پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

علمي

همه اطلاعات در مورد سندروم سالمندی!

پیام فارس - آیا تاکنون اصطلاح سندروم سالمندی یا "سارکوپنی" را شنیده‌اید؟ چه اطلاعاتی در مورد این بیماری غیرواگیر و علائم و راه‌های پیشگیری از آن دارید؟

هدف آمایش آموزش عالی تعطیلی دانشگاه‌ها نیست

پیام فارس - معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس تاکید کرد: هدف آمایش آموزش عالی تعطیلی دانشگاه‌ها نیست بلکه استفاده بهتر از ظرفیت‌های موجود است، چرا که توسعه آموزش عالی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

توصیه هایی برای حفظ سلامت زائران اربعین حسینی

پیام فارس - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پیاده روی اربعین حسینی امسال مصادف است با فصل پاییز و آغاز سرما و این امر مخاطرات بالقوه‌ای را برای زائران حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در بر دارد.

همکاری پزشکان ایرانی و آلمانی در شیراز و پیوند ساقه مغز

پیام فارس - شیراز- نخستین عمل جراحی کاشت ساقه مغز (ABI) با همکاری پروفسور Behr ازکشور آلمان و تیمی متشکل از پزشکان متخصص شیرازی در بیمارستان شهید چمران این شهر روز سه‌شنبه با موفقیت به پایان رسید.

عمل جراحی " بون بریج " برای درمان ناشنوایی با موفقیت در شیراز انجام شد

پیام فارس - شیراز - تیم جراحی و کاشت حلزون شنوایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تازه‌ترین رهیافت علمی موفق به انجام عمل جراحی " بون بریج " بر روی یک بیمار ناشنوای 40 ساله در شیراز شد ، با انجام این عمل امیدهای تازه برای بازگشت شنوایی در افراد نیمه شنوا و کسانی‌ که سابقه عمل‌های ناموفق داشته‌اند ایجاد شده است.

سلامت و بهداشت روان منجر به کارآیی می‌شود

پیام فارس - شیراز- هجدهم تا بیست و چهارم مهرماه هفته سلامت روان نامگذاری شده است؛تحقیقات نشانگر آن است که تعدد فضاهای سبز و پارک‌ها، اماکن رفاهی، ورزشی و نواختن موسیقی شاد نقش مهمی در ارتقای سلامتی جامعه دارند و این سلامت منجر به کارآیی جامعه می‌شود.

نوید اعطای پروانه نظارت و اجرا برای دانش‌آموختگان معماری داخلی

پیام فارس - شیراز- نماینده فارغ‌التحصیلان نظام مهندسی کشور اعلام کرد: دانشجویان رشته معماری داخلی تصور روشنی از آینده رشته خود ندارند به همین دلیل دادن پروانه نظارت و اجرا به دانش آموختگان این رشته برای تبیین جایگاه آنان داده می شود.

آغاز به کار سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی بالینی استاد البرزی در شیراز

پیام فارس - سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی بالینی استاد البرزی از امروز با پذیرش 205 مقاله داخلی و بین‌المللی و با هدف ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی و پژوهشی در این حوزه، با حضور جمعی از پژوهشگران و محققان داخلی و بین‌المللی در شیراز آغاز به کار کرد.

راه اندازی دستگاه تشخیص عوامل باکتریایی ایجاد عفونت در شیراز

پیام فارس - شیراز - ایرنا - آزمایشگاه مرکز تحقیقات میکروبشناسی بالینی استاد البرزی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به عنوان نخستن مرکز در کشور، مجهز به دستگاهی جدید برای تشخیص عوامل باکتریایی ایجادکننده عفونت در بیماران و تعیین آنتی بیوتیک مناسب برای درمان این عفونت ها شده است.

مرکز تحقیقات میکروب شناسی شیراز بهترین مرکز خاورمیانه از سوی WHO

پیام فارس - شیراز - سیزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی شیراز روز سه‌شنبه با این خبر خوش آغاز به کار کرد که " مرکز تحقیقات میکروب شناسی شیراز از سوی WHO (سازمان بهداشت جهانی )به عنوان بهترین و فعال‌ترین مرکز خاورمیانه در این حوزه شناخته شده است".

ماهانه 450 بیمار در بیمارستان سرطان شناسی امیر شیرازبستری می شوند

پیام فارس - مدیر بیمارستان سرطان شناسی (آنکولوژی) امیر شیراز به آمار رو به افزایش بیماری سرطان در کشور اشاره کرد و گفت: ماهانه حدود 450 بیمار مبتلا به سرطان در این مرکز درمانی بستری می شوند.

دعوت پدر پیوند کبد ایران از نیکوکاران برای مشارکت در ساخت بیمارستان سرطان جنوب

پیام فارس - پدر پیوند کبد ایران و رئیس هیئت امنای مجتمع درمانی ابوعلی سینا از نیک اندیشان عرصه سلامت دعوت کرد تا در ساخت بیمارستان سرطان جنوب، به عنوان اقدامی مهم در توسعه خدمات رسانی به بیماران، سهیم شوند.

ساخت بیمارستان تخصصی سرطان نیاز به 600 میلیارد تومان اعتبار دارد

پیام فارس - رئیس هیئت مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور اعلام کرد که براساس برآوردهای انجام شده، ٦٠٠ میلیارد تومان برای ساخت و بهره‌برداری این بیمارستان مورد نیاز است که تاکنون خیرین یک پنجم آن را تامین کرده‌اند.

آموزش عالی ایران از ظرفیت آغاز جنبش توسعه پایدار برخوردار است

پیام فارس - شیراز- رئیس مرکز علمی کاربردی شهید رستمی شیراز گفت: مجموعه آموزش عالی ایران به دلیل ضریب تاثیرگذاری بسیار بالای خود در آگاهی بخشی و ارتقای قابلیت‌های مورد نیاز افراد جامعه، از ظرفیت لازم برای آغاز جنبش توسعه پایدار در کشور برخوردار است.

دیدار بیمار و پزشک؛ از اتاق پیوند تا سکوی قهرمانی

پیام فارس - آیین تجلیل از ورزشکاران و مربیان ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به واسطه کسب عناوین برتر کشوری در شیراز با رویارویی بیمار و پزشک و مرور خاطرات تلخ و شیرین گذشته، صحنه‌ای ماندگار از گردش روزگار و ماندگاری مهر، رقم زد.

انتظار برای یادروز حافظ و ابهام در برنامه‌ها

پیام فارس - شیراز- مهرماه را در شیراز با نام و یاد حافظ می‌شناسند و مردم چشم به راهند تا شامگاه 20 مهرماه، در فصل پاییز معتدل این شهر که با نسیم‌ خنک و معطر حافظیه آمیخته است، برای پاسداشت گرد این شاعر-عارف پرآوازه جمع شوند و به زیارتگه رندان جهان بروند.

مطلوب‌ترین خدمات به بیماران صرع در ایران ارائه می‌شود

پیام فارس - شیراز - رئیس بخش روانشناسی بالینی مرکز صرع سوییس دستاوردهای علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه ارائه خدمات درمانی استاندارد به بیماران صرع را ستود و اظهار داشت : شاهد آن هستیم که با وجود تمام محدودیت‌هایی که به ایران تحمیل شده، با استفاده از امکانات موجود و دانش محققان ،مطلوب‌ترین خدمات بر اساس استاندارهای بین الملی به بیماران صرع در این کشور ارائه می‌شود.

کنترل نقرس با رژیم غذایی مناسب

پیام فارس - نقرس یکی از قدیمی‌ترین بیماری‌هاست که انسان را درگیر می‌کند و دلیل آن تجمع اسید اوریک در بدن فرد و رسوب کریستال‌های ناشی از آن در مفاصل و بافت‌های نرم بدن است.

مصرف نمک در شیراز 7 برابر میزان مجاز است

پیام فارس - شیراز - نمک را بسیاری به عنوان سم سفید می‌شناسند ، این ماده‌ خوش طعم ترکیبی از 40 درصد سدیم و 60 درصد کلرید سدیم است. پس با مصرف نمک مقدار زیادی سدیم وارد بدن‌مان می‌شود. مطالعات بیانگر آن است شهروندان در شیراز 7 برابر میزان مجاز نمک مصرف می‌کنند.

رئیس دانشگاه فنی درسدن آلمان:ایران مکان امن تعاملات علمی است

پیام فارس - رئیس دانشگاه فنی درسدن آلمان گفت: روابط تعاملی علمی یک ‌شبه به‌ وجود نمی‌آید و به آشنایی و اعتماد متقابل نیاز دارد که ایران مکانی امن است و از برخی کشور‌های غربی امنیت بیشتری دارد.

دیپلماسی علمی ابزار مقاومت در برابر تحریم‌های تحمیلی

پیام فارس - شیراز- دانشگاه شیراز طی یک سال گذشته دیپلماسی علمی را در حوزه‌های گوناگون دنبال کرده است، راهکاری که از گفتمان مبتنی بر دانش به عنوان ابزاری برای مقاومت در برابر تحریم‌های ناعادلانه تحمیلی بهره می‌گیرد.

قهرمان قلب خود باشیم

پیام فارس - استان فارس و شهر شیراز نامی آشنا در حوزه پزشکی به شمار می‌رود که به واسطه وجود مراکز تخصصی و فوق تخصصی و پزشکانی حاذق در رشته‌های مختلف منجمله قلب سالانه پذیرای تعداد زیادی از بیماران به ویژه بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

قراردادن نوزادان مبتلا به زردی زیر نور مهتابی معمولی درمان کننده نیست

پیام فارس - شیراز - پزشک متخصص نوزادان بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز اظهار داشت: برخی پندارها و درمان‌های سنتی برای درمان زردی نوزادان مانند مصرف داروهای خانگی، قطع شیر مادر و قرار دادن نوزاد زیر نور مهتابی‌های معمولی کارساز نیست، این روش‌ها امید کاذب به والدین می‌دهد و درمان کننده زردی نیست.

ارائه مشاوره رایگان شغلی به زنان سرپرست خانوار توسط جهاددانشگاهی فارس

پیام فارس - مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی استان فارس از ارائه مشاوره رایگان شغلی به زنان سرپرست خانوار با هدف توانمندسازی آنان خبر داد.

اجرای موفقیت‌آمیز طرح آزمایشی بهبود کشت زعفران در استهبان

پیام فارس - شیراز- کارشناسان کشاورزی استهبان فارس در زمینه بهبود کشت زعفران، طرحی تحقیقاتی را به اجرا گذاشتند که اعلام شد نتیجه این طرح افزایش میزان برداشت این محصول،دو برابر نسبت به قبل است.

دانشگاه شیراز و دانشگاه درسدن آلمان کلاس درس مشترک برگزار کردند

پیام فارس - نخستین کلاس درس مشترک در مقطع تحصیلات تکمیلی که با عنوان یادگیری مشارکتی مجازی(Virtual Collaborative Learning) از آن نام برده شده برای دانشجویان دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی درسدن آلمان در مرکز آموزش های مجازی دانشگاه شیراز برگزار شد.

ساير مطالب

برنامه های حمایتی در حوزه صادرات و تبادل فناوری را دنبال می کنیم

آغاز به کار پنجاهمین کنفرانس ملی ریاضی ایران در شیراز

تکمیل چرخه ارائه خدمات درمانی به بیماران ای بی؛ افتتاح مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی در شیراز

شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان فارس

توان جهاددانشگاهی کشور را برای گسترش کشت و صنعت چشمه بناب بکار می‌گیریم

آغاز به کار سیزدهمین دوره همایش زنگ تفریح در دانشگاه شیراز

برگزاری کارگاه مهارت های زندگی و اجتماعی ویژه کودکان کار در شیراز

پذیرش بدون کنکور در علمی کاربردی جهاددانشگاهی

مبادله تفاهمنامه بین شرکت دشت بناب و جهاددانشگاهی فارس

پیشرفت های چشمگیر ایران در داغ ترین نقطه سرطان مری جهان

برگزاری نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه کشور در شیراز

حبوبات و تخم مرغ به جای گوشت آری یا نه؟

بزرگداشت 2 ریاضیدان برجسته کشور در دانشگاه شیراز

جشن 10 هزارمین عمل پیوند عضو در شیراز انجام شد

زیرساخت‌های پیوند عضو در کشور تسهیل می شود

انجام سالانه 600 پیوند کبد در شیراز/صدور دانش پیوند عضو از شیراز

تیم عملیاتی برای جمع آوری مبانی علمی طب سنتی تشکیل شود

سالانه بیش از 500 عمل پیوند کبد در شیراز انجام می شود

پیشتازی شیراز از اروپا و آمریکا در پیوند کبد

ده هزارمین پیوند عضو در شیراز همزمان با سفر وزیر بهداشت

وزیر بهداشت وارد شیراز شد

انتقال دانش پیوند اعضای شیراز به دیگر کشورهای دنیا

آینده‌ای درخشانتر پیش روی پزشکی شیراز و ایران قرار دارد

ده هزارمین پیوند تلاقی 2رویای بزرگ در بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا است

وزیر بهداشت فردا به فارس سفر می‌کند

توزیع کتاب‌های درسی متوسطه از سوم شهریور آغاز می‌شود

اعلام زمان ثبت نام پذیرفته شدگان مدارس خاص در فارس

هیچ جایی در جهرم، مجوز آموزش طب سنتی و حجامت ندارد

نبود فرهنگ هم‌افزایی چالشی پیش‌روی پارک‌های علم و فناوری است

رونمایی از 10 محصول جدید دانش بنیان در شیراز

برگزاری ١٠ رویداد استارتاپی تا پایان امسال در فارس

جراحی‌های تومور و نخاع به شکل هفتگی مانیتور می‌شود

فرونشست؛ ویران‌گر بی‌هیاهو

تغذیه انحصاری با شیر مادر زیربنای سلامت

رونمایی از محصولات جدید شرکت‌های دانش بنیان علوم پزشکی شیراز

دستفروشی کتاب و حقوقی که نادیده گرفته می شود

بابایی: نادیده گرفتن ظرفیت‌های جهاد ظلم به کل جامعه است.

واکنش‌ها به پزشک متخصص اعصاب که پرستار را در شیراز کتک زد

دانش‌آموز شیرازی بر سکوی دوم المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک ایستاد

راه‌اندازی رشته‌های گردشگری و هتلداری در دانشکده فنی شیراز

راهکارهایی برای جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه

پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی فارس به مناسبت "روز خبرنگار"

برگزاری آزمون استخدامی آتش نشانی در 21 حوزه فارس/ اعلام نتایج طی یکماه آینده

ظرفیت جهاددانشگاهی به خوبی دیده نشده است

سه دارنده رتبه تک‌ رقمی کنکور فارس از قلم افتادند

دانشگاه‌های نسل سوم می‌توانند تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند

راهکارهایی برای جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه

جهاددانشگاهی با اتکاء به توان تخصصی پاسخگوی نیازهای امروز جامعه است

راه اندازی دومین بانک شیر مادر کشور در شیراز

طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در دو راهی بیم و امید

کارخانه نوآوری، گامی برای جلوگیری از مهاجرت نخبگان

امضای تفاهمنامه بین مسئولان ارشاد و جهاددانشگاهی فارس

افتتاح مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه شیراز

حذف 5 رشته دانشگاه سلمان فارسی کازرون منتفی شد

نقش مهم دوره پیش‌دبستانی در کاهش افت تحصیلی دانش آموزان

پوچی درون چرایی و راهکارهای پیشگیری

دوره توانمندسازی اعضای هیات علمی دانشگاه فنی کشور برگزار شد

چهارمین همایش ملی مهندسی پزشکی در شیراز برگزار می شود

خطرات درمان دیرهنگام زردی نوزاد

چهارمین همایش ملی مهندسی پزشکی در شیراز برگزار می‌شود

نشست «مقایسه‌ موسیقایی شعر حافظ و ترجمه‌های انگلیسی آن» برگزار شد

​​​​​​​ثبت‌نام 10 هزار متقاضی استخدام آتش‌نشانی در فارس

موفقیت پزشکان بیمارستان نمازی در درمان نوزاد مبتلا به صرع

موفقیت پزشکان شیرازی در درمان نوزاد مبتلا به صرع

مسابقات ملی موبایل، اپلیکیشن و هوش مصنوعی آذرماه در فارس برگزار می‌شود

تجهیز بیمارستان لامرد به میکروسکوپ جراحی

اختراع وایت برد الکترومکانیکی رولینگ در شیراز

نبود داروی برند به معنی کمبود دارو نیست

لزوم ایجاد ساختار دریافت راهکار دانشگاه برای حل مشکلات کشور

جهاددانشگاهی مجموعه‌ای کامل از ظرفیت‌هاست

استفاده مطلوب از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی برای رونق تولید در فارس

تجلیل از 500 منتخب قرآنی وزارت بهداشت در شیراز

فراگیری «فعالیت‌های علمی کودکان و نوجوانان» برای مربیان

مشارکت استاد دانشگاه شیراز در تالیف یک کتاب مرجع بین‌المللی

چگونگی مواجهه با پرسش‌های جنسی کودکان

حضور دانشگاه شیراز در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا

برگزاری هشتمین دوره مناظره دانشجویی جهاد دانشگاهی فارس

برنامه معرفی و آشنایی با دانشگاه شیراز 23 تا 25 تیرماه برگزار می‌شود

آشنایی با دانشگاه شیراز روزهای 23 تا 25 تیرماه برگزار می شود

کمبود دانش فنی در کشت گلخانه ای رفع شده است

مبادله تفاهمنامه بین حوزه‌‎های علمیه و آموزش و پرورش فارس

برگزاری پنجاهمین کنفرانس ریاضی ایران به میزبانی دانشگاه شیراز

بهره مندی اساتید و دانشجویان دانشگاه شیراز از بورس اتحادیه اروپا

کبد چرب را با اصلاح سبک زندگی می‌توان درمان کرد

دانشگاه شیراز یکی از مراکز سبز کشور است

سرانه سانتیمتری فضای فرهنگی کشور و دغدغه های وزیر

والزارتان موجود در داروخانه‌ها هیچ مشکلی ندارد

دانشکده فنی‌ فیروزآباد امسال راه‌اندازی می‌شود

پایش ماهواره‌ای محصولات کشاورزی استان‌های شمالی با موفقیت انجام شد

روشی ابتکاری در کشت گندم با بازدهی بالا و هزینه پایین

آموزش بسته بندی استاندارد خرمای جهرم به دانشگاهیان سپرده شد

اورژانس هوایی یک ضرورت در سرعت بخشیدن به خدمات پزشکی است

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس: وضعیت اشتغال دانشجویان دانشکده های فنی مطلوب است

آزمون‌های مهارت فنی و حرفه‌ای پروژه‌ محور می‌شود

راهیابی دو دانش آموز کازرونی به مسابقات آسیایی

فارس میزبان بیش از ٩٨ هزار داوطلب کنکور سراسری است

راه‌اندازی اولین سامانه کنکور دانش‌آموزان در فارس

دانشگاه شیراز میزبان رویداد فرهنگی از ایده تا عمل

بزرگترین مرکز اورتز و پروتز جنوب کشور در شیراز راه‌اندازی شد

مدرسان علمی کاربردی ملزم به حضور حداقل 6 ماه در صنعت هستند

اضافه شدن 3370 تخت ظرفیت بیمارستانی فارس

آغاز اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در فارس

شاخص مرک نوزادان در فارس 6.6 کاهش داشته است

ضرورت آشتی دانشگاه و صنعت

ترجمه متون برتر ادبی بسترساز تعامل فرهنگی و گفت و گوی ملت‌هاست

دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس حق‌التدریس جذب می‌کند

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

بیش از 82 درصد زنان ایران باسواد هستند/ شتاب بخشی به سوادآموزی در فارس

ارتقاء رتبه ایران در تولید مقالات پراستناد و داغ در جهان

رتبه ایران در انتشار مقالات برتر و پر استناد ارتقا یافت

رئیس دانشگاه آزاد: جریان ملی دانش باید تقویت شود

انعقاد تفاهمنامه بین دانشگاه آزاد و ISC

بیشترین شکایات قصور پزشکی مربوط به جراحی زیبایی و زنان است

کمبود تنها 21 قلم دارو در کشور

فضای برخی دانشکده‌های دانشگاه آزاد در شأن جمهوری اسلامی نیست

نیمی از اعضای هیئت علمی فارس متعلق به دانشگاه آزاد است

سرپرست دانشکده فنی دختران شیراز معرفی شد

اصلاح الگوی غذایی با گنجاندن غلات در برنامه

برگزاری چهارمین جشنواره ملی دانشجویی شهود قدسی در شیراز

بررسی ظرفیت‌ها و موانع اجتماعی دوچرخه راه شیراز

64دانشجوی دانشگاه شیراز در راه المپیاد دانشجویی کشور

فرهنگ و هنر، عرصه پیوست باشد نه گسست

راه اندازی دومین مرکز نوآوری فارس در در دانشگاه پیام نور بوانات

70 محقق داخلی و خارجی جدیدترین یافته های ریاضی را در تبریز ارائه می کنند

راه‌اندازی رشته تخصصی بیماری‌های داخلی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

آموزش‌های زیست محیطی در دوران پیش دبستان و ابتدایی ضرورت است

نخستین حضور علمی دانشگاه بوخوم آلمان در دانشگاه شیراز رقم خورد

هنگام گرمازدگی نوشیدنی‌‌های شیرین و کافئینی مصرف نکنید

پژوهش در حوزه مد و لباس ضروری است

فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی قرآن محور است

رئیس دانشگاه شیراز: نیازمند آغاز نهضت دانشگاه سازی در ایران هستیم

زمان سعی و خطا در کیفی‌سازی دانشگاه‌ها گذشته است

مدیرپروری نکرده‌ایم!

توسعه متوازن با دانشگاه و دانشگاهی منفعل ممکن نیست

آغاز به کار دومین کنفرانس بین المللی ارزیابی کیفی نظامهای دانشگاهی در شیراز

برگزاری استارتاپ "سلامت شو" در علوم پزشکی جهرم

دانشگاه شیراز میزبان کنفرانس بین‌المللی ارزیابی کیفیت در نظام های دانشگاهی است

دانشگاه، مسیر کارآفرینی دانشجویان را هموار می کند

شناسایی حدود 19 هزار فرد در معرض خطر ابتلا به فشارخون بالا در فارس

مهارت آموزی نه انتخاب بلکه الزام است

رئیس دانشگاه شیراز: در آغاز راه تبدیل به دانشگاه نسل چهارم هستیم

برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانان توسط جهاد دانشگاهی فارس

اخلاق سیاسی و سیاست اخلاقی در اندیشه علامه قطب الدین شیرازی

موفقیت پزشکان شیرازی در درمان یک مصدوم با سوختگی 70 درصد

برنامه‌های جهاددانشگاهی در راستای منویات رهبری تدوین می‌شود

سد خودتحریمی فراروی استارتاپ ها

ابتلای یک سوم دیالیزی‌های فارس به فشارخون بالا/ نمک؛ متهم اصلی فشارخون بالا

هیئت رئیسه علوم پزشکی شیراز در مناطق سیل زده خانه می‌سازند

کتاب پنج کلید دستیابی به غذای سالم در شیراز ترجمه شد

نگاه علمی درشرکت توسعه گردشگری اعمال می شود/ بازمهندسی کسب وکارها