پیام فارس

آخرين مطالب

تهدید کرونا در فصل سرما

لزوم رعایت بیشتر ضوابط بهداشتی در کیش منطقه آزاد کیش

لزوم رعایت بیشتر ضوابط بهداشتی در کیش
  بزرگنمايي:

پیام فارس - سعید پورعلی انجام نظارت های دقیق،مراقبتهای جدی و رعایت همه جانبه پروتکل ها را عوامل بازدارنده از ایجاد محدودیت های دوباره و گذر از بحران اپیدمی کرونا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورعلی دبیر شورای سلامت جزیره در بیست و هشتمین جلسه ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا سیاست سازمان منطقه آزاد کیش در کارگروه مقابله با ویروس را بیماریابی مستمر بیان کرد و گفت: هرچه انجام تست در سطح وسیع تری انجام شود، امکان مدیریت و مقابله با این اپیدمی بیشتر خواهد بود همانطور که کنترل سریع شیوع ویروس در دوره بعد از خرداد بر اساس اقدامات پیشگیرانه صورت گرفت.
دبیر شورای سلامت کیش با قدر دانی از 8 ماه تلاش مستمر و شبانه روزی دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره بیان کرد: با آغاز فصل پاییز و زمستان باید اقدامات پیشگیرانه با جدیت تمام برای مقابله با کرونا در این منطقه ادامه داشته باشد و بر اساس سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا، تلاش ما بر این ایجاد تعادل میان سلامت؛ اقتصاد، فرهنگ، آموزش، و فعالیت های اجتماعی است.
وی با اشاره به کاهش حساسیت و عادی جلوه دادن شرایط در کشورگفت: نباید چنین تفکری به مردم القا شود تا مشارکت مردم را بیش از پیش شاهد باشیم. در همین راستا،تبلیغات محیطی نیز برای آگاهی بیشتر جامعه در مسیر اطلاع رسانی و آموزش با حساسیت بالا دنبال شود.
پورعلی عنوان کرد: طبق آمار اعلام شده امروز شورای سلامت کیش، رعایت شرایط بهداشتی در سطح جزیره حدود 75 درصد گزارش شده که آمار امید وار کننده ای است.اما انتظار داریم میزان رضایت به 95 درصد برسد.
بنابراین اجرای نظام نظارتی سه لایه تشکیل شده از سازمان و بخش های مختلف آن، صنوف و مردم و رسانه ها که همیشه از ابتدای شیوع ویروس مورد تاکید بوده، باید به نحو احسن و در سطوح بالاتری انجام شود. چرا که در مسیر کنترل شیوع کرونا هیچ راهی جز رعایت پروتکل ها وجود ندارد و دنیای علم نیز همچنان در مرحله آزمون و خطا است.
دبیر شورای سلامت کیش با اشاره بر ضرورت افزایش نظارت در شرایط شیوع ویروس، گفت: باید از مردم و سازمانهای مردم نهاد و هلال احمر کمک گرفت و با رعایت مقررات بهداشتی به سمت و سویی حرکت کنیم که سلامت، اقتصاد و فرهنگ در کنار هم برقرار باشد.
وی همچنین با بیان اینکه در سیستم حمل و نقل همچنان نیاز به نظارت های بیشتر مسئولان این حوزه است گفت: مدیریت حمل و نقل عمومی با تقویت عملکرد باید نظارت ها را بیشتر کند تا درصد رعایت قوانین و مقررات به میزان مطلوبی برسد.
سعید پور علی در ادامه تاب آوری اقتصادی را بحثی بسیار مهم عنوان کرد و افزود: این موضوع در صورت عدم مدیریت صحیح سبب ساز بسیاری از مشکلات جدی اقتصادی و حتی سیاسی خواهد شد و رفتارهای فرهنگ پایه می تواند بر کاهش سرعت شیوع بیماری و کم شدن مشکلاتی که به طبع آن به وجود می آید نقش بسزایی ایفا کند.
وی همچنین با اشاره به نقش مهم رسانه ها در آگاهی بخشی به جامعه کیش برای کنترل شیوع کرونا اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که مجدد به شرایط ایجاد محدودیت ها نرسیم و راه حل آن، رعایت مقررات از سوی مسافران،گردشگران و کیشوندان است که باید به خوبی در فضای تبلیغاتی و رسانه ای تشریح شود.
دکتر محمد رضا رضانیا سخنگوی شورای سلامت کیش نیز در این نشست با بیان اینکه از شروع اپیدمی کرونا تا کنون 7 هزار و 536 تست از اشخاص مشکوک به بیماری گرفته شد که از این تعداد 2 هزار و 480 تست مثبت اعلام شده است، گفت: میزان مرگ و میر بر اساس جمعیت ساکن در جزیره بالا و 4/2 درصد است.
وی در ادامه عنوان کرد: در روزهای آینده با توجه به تغییر فصل و شرایط آب و هوایی و همچنین شرایط کلی کشور، شاهد افزایش تعداد مبتلایان بیشتر خواهیم بود و با این روند تعداد بستری ها، احتمالا به دوبرابر می رسد و ماه های آبان و آذر خطرناکی پیش رو خواهیم داشت.
رضا نیا اظهار داشت: در صورت عدم رعایت مقررات بهداشتی وضع شده، برخلاف نظارت های حداکثری؛ درهفته های آینده نیز باید منتظر ورود پیک سوم کرونا به جزیره و به دنبال آن افزایش تعداد مبتلایان، بیماران بستری و افزایش مرگ و میرها با رقم بالا باشیم.
سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: بررسی های میدانی در هفته گذشته افزایش 20 درصدی رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی و جامعه کیش را نشان می دهد اما بهبود وضعیت رعایت مقررات و قوانین بهداشتی به صورت جدی در بخش حمل و نقل عمومی جزیره باید مد نظر قرار گیرد.
وی همچنین بر تبلیغات موثر در فضای شهر برای رعایت تمامی موارد تعیین شده از سوی ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد.
رضانیا در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برگزاری کنسرت ها افزود: کنسرت شب گذشته به صورت آزمایشی با توافق بر 30 درصد فروش بلیط ها و الزام بر رعایت پروتکل ها در فضای باز برگزار شد اما متاسفانه وضعیت رضایت بخش نبود و در این صورت اگر تذکرات جدی به منظور رعایت پروتکل ها از سوی گروه هنری بر روی استیج به تماشاگران گوشزد نشود، مجبور به توقف اجرای برنامه ها خواهیم شد.
کمک به ایجاد تعادل روانی تحمیل شده بر مردم در پی شیوع ویروس کرونا ، درنظر گرفتن برنامه های آموزشی از سوی اداره امور زنان کیش، تصمیم گیری در خصوص عدم برگزاری کنسرت ها در صورت رعایت نشدن قوانین، تاکید بر غیر حضوری بودن کلاس های درسی دانش آموزان، کاهش 32 درصدی پروازها و 33 درصدی مسافر در 7 ماهه نخست امسال همچنین کاهش 50 درصدی ورود خروج از بندرگاه کیش نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی، در این جلسه بررسی شد.
همچنین حمایت از مراکز گردشگری برای جلوگیری از بروز مشکلات اقتصادی برای آنها در کنار آن رعایت مقررات بهداشتی و حفظ سلامت مردم، وضع ضوابط سختگیرانه تر در ماه های پیش رو و همچنین تذکر کتبی در موارد خاص با ضمانت اجرایی به نقض کنندگان پروتکل ها ، برنامه ریزی جهت تخصیص بودجه برای افزایش تعداد ناظران آموزش دیده در حوزه سلامت در سطح کیش، نظارت بر پروژه های عمرانی و ارائه آمار دقیق از تعداد کارگران اتباع بیگانه در کمپ ها، ساخت و تجهیز درمانگاه اختصاصی کووید 19 جهت اطمینان خاطر به ساکنان و از بین بردن ترس از مراجعه به مراکز درمانی با جدا سازی درمانگاه مبتلایان به ویروس از دیگر موارد تشریح شده در شورا بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

فرحناز مینایی پور: دختران دانش‌آموز برای فعالیت‌های اجتماعی آماده می‌شوند

تکذیبیه‌های علیه کریمی‌قدوسی به عدد 15 رسید

رویداد کمند در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به کار خود پایان داد

برگزاری نمایشگاه مجازی توانمندی های دانشجویان در زمینه مد و لباس به میزبانی دانشگاه گیلان

پادکست های خانه مان /3: غلبه بر ترس و ناامیدی

دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

شمس خبر داد: فردا آخرین مهلت ارسال پیامک درخواست تسهیلات یک میلیون تومانی

پیام تسلیت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به خانواده شهیدی محلاتی

برای معیشت طبقات ضعیف، همراه و همدل در کنار مجلس شورای اسلامی هستیم

بایرن بدون 4 بازیکن اصلی در مادرید/لواندوفسکی و نویر غایبان بزرگ مونیخی‌ها

بازیکن تیم هندبال تاسیسات دریایی: بازیکنان تیم ما جوان و کم تجربه هستند

بزرگداشت روز پرستار در فارس

رئیس دانشگاه به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مردم تقدیر کرد

برتری کودکان نقاش فارس در مسابقه آب مساوی است با زندگی

بسکتبال انتخابی کاپ آسیا| پیروزی سوریه مقابل ایران/پنجره را بد بستیم!

تیم فوتبال شهرداری آستارا برابر فجرسپاسی شیراز پیروز شد

یاری امدادگران هلال‌احمر به روستاییان 4 شهرستان‌ فارس

کشف دومین انبار احتکار روغن موتور در جهرم

ایجاد زنجیره‌‌های ارزش سبب ارزآوری بیشتر در بخش کشاورزی می‌شود

لیگ برتر والیبال بانوان| پیکان با برتری مقابل ذوب‌آهن صدرنشین شد

خط و نشان پیکان برای مدعیان قهرمانی والیبال زنان

پایان هفته نخست لیگ والیبال زنان/ ذوب‌آهن حریف پیکان نشد

پلیس در بحث عفاف و حجاب فرهنگ‌سازی کند

حسین پژمان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس شد

فیلم تازه تخریب خانه نیازمندان؛ واقعی یا شیطنت رسانه‌ای؟

عضو هیئت مدیره و معاون مالی و اقتصادی نقش منطقه ویژه خلیج فارس در توسعه صادرات غیرنفتی

اولین برد دختران خجسته اسلام شهر

مسکن مهر شهرستان دشتی پس از 12 سال تعیین تکلیف شد

عکس زیرخاکی از ستاره استقلال +عکس

جابه جایی بیش از 21 میلیون و 573 تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل فارس

خلاصه بازی فولاد خوزستان 0-0 آلومینیوم اراک (لیگ خلیج فارس - 1399/1400)

لیگ برتر والیبال بانوان| پیکان صدرنشین گروه ب شد

تیم‌های هندبال شاملی کازرون و ذوب آهن اصفهان حریفان خود را شکست دادند

پیروزی تیم والیبال بانوان خجسته اسلامشهر برابر ستارگان فارس

پیروزی تیم شهید شاملی مقابل تاسیسات

اعلام آمادگی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برای حمایت علمی و پژوهشی از گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس

سرمربی فجرساسی شیراز: تیم ما فراتر از لیگ دسته اول بازی می کند

توزیع مرغ بین نیازمندان استان ایلام توسط پویش مهر ماندگار

تاریخ انتخابات ریاست باشگاه بارسلونا مشخص شد / رسمی

تعیین تکلیف مسکن مهر شهرستان دشتی پس از 12 سال

قاچاق لوازم خانگی کره‌ای با دلار بنزین و داروی قاچاقی!

تصاویر | ریزش بهمن در مسیر قله کلون بستک

بستری 41 بیمار مبتلا به کرونا در جنوب فارس

سرمربی شهرداری آستارا: تعویض ها برابر فجر سپاسی نتیجه داد

روایت‌های متناقض از ترور محسن فخری زاده / چه کسی شلیک کرد؟

جریمه فروشگاه عرضه کننده تجهیزات صنعتی غیراستاندارد در شیراز

شمار فوتی‌های کرونا در فسا به 130 هزار نفر رسید

شنایایی 159 مورد جدید ابتلا به کرونا در جهرم

بهره برداری از باند جنوبی فرودگاه بین المللی کیش تا آغاز سال 1400