پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

علمي

پژوهش باید منجر به رفع مشکلات جامعه شود

پیام فارس - ایسنا/فارس استاندار فارس گفت: پژوهش باید منجر به رفع یا کاهش مشکلات جامعه، مسائل استان و بالفعل شدن پتانسیل های بالقوه کشور شود.

روش هایی برای تفریح ‌درمانی در سالمندان

پیام فارس - ایسنا/فارس حرکت جمعیت در ایران به سمت سالمند، واقعیتی غیر قابل انکار به شمار می‌رود؛ موضوعی که اهمیت پرداختن به زیرساخت‌های مناسب نرم‌افزاری و سخت افزاری متناسب با این شرایط را مورد تاکید قرار می‌دهد؛ یکی از مسائل مهم در مورد سالمندان، توجه به سلامت افراد جامعه و از مسائل تاثیرگذار بر سلامت، توجه به تفریح و ورزش سالمندان است.

انجام عمل جراحی کاشت حلزون شنوایی با پروتزهای جدید در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس یک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: عمل جراحی پیشرفته کاشت حلزون شنوایی با کمک پروتزهای جدید، برای دو بیمار ناشنوا در بیمارستان فوق تخصصی پیوند اعضای ابوعلی سینا شیراز، با موفقیت انجام شد.

رهیافت‌های تازه علمی در کاشت حلزون شنوایی

پیام فارس - شیراز- دکتر سید بصیر هاشمی رییس مرکز کاشت حلزون شنوایی فارس از دستاوردهای علمی جدید در زمینه کاشت حلزون شنوایی خبر داد و بیان داشت : با استفاده از اعمال جراحی اتولوژی که معادل جراحی گوش و شنوایی است امیدهای تازه برای احیای حس خوب شنیدن در افرادی که از ناشنوایی دو طرفه رنج می برند ایجاد شده است.

شیرهای پاستوریزه کاملا سالم است

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اطمینان داد که تمام شیرهای پاستوریزه و محصولات لبنی تولید شده در کشور سالم و استاندارد است و شهروندان در این خصوص هیچ نگرانی نداشته باشند.

گرایش آموزش فلسفه برای کودک در دانشگاه یک ضرورت است

پیام فارس - ایسنا/فارس یک عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز ضمن ابراز امیدواری نسبت به راه‌­اندازی گرایش آموزش فلسفه برای کودکان در مقطع‌ کارشناسی ارشد در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی این دانشگاه از سال تحصیلی آینده، اهمیت توجه به آموزش فلسفه به کودکان را تشریح کرد.

راه‌اندازی 9 مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی در فارس تا سال 1400

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی فارس گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی شده تا سال 1400، حدود 9 مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی در سطح استان راه‌اندازی شود.

مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس افتتاح شد

پیام فارس - ایسنا/فارس طی آیینی که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر ورزش و جوانان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس جهاددانشگاهی کشور برگزار شد، همزمان با افتتاح 5 مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی در کشور، مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس نیز آغاز به کار کرد.

آنچه باید در مورد ام اس بدانیم

پیام فارس - ایسنا/فارس بیماری ام.اس. یا همان مالتیپل اسکلروز (Multiple Sclerosis ) از شایع‌ترین اختلالات نورولوژیک است که باعث ناتوانی در بزرگسالان جوان می‌شود؛ اما این سئوال برای بسیاری وجود دارد که علائم این بیماری و نحوه تشخیص آن چگونه است و آیا درمانی دارد؟

آزمون مدارس سمپاد سال آینده از نوع هوش و خلاقیت خواهد بود

پیام فارس - شیراز- رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) در سال آتی از نوع آزمون هوش و خلاقیت است و به‌صورت پیشرفت تحصیلی نخواهد بود.

افزایش 77 درصدی شمار دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز اعلام کرد که در سال تحصیلی 99-98 شمار دانشجویان استعداد درخشان این دانشگاه به نسبت سال تحصیلی قبل بیش از 77 درصد افزایش یافته است.

تحقق طرح‌های اقتصاد مقاومتی بخش پزشکی در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که بخشی از طرح‌های تولید تجهیزات و وسایل مصرفی حوزه بهداشت و درمان که امسال به عنوان طرح‌های اقتصاد مقاومتی ثبت شده بود، به مرحله تولید و بهره‌برداری رسیده است.

تاثیر کافئین بر استرس از نگاه یک متخصص

پیام فارس - ایسنا/فارس یک پزشک متخصص اعصاب و روان گفت: مواد حاوی کافئین مانند چای، قهوه و نوشابه انرژی زا، جزو گسترده ترین مواد اعتیادآور محسوب می‌شود که به دلیل اثرات تقویتی، پذیرفته بودن در هنجارهای اجتماعی، در دسترس بودن و بروز نشانه‌های ترک، مصرف کنندگان زیادی دارد.

بررسی موضوع ترجمه‌پذیری غزلیات حافظ در شیراز

پیام فارس - سیصدوسی‌امین نشست حافظانه‌ی مرکز حافظ‌شناسی و کرسی پژوهشی حافظ، با موضوع «حافظ و مسئله‌ی ترجمه‌پذیری غزلیات، با تکیه بر ترجمه‌های آلمانی از دیوان حافظ، با حضور صاحبنظران، حافظ پژوهان و اساتید دانشگاه برگزار شد.

پرداخت وام ازدواج به 2700 دانشجوی متقاضی

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در فصل پائیز امسال به 2700 دانشجوی متقاضی، تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.

هم‌افزایی دانشگاهی در شیراز برای نیل به دانشگاه نسل سه و چهار

پیام فارس - ایسنا/فارس اعضای هیئت رئیسه دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی شیراز در یک نشست، بر استفاده از توان موجود و هم‌افزایی داشته‌های علمی و اجرایی برای نیل به دانشگاه‌های نسل سه و چهار، تاکید کرده و در این راستا هم پیمان شدند.

گام‌های تازه به سمت تحقق ایده شیراز شهر دانشگاهی

پیام فارس - شیراز - شیراز از دیر باز به شهر دانشگاهی و دارالعلم شهره بوده است، در نشست روسا و و مسوولان دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی این شهر ، با تاکید بر هم افزایی و ایجاد وحدت رویه در اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی، شیراز یک گام دیگر به تحقق ایده شهر دانشگاهی نزدیک تر شد.

اخلاق اسلامی رمز محبوب قلوبی شهید سلیمانی بود

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به رموز محبوبیت سپهبد شهید سلیمانی، تاکید کرد که یکی از مهمترین دلایل محبوبیت ایشان، تمسک او به اخلاق اسلامی بود.

آموزش در جامعه نیازمند بازنگری است

پیام فارس - ایسنا/فارس نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به رویکرد وزیر بهداشت در رابطه با آموزش و پژوهش در حوزه بهداشت و درمان، لزوم بازنگری آموزش در جامعه را مورد تاکید قرار داد.

کاندیداها حق سخنرانی در دانشگاه آزاد را ندارند

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: کاندیداهای انتخابات آینده حق سخنرانی در هیچ‌یک از واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی کشور را ندارند، اما برگزاری برنامه‌های مناظره با دعوت تشکل‌های دانشجویی منعی نخواهد داشت.

برگزاری مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اعلام کرد که مراسمی در بزرگداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی در 13 دانشکده این دانشگاه برگزار خواهد شد.

شیراز و پایتخت کتاب

پیام فارس - ایسنا/فارس شیراز، شهر فرهنگوران بنام و نامداران عرصه شعر و داستان و هنرمندان نامی که هماره دُر دانایی‌هایشان نگینی بر تارک تمدن ایران زمین بوده است؛ در ششمین سال از رقابت بر سر انتخاب پایتختی کتاب، برای کسب این عنوان تلاش می‌کند و اگرچه امیدوارانه مسیر را ادامه می‌دهد اما برخی بی‌تفاوتی‌ها نسبت به جلسات مراکز تصمیم‌گیری در این حوزه، موجب نگرانی‌هایی شده است.

آمادگی جهاددانشگاهی برای راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری و سرطان

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با یادآوری اینکه شیراز همواره یکی از قطب‌های مهم پزشکی بوده است، برای راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری و درمان سرطان در شیراز اعلام آمادگی کرد.

رییس پارک علم و فناوری فارس:اولویت خیرین، توسعه فناوری و کارآفرینی باشد

پیام فارس - شیراز- رییس پارک علم و فناوری استان فارس بر لزوم سوق دادن کمک‌های نیک اندیشان به سمت توسعه علم گفت: با توجه به نیاز کشور در مبحث فناوری، اولویت خیرین باید توسعه فناوری و کارآفرینی باشد.

پتانسیل ایران برای کسب درآمد بین المللی از خدمات پزشکی بازساختی

پیام فارس - تهران- مدیر فناوری و تجاری سازی ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی با اشاره به مراجعه بیماران کشورهای منطقه به ایران برای دریافت خدمات طب بازساختی و مهندسی پزشکی اظهار داشت: این ظرفیت برای افزایش درآمد بین المللی از محل ارائه خدمات پزشکی بازساختی در ایران وجود دارد.

آنچه درباره فیشورسیلنت دندان باید بدانیم

پیام فارس - ایسنا/فارس عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی شیراز گفت: فیشور سیلنت یا شیارپوش، یک روش مؤثر برای پیشگیری از پوسیدگی سطوح جونده دندان ‌ها است که با پوشاندن فرورفتگی های عمیق دندان انجام می شود.

ده هزارمین پیوند عضو در شیراز همزمان با سفر وزیر بهداشت

پیام فارس - شیراز - پیود کبد پیشینه‌ای با بیش از 26 سال تلاش و دانش اندوزی در شیراز دارد ، نام دکتر سید علی ملک حسینی با پیوند کبد پیوند خورده است ، اینک همزمان با عید سعید غدیر جشن ده هزارمین پیوند عضو در شیراز با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان انجام می شود.

اصلاح نرخ دستمزد کار دانشجویی براساس دستور مراجع بالادستی بود

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که اصلاح نرخ دستمزد کار دانشجویی براساس دستور قانونی مراجع بالادستی انجام شده بود و اکنون تلاش برای افزایش آن در دستور کار مسئولان این دانشگاه است.

لزوم بهره گیری استارتاپ‌های فارس از هوش مصنوعی

پیام فارس - شیراز- ضرورت گام برداشتن استارتاپ‌ها به سمت بهره‌برداری از هوش مصنوعی و لزوم جلوگیری از دچار شدن این حوزه به سرنوشت پیام‌رسان‎های بومی که دربازار رقابت مقهور شدند از جمله مباحث مطرح شده در همایش مدیریت نوین و کسب و کارهای نوپا در رونق تولید فارس بود.

لزوم احداث برج فناوری برای گسترش مهارت‌های فناورانه

پیام فارس- رئیس برج پژوهشی محمد رسول‌الله(ص) علوم پزشکی شیراز گفت: ایجاد برج دوم پژوهشی با هدف گسترش مهارت‌های فناورانه و تحت عنوان برج فناوری، یکی از ضرورت‌ها برای توسعه فناوری‌ و فعالیت‌های فناورانه است.

افتتاح 1000 پروژه تا هفته سلامت

پیام فارس - شیراز- وزیر بهداشت از افتتاح 1000 پروژه تا هفته سلامت خبر داد که اغلب در نقاط کم برخوردار قرار دارد.

لزوم احداث برج فناوری برای گسترش مهارت‌های فناورانه

پیام فارس - رئیس برج پژوهشی محمد رسول‌الله(ص) علوم پزشکی شیراز گفت: ایجاد برج دوم پژوهشی با هدف گسترش مهارت‌های فناورانه و تحت عنوان برج فناوری، یکی از ضرورت‌ها برای توسعه فناوری‌ و فعالیت‌های فناورانه است.

قدردانی رئیس جهاددانشگاهی از نماینده ولی فقیه در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس جهاددانشگاهی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز به واسطه عیادت از جهادگر مصدوم این نهاد و پیگیری آیت‌الله دژکام در خصوص آتش‌سوزی ساختمان جهاددانشگاهی فارس، قدردانی کرد.

سایه فرونشست بر سر اراضی قیروکارزین

پیام فارس - شیراز- مسوولان شهرستان قیر و کارزین اعلام کرده اند که نشانه‌هایی از فرونشست زمین‌های کشاورزی در این شهرستان مشاهده و شناسایی شده است.

استفاده مددجویان کمیته امداد از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری فارس

پیام فارس - شیراز- تفاهم نامه‌ای 2 ساله بین پارک علم و فناوری و کمیته امداد استان فارس با هدف استفاده مددجویان این نهاد از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در زمینه رونق کسب و کارهای نوین و توسعه اشتغال پایدار منعقد شد.

دره فناوری شیراز طرحی برای تکامل فعالیت‌های دانش‌بنیان

پیام فارس - شیراز- ایده‌های بسیاری برای توسعه فعالیت‌های دانش‌ بنیان در فارس مطرح و پیشرفت‌هایی نیز حاصل شده است اما هنوز دانشگاه نتوانسته نیاز صنعت برآورده کند و صنعت نیز نتوانسته نیازش را با دانشگاه هماهنگ کند و این استان نیز متناسب با ظرفیت‌هایش به جایگاه مطلوب در کشور دست نیافته است.

ساير مطالب

بازسازی ساختمان آموزشی جهاددانشگاهی فارس نیازمند حمایت ملی و استانی است

خسارت 90 درصدی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی فارس

مبتکر جهرمی تست دو نفره آمادگی جسمانی طراحی کرد

خسارت قطع اینترنت قابل جبران نیست

چهارمین همایش بین‌المللی "سیره نبوی در طب" در شیراز برگزار شد

هفتمین جشنواره حرکت دانشگاه علمی کاربردی کشور در شیراز برگزار می‌شود

تعطیلی کلاس‌های پیام نور شیراز در دو روز آتی

فراهم شدن زمینه کشف استعدادهای برتر در شیراز

«کلیله ودمنه درخورجین» به بازارکتاب رسید/جهاد ادبی نتیجه داد

طراحی نرم‌افزار موبایلی برای هوشمند شدن شهرها کافی نیست

هوشمندسازی، راه نجات شهرها از مشکلات 2 دهه آینده

رنج بیماران پروانه ای با تاول ها و زخم ها / شیراز قطب درمانی بیماران پروانه ای

بیماران پروانه ای فارس، شکننده و نیازمند مراقبت خاص

فضای کار علمی و فرهنگی با تفریح اشتباه نشود

قلب درمان جنوب کشور، سنگین می‌تپد

دومین کنگره بین‌المللی بیماری‌های منتقله به وسیله ناقلین در شیراز برگزار می‌شود

لزوم ارتقاء آگاهی شهروندان از منافع ذخیره خون بندناف

زلزله 4.2 ریشتری "مزایجان" فارس را لرزاند

روزآمدسازی شاخص‌­های رتبه‌بندی دانشگاه­‌های وزارت علوم

درگیرشدن 200 شهر و سرریزی سد 3 استان نتیجه بارندگی فروردین/ مسدودی 70 روزه یک روستا

انتخاب استاد ایرانی به‌عنوان دانشمند برتر آکادمی علوم جهان

برگزاری کنفرانس سیرد به میزبانی توزیع برق فارس

تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

همکاری جهاددانشگاهی و ورزش و جوانان فارس برای تجهیز کمپ جوانان جهان اسلام

شرکت‌های دانش‌بنیان فارس و مطالبات ملی و استانی

نبود رهبری واحد مشکل اساسی عراق است

افتتاحیه چهاردهمین دانشکده فنی و حرفه‌ای فارس در فیروزآباد

تغییر سبک زندگی راه درمان پای بی‌قرار!

شرق‌شناس و اسلام‌شناس آلمانی: ادبیات شرق تحت‌تأثیر اسلام است

حفاظ هوشمند به کمک مراقبت از گوزن زرد ایرانی می‌آید

سکته مغزی و پیامدهای آن

مرگ در کمین مصرف‌کنندگان خودسر دارو

این مادران نوزادان باهوش‌تری به دنیا می‌آورند

بیش از 100 طرح عمرانی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور فعال است

امسال حدود 700 زایمان فیزیولوژیک در شیراز انجام شده است

امسال هزار متقاضی خارجی تحصیل در علوم پزشکی شیراز داشتیم

حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس در عرصه صنعت

پدیکلوزیس و راه‌های پیشگیری

زنان بالای 50 سال بیشترین قربانیان پوکی استخوان

فراهم شدن امکان دسترسی اعضای کتابخانه‌ها به منابع مرکز منطقه‌ای

آغاز کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربردی در زبان شناسی رایانشی در شیراز

وسایل کمک‌آموزشی به یاری دانش‌آموزان نابینا آمد

بیماری سل را بهتر بشناسیم

شورای فرهنگ عمومی فارس: نظریه کثرت‌گرایی غیرفروکاهشی را نقد کنید

بیماری‌های روانی قابل درمان است؟

همه اطلاعات در مورد سندروم سالمندی!

هدف آمایش آموزش عالی تعطیلی دانشگاه‌ها نیست

سند آمایش سرزمین،مبنای بررسی عملکرد دانشگاه های فارس است

توصیه هایی برای حفظ سلامت زائران اربعین حسینی

همکاری پزشکان ایرانی و آلمانی در شیراز و پیوند ساقه مغز

عمل جراحی " بون بریج " برای درمان ناشنوایی با موفقیت در شیراز انجام شد

سلامت و بهداشت روان منجر به کارآیی می‌شود

نوید اعطای پروانه نظارت و اجرا برای دانش‌آموختگان معماری داخلی

ظرفیت خوابگاه باهنر شیراز با تعداد متقاضی مطابقت ندارد

نیازمند راه‌اندازی رشته‌های جدید متناسب با نیاز جامعه هستیم

کاهش تعداد مراکز علمی کاربردی فارس در راستای کیفی سازی

آغاز به کار سیزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب شناسی بالینی استاد البرزی در شیراز

راه اندازی دستگاه تشخیص عوامل باکتریایی ایجاد عفونت در شیراز

مرکز تحقیقات میکروب شناسی شیراز بهترین مرکز خاورمیانه از سوی WHO

ماهانه 450 بیمار در بیمارستان سرطان شناسی امیر شیرازبستری می شوند

حمایت نیکوکاران برای مشارکت در ساخت بیمارستان سرطان جنوب

دعوت پدر پیوند کبد ایران از نیکوکاران برای مشارکت در ساخت بیمارستان سرطان جنوب

ساخت بیمارستان تخصصی سرطان نیاز به 600 میلیارد تومان اعتبار دارد

آموزش عالی ایران از ظرفیت آغاز جنبش توسعه پایدار برخوردار است

برگزاری آیین نکوداشت دکتر بیژن اعرابی در شیراز

دیدار بیمار و پزشک؛ از اتاق پیوند تا سکوی قهرمانی

انتظار برای یادروز حافظ و ابهام در برنامه‌ها

مطلوب‌ترین خدمات به بیماران صرع در ایران ارائه می‌شود

برگزاری نخستین دوره مسابقه عکاسی روایت عشق

شیرازی‌ها هفت برابر حد مجاز نمک می‌خورند

کنترل نقرس با رژیم غذایی مناسب

مصرف نمک در شیراز 7 برابر میزان مجاز است

رئیس دانشگاه فنی درسدن آلمان:ایران مکان امن تعاملات علمی است

دکترای افتخاری دانشگاه شیرازبه رئیس دانشگاه درسدن آلمان رسید

دیپلماسی علمی ابزار مقاومت در برابر تحریم‌های تحمیلی

قهرمان قلب خود باشیم

قراردادن نوزادان مبتلا به زردی زیر نور مهتابی معمولی درمان کننده نیست

ارائه مشاوره رایگان شغلی به زنان سرپرست خانوار توسط جهاددانشگاهی فارس

اجرای موفقیت‌آمیز طرح آزمایشی بهبود کشت زعفران در استهبان

امضای تفاهمنامه بین جهاددانشگاهی و دانشگاه علمی کاربردی فارس

آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی در شیراز

دانشگاه شیراز و دانشگاه درسدن آلمان کلاس درس مشترک برگزار کردند

بزرگداشت 2 ریاضیدان برجسته کشور در دانشگاه شیراز

حبوبات و تخم مرغ به جای گوشت آری یا نه؟

برگزاری نخستین اجلاس بیمارستان‌های خیریه کشور در شیراز

مبادله تفاهمنامه بین شرکت دشت بناب و جهاددانشگاهی فارس

پذیرش بدون کنکور در علمی کاربردی جهاددانشگاهی

شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان فارس

آغاز به کار سیزدهمین دوره همایش زنگ تفریح در دانشگاه شیراز

تکمیل چرخه ارائه خدمات درمانی به بیماران ای بی؛ افتتاح مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی در شیراز

توان جهاددانشگاهی کشور را برای گسترش کشت و صنعت چشمه بناب بکار می‌گیریم

نکوداشت پدر آنالیز و استاد اخلاق مدار ایران برگزار شد

میزبانی شیراز از چهارمین همایش بین‌المللی سیره نبوی در طب

صدرنشینی دانشگاه شیراز در جشنواره سراسری نشریات دانشجویی

تاکید بر استفاده از ظرفیت بسیج برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه

آغاز اولین جراحی کاشت ساقه مغز در شیراز

حضور 7 تیم دانش‌آموزی از فارس در مسابقات جهانی رباتیک

بررسی زیباشناسی در غزل‌های حافظ

داستان غلبه اراده بر معلولیت

حضور 40 دانشگاه ایران در رتبه بندی جهانی تایمز

درمان بیماری‌های خونی با استفاده از خون بند ناف در شیراز

مبادله تفاهمنامه بین سپاه فجر فارس و دانشگاه شیراز

مسئولان اورژانس فارس باید پاسخگوی مرگ دخترم باشند

فعال شدن دفاتر بانک خون بندناف در هفت شهرستان فارس تا پایان امسال

حضور کودکان شیرازی در مسابقات جهانی محاسبه ذهنی

باید و نبایدهای تغذیه در مدرسه

نشست تخصصی نقش سازمان‌های مردم‌ نهاد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

پذیرش 90 نفر در مقطع دکترای تخصصی علوم پزشکی شیراز

ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاهی در پیش‌یابی‌های جوی

توصیه‌هایی برای دانشجویان خوابگاهی

ورود بیش از 4600 دانشجو در سال تحصیلی جدید به دانشگاه شیراز

رونمایی از مجموعه کتاب «مهارت های زندگی» در شیراز

محقق سرآمد علمی کشور، سرپرست پارک فناوری فارس شد

گام‌هایی موثر برای کنترل طبیعی قند خون

ناشنوایی نوزادان استان فارس یک گام تا پیشگیری و درمان

بودن یا نبودن ایمنی در مدارس غیر انتفاعی ، مسئله این است

انتقادهایی که تشکل‌های دانشجویی از مدیریت دانشگاه شیراز کردند

بی عدالتی در دانشگاه شیراز

سازمان سنجش از کنکوری‌های 2 استان عذرخواهی کرد

نظام رتبه‌بندی داخلی برای دانشگاه‌ها تعریف شود

رد پای تاریخ در رنگین نگاره‌های صخره‌ای تنگ تیهویی جهرم

حضور کودکان شیرازی در مسابقات جهانی محاسبه ذهنی

فعال شدن دفاتر بانک خون بندناف در هفت شهرستان فارس تا پایان امسال

برگزاری مسابقه «ستارگان دانش» با موضوع سه دانشمند بزرگ ایران

مبادله تفاهمنامه بین سپاه فجر فارس و دانشگاه شیراز

آمادگی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای برای مشارکت در راه‌اندازی کارخانه نوآوری

آمادگی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای برای مشارکت در راه‌اندازی کارخانه نوآوری

درمان بیماری‌های خونی با استفاده از خون بند ناف در شیراز

حضور 40 دانشگاه ایران در رتبه بندی جهانی تایمز

بررسی زیباشناسی در غزل‌های حافظ

نشست «زیبایی‌شناسی غزل‌های حافظ» در شیراز برگزار می شود

دانشگاه شیراز:‌ استقرار اورژانس در دانشکده کشاورزی مطالبه بحق دانشجویان است

حضور 7 تیم دانش‌آموزی از فارس در مسابقات جهانی رباتیک

نهایی شدن کار برای چاپ چهار اثر مکتوب پژوهشی

آغاز اولین جراحی کاشت ساقه معز در شیراز

امکان انجام عمل کاشت ساقه مغز در شیراز / نویدهای تازه برای ناشنوایان

اسامی معرفی‌شدگان‌ دانشگاه فرهنگیان 2 استان در کنکور اعلام شد

تشخیص فساد مواد غذایی با تولید زیست حسگر در استان فارس

تاکید بر استفاده از ظرفیت بسیج برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه

صدرنشینی دانشگاه شیراز در جشنواره سراسری نشریات دانشجویی

دبیر علمی جشنواره سراسری غدیر: غدیر مهمترین رویداد تاریخ اسلام است

ضرورت تغذیه فکری تولیدکنندگان نرم افزارهای فضای مجازی

آغاز بزرگترین رویداد استارتاپ جنوب کشور در شیراز

تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر حرکت در مسیرتعالی و پیشرفت

نکوداشت پدر آنالیز و استاد اخلاق مدار ایران برگزار شد

برنامه های حمایتی در حوزه صادرات و تبادل فناوری را دنبال می کنیم

آغاز به کار پنجاهمین کنفرانس ملی ریاضی ایران در شیراز

تکمیل چرخه ارائه خدمات درمانی به بیماران ای بی؛ افتتاح مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی در شیراز

شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان فارس

توان جهاددانشگاهی کشور را برای گسترش کشت و صنعت چشمه بناب بکار می‌گیریم