40 دوره آموزشی کوتاه مدت در لامرد توسط جهاد دانشگاهی

استاندار بیروت: 300 هزار نفر آواره شدند

سازو کار اخذ مالیات از خانه‌ های خالی تعیین شد

جهادگران عرصه رسانه نیازمند توجه مسئولان هستند

مکاشفه از سیدخندان تا چهارراه قصر

خبرنگاران لامردی تجلیل شدند

چتر حمایتی بیمه روستایی و عشایری برای ١4٧ هزار نفر در فارس

برگزیدگان دومین مهرواره آب در شیراز معرفی شدند

مسابقه «خانه دوست کجاست؟» در شیراز برگزار می شود

آگاه‌سازی مهمترین رکن فعالیت خبرنگاران است

دف نوازی و نورافشانی در برج میلاد

مدارس روستایی شهرستان جهرم به اینترنت رایگان مجهز شدند

روز خبرنگار به قلم مدیران استان فارس

شریعتمداری: رسانه ها در هدایت،اصلاح و تغییر افکار جامعه نقشی بی بدیل دارند

فراخوان جذب سرمایه گذار برای راه اندازی هایپر مال پایانه شرق

برترین فیلمسازان موبایلی جشنواره در برج میلاد معرفی شدند

شهریور ماه ، زمانی برای پایان مشکلات توزیع گاز مایع در فارس

شهریور، زمانی برای پایان مشکلات توزیع گاز مایع در فارس

اعطای تسهیلات کرونایی به روستائیان در فارس

توزیع الکترونیکی گاز مایع از ابتدای شهریور در فارس

نماز جمعه فردا در 34 شهر قرمز فارس برگزار نمی‌شود

پیاده‌روی؛ مُد خلاقانه اندیشیدن

بهره مندی بومیان جزیره کیش از بیمه درمانی تکمیلی و بیمه عمر

نظارت حداکثری بر روند ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش

کشف چک پول‌های جعلی در کازرون

استاندار فارس: تنها تولید پایان‌نامه کمکی به حل معضلات محیط زیست نمی‌کند

انتصاب سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه آزاد کیش

آمار قربانیان انفجار بیروت افزایش یافت

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 16 مرداد 99

خطر جدید برای برج طغرل و ابن بابویه

اعلام آمادگی شهرداران کلانشهرهای ایران برای کمک‌رسانی به بیروت

برقی کردن اتوبوس ها راهی مقرون به صرفه برای تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی