پیام فارس

آخرين مطالب

سياسي

اسیر شماره ۸۱۷ اردوگاه موصل که رییس شورای شهر شیراز شد

پیام فارس - شیراز- رییس شورای شهر شیراز و اسیر شماره ۸۱۷ اردوگاه موصل برای اولین بار خاطرات ۱۱۷ ماه دوران اسارت و محکومیتش در دادگاه‌های صدام و شایعه اعدامش در خاک عراق را با ایرنا در میان گذاشت.

نامه آمریکا به شورای امنیت علیه ایران

پیام فارس - نماینده آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شده بازگشت تحریم‌ها علیه ایران نیازمند اجماع میان اعضای این شورا نیست

آمریکا، وزارت دفاع ایران را تحریم کرد

پیام فارس - دولت آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه برخی نهادها و اشخاص جمهوری اسلامی ایران از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد

نماینده مهاباد: شأن جوانان ما بار ۲۰۰ کیلویی‌ است؟

پیام فارس - نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کولبری در شأن جوانان ایران نیست، گفت: دولت باید تعریفی برای کولبری داشته باشد چراکه این شغل سخت در شأن یک ایرانی نیست که دنیا هم ببینند جوانی ۲۰۰ کیلو بار را بر کولش گذاشته و از راه‌های سخت عبور می‌کند

آتش‌سوزی در کوه‌های کَر و سور جهرم مهار شد

پیام فارس - شیراز- بنا به گفته ۲ مسوول شهرستان جهرم، آتش سوزی در عرصه منابع طبیعی کوه کَر و همچنین پوشش گیاهی کوه سور در بخش سیمکان این شهرستان، با کمک بسیجیان و نیروهای محلی مهار شد.

پیکر مطهر شهید دفاع مقدس در فسا تشییع و خاکسپاری شد

پیام فارس - شیراز- پیکر مطهر شهید سعید رحیمی از شهدای دوران دفاع مقدس که پس از ۳۲ سال شناسایی شد و به وطن بازگشت، پس از تشییع در گلزار شهدای فسا در کنار سایر همرزمانش به خاک سپرده شد.

پیکر مطهر شهید دفاع مقدس در فسا تشییع و خاکسپاری شد

پیام فارس - شیراز- پیکر مطهر شهید سعید رحیمی از شهدای دوران دفاع مقدس که پس از ۳۲ سال شناسایی شد و به وطن بازگشت، پس از تشییع در گلزار شهدای فسا در کنار سایر همرزمانش به خاک سپرده شد.

فرهنگ‌سازی بیشتری برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی نوجوانان صورت گیرد

پیام فارس - شیراز- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: یکی از اقشار پُر خطر در معرض ابتلا به بیماری کرونا، نوجوانان هستند از این رو باید توسط نهادهای ذی‌ربط فرهنگ‌سازی بیشتری برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی این قشر صورت گیرد.

پساب‌های زهکشی حاشیه دریاچه مهارلو برای کشت شلتوک مناسب نیست

پیام فارس - شیراز - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس با هشدار به اینکه باید از کشت صیفی و برنج با پساب در حاشیه تالاب مهارلو جلوگیری شود، عنوان کرد: هرچقدر که کیفیت پساب و زهکشی عالی باشد اما دلیلی بر کشت صیفی و شلتوک نیســت و این می تواند عامــل انتقال آلودگی باشد.

پساب‌های زهکشی حاشیه دریاچه مهارلو برای شلتوککاری مناسب نیست

پیام فارس - شیراز - مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس با هشدار به اینکه باید از کشت صیفی و برنج با پساب در حاشیه تالاب مهارلو جلوگیری شود، عنوان کرد: هرچقدر که کیفیت پساب و زهکشی عالی باشد اما دلیلی بر کشت صیفی و شلتوک نیســت و این می تواند عامــل انتقال آلودگی باشد.

فارس و فرش قرمزی که کرونا بر روی آن جولان می دهد

پیام فارس - شیراز - کارشناسان بهداشت و سلامت استان فارس نسبت به وضعیت قرمز تمامی استان های همجوار این استان هشدار می دهند و با اشاره به اینکه فارس نیز بار دیگر به این جایگاه نزدیک می شود یادآور شدند: در صورت بی توجهی مردم به اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و حفظ فاصله فیزیکی، استان فارس نیز در هفته های آینده با وضعیت قرمز مواجه می شود.

سه کتاب از نویسندگان جهرمی منتشر شد

پیام فارس - شیراز- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهرم گفت: سه کتاب «ردپای خلیل»، «بررسی تطبیقی انتخابات ریاست جمهوری» و «نقش آموزش فلسفه در تقویت مبانی دینی در کودک» به قلم نویسندگان جهرمی منتشر شد.

پمپئو: اروپا همچنان احمقانه در برجام مانده است!

پیام فارس - مایک پمپئو در حالی که اتحادیه اروپا بطور رسمی با بازگرداندن تحریم یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفت کرد،روز یکشنبه مدعی شد که اروپایی‌ها در مکاتبات با ما نگران فروش تسلیحات به تهران هستند

استاندار فارس: ارزش‌های دفاع مقدس ماندگار است

پیام فارس - شیراز- استاندار فارس با تقدیر از خانواده شهدا و جامعه ایثارگری گفت: ارزش‌های دفاع مقدس ماندگار است و می تواند حافظ نظام و کشور و مردم باشد.

امام جمعه شیراز: شرط پیروزی در امتحان الهی، ایمان و باور است

پیام فارس - شیراز- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز یکی از شروط پیروزی در امتحان الهی را ایمان و باور دانست و گفت: باید باورمان باشد در اوج تحریم و فشارهایی که دشمن ایجاد می‌کند، حق با ماست.

نقش جوانان در گام دوم انقلاب/ خاطرات دوران دفاع مقدس بازخوانی شود

پیام فارس - شیراز- فرمانده ارشد نظامی ارتش در فارس و کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به نقش جوانان در گام دوم انقلاب، گفت: یکی از اصلی ترین نیازهای جامعه جوانان کشور تاسی به فرهنگ دفاع مقدس است.

بازخوانی دفاع مقدس عزم‌ها را در گام دوم انقلاب راسخ‌تر می‌کند

پیام فارس - ایسنا/فارس فرمانده ارشد نظامی ارتش در فارس و کهگیلویه و بویر احمد تاکید کرد: مرور و بازخوانی خاطرات دفاع مقدس به عنوان گنجینه‌ای عظیم و نیاز راهبردی برای نسل جوان محسوب می‌شود و بضافه ه مثابه دانشگاهی بزرگ است که می‌تواند آنها را در توسعه گام دوم راسخ تر سازد.

سردرگمی شوراییان از چالشی بنام هوشمندسازی شیراز

پیام فارس - شیراز- طرح ارائه قابلیت‌های هوشمندسازی کلانشهر شیراز، به مبحثی داغ در یکصد و پنجاه و یکمین نشست شورای اسلامی این شهر تبدیل و نقطه‌ نظرهای متفاوتی در این زمینه از سوی اعضای این نهاد بیان شد.

مخالفت قاطع تروئیکای اروپایی با تحریم ایران

پیام فارس - تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.

ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری دو هتل ترامپ به خاطر حرف‌ها و اظهاراتش

پیام فارس - بر اساس گزارش‌ها دونالد ترامپ به دلیل صحبت‌ها و اظهارنظرهای تندش، ضرری معادل ۱۰۰ میلیون دلار را برای دو هتل بزرگش به بار آورده است؛ ضرری که از بابت دور شدن مهمان‌ها و اسپانسرها از این هتل‌ها بعد از اظهارات ترامپ رخ داده است.

پیام تهران به واشنگتن: به جامعه جهانی برگرد

پیام فارس - سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: پیام تهران به واشنگتن روشن است، به جامعه جهانی برگرد، به تعهدات خود عمل کن، دست از یاغی‌گری بردارد که در این صورت جامعه جهانی تو را خواهد پذیرفت.

پاسخ گوترش به اقدام آمریکا درباره تحریم ایران

پیام فارس - دبیرکل سازمان ملل متحد خطاب به شورای امنیت این سازمان از انجام نگرفتن هیچ اقدامی در ارتباط با ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم‌ها علیه ایران به دلیل نبود قطعیت در خصوص صحت این ادعا خبر داد.

صدور اسناد حدنگار در فارس امسال ۹ درصد افزایش یافت

پیام فارس - شیراز- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس از رشد ۹ درصدی صدور اسناد مالکیت حدنگار در نیمه نخست سال جاری در این استان خبر داد و بیان داشت : نزدیک به ۱۱۲ هزار فقره سند مالکیت طی ۶ ماهه اول سالجاری در واحدهای تابعه این اداره کل در سراسر استان فارس صادر شده است.

راهپیمایی اربعین از دستور کار خارج شده است

پیام فارس - ایسنا/فارس استاندار فارس اعلام کرد که اگرچه ستاد اربعین حسینی این استان از آمادگی کامل برای برگزاری مراسم این ایام برخوردار است اما در تبعیت از فرامین رهبری و ستاد ملی مبارزه با کرونا، این موضوع از دستور کار خارج شده است.

هفت هزار ماسک به مناطق محروم استان فارس فرستاده شد

پیام فارس - شیراز - با اجرای دومین مرحله از پویش بزرگ «نذر ماسک» در دانشکده پزشکی ، هفت هزار ماسک به همت دانشجویان تهیه، بسته بندی و برای مناطق محروم استان فارس فرستاده شد.

ماسک بزنید ، کرونا پشت دروازه‌های فارس است

پیام فارس - شیراز - افزایش آلودگی ویروس کرونا در استان های همجوار با فارس خطر فراگیری بیشتری این بیماری در پهنه های مختلف فارس را نیز افزایش داده است ، توصیه و اندرز کارشناسان و کارگزاران بهداشتی همچنان زدن ماسک و به جا آوردن آموزه های بهداشتی و رعایت شیوه نامه ها است.

واکنش روسیه به ادعای بازگشت تحریم‌های ایران

پیام فارس - معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد به اصرار واشنگتن برای تضعیف قوانین بین‌المللی با ادعای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد و نوشت: دردآور است که ببینیم یک کشور بزرگ اینگونه خود را تحقیر می‌کند.

مسوولان فارس "مقاومت" را کلیدواژه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس دانستند

پیام فارس - شیراز- مسوولان استان فارس در پیام‌های جداگانه‌ای ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس، از یادگاران جنگ و شهدای آن دوران یاد کرده و بر اهمیت پایداری و مقاومت در برهه‌های مختلف تاریخی و تلاش برای زنده نگاه داشتن یاد شهدا تاکید کردند.

تعداد بازداشتی‌ های شهرداری بوشهر به ۱۸نفر رسید

پیام فارس - دادستان بوشهر با اشاره به بازداشت ۱۸متهم در جریان پرونده مشکلات مالی شهرداری بوشهر گفت: در این راستا ۲ عضو دیگر شورای شهر و یک پیمانکار دیروز برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره اطلاعات استان قرار گرفتند

دفاعیات سعید مرتضوی در دادگاه رد شد

پیام فارس - میرمجید طاهری، وکیل عبدالحسین روح‌ الامینی و زهره حقیقی، از رد دفاعیه سعید مرتضوی در دادگاه اعاده دادرسی پرونده بازداشتگاه کهریزک خبر داد

قالیباف: ترامپ و بایدن هیچ تفاوتی با هم ندارند

پیام فارس - رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور فعال اقشار مردم و نقش موثر آن ها در دفاع مقدس، تاکید کرد: اگر مردم را فراموش کنیم شکست خواهیم خورد

پیکر ۲ شهید دوران دفاع مقدس با استقبال مردم وارد شیراز شد

پیام فارس - شیراز- پیکر پاک و مطهر ۲ شهید دوران دفاع مقدس که در سال ۱۳۶۷ در عملیات بیت‌المقدس هفت به شهادت رسیدند پس از ۳۲ سال صبح یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹ با استقبال مردم وارد شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) شدند.

مخالفت فرانسه، آلمان و انگلیس با تحریم ایران

پیام فارس - نمایندگان روسیه و فرانسه در سازمان ملل با انتقاد از اقدام آمریکا برای احیای تحریم‌های بین‌المللی بر ایران، گفتند این تحریم‌ها کماکان لغوشده باقی می‌مانند

صالحی: آژانس درخواست دیگری برای بازرسی ندارد

پیام فارس - رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تقارن زمانی در توافق ایران و آژاتس با شکست طرح مکانیسم ماشه لطف خدا بود، گفت: آژانس اعلام کرده، درخواست دیگری برای بازرسی ندارد

ساير مطالب

تخفیف 17 درصدی عوارض ساختمانی تا 5 مهر در شیراز

تولید خودرو در شیراز مرداد امسال 95 درصد افزایش یافت

دستورالعمل بانکی در واگذاری تسهیلات کرونایی رعایت شود

تخم‌مرغ شانه‌ای 30هزار تومان شد!

خودرو گران شد، چرا مواد شوینده را گران نکنیم!

طرح همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان از مهرماه

پیشنهادی برای خانه دار شدن کارگران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 23 شهریور 99

افزایش ٤٦ درصدی خرید گندم در فارس

ورود مسکن به بازار بورس ملک را گران می‌کند

گرانی مسکن از عوارض آشفتگی بازار بورس است

یارانه نقدی، خوان هفتم برندگان قرعه‌ کشی خودرو!!

اتحادیه فروشندگان خودرو: قیمت‌ ها کاذب است

سرمازدگی به برداشت گردو و بادام باغات سپیدان خسارت وارد کرد

آغاز ساماندهی پست‌های فرسوده برق در مرکز شیراز

کشف بیش از یک میلیارد و 200 میلیون ریال ماسک قاچاق در فارس

قیمت پایه اصلاح نشود صدور محصولات کشاورزی مختل می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 22 شهریور 99

وام مسکن روستایی 50 میلیون تومان شد

دستور روحانی به بانک مرکزی برای تأمین ارز لازم تهیه مواد اولیه دارو

تعطیلی 45 درصد از هتل‌ها در فارس

هیچ آژانس مسافرتی فارس تسهیلات کرونایی نگرفته است

جزئیات طرح مجلس برای پرداخت یارانه غیرنقدی

برداشت انار در شهرستان خفر آغاز شد

مرکز فوریت‌های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی تشکیل‌ می‌شود

قیمت جدید کَره اعلام شد؛ 100گرمی 8هزار تومان

مهلت ثبت‌نام طرح ملی مسکن تمدید شد

امسال یک میلیون و 800 مترمربع آسفالت در شیراز اجرا شد

امسال یک میلیون و 800 هزار مترمربع آسفالت در شیراز اجرا شد

کانال مالی ایران و سوئیس فعال‌ تر می‌ شود

مخالفت صریح اتاق بازرگانی فارس با تعلیق کارت‌های بازرگانی

انتقاد تند رئیس خانه صنعت از قیمت بالای دلار

جزئیات شیوه‌ نامه جدید فروش خودروسازان

پراید گران نیست، باید 120میلیون تومان باشد!

بهره برداری از 2 واحد صنعتی در فارس توسط رئیس جمهور

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 20 شهریور 99

روحانی 58 طرح عمرانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را افتتاح کرد

کَره سهمیه‌ بندی شد؟؛ قیمت تخم‌ مرغ رکورد زد!

برق مجانی به تهرانی‌ها هم می‌رسد

وزارت راه: مردم فعلا بلیت ترکیه نخرند

قیمت آپارتمان‌های زیر 100 متر در تهران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 19 شهریور 99

40 میلیارد ریال صرف اجرای طرح‌های عشایری فارس شد

صندوق توسعه ملی به داد بورس رسید

قیمت مرغ روی 19هزار تومان ثابت ماند

توصیه وزارت صنعت: فعلا خودرو نخرید

بلیط پرواز تهران - استانبول، 100میلیون تومان؟!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 18 شهریور 99

مطالعه یا اجرایی شدن 5 خط آهن بزرگ کشور در فارس

محاکمه دو متهم فرار مالیاتی و پولشویی در شیراز

بالاترین قیمت قبر در بهشت زهرا (س)

یک هزار میلیارد ریال طرح گازرسانی در لارستان فارس در حال اجراست

بورس شفاف و سالم ترین نوع سرمایه‌گذاری/ مردم سهامداری کنند

یارانه نقدی پنج‌شنبه واریز می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 17 شهریور 99

بورس بازاری هدفمند و با آتیه است/ اصلاح و تدوین قوانین بورس

شاخص کل بورس باز هم افت کرد

لیست بدهکاران به ایران، با صدرنشینی چین

فشارهای داخلی بیش از مسائل خارجی به صادرات آسیب زده است

لزوم راه‌اندازی صنایع تبدیلی مرتبط با لوبیا در اقلید

اجرای برنامه‌ی تجهیز اراضی به سامانه‌های آبیاری نوین معطل اعتبار و گرانی

جریمه نقدی و تعلیق کارت بازرگانی یک شرکت خصوصی در فارس

اجرای 58 میلیارد تومان پروژه توسط خیرین آبرسان در فارس

قرارگاه رصد امنیت غذایی در قیروکارزین تشکیل می‌شود

کاهش مسافران جاده‌ای به یک سوم!

وام ودیعه مسکن به دست 678 مستاجر رسید

تسهیلات بانکی 32درصد افزایش یافت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 16 شهریور 99

خودروهای 100 تا 200 میلیون تومانی بازار را بشناسید

ایجاد 2305 تعاونی طی 7 سال در فارس

تعاونی‌ فراهم کننده زمینه مشارکت فراگیر در حوزه اقتصاد است

آغاز مرحله دوم خرید حمایتی گوجه فرنگی شروع شده است

عملیات گازرسانی به 30 روستای نی ریز به پایان رسید

شناسایی 5110 فقره انشعاب غیرمجاز آب در شیراز

قیمت پراید از مرز 100میلیون عبور کرد!

التهاب بازار خودرو 100روز پس از حذف قیمت‌ها

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 15 شهریور 99

بنگاه داران آخرین گزینه در چرخه قیمت گذاری مسکن هستند

روحانی: برق 30 میلیون ایرانی مجانی می‌ شود

امکان فروش یک قطره نفت هم وجود ندارد

نرخ تعرفه خدمات مهندسی در فارس به‌زودی اعلام می‌شود

امکان احداث دهکده لجستیک در منطقه اقتصادی شیراز وجود دارد

جهش تولید گندم و جو در فارس

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 13 شهریور 99

ماسک‌های خارجی قاچاق و تاریخ گذشته است

احتمال افزایش 30درصدی شهریه مهد‌های کودک!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 12 شهریور 99

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 12 شهریور 99

ادامه اُفت نگران‌ کننده شاخص کل بورس

شناسایی و پرداخت حق بیمه6 هزار خانوار جدید توسط کمیته امداد فارس

سفره های خالی، سبد‌های خالی‌ ترِ ایرانی‌ ها

جزئیات تورم کالا‌های خوراکی در بازار + جدول قیمت کالاها

توقف صادرات پشت سد کارت بازرگانی/ تعلیق کارتهای بازرگانان فارس

صادرات غیرنفتی ایران در معرض خطر است

ایمیدرو آماده سرمایه‌گذاری در آزادراه لامرد پارسیان است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 11 شهریور 99

شاخص کل بورس ریزش کرد

تخم‌ مرغ شانه ای 26 هزارتومان شد

سرگردانی تجار و تولیدکنندگان کشور در 2 ماه گذشته

متوسط قیمت هر متر آپارتمان در تهران اعلام شد