پیام فارس

آخرين مطالب

اعلام ویژه برنامه های هفته فرهنگی دفاع مقدس در کیش منطقه آزاد کیش

اعلام ویژه برنامه های هفته فرهنگی دفاع مقدس در کیش
  بزرگنمايي:

پیام فارس - برنامه های گرامی داشت هفته دفاع مقدس در جزیره کیش با شعار« سپید صلح، آبی آرامش» برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این نشست که با حضور جمعی از خبرنگاران جزیره کیش برگزار شد، رضا اردلان مدیر فرهنگی آموزشی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به حمله ناجوانمردانه و غافل گیرانه رژیم بعثی عراق به ایران گفت:در حالی جمهوری اسلامی ایران مورد هجوم دشمن قرار گرفت که سالهای نخست تولد خود را سپری می کرد و در شرایط مناسبی از نظر توان نظامی قرار نداشت.
وی افزود: در چنین شرایطی ملت ایران غیورانه در برابر دشمنان ایستاد و با رشادت و شجاعتی که آحاد مردم از قشرها و اقوام مختلف در سراسر ایران اسلامی از خود نشان دادند به پیروزی رسیدند.
مدیرفرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در یادآوری خاطرات دفاع مقدس عبرت های فراوانی وجود دارد که می تواند برای امروز و آینده رونق و اقتدار کشور مثمر ثمر باشد افزود: رشادت های دلیرمردان رزمنده دفاع مقدس، کشور را بیمه کرد و امروز اگر بدخواهان توان مقابله با کشور ما را ندارند و با وجود تمامی تحریم ها و فشارهای مختلف که از سوی دشمنان به ما وارد می شود همچنان ایستاده ایم حاصل همان تلاش ها و رشادت هاست.
وی با تاکید بر اینکه بزرگداشت و بیان خاطرات دفاع مقدس می تواند برای نسل های جوان که شاهد روزهای جنگ نبودند از جذابیت های بالایی برخوردار باشد ابراز کرد: این خاطرات و یادآوری ها می تواند الگویی برای جوانان باشد.
رضا اردلان استفاده بهینه از تبلیغات و عرصه رسانه برای معرفی دفاع مقدس و جلب مشارکت نهادهای عمومی و اقشار مردم را از جمله اهداف گرامی داشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ ارزشی، اخلاقی و معرفی سبک زندگی شهدا و رزمندگان، همچنین استفاده از دستاوردهای دفاع مقدس و ترویج آن با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی به ویژه با توجه به شیوع بیماری کرونا از دیگر اهداف این برنامه است.
مدیرفرهنگی آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش در تبیین ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس به همکاری سازمان و موسسه فرهنگی هنری و رسانه های آوای کیش اشاره کرد و افزود: برای سومین سال است که این رویداد بزرگ با همکاری مجموعه فرهنگی ،هنری، رسانه ای آوای کیش به صورت مدون و منسجم برگزار می شود.
وی از افتتاح نمایشگاه عکس دفاع مقدس به عنوان نخستین برنامه گرامی داشت این هفته با حضور مسئولان نام برد و افزود: ویژه برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس با افتتاح نمایشگاه عکس که از 31 شهریور تا 6 مهرماه ادامه خواهد داشت،آغاز می شود
به گفته وی، شب عکاسان دفاع مقدس دوشنبه 31 شهریور با حضور استاد محمد حسین حیدری، سید عباس میرهاشمی و استاد محسن راستانی و با اجرای عباس دوست قرین برگزار خواهد شد. شب شعر دفاع مقدس روز سه شنبه اول مهرماه 99 با حضور صابر سعدی پور، عبدالجبار کاکایی و مصطفی محدثی خراسانی از شاعران سرشناس و به نام کشور با اجرای مرضیه فرمانی از دیگر برنامه های این هفته به گفته مدیر فرهنگی آموزشی سازمان منطقه آزاد کیش است.
وی با اشاره اجرای نمایش دستهایت کو مم حسن به عنوان یکی از برنامه های ویژه هفته دفاع مقدس با حضور یازده تن از هنرمندان عرصه تئاتر افزود: این نمایش برنده سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر و برنده 9 تندیس از جشنواره فتح و دعوت شده به جشنواره بین المللی تئاتر روسیه در سپتامبر 2020 است که در روز چهارشنبه دوم مهر ماه 99 در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش به نمایش گذاشته خواهد شد. شب خاطره دفاع مقدس با حضور پنج شنبه سوم مهر99 با حضور عبدالحسن برزیده رزمنده و کارگردان سینما و سردار مکی یازع رزمنده و راوی دفاع مقدس با اجرای منصور ضابطیان همچنین همایش نقش زنان دردفاع مقدس در روز جمعه 4 مهر با حضور بهناز ضرابی زاده نویسنده دفاع مقدس، زهرا حمیدی فرد، رزمنده و راوی دفاع مقدس، شهدخت پور ابراهیم مدیرپروژه ملی نقش زنان در انقلاب و دفاع مقدس با اجرای مریم ربانی از دیگر بخش هایی است که اردلان به آن اشاره کرد و افزود: اکران فیلم سینمایی 23 نفر، فیلم تحسین شده توسط سردار سلیمانی در شامگاه شنبه 5 مهر ماه در مرکز همایش های بین المللی کیش با حضور عوامل فیلم در شب فیلم دفاع مقدس ساعت 19.30 از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای گرامی داشت هفته دفاع مقدس است.
اردلان با اشاره به برگزاری ویژه برنامه سالروز شکست حصر آبادان در روز یکشنبه 6 مهرماه و آخرین روز از هفته دفاع مقدس با حضور مدیران ارشد سازمان منطه آزاد کیش، نهادهای نظامی و انتظامی، نویسندگان و راویان دفاع مقدس، خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران، سرداران دفاع مقدس و با اجرای محمدرحمان نظام اسلامی از برگزاری برنامه های جنبی و حاشیه ای همچون برگزاری نمایشهای برگزیده خیابانی سرو مجنون به نویسندگی مهرداد ایاز و کارگردانی مارال علی مرادی و سمفونی میگ ها به نویسندگی و کارگردانی بهنام کاوه خبرداد و افزود: نمایش های خیابانی با توجه به شرایط کنونی در نقاطی از جزیره که امکان نمایش داشته باشند از 31 شهریور تا 6 مهر ماه اجرا می شود.
وی خاطر نشان کرد: در اجرای این نمایش ها از ظرفیت هنرمندان جزیره کیش نیز استفاده شده است.
عالمه خسروی رئیس اداره امور زنان کیش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در برنامه های سال های گذشته از توجه به ظرفیت های بانوان همچنین نقش و حضور آنان در دفاع مقدس کمتر گفته شده بود که با هماهنگی های صورت گرفته با معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان و ستاد برگزاری بزرگداشت هفته دفاع مقدس برنامه های ویژه ای به لیست برنامه ها افزوده شد که نمایشگاه عکس از 90 تابلو از حماسه آفرینی بانوان در دفاع مقدس و همایش نقش زنان در دفاع مقدس با حضور مدیر پروژه ملی نقش زنان در انقلاب و دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
بابک عامل دبیر اجرایی بزرگداشت هفته دفاع مقدس نیز در این مراسم با تقدیر از همکاری و تعامل معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در برگزاری آیین هفته دفاع مقدس در جزیره کیش افزوده شدن بخش بانوان را از مواردی عنوان کرد که در برنامه های سال های گذشته خلاء آن به خوبی مشهود بود و با همکاری امورزنان سازمان منطقه آزاد کیش و اجرای برنامه های متنوع در این حوزه امسال این خلاء به شایستگی پر شده است.
وی با اشاره به انتخاب شعار « سپید صلح ، آبی آرامش » به عنوان شعار بزرگداشت هفته دفاع مقدس تاکید کرد: برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم در مدت یک هفته بیش از 50 نفر اعم از کادر اجرایی و میهمانان در تلاش هستند که با وجود شرایط شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی کاری سخت است اما سعی کرده ایم با همه مشکلات از غنا و ارزش های برنامه های هفته دفاع مقدس چیزی کم نشود.
دبیر اجرایی بزرگداشت هفته دفاع مقدس همچنین به رونمایی از تندیس حاج قاسم سلیمانی در روز شکست حصر آبادان با حضور مسئولان شرکت عمران، آب و خدمات کیش خبرداد. وی با اشاره به وجود تیم خبری کامل جهت اطلاع رسانی و انتشار اخبار رویدادهای متنوع آیین های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در طول این هفته خاطر نشان کرد: در این هفته ویدئوهایی از رزمندگان به ویژه رزمندگان حاضر در مراسم های ذکر شده منتشر خواهد شد که به جرأت می توان گفت، تاکنون منتشر نشده و حتی میهمانان برنامه هم از آن ها اطلاع ندارند و آن ها را ندیده اند. 31 شهریور تا 6 مهرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت گرامی داشت یا و خاطره 8 سال مقاومت در برابر استکبار جهانی و شهادت بسیاری از دلیرمردان ایران اسلامی در راه حراست از کیان انقلاب اسلامی و خاک ایران به نام هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایران به ادعای ارعاب رای‌ دهندگان آمریکایی واکنش نشان داد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور: تعریف 400 رشته‌گرایش برای حوزه کافی نیست

تیم فوتسال ارژن شیراز با نام ایمان سبز در لیگ برتر شرکت می کند

بنیانگذار یونگ مودو: ایران از قطب های اصلی این رشته ورزشی در آسیا است

حوزه انقلابی باید از مجد و عظمت تاریخی و دانشی خود صیانت کند

کشف 3 جسد در لنگرود؛ قاتل دستگیر شد

خرید از کارتخوان‌ های سیار خیابانی ممنوع

معاون وزیر بهداشت: داروهایی جدید برای درمان کرونا به کار گرفته می شود

برگزاری کنگره "سلامت برای صلح"، رسالت جامعه پزشکی است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور: ایجاد مجتمع تخصصی حوزوی در فارس مدنظر قرار گیرد

نماینده مجلس: همراهی فارس با کشور در تامین گندم باید جبران شود

آغاز عملیات اجرایی یا افتتاح 11 هزار واحد مسکن مهر و ملی در فارس

راه اندازی مرکز منطقه ای سلامت در جزیره کیش

لزوم رعایت بیشتر ضوابط بهداشتی در کیش

حمله وحشیانه پسر مواد فروش به پدر

ماجرای مرگ خبر سازِ دانش‌ آموز 13ساله در ارومیه

افزایش واردات انسولین در 7 ماه اخیر

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 1 آبان 99

پلیس: کارِ مقابله با کرونا از ارشاد گذشته است

200 کامیون گوجه‌ فرنگی ایران از عراق برگشت خورد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1 آبان 99

پروانه سلحشوری: مردم در 1400 رای نمی‌ دهند

تاجزاده: چه اصراری به حجاب اجباری دارید؟

آقای نمکی، مردم خسته‌ اند، یک کلام: استعفا بدهید

برگزاری نشست هماهنگی و تبادل نظر جهت حفاظت از پلنگ ایرانی و غاز پیشانی سفید کوچک دراستان بوشهر

کرونا سال دشواری برای مدیریت آلودگی هوا رقم زد

خسارت سالانه شش هزار میلیارد تومانی گرد وغبار به پنج استان کشور

تداوم محرومیت 19 شهرستان فارس از اقامه نماز جمعه

بخشی از موقوفات حوزوی فارس بدون درآمد است

مدیران، انتظار غیر موقوفه‌الیه نداشته باشند

موقوفات متصرفی همگی باید در اختیار حوزه باشد

معاون وزیر بهداشت: فارس هم راستای اقدامات جهانی با کرونا مقابله کرده است

14 مبتلای دیگر در استان فارس جان باختند/ میهمانی و سفر ممنوع

وزیر بهداشت از بهبودی پدر پیوند کبد ایران از بیماری کرونا ابراز خرسندی کرد

کرونا آمار دستفروشان تهران را افزایش داد

توجه به طرح‌های کنترل و بهره‌گیری از روان‌آب‌ها

پروژه آبخیزداری محله سعدی باید اجرا شود

رشد تعلیم و تربیت با کمک وقف/آمادگی حوزه برای همکاری در تدوین برنامه هفتم

احداث "جاده تندرستی" در جزیره کیش

جزئیات طرح پرداخت یارانه 60 تا 120هزار تومانی

استاندار: فارس در زمینه آبخیزداری نیازمند توجه بیشتر است

روزانه بیش از 200 شهروند جنوب شهر آموزش ترافیکی می بینند

تعلیم و تربیت از نهاد دین فاصله ندارد/ تعریف وقف‌های آموزشی و تربیتی

آبخیزداری از فرسایش سالانه 9 تن خاک در هکتار جلوگیری می‌کند

توزیع تجهیزات ورزشی با اولویت مدارس مناطق محروم استان فارس

900 برنامه برای حوزه های علمیه طراحی شده است

برنامه کاهش وزن برای دانش‌آموزان با جدیت پیگیری شود

برنامه جامع کاهش آلودگی هوا دست و پا شکسته اجرا شده است

یاریگران کیش و اجرای جشنواره پیشگیری از اعتیاد

جزئیات خودکشی 3 جوان در نیشابور