پیام فارس

آخرين مطالب

شهرداری تهران

اجرای هرس توپیاری و فرم دهی درختچه های منطقه ۱۵

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۵ از اجرای عملیات فرم دهی ۷۰۰ اصله درختچه در سطح منطقه ۱۵ با بهره گیری از ذوق و هنر و با رعایت اصول فنی و ایمنی خبر داد.

آبگرفتگی در معابر منطقه ۳ نداشتیم

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ گفت: با تلاش نیروهای خدماتی و اجرایی زحمتکش شهرداری این منطقه با وجود بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته، مشکل خاصی از آبگرفتگی معابر سطح شهر نداشتیم.

نجات کارتن خواب ها با یک تلفن

پیام فارس - گرمخانه‌های تهران به صورت شبانه روزی در حال خدمت‌رسانی به افراد بی‌خانمان است و شهروندان می‌توانند با سه شماره تلفن اعلامی، جان این افراد را در روزهای سرد سال نجات دهند.

تست رایگان کرونا از شهروندان شمال شرق تهران

پیام فارس - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران از آماده سازی ۵ سرای محله برای استقرار تیم پزشکی وزارت بهداشت ودرمان واداره کل سلامت شهرداری تهران خبر داد و گفت: شهروندان منطقه ۴ در این ۵ سرای محله رایگان معاینه می شوند.

برج میلاد، آزادی و پل طبیعت قرمز شد

پیام فارس - برج میلاد، برج آزادی و پل طبیعت به مناسبت روز جهانی ایدز قرمز شد و شهرداری تهران برنامه هایی برای گسترش ارتقاء آگاهی مردم درباره ایدز ارائه کرد.

کیف الکترونیکی تاکسی رونمایی می شود

پیام فارس - سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از رونمایی کیف الکترونیکی جهت پرداخت کرایه مسافران تاکسی خبر داد.

بلیت‌های مترو شخصی‌سازی می شود

پیام فارس - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از طرح شخصی‌سازی بلیت‌های مترو خبر داد و گفت: این طرح برای مسافران اجباری نیست ولی از طریق آن مشتریان وفادار مترو شناسایی و تخفیف هایی برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

افتتاح فاز نخست میدانگاه هاشمی؛ ۲۲ بهمن

پیام فارس - شهر: فاز اول میدانگاه(پلازا) هاشمی در منطقه ٩ که مساحت آن با احتساب مستحدثات به حدود دو هزار متر می رسد در ۲۲ بهمن به بهره برداری می رسد.

سازمان سرمایه گذاری زمین را به صورت خام نمی فروشد

پیام فارس - شهر: سازمان سرمایه گذاری زمین را به صورت خام نمی فروشد و مشارکت آن تنها در بخش ساخت و ساز نیست و استارت آپ ها را نیز در برمی‌گیرد؛ اما در مشارکت پروژه‌ها زمین و پروانه به عنوان آورده در نظر گرفته می شود و ارزش افزوده آن که در مجموع به عنوان پروژه از آن یاد می شود سهم شهرداری از یک پروژه مشارکتی خواهد بود.

بهشت زهرا(س) در تطهیر اجساد کرونایی در سطح جهان اول شد

پیام فارس - اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن برگزاری نشست با مدیرعامل و معاونان سازمان بهشت زهرا(س) از بخش های مختلف این سازمان اعم از مجتمع عروجیان، سالن های تطهیر بازدید کردند.

منع تردد شبانه در تهران

پیام فارس - در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، از روز شنبه (۱ آذر) محدودیت‌هایی برای تردد خودروها در شهر و خارج از شهرها اعمال شد. بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در مناطق قرمز، خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح حق تردد ندارند.

تنفس هوای قابل قبول تا فردا

پیام فارس - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۱۰ اذر ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد اما کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت طی روز دور از انتظار نخواهد بود.

آماده سازی و هرس درختان شمال شرق پایتخت برای زمستان پیش رو

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود ۵۰۰.۰۰۰ متر مربع از فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

ای‌کاش قانون شفاف‌تر بود/ وضعیت گود مرزداران

پیام فارس - در تهران ۳۰۰ گود رها شده وجود دارد، که ۱۰۰ گود، پرخطر تشخیص داده شده‌است.با درخواست مخاطبان شبکه شهر، برای رسیدگی به وضعیت گود مرزداران، در این قسمت از پیگرد، آخرین وضعیت این گود پیگیری و اقدامات شهرداری تهران، تشریح شد. گلپایگانی، معاون معماری شهرداری، با رد ادعای وجود مافیا در ساخت و سازها، می‌گوید ای کاش قانون شفاف‌تر بود.

غافلگیری در فصل بارش‌ معنا ندارد

پیام فارس - مانور ستاد برف روبی منطقه شش تهران با همکاری شهرداری منطقه، پلیس راهور، سازمان آتش نشانی، بسیج، سازمان پسماند، نیروهای شهربان و ... در حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران برگزار شد.

کسب رتبه برتر HSE منطقه یک، در شهرداری تهران

پیام فارس - شهرداری منطقه یک در جریان ارزیابی عملکرد و شاخص های بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE، موفق به کسب رتبه برتر در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شد.

فعالیت‌های HSE را نمی‌توان در یک سامانه یا اداره‌کل محدود کرد

پیام فارس - به همت شرکت شهر سالم آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، حمید چوبینه دبیر شورای عالی HSE و شهرداران مناطق و رؤسای سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری تهران برگزار شد.

اقدامات پاییزی  منطقه ۴ در فضاهای سبز شهری

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود ۱۸۰.۰۰۰ متر مربع از فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

نبود توجه به مسایل زیست محیطی، زندگی شهری بشر را به خطر انداخته است

پیام فارس - شهر: شهردار تهران همزمان با آغاز آئین افتتاح رویداد کلیماتون تهران ۲۰۲۰، گفت: بررسی‌ها بیانگر این است که تا سال ۲۰۵۰، حدود ۶۸ درصد از جمعیت جهان در مناطق شهری زندگی می‌کنند و نمی‌توان مدیریت شهری را بدون توجه به موضوع کاهش گازهای گلخانه‌ای و سازگاری با اثرات تغییر اقلیم در نظر گرفت. از همین رو کلیماتون به‌ عنوان یک رویداد مهم و اثرگذار محیط زیستی ایران به حساب می آید.

جلسه کمیته برف‌روبی منطقه ۱۶ برگزار شد

پیام فارس - شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به اینکه در سال جاری بارندگی های خوبی صورت گرفته است بیان کرد: دستگاه‌ها و ادارات متولی خدمات رسانی باید برای ادامه فصل بارندگی آمادگی لازم را داشته و برخی نارسایی های موجود در کمیته برف‌روبی منطقه حذف گردد.

کسب رتبه برتر منطقه ۴ تهران در سومین جشنواره نشان تعالی HSE

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از برگزاری آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE شهرداری تهران خبرداد و گفت: منطقه ۴ با قرار گرفتن در سطح مناطق بحرانی کلاس (A) موفق به اخذ جایگاه نخست شد.

۲۷ واحد گشت شبانه بی خانمان ها را به گرمخانه منتقل می کند

پیام فارس - شهر: رئیس سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در روزهای بارندگی و سرد سال از وضعیت سفید در گرمخانه های تهران می گوید. او خبر داده است که خدمات رسانی در ۲۲ گرمخانه تهران با دو هزار و ۴۰۰ تخت به صورت شبانه روزی و با انجام پروتکل بهداشتی انجام می شود و ۲۷ واحد گشت نیز در تهران به صورت شبانه وضعیت بی خانمان ها را رصد می کنند.

سوخت ارزان و نبود تکنولوژی مانع ورود خودروهای برقی به ایران

پیام فارس - شهر: بسیاری از کشورهای اروپایی تردد و تولید خودروهای احتراقی را تا ‌سال ٢٠٢٥ مجاز اعلام کرده و جریمه‌های سنگینی را برای استفاده‌کنندگان این خودروها در نظر گرفته‌اند. همه اینها فقط یک نشانه دارد و آن هم این است که در آینده‌ نزدیک خودرو هم به بخش مهمی از دنیای دیجیتال تبدیل خواهد شد، چه ما آنها را برانیم چه نه.

مجسمه ها یا یادگارهای شهری

پیام فارس - کافی است آلبوم خانوادگی تان را ورق بزنید تا عکسی از پدر و مادر یا یکی از آشنایانتان را ببینید که کنار مجسمه یکی از میدان ها یا پارکهای شهر گرفته شده است. هنوز هم عکس یادگاری با مجسمه های قابل دسترس زیاد است.گویی این مجسمه های بی زبان شما را به سمت خودش می کشاند تا برای همیشه در خاطراتتان ثبت شود. در حقیقت سالهاست که مجسمه هایی که سعی شده نقش یادآوری داشته باشند، نقش یادگاری دارند.

هدف از مناسب سازی، دسترس پذیری برابر معلولان با سایر شهروندان است

پیام فارس - شهر: برای تحقق جمله «معلولیت، محدودیت نیست» باید شرایط حضور معلولان در جامعه تسهیل شود تا این قشر از جامعه همانند سایر شهروندان از خدمات ارائه شده در سطح جامعه استفاده کنند. تسهیل حضور شهروندان در جامعه از طریق مناسب سازی شهر امکان پذیر است.

ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک تهران تا بهار ۱۴۰۰

پیام فارس - شهر: نخستین و بزرگترین بوستان دوستدار کودک در محدوده پادگان جی و خیابان اجتماعی استاد معین و در نزدیکی دو محله شهید دستغیب و امامزاده عبدالله منطقه ۹ تا بهار ۱۴۰۰ ساخته می شود.

شیطان بازار همچنان تعطیل است

پیام فارس - جمعه بازار خلازیل با تداوم نظارت عوامل شهرداری منطقه ١٩ و مسدود سازی ورودی ها همچنان تعطیل و خالی از بساط گستران است.

بیشترین ساخت و ساز و فروش تراکم در سال ۹۰ صورت گرفت

پیام فارس - شهر: اوج ساخت و ساز و فروش تراکم در تهران مربوط به سال ۱۳۹۰ با صدور ۲۸ هزار و ۶۶۵ پروانه تخریب و نوسازی است. این میزان نسبت به یکسال قبل از آن یعنی ۱۳۸۹ بیش از ۱۰ هزار عدد افزایش داشته است.

تهران برای توسعه دوچرخه سواری نیازمند توجه به جزئیات طراحی مسیر است

پیام فارس - شهر: توسعه و ترویج دوچرخه سواری به عنوان یک شیوه حمل و نقلی در شهر تهران، اتفاقی نیست چرا که باید چرخه توسعه به صورت کامل انجام پذیرد. یکی از بخش‌های حلقه توسعه، مسیرهای استاندارد دوچرخه سواری هستند که برای رسیدن به این هدف باید به جزئیات طراحی مسیرها توجه شود. استاندارد نبودن طراحی بخشی از مسیرهای دوچرخه سواری یکی از کمبودهای شهر تهران در این حوزه است.

طاقچه کتاب رایگان در مترو

پیام فارس - شهر: معاون فرهنگی مترو از ارائه کتاب های اینترنتی رایگان در مترو خبر داد.

کسب رتبه برتر منطقه ٢٢ در ممیزی HSE

پیام فارس - در ویدئو کنفرانسی که با حضور شهردار تهران برگزار شد، شهرداری منطقه ٢٢، در کلاس مناطق بسیار مهم، موفق به کسب رتبه برتر بهداشت، ایمنی و محیط زیست در شهر تهران شد.

اجرای برخط نمایش موزیکال نقال شهر ما در منطقه ۱۵ برای نخستین بار در تهران

پیام فارس - شهردار ناحیه یک منطقه ۱۵ از اجرای برنامه نمایشی شاد و موزیکال نقال شهر ما با موضوع طرح کاپ (کاهش پسماند) به صورت برخط(آنلاین) برای کودکان و دانش آموزان منطقه ۱۵ خبر داد.

ساير مطالب

امکان استفاده شهروندان از خدمات غیرحضوری در پرتال شهرداری منطقه 3

تلاش برای افتتاح ایستگاه متروی امیرکبیر تا پایان آذر ماه

آغاز دور دوم آموزش طرح کاپ، این بار هر محله یک گروه

مسابقه مقابله با کرونا در اینستاگرام شهر آماده

تقدیر از عملکرد برتر مدیریت سامانه ١٨٨٨ منطقه ٢٢

تقویت تشکیلاتی جایگاه حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست؛ در دستورکار شهرداری تهران

بوستان زندگی می تواند برای فعالیت کسبه جمعه بازار مناسب باشد

طراحی شهری منتشر شد

پیش‌بینی تحقق 80 درصدی بودجه غیرنقد شهرداری تا پایان سال

پیام تسلیت شهردار تهران در پی شهادت دکتر فخری زاده

تملک یا ساماندهی، راه حلهای مشکلات خلازیل

برنامه های آموزشی بهترین راه برای پیشگیری از ایدز

نام تهران در برخی متون تاریخی

سمفونی برگ های پاییزی

ضدعفونی 8 کیلومتر از معابر منطقه 17 با ماشین های پیشرفته مه پاش

رزمایش بزرگ تجهیزات و ادوات برف روبی مدیریت شهری در جنوبغرب پایتخت

تلاش­های مدیریت شهری در مهار کرونا بر پایه دانش و مطالعات

فعالیت شبانه روزی تمامی گرمخانه های تهران

آغاز تبلیغات روی 80 هزار تاکسی

عرضه نمونه صنعتی اتوبوس برقی تا پایان امسال

مانور برف روبی منطقه2 در بوستان نهج البلاغه برگزار شد

واکنش اعطا به جذب آتش نشانان زن در تهران

اهدای مجموعه کتاب‌های شناسنامه شهدا در قلب طهران

سازمان مدیریت پسماند در میان برترین های حوزه‎ HSE

آلودگی هوا طی شبانه روز گذشته در پایتخت

دولت کمک نکند، ناوگان اتوبوسرانی پایتخت سال 1400 زمین‌گیر می‌شود

حریق کارگاه 2000 متری تولید مواد نفتی در جاده ورامین

اتصال کمربند سبز دوچرخه سواری منطقه 9 به 10

کارگروههای اجرایی اثربخشی فعالیتهای فرهنگی را افزایش می دهد

ورود سامانه جدید بارشی از فردا

تهران پس از ساعت بیست و یک

فعالیت ملی سامانه پاکاریم در تهران

شهرداری منطقه 6 تهران موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ISO 14001 شد

خیابان ٢٠ متری شهرک وصال؛ در آستانه افتتاح

هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد

جلسه هیات داوران جایزه جهانی خشت طلایی تهران برگزار شد

تهران؛ شهر هزار چهره

مسعودیه، عمارت پسر ناصرالدین شاه

فراخوان مسابقه طراحی ایده یادمان سرباز وطن منتشر شد

این صدای زنان شهر من است

شناسایی فضاهای ناایمن شهری در ٥ فاز

حس تعلق به شهر باید از مهدکودک ها آغاز شود

مدیریت متمرکز؛ کلید نجات بازار تاریخی تهران

موافقت کمیسیون ماده 5 با دو پروژه محرک توسعه در مناطق 15 و 18

آموزش و ارتقای فرهنگ عمومی از ارکان اجرای طرح کاپ است

چرا کرایه تاکسی‌ها متناسب با تورم افزایش پیدا نمی‌کند؟

مشارکت هنرمندان کم نظیر بود

کاهش 15 درصدی ساخت و ساز در بهار 1399

شرایط جوی، عامل افزایش آلودگی هوا در تعطیلات قرنطینه است

تهران؛ قربانی نبود یورو 5 در خودروسازی و سوخت

درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی

لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد

سازمان بهشت زهرا با روحیه بسیجی در ایام کرونا کارهای بزرگ انجام داد

دولت تمایلی به شریک شدن درآمدهای مالیاتی ندارد

تعامل شهرداری و بسیج برای سرعتبخشی به توسعه فرهنگ شهری

اهدای بسته های حمایتی به کارکنان مبتلا به کرونا

اسامی برگزیدگان طرح یک‌صد کارشناس متخصص روابط عمومی هفته دوم آذر اعلام می‌شود

برگزاری کارگاه های آنلاین آموزش های شهروندی در منطقه 15

مرکز گذری کاهش آسیب ها در جنوب شهر راه اندازی می شود

مسیر های دوچرخه سواری

برگزاری سمفونی پادشاه فصل ها در منطقه2

لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی در منطقه 3

اهدای ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی

اتمام فاز نخست عملیات درختکاری در بزرگراه شهید نجفی رستگار منطقه 15

دوران پساکرونا برای شهروندان چگونه است؟

نشست خبری جشنواره«شهرآماده»

30 نقطه حادثه خیز ترافیکی شمال تهران ایمن سازی شد

برندینگ مکان منتشر شد

مرمت و بازسازی مجموعه های ورزشی شمال شرق تهران

شرکت شهرداران 3 منطقه تهران در بورسیه سازمان ملل و UCLG

بستری برای همفکری با هنرمندان

دولت در 10 سال گذشته ریالی برای حمل ونقل عمومی اختصاص نداده است

تصمیم گیری درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده به زودی در صحن مجلس

تعداد همراه سراها افزایش پیدا می کند

بومی سازی دستگاه‌های کارتخوان مترو و اتوبوسرانی

لزوم بازنگری در طرح تفصیلی منطقه 17 به شدت احساس می شود

ضرورت کمک دولت به شهرداری‌ها

ساخت ایستگاه برج میلاد متناسب با استانداردهاست

بزرگراه شهید هاشمی بهسازی شد

از تمرکز بر مسایل اجتماعی تا اقتصاد و سلامت

پاییز بوستان رازی

چانه زنی برای اوراق مشارکت 98 در ماه های پایانی سال 99

رتبه اول کسب درآمد در پهنه الف برای منطقه 12

آمادگی نیروهای خدمات شهری شهرداری منطقه 16 برای مقابله با آبگرفتگی

تشکیل کمیته راهبردی مبارزه با کرونا

مرمت ساعت تاریخی مشیر السلطنه

ثبت تخلف ٦٠ هزار خودرو طی شب گذشته

نمره قبولی برای نیروهای خدمات شهری منطقه 17

جمع آوری مخازن زباله مکانیزه از معابر منطقه ١٩

پروژه‌های کوچک مقیاس رضایتمندی را به در منازل شهروندان می برد

بازدید از کانون ارزیابی دستیاران مدیران شهری

بهسازی ناوگان حمل و نقل شهرک بروجردی در منطقه 15

تلاش 48 ساعته نیروهای خدمات شهری جنوب غرب تهران

ارتقای ضوابط ایمنی در کارگاه های ساخت خطوط مترو

آموزش های مجازی ترافیک در منطقه 3

طرح زمستانه تاکسیرانی کلید خورد

مروری بر کتاب «من زنده‌ام» در برنامه «تورق» فرهنگ‌سرای ارسباران

روایت تهرانی که شاعران آن را بنا کردند

راه اندازی قرارگاه جهادی سلامت در منطقه 2

خیالستان زندگی؛ پیوندی بر گسستگی