پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

فرمانده سپاه فجر فارس:

لزوم ایجاد انسجام رسانه‌ای در فارس/ بعضی مدیران از جنس روز حادثه نیستند سياسي

لزوم ایجاد انسجام رسانه‌ای در فارس/ بعضی مدیران از جنس روز حادثه نیستند

  بزرگنمايي:

پیام فارس - فرمانده سپاه فجر استان فارس اعتقاد دارد که علیرغم وجود تکثر رسانه‌ای در این استان، اما شاهد انسجام مناسبی بین رسانه و فعالان و تشکل‌های فعال این عرصه نیستیم لذا ایجاد و تقویت انسجام موضوعی ضروری و او نیز شخصا حاضر به همکاری است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردار سرتیپ سید هاشم غیاثی، یکشنبه 13 مرداد در جلسه‌ای که به پاسداشت روز خبرنگار در شیراز برگزار شد، ضمن شنیدن سخن بعضی از حاضران در جلسه، تاکید کرد که انجام امور از سر اخلاص زمینه نفوذ در دلها را فراهم خواهد کرد.
او با تاکید براینکه امروز سپاه و بسیج در تمام عرصه‌ها حرف برای گفتن دارد، گفت: در برخی از عرصه‌ها از صفر تا صد حرف برای گفتن داریم و در بسیاری از جاها هم نقش پذیر عمل می‌کنیم.

غیاثی با ابراز تاسف از اینکه انسجام مطلوبی بین اصحاب رسانه در فارس وجود ندارد؛ این امر را یک نقطه ضعف دانست و با یادآوری اینکه واگرایی جدی یکی از دلایل این نبود انسجام است و سپاه آمادگی همکاری در ایجاد انسجام را دارد.
وی با بیان اینکه دشمن امروز دو راهبرد اساسی تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی را در پیش گرفته است، گفت:‌ باید قدرتمند و قوی باشیم یا اراده دشمن را بپذیریم؟ وظیفه رسانه در شرایط موجود برای قدرتمند شدن نظام چیست؟
غیاثی اضافه کرد: اصحاب رسانه می‌توانند اثربخشی خود را در این حوزه در قالب یک طرح ارائه دهند و اگر این طرح‌ها در قالب انسجام و همگرایی به‌منظور دستیابی به اهداف تعالی نظام است، حتماً وظیفه داریم که به این طرح‌ها کمک کنیم .
وی از فعالان حوزه رسانه با هر تفکر و اندیشه‌ای خواست تا در مسیر داشتن رسانه‌هایی در طراز انقلاب حرکت کنند و گفت: در حوزه جنگ سخت خیلی احساس ناامنی نداریم و اقدامات پیشگیرانه موثری در این حوزه اجرایی شده است.

فرمانده سپاه فجر فارس در ادامه بحث رسانه طراز انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: مبانی رسانه طراز انقلاب اسلامی توسط فعالان حوزه رسانه و خبر باید به درستی تبیین شود و در ذیل آن مولفه‌هایی می‌آید که شاید جای بحث نباشد .
وی با بیان اینکه یکی از راهبردهای دشمن، نفوذ در مراکز تأثیرگذار از جمله رسانه است، گفت: برخی نفوذهایی در سطح ملی در رسانه شکل گرفته است تا دشمن به اهدافش برسد که بازگویی برخی از این‌ها می‌تواند به عنوان یک تجربه و عامل پیشگیری‌کننده برای خیلی از ما درس عبرت باشد .
غیاثی با تأکید بر اینکه دشمن امروز تلاش‌های خود را می‌کند، گفت: برنامه‌ریزی دشمن این است که جامعه ایران اسلامی را دو دسته کند یک دسته در فضای مجازی مخالف اقدام نیروی انتظامی و یک دسته موافق؛ در صورتی که محرک این موضوع خارج از مرزهاست لذا باید در حوزه‌های مختلف به عنوان رسانه دقت نظر داشته باشیم .
این مقام ارشد نظامی در فارس همچنین خواستار توجه جدی به شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) شد تا با اجرای برنامه‌های فاخر این نام برای همیشه برای فارس و شیراز محفوظ بماند .

فرمانده سپاه فجر با اشاره به اقدامات اخیر سپاه در برابر دشمن گفت: اقدامات معجزه‌گونه در چند وقت اخیر انجام شد؛ یکی از این اتفاقات آن بود که بعد از سرنگونی پهپاد آمریکایی، آمریکا بلافاصله تشکیل اتاق جنگ داد اما در کمتر از یک ساعت احساس کردند که قطعاً در جنگ مغلوب خواهند شد .
وی همچنین به موضوع توقیف کشتی انگلیسی نیز اشاره و این اقدام را پاداش خلوص نیت نیروهای سپاه در عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: سپاه به عنوان فرزندان مقام معظم رهبری تشکیل اتاق فکر دادند تا در کمتر از 72 ساعت فرمایش معظم‌له را عملیاتی کنند که البته این کار استرس‌ها، مشکلات و ریسک‌های خودش را داشت که ارتش‌های کلاسیک این ریسک‌ها را نمی‌پذیرند اما سپاه سال‌ها این مسائل را تجربه کرده است و در سایر موضوعات نیز نگاه بسیج و سپاه همین‌گونه است .
فرمانده سپاه فجر فارس با تأکید بر اینکه در حوزه امنیت ملی وظیفه خود می‌دانیم که به دولت و نظام کمک کنیم، از برخی از مسئولان انتقاد کرد و گفت: برخی از مسئولان از جنس روز حادثه نیستند و گاهی اوقات شده است که مجبور می‌شویم مسئولی را به سپاه احضار کرده و وظیفه‌اش را یادآوری کنیم و به آن‌ها بگوییم که در راه انجام وظیفه‌شان به آن‌ها کمک می‌کنیم .

وی بیان کرد: به عنوان سپاه و حفاظ انقلاب اسلامی، رسالت و وظیفه‌مان رصد، اشراف و تحلیل اقدامات دشمنان و همچنین انجام آرایش مناسب و اقدام متناسب است .
غیاثی در عین این نکته را یادآور شد که سپاه هم مانند بقیه جاها در حوزه مسائل مالی مشکل دارد و ادامه داد: البته در کنار آن مدیران موفقی هم در استان داریم که بارها از آن‌ها تقدیر کرده‌ایم ولی برخی در جایگاه خود قرار نگرفته‌اند .
فرمانده سپاه فجر فارس همچنین به قضیه آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز اشاره کرد و گفت: سپاه در بحث امدادرسانی و تأمین مسائل ایمنی حضور داشت به طوری اولین نفری که همراه رئیس سازمان آتش‌نشانی به طبقات زیرین هتل رفت تا از آن قسمت‌ها بازدید کند، معاون سپاه بود و برای حل مشکل مردم، سپاه هر چه در توان دارد پای کار می‌آورد .
وی در ادامه به درخواست عکاسان خبری اشاره کرد و گفت: مجموعه سپاه به لحاظ ایمنی طبقه‌بندی شده است و در مجموعه‌های مرتبط با سپاه باید کنترل حداقلی داشته باشیم ولی افراط را نمی‌پذیریم. هیچ‌کس در موضع تحت امر سپاه حق ندارد، به خبرنگاران امر و نهی کند به شرط اینکه خبرنگاران هم پاسخگوی کارشان باشند .
غیاثی همچنین با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا روحیه جهادی و دفاع مقدسی را در جامعه کمرنگ کند اما رسانه‌ها در این حوزه کمتر می‌پردازند، گفت: منتظر واقعی کسی است که در مسیر نهضت انتظار حرکت کند لذا حرکت در این مسیرها نیاز امروز جامعه است که رسانه‌ها باید در این راستا حرکت کنند .

فرمانده سپاه فجر فارس با طرح این سئوال که در ترویج فرهنگ شهید و شهادت چه کرده‌ایم، گفت:‌ برخی خودی‌ها حرف‌ و حدیث‌هایی نسبت به اندیشه ناب امام و بسیج دارند که این اندیشه‌ها جای خودش را باز کرده است و نفوذ معنوی این اندیشه در جاهایی رفته است که فکرش را نمی‌کنیم .
وی ادامه داد: اگر امروز توفیقات جهان اسلام و استیصال آمریکا را می‌بینیم مرهون همین اندیشه است که در کشورمان کمتر بدان توجه می‌کنیم و واقعاً غریبه است. این پشتوانه‌ها و ظرفیت‌ها داریم که می‌توانند فرصت باشند .
غیاثی با یادآوری اینکه بیش از 55 درصد جامعه ما را جوانان تشکیل می‌دهند، این مسئله را یک فرصت دانست که دشمن تلاش می‌کند تا این فرصت را تبدیل به تهدید کند و ادامه داد: سئوال اینجاست که برنامه ما به طور اختصاصی برای جوانان چیست؟ در صورتی که جوانان از مؤلفه‌های قدرتمندی ایران هستند .


انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لزوم استفاده از توان داخلی برای اجرای طرح هویت‌گذاری دام

اصلاح‌طلبان بهانه‌تراشی می‌کنند

تخلف شوراها کمتر از دیگر دستگاه ها است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور به فارس سفر می کند

جانشین مهدی حاجتی در شورا: از زندانی شدن او «کمی ناراحت» هستم

فعال اصلاح‌طلب: از شورای شهر شیراز نومید نیستیم

آیا فرایند جانشینی «حاجتی» در شورای شهر شیراز قانونی است؟

ساخت و سازها اصولی و برمبنای الگویی واحد نیست

شیعه علی شدن نیازمند هدایت و جذبه الهی و همراهی فرد است

هنرمندان تئاتر خیابانی کودک از 11 استان کشور مهمان شیراز می‌شوند

دبیرخانه جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک در شیراز آغاز به کار کرد

نخستین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز پایان یافت

آرامش امروز مرهون فداکاری پاسداران و جانبازان است

باغ‌موزه دفاع‌مقدس شیراز و 2 دهه انتظار برای بهره‌برداری

انتقاد از آقازاده‌ها و دفترچه درمان در نشست صمیمی آزادگان با استاندار فارس

هزینه 250 میلیون دلاری برای طراحی صندوق پژو 206

غول تجاری سازی، سد راه شرکت های دانش بنیان فارس است

رسانه‌‎ها و خبرنگاران دغدغه‌های رهبری را فراموش نکنند

رای مردم بر نگاه حزبی ارجحیت دارد

دکتر امیر محبیان: «انحصار قدرت» از آفات نظام حزبی است

فجرسپاسی شیراز و فرصت های پیش رو برای بازگشت به لیگ برتر

نگاهی به تیم های فجر و قشقایی شیراز در آغاز لیگ دسته یک فوتبال

تکیه به باور

سامانه ای برای 6 نبرد

اس 300 ایرانی آماده تحویل به نیروهای مسلح شد

قیمت خودروهای پرفروش 98/05/23

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/05/23

زمان خروج و مقصد سالار آقاخان فاش شد

حجتی: ارزش تولیدات کشاورزی ایران بیش از 70 میلیارد دلار است

معاون استاندار فارس:‌ نگاه دولت به توسعه متوازن همه مناطق استان است

طرح‌هایی که وزیر جهادکشاورزی در غیاب خبرنگاران افتتاح کرد

توسعه کشت گلخانه‌ای راه‌حل کاهش مشکلات آبی کشور است

توسعه صنایع کوچک رمز گسترش فعالیت‌های اقتصادی است

انتقام خون شهید صارمی را به فاصله کوتاهی بعد از شهادتش گرفتیم

فرماندار شیراز: هواداران و مخالفان مهدی حاجتی، قانون را مطالبه کنند

تدارک فارس برای انتخابات پرشور در اسفند 98

معاون وزارت صمت بر توسعه صنایع مبتنی بر شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد

زنگ انتخابات در استان فارس به صدا درآمد

تمهیدات مسئولان فارس برای تضمین سلامت انتخابات آینده

استاندار فارس: صنایع کوچک رمز پیشرفت اقتصاد آینده است

ضرورت توسعه صنایع مبتنی بر شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های بومی

استاندار فارس: توسعه صنایع کوچک رمز گسترش فعالیت‌های اقتصادی در دهه‌های آینده است

استاندار فارس: خروجی فعالیت دستگاه‌ها تسهیل کار مردم باشد؛ نه گستردگی تشکیلات

مکان های تاریخی فارس افزون بر 1.8 میلیون بازدیدکننده داشت

ورود گردشگران خارجی به فارس 12 درصد افزایش یافت

افزایش بازدید گردشگران خارجی از اماکن تاریخی فارس

کمترین تورم مسکن در 5 منطقه‌ی جنوبی تهران

ارتش در استان فارس برای ساخت صحن مطهر امام حسین(ع) مشارکت می کند

استاندار فارس: ترویج فرهنگ غدیر، حرکت در مسیر تکامل جامعه است

ارتش جمهوری اسلامی در آمادگی صد درصدی قرار دارد