پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

فرمانده سپاه فجر فارس:

لزوم ایجاد انسجام رسانه‌ای در فارس/ بعضی مدیران از جنس روز حادثه نیستند سياسي

لزوم ایجاد انسجام رسانه‌ای در فارس/ بعضی مدیران از جنس روز حادثه نیستند
  بزرگنمايي:

پیام فارس - فرمانده سپاه فجر استان فارس اعتقاد دارد که علیرغم وجود تکثر رسانه‌ای در این استان، اما شاهد انسجام مناسبی بین رسانه و فعالان و تشکل‌های فعال این عرصه نیستیم لذا ایجاد و تقویت انسجام موضوعی ضروری و او نیز شخصا حاضر به همکاری است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سردار سرتیپ سید هاشم غیاثی، یکشنبه 13 مرداد در جلسه‌ای که به پاسداشت روز خبرنگار در شیراز برگزار شد، ضمن شنیدن سخن بعضی از حاضران در جلسه، تاکید کرد که انجام امور از سر اخلاص زمینه نفوذ در دلها را فراهم خواهد کرد.
او با تاکید براینکه امروز سپاه و بسیج در تمام عرصه‌ها حرف برای گفتن دارد، گفت: در برخی از عرصه‌ها از صفر تا صد حرف برای گفتن داریم و در بسیاری از جاها هم نقش پذیر عمل می‌کنیم.

غیاثی با ابراز تاسف از اینکه انسجام مطلوبی بین اصحاب رسانه در فارس وجود ندارد؛ این امر را یک نقطه ضعف دانست و با یادآوری اینکه واگرایی جدی یکی از دلایل این نبود انسجام است و سپاه آمادگی همکاری در ایجاد انسجام را دارد.
وی با بیان اینکه دشمن امروز دو راهبرد اساسی تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی را در پیش گرفته است، گفت:‌ باید قدرتمند و قوی باشیم یا اراده دشمن را بپذیریم؟ وظیفه رسانه در شرایط موجود برای قدرتمند شدن نظام چیست؟
غیاثی اضافه کرد: اصحاب رسانه می‌توانند اثربخشی خود را در این حوزه در قالب یک طرح ارائه دهند و اگر این طرح‌ها در قالب انسجام و همگرایی به‌منظور دستیابی به اهداف تعالی نظام است، حتماً وظیفه داریم که به این طرح‌ها کمک کنیم .
وی از فعالان حوزه رسانه با هر تفکر و اندیشه‌ای خواست تا در مسیر داشتن رسانه‌هایی در طراز انقلاب حرکت کنند و گفت: در حوزه جنگ سخت خیلی احساس ناامنی نداریم و اقدامات پیشگیرانه موثری در این حوزه اجرایی شده است.

فرمانده سپاه فجر فارس در ادامه بحث رسانه طراز انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: مبانی رسانه طراز انقلاب اسلامی توسط فعالان حوزه رسانه و خبر باید به درستی تبیین شود و در ذیل آن مولفه‌هایی می‌آید که شاید جای بحث نباشد .
وی با بیان اینکه یکی از راهبردهای دشمن، نفوذ در مراکز تأثیرگذار از جمله رسانه است، گفت: برخی نفوذهایی در سطح ملی در رسانه شکل گرفته است تا دشمن به اهدافش برسد که بازگویی برخی از این‌ها می‌تواند به عنوان یک تجربه و عامل پیشگیری‌کننده برای خیلی از ما درس عبرت باشد .
غیاثی با تأکید بر اینکه دشمن امروز تلاش‌های خود را می‌کند، گفت: برنامه‌ریزی دشمن این است که جامعه ایران اسلامی را دو دسته کند یک دسته در فضای مجازی مخالف اقدام نیروی انتظامی و یک دسته موافق؛ در صورتی که محرک این موضوع خارج از مرزهاست لذا باید در حوزه‌های مختلف به عنوان رسانه دقت نظر داشته باشیم .
این مقام ارشد نظامی در فارس همچنین خواستار توجه جدی به شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) شد تا با اجرای برنامه‌های فاخر این نام برای همیشه برای فارس و شیراز محفوظ بماند .

فرمانده سپاه فجر با اشاره به اقدامات اخیر سپاه در برابر دشمن گفت: اقدامات معجزه‌گونه در چند وقت اخیر انجام شد؛ یکی از این اتفاقات آن بود که بعد از سرنگونی پهپاد آمریکایی، آمریکا بلافاصله تشکیل اتاق جنگ داد اما در کمتر از یک ساعت احساس کردند که قطعاً در جنگ مغلوب خواهند شد .
وی همچنین به موضوع توقیف کشتی انگلیسی نیز اشاره و این اقدام را پاداش خلوص نیت نیروهای سپاه در عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری دانست و گفت: سپاه به عنوان فرزندان مقام معظم رهبری تشکیل اتاق فکر دادند تا در کمتر از 72 ساعت فرمایش معظم‌له را عملیاتی کنند که البته این کار استرس‌ها، مشکلات و ریسک‌های خودش را داشت که ارتش‌های کلاسیک این ریسک‌ها را نمی‌پذیرند اما سپاه سال‌ها این مسائل را تجربه کرده است و در سایر موضوعات نیز نگاه بسیج و سپاه همین‌گونه است .
فرمانده سپاه فجر فارس با تأکید بر اینکه در حوزه امنیت ملی وظیفه خود می‌دانیم که به دولت و نظام کمک کنیم، از برخی از مسئولان انتقاد کرد و گفت: برخی از مسئولان از جنس روز حادثه نیستند و گاهی اوقات شده است که مجبور می‌شویم مسئولی را به سپاه احضار کرده و وظیفه‌اش را یادآوری کنیم و به آن‌ها بگوییم که در راه انجام وظیفه‌شان به آن‌ها کمک می‌کنیم .

وی بیان کرد: به عنوان سپاه و حفاظ انقلاب اسلامی، رسالت و وظیفه‌مان رصد، اشراف و تحلیل اقدامات دشمنان و همچنین انجام آرایش مناسب و اقدام متناسب است .
غیاثی در عین این نکته را یادآور شد که سپاه هم مانند بقیه جاها در حوزه مسائل مالی مشکل دارد و ادامه داد: البته در کنار آن مدیران موفقی هم در استان داریم که بارها از آن‌ها تقدیر کرده‌ایم ولی برخی در جایگاه خود قرار نگرفته‌اند .
فرمانده سپاه فجر فارس همچنین به قضیه آتش‌سوزی هتل آسمان شیراز اشاره کرد و گفت: سپاه در بحث امدادرسانی و تأمین مسائل ایمنی حضور داشت به طوری اولین نفری که همراه رئیس سازمان آتش‌نشانی به طبقات زیرین هتل رفت تا از آن قسمت‌ها بازدید کند، معاون سپاه بود و برای حل مشکل مردم، سپاه هر چه در توان دارد پای کار می‌آورد .
وی در ادامه به درخواست عکاسان خبری اشاره کرد و گفت: مجموعه سپاه به لحاظ ایمنی طبقه‌بندی شده است و در مجموعه‌های مرتبط با سپاه باید کنترل حداقلی داشته باشیم ولی افراط را نمی‌پذیریم. هیچ‌کس در موضع تحت امر سپاه حق ندارد، به خبرنگاران امر و نهی کند به شرط اینکه خبرنگاران هم پاسخگوی کارشان باشند .
غیاثی همچنین با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا روحیه جهادی و دفاع مقدسی را در جامعه کمرنگ کند اما رسانه‌ها در این حوزه کمتر می‌پردازند، گفت: منتظر واقعی کسی است که در مسیر نهضت انتظار حرکت کند لذا حرکت در این مسیرها نیاز امروز جامعه است که رسانه‌ها باید در این راستا حرکت کنند .

فرمانده سپاه فجر فارس با طرح این سئوال که در ترویج فرهنگ شهید و شهادت چه کرده‌ایم، گفت:‌ برخی خودی‌ها حرف‌ و حدیث‌هایی نسبت به اندیشه ناب امام و بسیج دارند که این اندیشه‌ها جای خودش را باز کرده است و نفوذ معنوی این اندیشه در جاهایی رفته است که فکرش را نمی‌کنیم .
وی ادامه داد: اگر امروز توفیقات جهان اسلام و استیصال آمریکا را می‌بینیم مرهون همین اندیشه است که در کشورمان کمتر بدان توجه می‌کنیم و واقعاً غریبه است. این پشتوانه‌ها و ظرفیت‌ها داریم که می‌توانند فرصت باشند .
غیاثی با یادآوری اینکه بیش از 55 درصد جامعه ما را جوانان تشکیل می‌دهند، این مسئله را یک فرصت دانست که دشمن تلاش می‌کند تا این فرصت را تبدیل به تهدید کند و ادامه داد: سئوال اینجاست که برنامه ما به طور اختصاصی برای جوانان چیست؟ در صورتی که جوانان از مؤلفه‌های قدرتمندی ایران هستند .


انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

علوم پزشکی شیراز به لیگ فوتبال روی میز دسته یک کشور راه یافت

امام جمعه شیراز: لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی، انتخاب بهترین‌ها برای مجلس است

جایگاه تیم هندبال بانوان شهید شاملی کازرون در لیگ برتر کشور

توقف تیم فوتسال بانوان پویندگان فجر شیراز

فارس ویترین پژوهشی و اجرایی باغبانی کشور

توجه به اقتصاد دانش‌بنیان تنها راه شکوفایی اقتصادی است

چراغ سبز آمریکا؛ احتمال آزادی اموال ایران در ژاپن

نمایندگانی انتخاب شوند که درد و فقر مردم را چشیده باشند

توجه به توان داخلی راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

امام جمعه شیراز: لازمه پیروزی در جنگ اقتصادی، استفاده از بهترین‌ نیروهاست

معیشت و تسهیل زندگی مردم اصلی‌ترین مسائل است

تاج‌ زاده، مسئولیت بیانیه 77 نفر را پذیرفت

حرف آخر خاتمی: در انتخابات شرکت می‌ کنیم

ثبت نام ٣٧ کاندیدای خبرگان در فارس

مدیرکل سیاسی استانداری فارس:خانه احزاب این استان تشکیل می‌شود

دولت برای رفع مشکلات از نقدهای منصفانه احزاب و جریان های سیاسی استقبال می کند

دردسرهای نبود اتاق کنفرانس خبری در ورزشگاه دستغیب شیراز

کشف بیش از 2 هزار لیتر سوخت قاچاق در جهرم

معاون استاندار: طرح‌های اولویت‌دار فارس شناسایی شود

37 نفر داوطلب انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در فارس شدند

کشف بیش از 2 هزار لیتر سوخت و دو تن چوب قاچاق در جهرم

دردسرهای نبود اتاق کنفرانس خبری ورزشگاه دستغیب شیراز

تیم فوتسال ارژن شیراز، بازی باخته را با بُرد عوض کرد

37 نفر برای کسب یک کرسی خالی فارس در مجلس خبرگان نام نویسی کردند

گام‌های شیراز به سمت جهانی شدن

دردسرهای نبود اتاق کنفرانس خبری

سرمربی تیم سپیدرود رشت: فدراسیون فوتبال در انتخاب داوران دقت کند

سرمربی تیم فجر سپاسی: بازی پُر فشاری مقابل سپیدرود رشت انجام دادیم

معاون استانداری فارس: دستگاه‌های اجرایی نسبت به شناسایی طرح‌های اولویت‌دار استان اقدام کنند

فجر سپاسی شیراز تیم سپید رود رشت را با سه گل شکست داد

کاشت بذر گیاهان در 100 هکتار از مراتع جهرم

2 نفر در شیراز در آتش واژگونی خودرو سوختند

طرح اقدام ملی مسکن، زمینه‌ساز ایجاد اشتغال درکشور خواهد شد

دستگیری 10 عامل اغتشاش در کازرون و ممسنی

مرگ 2 دانشجو بر اثر گازگرفتگی در شیراز

حضورم در انتخابات خبرگان مطالبه طیف‌های مختلف بود

طرح کنگره آمریکا برای تحریم ایران، سوریه و روسیه

تحریم‌ های جدید آمریکا علیه ایران

گام‌ های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجام

دروازه قرآن شیراز همچنان روی خط بحران

انعقاد تفاهم‌نامه چند جانبه در حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان در فارس

تعیین تکلیف هیئت اجرایی انتخابات شیراز

اعضای هیات اجرایی انتخابات شیراز انتخاب شدند

انعقاد تفاهم‌نامه چند جانبه در حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع پیشرفته

9 نفر داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری در فارس شدند

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری: باید به همگان اجازه گفتمان بدهیم

دوچرخه سواران فارسی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

ساماندهی باغ‌های قصردشت و دکل‌های مخابراتی در دستور کار شورای شهر شیراز

سورن مشهد، صدرنشین لیگ دسته یک والیبال بانوان کشور شد

بیشترین درآمد دولت در بودجه 99 از کدام بخش‌هاست؟