پیام فارس

آخرين مطالب

شهرداری تهران

اجرای هرس توپیاری و فرم دهی درختچه های منطقه ۱۵

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۵ از اجرای عملیات فرم دهی ۷۰۰ اصله درختچه در سطح منطقه ۱۵ با بهره گیری از ذوق و هنر و با رعایت اصول فنی و ایمنی خبر داد.

آبگرفتگی در معابر منطقه ۳ نداشتیم

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ گفت: با تلاش نیروهای خدماتی و اجرایی زحمتکش شهرداری این منطقه با وجود بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته، مشکل خاصی از آبگرفتگی معابر سطح شهر نداشتیم.

نجات کارتن خواب ها با یک تلفن

پیام فارس - گرمخانه‌های تهران به صورت شبانه روزی در حال خدمت‌رسانی به افراد بی‌خانمان است و شهروندان می‌توانند با سه شماره تلفن اعلامی، جان این افراد را در روزهای سرد سال نجات دهند.

تست رایگان کرونا از شهروندان شمال شرق تهران

پیام فارس - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران از آماده سازی ۵ سرای محله برای استقرار تیم پزشکی وزارت بهداشت ودرمان واداره کل سلامت شهرداری تهران خبر داد و گفت: شهروندان منطقه ۴ در این ۵ سرای محله رایگان معاینه می شوند.

برج میلاد، آزادی و پل طبیعت قرمز شد

پیام فارس - برج میلاد، برج آزادی و پل طبیعت به مناسبت روز جهانی ایدز قرمز شد و شهرداری تهران برنامه هایی برای گسترش ارتقاء آگاهی مردم درباره ایدز ارائه کرد.

کیف الکترونیکی تاکسی رونمایی می شود

پیام فارس - سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از رونمایی کیف الکترونیکی جهت پرداخت کرایه مسافران تاکسی خبر داد.

بلیت‌های مترو شخصی‌سازی می شود

پیام فارس - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از طرح شخصی‌سازی بلیت‌های مترو خبر داد و گفت: این طرح برای مسافران اجباری نیست ولی از طریق آن مشتریان وفادار مترو شناسایی و تخفیف هایی برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

آغاز یک طرح برای تشخیص سریع کرونا در منطقه۱۷

پیام فارس - رئیس اداره سلامت و ورزش منطقه۱۷، از اجرای غربالگری عمومی کرونا در منطقه تحت عنوان " طرح شهید حاج قاسم سلیمانی" با همکاری ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر(ع)، مرکز بهداشت جنوب غرب تهران و شهرداری در منطقه ۱۷ خبر داد.

افتتاح فاز نخست میدانگاه هاشمی؛ ۲۲ بهمن

پیام فارس - شهر: فاز اول میدانگاه(پلازا) هاشمی در منطقه ٩ که مساحت آن با احتساب مستحدثات به حدود دو هزار متر می رسد در ۲۲ بهمن به بهره برداری می رسد.

سازمان سرمایه گذاری زمین را به صورت خام نمی فروشد

پیام فارس - شهر: سازمان سرمایه گذاری زمین را به صورت خام نمی فروشد و مشارکت آن تنها در بخش ساخت و ساز نیست و استارت آپ ها را نیز در برمی‌گیرد؛ اما در مشارکت پروژه‌ها زمین و پروانه به عنوان آورده در نظر گرفته می شود و ارزش افزوده آن که در مجموع به عنوان پروژه از آن یاد می شود سهم شهرداری از یک پروژه مشارکتی خواهد بود.

بهشت زهرا(س) در تطهیر اجساد کرونایی در سطح جهان اول شد

پیام فارس - اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن برگزاری نشست با مدیرعامل و معاونان سازمان بهشت زهرا(س) از بخش های مختلف این سازمان اعم از مجتمع عروجیان، سالن های تطهیر بازدید کردند.

منع تردد شبانه در تهران

پیام فارس - در پی افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، از روز شنبه (۱ آذر) محدودیت‌هایی برای تردد خودروها در شهر و خارج از شهرها اعمال شد. بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، در مناطق قرمز، خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح حق تردد ندارند.

تنفس هوای قابل قبول تا فردا

پیام فارس - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۱۰ اذر ماه) در محدوده قابل قبول قرار دارد اما کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت طی روز دور از انتظار نخواهد بود.

آماده سازی و هرس درختان شمال شرق پایتخت برای زمستان پیش رو

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود ۵۰۰.۰۰۰ متر مربع از فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

ای‌کاش قانون شفاف‌تر بود/ وضعیت گود مرزداران

پیام فارس - در تهران ۳۰۰ گود رها شده وجود دارد، که ۱۰۰ گود، پرخطر تشخیص داده شده‌است.با درخواست مخاطبان شبکه شهر، برای رسیدگی به وضعیت گود مرزداران، در این قسمت از پیگرد، آخرین وضعیت این گود پیگیری و اقدامات شهرداری تهران، تشریح شد. گلپایگانی، معاون معماری شهرداری، با رد ادعای وجود مافیا در ساخت و سازها، می‌گوید ای کاش قانون شفاف‌تر بود.

غافلگیری در فصل بارش‌ معنا ندارد

پیام فارس - مانور ستاد برف روبی منطقه شش تهران با همکاری شهرداری منطقه، پلیس راهور، سازمان آتش نشانی، بسیج، سازمان پسماند، نیروهای شهربان و ... در حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران برگزار شد.

کسب رتبه برتر HSE منطقه یک، در شهرداری تهران

پیام فارس - شهرداری منطقه یک در جریان ارزیابی عملکرد و شاخص های بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE، موفق به کسب رتبه برتر در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شد.

فعالیت‌های HSE را نمی‌توان در یک سامانه یا اداره‌کل محدود کرد

پیام فارس - به همت شرکت شهر سالم آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، حمید چوبینه دبیر شورای عالی HSE و شهرداران مناطق و رؤسای سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری تهران برگزار شد.

اقدامات پاییزی  منطقه ۴ در فضاهای سبز شهری

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود ۱۸۰.۰۰۰ متر مربع از فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

نبود توجه به مسایل زیست محیطی، زندگی شهری بشر را به خطر انداخته است

پیام فارس - شهر: شهردار تهران همزمان با آغاز آئین افتتاح رویداد کلیماتون تهران ۲۰۲۰، گفت: بررسی‌ها بیانگر این است که تا سال ۲۰۵۰، حدود ۶۸ درصد از جمعیت جهان در مناطق شهری زندگی می‌کنند و نمی‌توان مدیریت شهری را بدون توجه به موضوع کاهش گازهای گلخانه‌ای و سازگاری با اثرات تغییر اقلیم در نظر گرفت. از همین رو کلیماتون به‌ عنوان یک رویداد مهم و اثرگذار محیط زیستی ایران به حساب می آید.

جلسه کمیته برف‌روبی منطقه ۱۶ برگزار شد

پیام فارس - شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به اینکه در سال جاری بارندگی های خوبی صورت گرفته است بیان کرد: دستگاه‌ها و ادارات متولی خدمات رسانی باید برای ادامه فصل بارندگی آمادگی لازم را داشته و برخی نارسایی های موجود در کمیته برف‌روبی منطقه حذف گردد.

کسب رتبه برتر منطقه ۴ تهران در سومین جشنواره نشان تعالی HSE

پیام فارس - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از برگزاری آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE شهرداری تهران خبرداد و گفت: منطقه ۴ با قرار گرفتن در سطح مناطق بحرانی کلاس (A) موفق به اخذ جایگاه نخست شد.

۲۷ واحد گشت شبانه بی خانمان ها را به گرمخانه منتقل می کند

پیام فارس - شهر: رئیس سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در روزهای بارندگی و سرد سال از وضعیت سفید در گرمخانه های تهران می گوید. او خبر داده است که خدمات رسانی در ۲۲ گرمخانه تهران با دو هزار و ۴۰۰ تخت به صورت شبانه روزی و با انجام پروتکل بهداشتی انجام می شود و ۲۷ واحد گشت نیز در تهران به صورت شبانه وضعیت بی خانمان ها را رصد می کنند.

سوخت ارزان و نبود تکنولوژی مانع ورود خودروهای برقی به ایران

پیام فارس - شهر: بسیاری از کشورهای اروپایی تردد و تولید خودروهای احتراقی را تا ‌سال ٢٠٢٥ مجاز اعلام کرده و جریمه‌های سنگینی را برای استفاده‌کنندگان این خودروها در نظر گرفته‌اند. همه اینها فقط یک نشانه دارد و آن هم این است که در آینده‌ نزدیک خودرو هم به بخش مهمی از دنیای دیجیتال تبدیل خواهد شد، چه ما آنها را برانیم چه نه.

مجسمه ها یا یادگارهای شهری

پیام فارس - کافی است آلبوم خانوادگی تان را ورق بزنید تا عکسی از پدر و مادر یا یکی از آشنایانتان را ببینید که کنار مجسمه یکی از میدان ها یا پارکهای شهر گرفته شده است. هنوز هم عکس یادگاری با مجسمه های قابل دسترس زیاد است.گویی این مجسمه های بی زبان شما را به سمت خودش می کشاند تا برای همیشه در خاطراتتان ثبت شود. در حقیقت سالهاست که مجسمه هایی که سعی شده نقش یادآوری داشته باشند، نقش یادگاری دارند.

هدف از مناسب سازی، دسترس پذیری برابر معلولان با سایر شهروندان است

پیام فارس - شهر: برای تحقق جمله «معلولیت، محدودیت نیست» باید شرایط حضور معلولان در جامعه تسهیل شود تا این قشر از جامعه همانند سایر شهروندان از خدمات ارائه شده در سطح جامعه استفاده کنند. تسهیل حضور شهروندان در جامعه از طریق مناسب سازی شهر امکان پذیر است.

ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک تهران تا بهار ۱۴۰۰

پیام فارس - شهر: نخستین و بزرگترین بوستان دوستدار کودک در محدوده پادگان جی و خیابان اجتماعی استاد معین و در نزدیکی دو محله شهید دستغیب و امامزاده عبدالله منطقه ۹ تا بهار ۱۴۰۰ ساخته می شود.

شیطان بازار همچنان تعطیل است

پیام فارس - جمعه بازار خلازیل با تداوم نظارت عوامل شهرداری منطقه ١٩ و مسدود سازی ورودی ها همچنان تعطیل و خالی از بساط گستران است.

بیشترین ساخت و ساز و فروش تراکم در سال ۹۰ صورت گرفت

پیام فارس - شهر: اوج ساخت و ساز و فروش تراکم در تهران مربوط به سال ۱۳۹۰ با صدور ۲۸ هزار و ۶۶۵ پروانه تخریب و نوسازی است. این میزان نسبت به یکسال قبل از آن یعنی ۱۳۸۹ بیش از ۱۰ هزار عدد افزایش داشته است.

تهران برای توسعه دوچرخه سواری نیازمند توجه به جزئیات طراحی مسیر است

پیام فارس - شهر: توسعه و ترویج دوچرخه سواری به عنوان یک شیوه حمل و نقلی در شهر تهران، اتفاقی نیست چرا که باید چرخه توسعه به صورت کامل انجام پذیرد. یکی از بخش‌های حلقه توسعه، مسیرهای استاندارد دوچرخه سواری هستند که برای رسیدن به این هدف باید به جزئیات طراحی مسیرها توجه شود. استاندارد نبودن طراحی بخشی از مسیرهای دوچرخه سواری یکی از کمبودهای شهر تهران در این حوزه است.

طاقچه کتاب رایگان در مترو

پیام فارس - شهر: معاون فرهنگی مترو از ارائه کتاب های اینترنتی رایگان در مترو خبر داد.

کسب رتبه برتر منطقه ٢٢ در ممیزی HSE

پیام فارس - در ویدئو کنفرانسی که با حضور شهردار تهران برگزار شد، شهرداری منطقه ٢٢، در کلاس مناطق بسیار مهم، موفق به کسب رتبه برتر بهداشت، ایمنی و محیط زیست در شهر تهران شد.

اجرای برخط نمایش موزیکال نقال شهر ما در منطقه ۱۵ برای نخستین بار در تهران

پیام فارس - شهردار ناحیه یک منطقه ۱۵ از اجرای برنامه نمایشی شاد و موزیکال نقال شهر ما با موضوع طرح کاپ (کاهش پسماند) به صورت برخط(آنلاین) برای کودکان و دانش آموزان منطقه ۱۵ خبر داد.

ساير مطالب

استقبال از استقرار صنایع تبدیلی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس

رویکرد بسیج سازندگی در حوزه اشتغال، تسهیلگری است نه تصدی‌گری

کاهش 48درصدی تعداد معاملات در بازار مسکن

کاهش 30درصدی قیمت خودروهای خارجی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 6 آذر 99

جزئیات توزیع مرغ تنظیم بازاری در تهران

کشت زعفران در فارس و حمایت دولت از خرید این محصول

توقیف 29 قایق صید ترال در هرمزگان

اختصاص سهمیه قیر به شهرداری های استان

تشکیل زنجیره تولید، عامل ساختاری شدن کشاورزی

رکود بازار مسکن تا بهمن ادامه دارد

تخم مرغ شانه‌ای 36هزار تومان!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 5 آذر 99

خط فقر در تهران 10میلیون تومان شد

کاهش 70درصدیِ تقاضای مردم برای خرید مرغ

خام فروشی زیر سایه نبود صنایع تبدیلی در محصولات تولیدی فارس

تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون نیاز به مراجعه حضوری/اعتبار تا بهمن ماه

جزئیات بسته مالیاتی حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در آذربایجان شرقی اعلام شد

جمع آوری هزار تن برگ‌های پاییزی در شیراز

کشف بیش از 42 میلیارد تومان کالاهای اساسی احتکار شده در فارس به همت بسیج

صیادان غیرمجازی که کف دریا را جارو می‌کنند!/ توقیف 29 شناور صید ترال از ابتدای سال

آغاز خرید توافقی محصول انار در فارس

389 میلیون سهم طی یک ماه در فارس معامله شد

اعتبار پروانه کار اتباع خارجی تا پایان بهمن امسال تمدید می‌شود

آخرین قیمت خودروهای داخلی 9 آذر 99

قیمت مرغ به 40 هزار تومان هم رسید!

طرح مجلس برای ممنوعیت افزایش قیمت‌ ها

توزیع اقلام اساسی در فروشگاه‌های مجازی جهرم آغاز شد

کرونا و کار؛ گشت‌های مشترک بازرسی،فعالیت صنوف فارس را زیرنظر دارند

جریمه تعزیراتی برای 69 واحد متخلف در شیراز

رفع مشکلات مسکن مهر آبادان

اهدای 4 و نیم میلیارد ریال کالای پزشکی به بیمارستان مرودشت

پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث به ساعت خاصی از شبانه روز محدود نیست

تکلیف مالیات مشاغل پرخطر چه می شود؟ / شهری که وقت نکرد آخ بگوید! / پرواز مرغ ها از سبد غذایی مردم

قیمت مرغ در خراسان رضوی کاهش می یابد/مردم اسیر جو روانی دلالان نشوند

شرایط جوی برای فعالیت صیادان خوزستان در خلیج فارس مساعدنیست

تهیه بسته حمایتی مالیاتی از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا

افتتاح سه سایت مخابراتی در جنوب فارس

بسته جدید مالیاتی برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده کرونایی

آغاز ثبت نام مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا در فارس

زمان واریز بسته معیشتی 100هزار تومانی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 4 آذر 99

توزیع مرغ با قیمت 18500تومان در تهران

افزایش قیمت نهاده و کمبود بذر حقیقت ندارد

پروژه‌های مسکن نیازمندان در فارس به موقع کامل می‌شود

سرگردانی مردم شیراز در تهیه روغن خوراکی/ سازمان صمت فارس: منکر مشکل شهروندان در خرید روغن نمی‌شویم

افتتاح سه سایت مخابراتی در شهرستان مُهر فارس

آغاز کشت خاکشیر دیم در مرودشت

دادستانی به تولید محصول گواهی شده استاندارد ورود می‌کند

جزئیات حمایت معیشتیِ دولت در ایام کرونا

احتمال بازگشت خارجی‌ ها به بازار خودروی ایران

معافیت مالیات حقوق سال آینده تعیین شد

افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی فارس با رمز "یا محمدرسول‌الله"

هزینه خانوار‌ها 46درصد بیشتر شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 3 آذر 99

فارس من| تکمیل جاده ارسنجان به مرودشت تا پایان سال

سد وابستگی در محصولات استراتژیک و راهبردی باید شکسته شود

مهمترین مطالبات «فارس من» در پایش/ از افزایش حقوق مستمری‌بگیران تا تعطیلی کمپوست اهر

انواع محصولات صنعتی و معدنی روی میز فروش بورس کالا

سد وابستگی در محصولات استراتژیک باید شکسته شود

هر کیلو مرغ در شیراز 32400 تومان؛ مرغ هست خریدار نیست

ایران، پراید به اسپانیا صادر کرد!

135 هزار متر مربع از اراضی ملی فارس از دست زمین‌خواران خارج شد

کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌های فارس ،گامی در راستای رفع آلودگی

برداشت پرتقال نوبرانه در فسا

آغاز برداشت پنبه در لارستان

افزایش قیمت مرغ؛ هر کیلو 33 هزار تومان!

رفع تصرف 180 هزار متر مربع از اراضی دولتی در فارس

خیار هم گران شد

اجرای طرح نظام زراعی گندم بنیان در کوار

آغاز برداشت زعفران در مزارع بیضا

بورس امروز با اُفت 23 هزار واحدی مواجه شد

بسیج؛ گره‌گشای مشکلات اقتصادی کشور است

مصرف بیش از 3 میلیارد متر مکعب گاز در نیروگاه‌های فارس

پرداخت تسهیلات کرونایی در مرودشت

لزوم سرمایه‌گذاری شهرداری شیراز جهت بهسازی بافت فرسوده

قیمت روغن افزایش می‌ یابد

صدور اولین قبض جریمه یک میلیون تومانی + عکس

مناسب‌ شدن شرایط قیمتی مرغ ظرف 10روز آینده

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 2 آذر 99

افتتاح 151 پروژه محرومیت‌زدایی و اشتغالزایی در فارس

سقف تسهیلات فعالان گردشگری افزایش یافته است

نظام مدیریت پروژه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد طراحی می‌شود

تصمیمات اقتصادی برای خانوارهای بدون درآمد ثابت و کسب‌وکارها

توقف وصول مالیات از مشاغل و اشخاص حقیقی

60فروند کشتی صیدترال در خلیج فارس

مردم بوشهر در انتظار شنیدن سوت قطار؛ اعتبارات احداث خط آهن شتاب می خواهد

اُفت 23 هزار واحدی شاخص کل بورس در دومین روز آذر

اعلام قیمت 10 قلم محصولات لبنی پرمصرف

چالش‌های صادرات انجیر استهبان؛ خام‌فروشی و انحصار طلبی بلای جان صادرات خشکبار

اختصاص سهمیه قیر رایگان به شهرداری‌ها

ماهی‌فروشان کازرون ساماندهی می‌شوند

پشت‌پرده کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو

میزان افزایش حقوق کارکنان در سال آینده اعلام شد

قیمت مرغ به ٢٧ هزار تومان افزایش یافت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1 آذر 99

30درصد اصناف تهران اجازه فعالیت دارد

پایداری تولید مستلزم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی است

لزوم تسریع در اجرایی شدن اقدام ملی مسکن در شیراز

متلاشی شدن باند قطع درختان جنگلی در شیراز