پیام فارس

آخرين مطالب

وحدت شیعه و سنی خاریست در چشم دشمنان اسلام/ ایران اسلامی الگوی وحدت مسلمانان در جهان است اجتماعي

وحدت شیعه و سنی خاریست در چشم دشمنان اسلام/ ایران اسلامی الگوی وحدت مسلمانان در جهان است
  بزرگنمايي:

پیام فارس - علمای اهل سنت جنوب با تاکید بر اینکه ایران اسلامی الگوی وحدت مسلمانان در جهان است، گفتند: وحدت شیعه و سنی در کشور مانندخاری در چشم دشمنان اسلام به شمار می رود و اروپاییان از همدلی مسلمانان هراس دارند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ علمای اهل سنت جنوب در گفتگو با خبرنگار هرمز با تاکید بر اینکه ایران اسلامی الگوی وحدت مسلمانان در جهان است، گفتند: وحدت شیعه و سنی در کشور مانندخاری در چشم دشمنان اسلام به شمار می رود و اروپاییان از همدلی مسلمانان هراس دارند.
وحدت شیعه و سنی در کشور خاری در چشم دشمنان اسلام است
شیخ حسین بازماندگان، امام جمعه شهر بندرپل اظهار کرد: مسلمانان شیعه و سنی در ایران اسلامی و به ویژه در استان هرمزگان با وحدت مثال زدنی و برادرانه در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و نسبت به یکدیگر محبت و علاقه دارند.
امام جمعه شهر بندرپل تصریح کرد: دشمنان اسلام مسئله شیعه و سنی را بیان می‌کنند وگرنه در ایران اسلامی به برکت وجود مقام معظم رهبری مدظله‌العالی بطور کلی بین اهل تشیع و تسنن هیچ مشکلی نیست و با دوستی و محبت در کنار هم زندگی می‌کنند و از همسایگی، ارتباط و رفت‌وآمد با یکدیگر خوشحال هستند و رابطه آن‌ها با هم گرم و صمیمی است.
وی گفت: دشمنان اسلام روز به روز به‌دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان شیعه و سنی هستند که امیدواریم آنچه دشمن در ذهن داشته نابود شود و به آن اهداف شوم خود نرسد.
وحدت شیعه و سنی دو بازوی قوی اسلام هستند
بازماندگان با تاکید بر اینکه وحدت شیعه و سنی قطعا دو بازوی قوی و قدرتمند اسلام ناب محمدی هستند، افزود: برادری، محبت، عشق و علاقه از عوامل تحکیم وحدت اهل تشیع و تسنن در ایران اسلامی و هرمزگان است و در سایه الطاف پروردگار متعال شیعه و سنی در هرمزگان نه‌تنها کوچکترین مشکلی با هم ندارند بلکه متحد و یک‌پارچه در مسیری که به سعادت دنیوی و اخروی نوع بشر منجر می‌شود در حال حرکت هستند و مسلمانان آنقدر با همدیگر نزدیک و مأنوس هستند که نسبت سببی و نسبی با همدیگر دارند.
امام جمعه بندرپل گفت: وحدت شیعه و سنی در کشور خاری در چشم دشمنان اسلام است و مردم متدین هرمزگان هم با علم به این موضوع از هیچ تلاشی برای تحکیم هرچه بیشتر این وحدت فروگذار نمی‌کنند.
موفقیت مسلمانان در دنیا باعث خشم و عصبانیت سردمداران ظلم و کفر شده است
عبدالغفار جاوید، امام جمعه اهل سنت روستای کنخ هرمزگان با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت و با تاکید بر اهمیت این امر مهم اظهار کرد: اهمیت همدلی و وحدت مسلمانان با یکدیگر بر هیچ فردی پوشیده نیست.
امام جمعه اهل سنت روستای کنخ هرمزگان عنوان کرد: اسلام، دین همبستگی است و 95 درصد مجموعه آموزه های دینی در بین مسلمانان مشترک و هدفمند است؛ لذا باید مسلمانان دست به دست هم بدهند تا وحدت را به طور عملی و به دور از شعار زدگی ایجاد کنند.
جاوید بیان کرد: در فرهنگ و میراث اسلامی تاکید بسیار مهمی بر همبستگی و تعاون بین مسلمانان شده به گونه ای که یکی از مهمترین شناخت مسلمانان بر پایه آن است؛ تعاون و همکاری در بین مسلمانان باعث افزایش وحدت و رسیدن به اهداف مجامع اسلامی می شود.
وی با بیان اینکه موفقیت مسلمانان باعث خشم و عصبانیت سردمداران ظلم و کفر شده است، تصریح کرد: ازدیاد جمعیت مسلمانان موفقیت آنها در دنیا خشم و عصبانیت بانیان ظلم و کفر را به دنبال داشته به طوری که به ناسزا گویی روی آورده اند؛ این عمل ثابت کرده که مسلمانان توانستند به رشد تاثیر گذاری دست پیدا کنند و گوی سبقت را نسبت به سایر ادیان و مذاهب بگیرند.
عالم اهل سنت هرمزگان با اشاره به هتک حرمت رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) اظهار کرد: این عمل کشور فرانسه برای بار اول و آخر نخواهد بود و باز هم تکرار خواهد شد؛ لذا ما از آنها انتظاری جز این عمل نداریم چرا که اخلاق و منش آنها بر پایه زورگویی،تهمت و تحقیر ملت ها بوده است.
جاوید خاطر نشان کرد: این اهانت ها نشانه ی موفقیت دعوت اسلامی و گسترش و توسعه اسلام در اروپا است آمار نشان می دهد که کشور فرانسه به نسبت سایر کشورهای اروپایی جمعیت مسلمان آن دو برابر شده و این رشد کثیر مسلمانان در اروپا و به طور کل در دنیا نشان از آن دارد که مسلمان ها در سالهای نه چندان دور جمعیت اول دنیا را تشکیل خواهند داد.
وحدت آسیب ها و تهدیدهای مجامع اسلامی را از بین می برد
شیخ علی ماهیگیر، عالم اهل سنت استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار هرمز ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته وحدت، اظهار کرد: هفته وحدت فرصت ارزشمندی است که دستاوردها و موفقیت های حاصل شده در عرصه وحدت را مورد ارزیابی و نهادینه سازی قرار دهیم و در کنار آن به رفع آسیب ها و تهدید های موجود در این عرصه که ما با پوست و استخوانمان حس میکنیم بپردازیم.
عالم اهل سنت استان هرمزگان با اشاره به اینکه وحدت آسیب ها و تهدیدهای مجامع اسلامی را از بین می برد، افزود: به سبب آموزه های دینی، عقلی و دانش بشری وحدت، انسجام و همگرایی یک نعمت بسیار ارزشمند و گرانقدر است؛ بنابراین هفته وحدت فرصتی است که ضرورت های وحدت را دوباره به مردم جهان به ویژه مجامع اسلامی یاد آوری کنیم.
ماهیگیر ادامه داد: وحدت توان، بضاعت و ظرفیت هاموجود در نیرو را در مسیر بهروری افزایش می دهد.
هراس اروپا از قدرت اسلام
وی با اشاره به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) تحت عنوان آزادی بیان و حمایت رئیس جمهور فرانسه از این عمل را اقدامی وقیحانه، توهین آمیز و شرم آور خواند و تصریح کرد: از این قبیل اقدامات از سوی جریان های انحرافی در دنیا به ویژه نظام سلطه تحت عناوینی همچون آزادی بیان سابقه بلند مدت دارد؛ چرا که از قدرت اسلام به ویژه مسلمانان در سراسر دنیا هراس دارند و راهکار خود را برای از بین بردن این قدرت عظیم را، هجمه، توهین و اهانت می دانند.
عالم اهل سنت استان هرمزگان خاطر نشان کرد: کشورهای همچون فرانسه که شعار آزادی بیان را سر میدهند باتوجه به سابقه طولانی آنها در جنایات و کشتارها مانند الجزایر نشان از آن دارد که آزادی بیان شعاری است که ورد زبان آنها شده و این واژه را فقط برای اهانت به اسلام و ائمه اطهار لازم می دانند و در غیر این صورت شاهد هیچگونه آزادی بیان از سوی آنها پیرامون اختلافات و جنایات آنها در هیچ کجای دنیا نیستیم.
ایران اسلامی الگوی وحدت مسلمانان در جهان است
سید احمد آذرنگ، امام جمعه اهل سنت کشار ضمن تبریک به منایبت میلاد نبی اکرم و آغاز هفته وحدت گفت: عامل عظمت و شکوفایی مجدد تمدن بزرگ اسلامی وحدت و انسجام همه مذاهب اسلامی در عمل به قرآن کریم و پایبندی به سنت پیامبر (ص) است.
آذرنگ عنوان کرد: وحدت اسلامی پایبندی به احکام خاص هر مذهب در دین اسلام و همزمان همسویی و تابعیت در روابط اجتماعی، سیاسی، نظامی و فرهنگی مصالح دین و امت پیامبر (ص) است.
وی بیان کرد:‌مقصود از وحدت این نیست که هریک از این مسلمانان دست از عقاید خود بردارند بلکه همه مسلمانان در سراسر جهان در همه جزئیات دین با هم منسجم باشند؛ به‌گونه‌ای که هیچ اختلافی در اعتقادات و احکام فقهی راه نیابد.
آذرنگ ضمن محکوم کردن توهین به مقدسات به خصوص نبی اکرم توسط رئیس جمهور فرانسه عامل توهین و گستاخی را فاصله بین مسلمانان دانست و اظهار کرد: اگر مسلمانان اتحاد داشتند هیچ قدرتی به خود اجازه توهین نمی داد .
عالم اهل سنت هرمزگان با اشاره به اینکه دست دوستی امارات و بحرین به سوی اسرائیل بزرگترین خیانت به جهان اسلام است، خاطر نشان کرد: ایران اسلامی الگوی وحدت مسلمانان بوده که هر دو مذهب شیعه و سنی در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند.
انتهای پیام/
منبع: دانا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ثبت 9 خانه تاریخی شیراز در فهرست ملی

الاخرس: از حزب‌الله و نصرالله آموختم که با رژیم اشغالگر مذاکره نکنم

گفت‌و‌گوی فارس با گلزن دیدار میلان و پرسپولیس از بازی خاطره انگیز ورزشگاه آزادی تا کی‌روش و استراماچونی

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 7 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

با چهارتا 9 اسیر شدیم!

متقاضیان مسکن مهر شهرجدید هشتگرد مکاتبه الکترونیکی کنند

فارس من| حاجی ‎میرزایی: سند 2030 هیچ راهی در نظام تعلیم و تربیت ندارد

لیگ برتر بسکتبال بانوان| برد مدعیان گروه A در هفته سوم

پیروزی ذوب‌آهن در لیگ برتر والیبال بانوان

در روز و شام وفات حضرت معصومه(س) قم سوگوار و سیاهپوش است

در شام وفات حضرت معصومه(س) قم سوگوار و سیاهپوش است

کشف 422 تن خوراک دام احتکار شده در داراب

رویکرد بسیج سازندگی در حوزه اشتغال، تسهیلگری است نه تصدی‌گری

شلاق، جریمه و حبس برای مدیر فاسد استان فارس

پدر شهید «ناهید فاتحی کرجو» به فرزند شهیدش پیوست

امیدوارم پویش مهر ماندگار بتواند راهگشای مشکلات مردم مناطق محروم باشد

سامانه بارشی، ساعات پایانی امشب وارد فارس می‌شود

قبور شهدا توسط نوجوانان کانون «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» شیراز غبارروبی شد

لیگ برتر والیبال بانوان| پیروزی پیکان و ذوب‌آهن اصفهان

عکس/ منع تردد شبانه در شیراز, کردستان و کرمانشاه

مولانا صادق نقوی در گسترش خدمات اجتماعی نقش‌آفرین بود

انفجار در کارگاه صنعتی یک مصدوم برجای گذاشت

موفقیت راستگو در انتخاب کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطب/ راستگو بدون ادعا کودکان را مخاطب قرار داد

اسیر آزاد شده فلسطینی: تا پیروزی برابر رژیم اشغالگر ثابت قدم هستیم

انجام دست‌ورزی‌ و کاردستی‌ دانش‌آموزان در جهرم متوقف شود

فارس من| تجهیزات لازم برای روشنایی بلوار شهید ذاکری قوچان توسط اداره برق خریداری‌شده است

آمار کرونا استان فارس 6 آذر؛ 47 فوتی و 1185 ابتلای جدید

پیگیری تقویت اعتبارات حوزه سلامت فارس در لایحه بودجه 1400

گزارش لحظه‌ای فارس از وضعیت بارش‌ها در گیلان/پونل به خلخال مسدود شد

خروج 69 شهرستان از وضعیت قرمز/ نمره قبولی فارس و کهگیلویه و بویراحمد در مقابله با کرونا

افتتاح اتاق فکر جوان فرصتی مناسب برای معرفی این قشر است

زنان سرپرست خانوار در اولویت دریافت وام ودیعه و منازل ارزان

پاسخ به سوال اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از معاون رییس جمهور

قدردانی بازنشستگان فولاد کرمان از وزیر کار برای اجرای همسان‌سازی حقوق و پرداخت مطالبات بازنشستگان

عکس/ رژه اقتدار دریایی بسیج در خلیج فارس

فارس آماده رویارویی با بارش‌های شدید احتمالی

پیام تسلیت رئیس شورای عالی مجمع اهل بیت(ع) در پی درگذشت آیت الله جعفری

پای درد و دل یک نخبه بسیجی/ لزوم سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها روی کار آمدن دولت انقلابی است

تصاویر: نمایش اقتدار بسیج دریایی منطقه یکم ندسا در آب‌های خلیج فارس

زمان قرعه‌کشی محصولات سایپا

امام جماعتی که قلب محله را تسخیر کرد/ جلسه مکاسب در چایخانه و ایجاد صلح در پاسگاه

مهار آتش سوزی در آسپاس اقلید فارس

رقابت‌های گروه «ب» با برد پیکان آغاز شد

«کفش های سرگردان» توسط سوره مهر راهی بازار نشر شد

مسکن مهر شیروان زیرساخت‌های نامناسبی دارد

بستری 54 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در مراکز درمانی کاشان و آران وبیدگل

تاکید ماهر الاخرس بر آزادی حتمی فلسطین از اشغال صهیونیستها

لیگ برتر والیبال بانوان| شعبانیان: پیش‌بینی برد را داشتیم/هلاکویی: بازیکنان ما کم تجربه هستند

لیگ برتر بسکتبال بانوان؛ گروه بهمن از سد پاز گذشت

منزلت حضرت معصومه(س) نتیجه بندگی خداوند و پیروی از امام معصوم است