پیام فارس

آخرين مطالب

کریدور شمال- جنوب مطالبه مردم دامغان/ ضرورت تحول مسکن مهر بهزیستی اجتماعي

کریدور شمال- جنوب مطالبه مردم دامغان/ ضرورت تحول مسکن مهر بهزیستی
  بزرگنمايي:

پیام فارس - به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر علیزاده برمی شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی استان سمنان با حضور وزیر راه در استانداری درباره مطالبات دامغان بیان کرد: جاده گلوگاه به دامغان کار بسیار خوبی بود که خوشبختانه مورد توجه وزارت راه نیز قرار گرفت و امروز بخش جنوبی آن از دامغان تا معلمان و … زیر بار ترافیکی قرار دارد و لحظه به لحظه تریلی‌های حمل بار از آن عبور می‌کنند اما مشکل این محور آن است که وقتی رانندگان تریلی به دامغان می‌رسند دیگر جاده‌ای برای حضور آنها در شمال وجود ندارد و لذا سردرگم می‌شوند.
وی افزود: مشکل جاده دامغان به معلمان این است که شرایط زیر بار ترافیکی رفتن را ندارد و دلیل آن هم فقط سه کیلومتر مسیر خاکی عنوان می‌شود که واقعاً در اندازه‌ای نیست که بتوان درباره آن بحث کرد، از سوی دیگر عدم رفع مشکل این جاده به پیمانکار که 30 میلیارد تومان مازاد نیز اعتبار گذاشته فشارهای مضاعفی را وارد ساخته و او هم امروز با مشکل مالی روبرو است لذا همین سه کیلومتر آسفالت نشدن باعث شده تا جاده فاقد تابلو و استانداردهای لازم برای تردد باشد که امیدواریم وزارت راه به آن عنایت داشته باشد.
کریدور شمال به جنوب مزیت اقتصادی دارد
عضو خانه ملت همچنین تاکید کرد: احداث این محور می‌تواند شمال را به جنوب مرتبط کند و برکات فراوانی خواهد داشت از سوی دیگر باید گفت بندر امیرآباد 25 میلیون تن حجم بار ترانزیتی دارد که پنج میلیون تن آن امروز بلای جان جاده‌های استان مازندران شده است زیرا محل تردد به سمت جنوب ندارند و بار ترافیکی به سمت تهران منتقل می‌شود در حالی که جاده ارتباط دهنده مازندران به جنوب از دامغان مهیا است و فقط باید یک اقدام دیگر برای تکمیل آن شود.
علیزاده برمی با بیان اینکه از سوی دیگر یکی از مطالبات مردم دامغان کریدور شمال به جنوب است البته ما اصراری نداریم که دیگر شهرستان‌های استان سمنان از این کریدور بی بهره شوند اما دامغان به دلیل موقعیت جغرافیایی تنها شهرستانی است که از جنوب به مرکز کشور راه دارد و چون این مقوله از لحاظ جغرافیایی مهیا است احداث این کریدور اهمیت دارد، تاکید کرد: کریدور شمال به جنوب همچنین می‌تواند از لحاظ اشتغال، اقتصاد و … برکات فراوانی را برای منطقه داشته باشد و به کاهش بار ترافیکی شمال و حتی تهران نیز کمک می‌کند.
وی افزود: موضوع بعد در خصوص دامغان این است که مردم روستای امام آباد در جوار راه آهن تابستان‌ها با خاک آلودگی فراوان و زمستان‌ها با گل آلودگی روزگار سر می‌کنند و چون مردم محرومی هم هستند نگاه چندانی به آنها نشده از سوی دیگر محل تردد این مردم یک پل راه آهن است که نیمه‌کاره باقی مانده ولذا درخواست داریم تا این پروژه نیز مد نظر قرار گیرد.
ضرورت توجه به خانه‌های مسکن مهر بهزیستی دامغان
نماینده دامغان در مجلس همچنین گفت: معضل بعدی در دامغان خانه‌های موسوم به غلامی است که متأسفانه رها شده‌اند و حتی با پیشرفت فیزیکی بالا به نحوی که حتی شیشه‌های ساختمان هم نصب شده است، هنوز به مردم تحول داده نشده که انتظار داریم معضل این خانه‌ها که با سازمان ملی جوانان است حل شود.
علیزاده برمی گفت: نکته بعدی در خصوص دامغان 53 واحد مسکن مهر خانوار تحت پوشش بهزیستی است که 13 سال از ساخت آن می‌گذرد و روز به روز فرسوده می‌شود اما تحویل داده نشده و معضلاتی را برای مردم ایجاد کرده است ما در جلساتی که در مرکز استان داشتیم متوجه شدیم که حل این معضلات باید از تهران صورت گیرد لذا امیدواریم این امر نیز مد نظر قرار گیرد.
850 نفر واجد شرایط برای طرح ملی مسکن در استان سمنان
مدیرکل راه شهرسازی استان سمنان نیز در این نشست بابیان اینکه برای طرح ملی مسکن پنج هزار و 800 نفر در استان ثبت‌نام کردند، ابراز داشت: از این تعداد تنها 850 نفر واجد شرایط بودند که با افتتاح حساب پول اولیه را واریز کردند.
حسین دهقان بابیان اینکه 635 واحد برای طرح ملی مسکن در استان سمنان تخصیص داده‌شده است، ابراز داشت: از این تعداد 69 واحد تابستان امسال در سمنان کلنگ زنی شد که هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی بالای 20 درصد دارد.
وی بابیان اینکه 28 واحد به ستاد اجرایی فرمان امام و 260 واحد به بنیاد مسکن داده‌شده است، ابراز داشت: درمجموع 12 هکتار از زمین‌های ملی سازمان مسکن برای این اقدام در نظر گرفته شد و تغییر کاربری لازم در آن‌ها صورت گرفت که آمادگی تأمین زمین برای ساخت مسکن در استان سمنان وجود دارد همچنین 17 هزار و 618 واحد مسکونی مهر در غرب استان وجود دارد لذا از این تعداد 16 هزار و 543 واحد تکمیل‌شده و یک هزار و 75 واحد باقی‌مانده است.
متقاضیان ثبت نام کردند
مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان بابیان اینکه از تعداد 868 واحد فاقد متقاضی 300 مورد در دامغان، 312 مورد در گرمسار و 160 واحد در سمنان قرار دارد، افزود: 63و احد نیز با پیشرفت 100 درصدی در این واحدها ساکن هستند که به دلیل نداشتن ضامن آن‌ها در سیستم مسکن مهر نشان می‌دهد اما در حال بهره‌برداری است.
دهقان بابیان اینکه از 900 کیلومتر مسیر غرب به شرق تهران-مشهد 600 کیلومتر در حوزه استحفاظی استان است، ابراز داشت: خوشبختانه باهمت وزارت راه، آزادراه حرم تا حرم قطعه اول از قم- گرمسار به بهره‌برداری رسید و فاز بعدی آن گرمسار_ سمنان به طول 114 کیلومتر با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا پیشرفت 15 درصدی دارد که تکمیل و بهره‌برداری از آن می‌تواند تأثیر بسیار مهمی در کاهش تصادفات جاده‌ای داشته باشد.
وی ضمن بیان اینکه باهمت وزارت راه استان سمنان به یک کارگاه بزرگ راه‌سازی تبدیل‌شده است، تصریح کرد: کریدور شمال جنوب از بندرعباس تا امیرآباد دامغان به طول یک هزار و 300 کیلومتر در حال حاضر با چهار پیمانکار مشغول کار است.
فیروزکوه - سمنان در دست اجرا
مدیرکل راه شهرسازی استان سمنان همچنین بابیان اینکه قطعه اول دامغان-معلمان به طول 55 کیلومتر با پیشرفت 25 درصد در حال انجام و قطعه دوم به طول 50 کیلومتر با پیشرفت 45 درصد در حال فعالیت است، افزود: دامغان گلوگاه نیز در حال اجرا است که این محور نیز پیشرفت خوبی دارد.
دهقان بابیان اینکه 37 کیلومتر محور فیروزکوه-سمنان در حوزه سمنان قرار دارد، ابراز داشت: کار اجرایی 10 کیلومتر آن به پایان رسیده و نصب نیوجرسی‌ها و تابلوها شروع‌شده است که امیدواریم در دهه فجر امسال این قطعه نیز به بهره‌برداری برسد و مابقی نیز طبق دستور وزیر عملیات مناقصه انجام و این محور به سرانجام می‌رسد.
وی بابیان اینکه محور گرمسار- سیمین دشت به طول 18 کیلومتر در حال اجرا است، تصریح کرد: در محور تهران مشهد چندین پروژه و تقاطع غیر هم‌سطح وجود دارد که بعضی از آن‌ها سال گذشته به افتتاح رسید که حوزه آرادان، مومن‌آباد و شهرک صنعتی امیدواریم هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.
تعیین تکلیف ندامتگان سمنان
مدیرکل راه شهرسازی استان سمنان بابیان اینکه در حوزه شهرسازی نیز ندامتگاه سمنان با ظرفیت 300 نفر و دامغان با 100 نفر به بهره‌برداری رسید و فاز توسعه‌ای آن در دستور کار است، افزود: از شروع ساخت بیمارستان 85 تخت خوابی مهدی‌شهر هشت سال می‌گذرد این بنا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مراحل نهایی را سپری می‌کند.
دهقان از ثبت‌نام پنج هزار و 800 نفر برای طرح ملی مسکن در استان خبر داد و گفت: از این تعداد تنها 850 نفر واجد شرایط بودند که برای آن‌ها 635 واحد مسکن تخصیص داده شد که خوشبختانه باید گفت 69 واحد آن کلنگ زنی و هم‌اکنون پیشرفت بالای 20 درصد برخوردار است.
وی بابیان اینکه از 17 هزار و 868 واحد مسکونی مهر در غرب استان 16 هزار و 543 واحد تکمیل‌شده است، تصریح کرد: 868 واحد فاقد متقاضی و تکمیل یک هزار و 75 واحد باقی‌مانده و 63 واحد نیز با پیشرفت 100 درصدی ساکن شدند.
مدیرکل راه شهرسازی استان سمنان افزود: فاز بعدی آزادراه گرمسار-سمنان سمنان به طول 114 کیلومتر با مشارکت قرارگاه خاتم پیشرفت 15 درصدی، کریدور شمال جنوب از بندرعباس تا امیرآباد دامغان به طول یک هزار و 300 کیلومتر، اجرای 37 کیلومتر محور فیروزکوه-سمنان، محور گرمسار- سیمین دشت به طول 18 کیلومتر و دامغان-معلمان دیگر پروژه‌های راه‌سازی استان محسوب می‌شوند.
کد خبر 5121910


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام تسلیت شریعتمداری در پی درگذشت "شیده لالمی" دبیر گروه اجتماعی همشهری

آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات پایان ترم مجازی در دانشگاه‌های کشور

رهاسازی آب درودزن به دلیل تاخیر در بارندگی‌ها

توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات در 14 روستای فارس

مشکلات دانش‌آموزان قنات‌باغ برای دسترسی به اینترنت + فیلم

توزیع سه هزار و 300 تن نهاده بین دامداران اقلید

ترخیص موتورسیکلت های رسوبی تا پایان بهمن ماه ادامه دارد

محبت برپایه معیارهای دینی اکسیر گمشده در خانواده‌ها است

دستگیری شکارچی متخلف سابقه‌دار در پارک ملی قطرویه

مهلت شرکت در نظرسنجی معرفتی حاج قاسم سلیمانی تا 12 بهمن‌ماه تمدید شد

قفل ویروسی بر در سینماهای شیراز

10 بهمن آخرین مهلت ثبت‌نام در سامانه سجام برای دارندگان سهام عدالت است

برداشت مصالح ساختمانی از منطقه گاوخونی ممنوع شود

اعلام تقویم آموزشی نیم‌سال دوم دانشگاه چمران اهواز

قیمت انواع میوه، مواد پروتئینی و حبوبات در شیراز؛ دوشنبه 29 دی‌ماه + جدول

ارائه خدمات رایگان به بیماران سرطانی کرمان از اول بهمن در منزل

مشکل اصلی صادرکنندگان تصمیمات دولت است، نه تحریم‌ها/ تکذیب شایعات درباره کشتی کره‌ای/ دستور دولت برای ثبت خاطرات برجام وکرونا!

استاندار فارس:آزادراه شیراز-اصفهان تا پایان دولت به بهره‌برداری می‌رسد

بازار داغ کنسرت‌های 350 هزار تومانی در جزیره/ تنها میزبان کیش است

آغاز خریدحمایتی گوشت قرمز ومرغ مازاد در فارس

دوم و سوم بهمن لیگ تکواندو بانوان برگزار می‌شود

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی بهمن 99 اعلام شد

رخ زرد طبیعت/هفتاد سال تلاش برای آگاهی و دانایی مردمان ایران زمین/راهپیمایی 22 بهمن نمادین خواهد بود

راهپیمایی 22 بهمن امسال نمادین خواهد بود/ شرکت برق زنجان به معذفی کنندگان مراکز استخراج ارز پاداش می‌دهد

اهدای 750 بسته لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند اردکان/ برگزاری 18 کلاس کمک آموزشی

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی بهمن ماه سال 99

محرز: هر نوع واکسن کرونا را باید تزریق کرد

آمادگی برای محدودیت در پرواز‌های کیش و قشم

لژیونر شدن دونده زن کشورمان

توسعه متروی تهران؛ ورودی شرقی مترو کمیل

جزئیات بازگشایی مدارس و شروع آموزش حضوری از اول بهمن ماه

مرکز اوقاف اهل سنت عراق از مجاهدت‌های خالصانه شهید ابومهدی المهندس قدردانی کرد

برپایی نمایشگاه «یاس کبود» توسط پایگاه خواهران ام ابیها(س) دنا+تصاویر و فیلم

گل آسیر ویالیبره به بارسلونا (بارسلونا 2-2 اتلتیک بیلبائو)

سردار آزمون از جنوب خلیج فارس سردرآورد+عکس

بمب نقل و انتقالات پرسپولیس برای نیم فصل

الحشد الشعبی مختص شیعه نیست

آئین تشییع نمادین حضرت زهرا(س) در ورامین برگزار شد

آئین تشییع نمادین حضرت زهرا(س)به صورت خودرویی در ورامین برگزار شد

پیام توییتری ظریف درباره گشت‌زنی بمب‌افکن‌های آمریکا در خلیج فارس

فیدلیتی، خودروی آینده بهمن موتور

حضرت فاطمه (س)، سرّ لیله القدر هستند

آمادگی آب و فاضلاب شیراز برای ایجاد تصفیه‌ خانه‌های محلی

ارائه خدمات اجرایی داوطلبانه انفاق در فارس

طعنه ظریف در واکنش به گشت زنی بمب افکن آمریکایی در خلیج فارس

تمجید مرکز اوقاف اهل سنت عراق از مجاهدت‌های خالصانه شهید ابومهدی المهندس

بلاتکلیفی 8 ساله بیمه زنبورداران / صدور هزار و 647 پروانه ساختمانی مسکن محرومان/ قطع 120 هزار پایانه فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی

فراخوان اعزام به خدمت مشمولان در بهمن ماه 99 اعلام شد

چشم‌های از حدقه بیرون‌زده!

عجیب است که بازار تاریخی کازرون تا امروز آتش نگرفته/ سیم‌کشی‌های ناشیانه برق و بی مسئولیتی نسبت به جان و مال مردم (فیلم)