پیام فارس

آخرين مطالب

شهرداری تهران

شناورسازی ساعات کاری در مناطق پرتراکم اداری برای مقابله با کرونا

پیام فارس - پژوهشکده آمار تهران با مطالعات ساعات کاری ادارت در تهران پیشنهاد داده است از آن جایی که فراوانی ادارات در منطقه ۶، ۳، ۱۱ بیشتر است، لازم است که در راستای کاهش شیوع ویروس کرونا، ساعات کاری این ادرات یکسان نباشد.

مصارف پلاستیک مشمول مالیات ‌شود

پیام فارس - مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه پلاستیکها با وجود آسیب محیط زیستی مشمول پرداخت مالیات نمی شوند، گفت: اخذ مالیات و قبول مسئولیت اجتماعی به کاهش مصرف کمک می کند.

حفظ و حراست از شورایاری‌ها

پیام فارس - امروز، شورایاری یک نهاد مدنی محلی-شهری است که باید برای حفظ و حراست آن تلاش کرد، شورا و شهرداری باید از طریق رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بکوشد با حل مشکلات حقوقی این نهاد، راه تداوم فعالیتش را تسهیل کرد.

«مدرسه تابستانی» توزیع عادلانه امکانات است

پیام فارس - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت که برگزاری رایگان طرح مدرسه تابستانی تهران حاکی از توجه ویژه شهرداری تهران به توزیع عادلانه امکانات و کمک به دانش آموزان محروم است.

شورایاران تا پایان این دوره به کار خود ادامه می دهند

پیام فارس - شهر: نایب رئیس شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد: شورایاری ها کماکان تا پایان این دوره با همان پشتکار سابق به فعالیت مستمر خود ادامه دهند و بدون تردید نمایندگان مردم در پارلمان شهری نیز در یک سال باقیمانده از عمر شورای پنجم پیگیر رفع خلأهای قانونی برگزاری انتخابات آتی شورایاری خواهند بود.

فرآیند انتخاب مدیر محله چیست

پیام فارس - رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله ضمن ارائه گزارشی از استقرار رویه قانونی و ایجاد سازوکاری منظم، برای انتخاب مدیران محلات گفت: در سازوکار فعلی، فرایند انتخاب مدیر محله شفاف‌تر شده و افراد دارای شایستگی برای تصدی مدیریت محله‌ها برگزیده می‌شوند.

کم‌کاری مناطق؛ پاشنه آشیل سرمایه‌گذاری شهری

پیام فارس - شهر: از دو هزار میلیارد تومان ثروت رها شده شهرداری در یک پاساژ در مولوی و سرنوشت پروژه‌های نیمه کاره تا کم کاری برخی مناطق در حوزه فروش املاک و جذب سرمایه و البته تلاش برای خرید هزار دستگاه اتوبوس، مهم‌ترین رخدادهای سال‌های اخیر شهرداری تهران در حوزه سرمایه‌گذاری است.

چگونگی نقش شهرداری تهران در خانه‌دار شدن کم‌درآمدها

پیام فارس - شهر: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی معتقد است که با توجه به اینکه به لحاظ رعایت ملاحظات اجتماعی و ممانعت از جدایی گزینی کم‌درآمدها نباید سیاست‌ ساخت واحدهای مسکونی مجزا را برای این گروه‌ها دنبال کرد، ضروری است که بخشی از واحدهای مسکونی در مجتمع‌هایی که به طور پراکنده در سطح شهر ساخته می‌شوند را برای این گروه از خانوارها در نظر گرفت.

ترددها محدود نشود وضعیت تهران فاجعه بار می شود

پیام فارس - معاون درمان ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از کووید-۱۹ باید محدودیت‌ تردد در تهران بیشتر شود، گفت: در استان تهران آلودگی بیماری به‌شدت زیاد شده است و اگر مردم مراعات نکنند، در هفته‌های آینده وضعیت فاجعه‌بار می‌شود.

شورایاری؛ شورای محله یا سمن شهری؟

پیام فارس - رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله شهرداری تهران گفت: این که شورایاری‌ها به عنوان واحدی خردتر از شوراهای شهر برای پیگیری مطالبات مردم ایفای نقش کنند، مستلزم تجدیدنظر در تقسیمات کشوری است که نیازمند مصوبه مجلس و تغییر رویکرد جدی در مجموعه حاکمیت است.

سایه یک رای بر شورایاری ها

پیام فارس - شهر: یک حقوق دان فعال در امور شوراها درباره لغو انتخابات شورایاری ها بر اساس رأی دیوان عدالت اداری گفت: با توجه به اینکه دیوان عدالت اداری درباره انحلال شورایاری های فعلی کاملا سکوت کرده است احتمالا ملاحظات سیاسی و مدیریتی بر برداشت هایی که از این رأی به لحاظ حقوقی وجود دارد سایه خواهد افکند.

فعالیت شورایاری‌ها منع قانونی ندارد

پیام فارس - شورای شهر براساس قانون شوراها، می‌تواند برای انجام فعالیت‌هایش انجمن، تشکیلات، کارگروه و… تشکیل دهد و این اقدام هیچ منع قانونی ندارد. اگر انتخابات شورایاران را به حاکمیت وصل کرده و آن را یک مرحله بعد از انتخابات شورای شهر که انتخاباتی رسمی است قلمداد کنیم، می‌تواند جای اشکال داشته باشد.

اجرای طرح "مخازن زباله ماسک دار"

پیام فارس - با توجه به موج جدید شیوع ویروس کرونا که سلامت شهروندان را تهدید می کند، شهرداری منطقه۹ با هدف حمایت از پویش مردمی" من ماسک می زنم" در اقدامی ابتکاری نسبت به رنگ آمیزی مخازن زباله بدون استفاده اقدام کرد.

دیارگاه* تفریحی «تیناز» آماده استفاده شهروندان می شود

پیام فارس - شهر: دیارگاه پیاده روی و تفریحی گردشگری «تیناز» به طول چهار کیلومتر در ارتفاعات بین جنگل «لتمال» کن و مجموعه آبشار و مسیر دوچرخه از شهرک صدرا تا متروی چیتگر به طول ۲.۵ کیلومتر با اعتباری حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تا ماه آینده آماده بهره برداری خواهد شد.

۵۰ سال میزبانی از متوفیان

پیام فارس - شهر: میانه‌های دهه ۴۰ بود که مسیر درگذشتگان تهرانی‌ها از آرامستان‌های مجاور امامزاده‌های تهران و حوالی مثل امامزاده علی‌اکبر چیذر، ابن بابویه و امامزاده عبدالله و شاه عبدالعظیم شهرری؛ امامزاده صالح تجریش و آرامستان‌های محلی مثل مسگرآباد؛ امامزاده اهل بن علی ؛ آرامستان شمیران و ظهیرالدوله به سمت بهشت‌زهرا، آرامستان تازه تاسیس پایتخت تغییر مسیر داد تا جمع درگذشتگان دور هم جمع باشد.

دو عمارت قدیمی؛ حیات دوباره گرفتند

پیام فارس - شهر: مرمت بناهای قدیمی سفیر بریتانیا در محله فردوسی و بنای دیگری در خیابان صفی علیشاه منطقه ۱۲ برای تبدیل آن ها به مجموعه های فرهنگی و هنری توسط عده ای از جوانان علاقمند در حال انجام است که به زودی آماده بهره برداری می شوند.

شورایاری ها، از نهاد تا ساختار

پیام فارس - نظام و گفتمان مدیریت شهری در تاریخ و سیر تکاملی خود تحولات و تغییرات عمده ای را تجربه کرده و ساختار های فرهنگی ، مدیریتی و اجرایی آن با توجه به ضرورت ها و اقتضائات ملی و جهانی شرایط جدیدی را از سر گذرانده است .

فراخوان تجلیل از محیط‌بانان پایتخت منتشر شد

پیام فارس - شهر: سازمان زیباسازی شهرداری تهران با انتشار فراخوانی از هنرمندان دعوت کرد تا در ارسال آثار دیوارنگاری با محتوای تجلیل از محیط‌بانان شرکت کنند.

قصه آدم‌ها/ آقای قهرمان

پیام فارس - این قسمت از قصه آدم‌ها روایت جوانی دستفروش است که دل به آتش زد و در کلینیک سینا اطهر جانِ ۱۱ نفر را نجات داد، قصه عنایت آزغ از آن دسته داستان‌هایی است که کمتر می‌شنویم.

پل ستارخان، پل مهم غرب تهران

پیام فارس - شهر: بر اساس مستندات موجود، پل ستارخان از دیدگاه شریان‌های حیاتی، در رده پل‌های مهم تهران قرار دارد.

ارسال پیامک وام ۶ میلیون تومانی به ۳۰ هزار تاکسیران تهرانی

پیام فارس - شهر: تاکنون پیامک مراجعه به بانک برای اعطای تسهیلات وام شش میلیون تومانی به ۳۰ هزار تاکسیران شهر تهران ارسال شده است. همچنین وزارت رفاه این وام را برای تاکسیرانان مشمول بیمه تأمین اجتماعی واریز کرده است.

تلاش می کنیم وضعیت شهر بهبود یابد

پیام فارس - شهر: شهردار تهران در مصاحبه اختصاصی با AFP (خبرگزاری فرانسه) ضمن اشاره به نارضایتی‌های مردمی به‌وجودآمده به‌واسطه تحریم‌های آمریکا، از تاثیر کرونا بر آلودگی هوای تهران گفت.

سلام آقای شهردار/ ۲پرسش و پاسخ پیروز حناچی

پیام فارس - در این قسمت از برنامه سلام آقای شهردار یکی از شهروندان دو پرسش مهم از شهردار می‌پرسد سوالی که دغدغه بسیاری در این روزهای کرونایی است. پرسش اول در مورد ضرورت استفاده از ماسک در وسایل حمل‌ونقل عمومی و پرسش دوم درباره تأخیر اتوبوس‌ها در روزهای تعطیل است. جواب شهردارتهران به این دو پرسش را ببینید.

کلاف پیچیده مشارکت شهری

پیام فارس - برای تحقق واژه زیبای مشارکت که مدت‌هاست مدیران شهری به استفاده از آن ترغیب شده‌اند، ضروری است توجه کنیم که طرف مشارکت کننده چه کسی است.

پایان مطالعات ساخت دو خط سریع السیر تهران تا سال ۱۴۰۰

پیام فارس - شهر: مناقصه انتخاب مشاور برای مطالعات ساخت دو خط سریع السیر (اکسپرس) شهر تهران به حومه، حداکثر تا سه ماه آینده برگزار خواهد شد. همچنین انجام این مطالعات، یک سال به طول خواهد انجامید.

هیچیک از کارکنان شهرداری در اصلاح ساختار اخراج یا بیکار نمی‌شود

پیام فارس - شهر: در فرآیند اصلاح ساختار شهرداری‌ هیچیک از کارکنان اخراج یا بیکار نمی شود بلکه ثبات استخدامی آنان بیشتر می شود به گونه ای که کارکنان شرکت خدمات اداری شهر به طور مستقیم با شهرداری طرف قرارداد خواهند شد و همچنین سازمانها دارای پست سازمانی مصوب شهرداری تهران می شوند که موجب ثبات استخدامی کارکنان است.

مدیریت، تعمیر و نگهداری پلها، راهی برای کاهش هزینه ها و افزایش تاب آوری

پیام فارس - پلها در شهر تهران از مهمترین زیرساختهای شهری هستند که هر اقدامی درباره آنها می تواند مستقیما بر حیات شهری موثر باشند. به بیان پژوهشگرانی همچون «سالاماک» و «فراس»، پلها می توانند نماد پیوند یا جدایی در شهر باشند. همچنین این سازه ها به طور مستقیم بر برنامه ریزی شهری در حوزه های مختلف از جمله شهرسازی، مدیریت بحران و حمل و نقل تاثیرگذار هستند و از این حوزه ها تاثیر می پذیرند.

شعار تئاتر برای همه در نمایشنامه‌خوانی آنلاین محقق شد

پیام فارس - میثم عبدی کارگردان نمایش کمدی استشمامات تجربه اجرای نمایشنامه خوانی آنلاین در پروژه خوانش که از سوی اداره کل فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد را اتفاقی مثبت خواند و نسبت به ادامه این روند ابراز امیدواری کرد.

یک سال زمان دارند، هر گاه فرصت کردند با ما تماس می گیرند

پیام فارس - شهر: در حالی که حدود یک ماه از تشکیل فراکسیون شهری مجلس یازدهم می گذرد، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت که هیچ تماسی از سوی مجلس با شورای شهر برای برگزاری نشست یا دیدار انجام نشده است.

رو در رو با کرونا/سعید خال- مدیرعامل سازمان بهشت زهرا

پیام فارس - رو در رو با کرونا، روایتی از مواجهه مدیران شهرداری تهران با کروناست. در روایت دهم با سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا گفتگو کردیم، او می‌گوید: تا به حال با چنین بحران درازمدتی روبرو نشده بودیم، بحرانی که انتهای آن مشخص نیست. او در این گفتگوی کوتاه از اقدامات و چالش‌های بهشت زهرا در دوران گسترش ویروس ویروس کرونا سخن می‌گوید.

بهره برداری از سامانه جامع گردشگری تهران

پیام فارس - شهر:جمع آوری همه اقدامات و فعالیت های ستاد گردشگری در بخش های مختلفی مانند کتابخانه تخصصی گردشگری، نشریات، پایان نامه ها و مقالات این حوزه، حکایت های تهران و معرفی مراکز فرهنگی و هنری و گردشگری تهران و بارگذاری آن در سامانه جامع گردشگری تهران در دست اقدام است تا این سامانه در پاییز امسال مورد بهره برداری شهروندان و گردشگران قرار گیرد.

تهران از این طرف/حوالی کریمخان

پیام فارس - قسمت چهارم پادکست «تهران از این طرف»، به خیابان کریمخان و حوالی آن پرداخته است. راویان این قسمت عبارتند از: کامبیز درمبخش :طراح، کاریکاتوریست و گرافیست شهیندخت رییس‌زاده: مترجم؛ او اولین مترجم آثار می‌آلکات در ایران است. برات‌الله صمدی‌راد: مدیرمسئول ماهنامه اندیشه پویا و مدیرکل روابط عمومی شرکت رجا آرمن نظریان: مشاور امور ادیان و مذاهب شورای استان تهران؛ او از ارامنه متولد تهران است.

ساير مطالب

سبز زندگی، پلی برای رویش حیات در پایتخت

قصه آدم‌ها/ خانم سبز

اتصال خشت و آهن در موج خاطره

سلام آقای شهردار/ وضعیت ساختمان‌هایی که به هشدارهای ایمنی توجه نمی‌کنند چه می‌شود؟

توسعه مجتمع‌های ایستگاهی بهترین روش تامین مالی برای توسعه خطوط مترو است

اسامی و آخرین وضعیت مصدومان حادثه شب گذشته کلینیک سینا اطهر

هزینه تعمیر و نگهداشت پل حافظ سالانه، 400 میلیون تومان

شهروندان بهترین پاکبان را انتخاب می کنند

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوشت افزار در شهرآفتاب برگزار می شود

پل های شهری باید متناسب با فضای شهر طراحی شود

تهران از این طرف/ چنار، هر دو متر یکی

خداکرمی: تضمین آینده تهران هدف شورای پنجم است

مصرف آب تهران با آبیاری تحت فشار 30 میلیون مترمکعب کاهش می یابد

کتاب «دلتنگ نباش» در فضای مجازی معرفی شد

قصه آدم‌ها/شهردار پابه‌رکاب

رودرو با کرونا/سید مصطفی موسوی لاری- شهردار منطقه 9

کمتر از یک درصد از کارکنان شهرداری گرفتار کرونا شدند

استمرار ضدعفونی روزانه 5 هزار دستگاه اتوبوس

اخبار شهرنوشت را در پایگاه خبری شهر دنبال کنید

سلام آقای شهردار/ تکلیف پروانه ساختی که پنج سال پیش گرفتم، چه می‌شود؟

افتتاح تالار مشاهیر ورزش در کمیته ملی المپیک

شهردار تهران در مجمع شهر آسیایی چه گفت؟

افتتاح گذر استاد شهریار در پهنه رودکی

مراسم رونمایی از نسخه نفیس خمسه نظامی

تاریخ باید در زندگی امروز جاری شود

بازگشایی بازارها سبب افزایش آمار مسافران مترو شده است

بازخوانی دستاوردهای ابلاغی حناچی در ممنوعیت "زباله گردی کودکان"

شاکری: اخذ عوارض ساخت و ساز در تهران مورد بازنگری قرار می‌گیرد

اعتبار 600 میلیاردی شهرداری برای خرید اتوبوس‌

پیش پرداخت خرید 630 واگن مترو از سوی بانک مرکزی پرداخت شد

پندهای زلزله منجیل و رودبار

آن تابستان تلخ و غم بار

روز سیاه سرزمین سبز

تهران از این طرف/ قصه ما و دوچرخه

تهران از این طرف/ قصه ما و دوچرخه

کمیسیون ماده پنج با طرح اصلاحی خیابان کاج موافقت کرد

شهرداری منطقه 11 رتبه برتربهداشت، ایمنی و محیط زیست را در شهر تهران کسب کرد

جلسه رسیدگی به مشکلات و درخواست اهالی در شهرداری منطقه 6 برگزار شد / نشست مشترک مدیران شهری و شورایاران

بزرگترین پروژه "جداره سازی و رنگ در شهر" در منطقه 13 اجرایی شد

استقرار اکیپ های اطفاء حریق در باغات و بوستان های منطقه2

باغ زیتون در منطقه 16 احیا می شود

نژادبهرام: مجلس دولت را مجاب کند به شهرداری کمک کند

تولید اقلام پزشکی در مراکز کوثر منطقه 15

"ایجاد خط آتش بر" در عرصه های جنگل کاری منطقه سه تهران

بهبود تردد وسائل نقلیه و رفع نقاط آبگیر

ضدعفونی 2020 دستگاه تاکسی و اتوبوس منطقه9

کاهش شکایات از شهرداری تهران

«بازی با زمان» در تیر ماه رونمایی می شود

4 هزار کودک زیر پوشش مراکز پرتو شهرداری

مسجد امام زمان (عج) منطقه 19 در آستانه بهره برداری قرار گرفت

توسعه شرقی خط 4 در 3 فاز

تهران شهری برای همه

بوستان های شمال تهران مورد ارزیابی ایمنی بهداشت و محیط زیست قرار گرفت

«شهرنامه» روی سکوی اول

صدور پروانه ساختمانی برای پلاسکو تا 2 ماه آینده

ملک شخصی نیست و متعلق به نهاد ریاست جمهوری است

دو گام جلوتر از زلزله تهران

نشست سلامت و اقتصاد شهری در دوران پسا کرونا

نوسازی 30 هزار دستگاه تاکسی در دو سال آینده

شهردار تهران: ایران خودرو شناسنامه صنعت کشور است

احتمال برگزاری کنسرت آنلاین در مناسبت‌های خاص

صدور پروانه ساختمانی برای پلاسکو تا 2 ماه آینده

چراغ سبز شورای شهر برای واگذاری مسوولیت بهداشت و درمان پایتخت به شهرداری

انعقاد تفاهمنامه به تنهایی نمی‌تواند مدیریت یکپارچه شهری را محقق کند

وحدت رویه برای رسیدگی به تخلفات جزئی ساخت و ساز در تهران

احتمال بازگشت تهران به روزهای سخت کرونایی

شهربانو امانی: با تصویب شورا جریمه جایگزین تخریب تخلفات ساختمانی شد

افتتاح 17 ایستگاه مترو تا پایان سال به شرط تامین منابع مالی+اسامی ایستگاه‌ها

افزایش غلظت برخی آلاینده‌ها در تهران

چرا ورزش کردن با ماسک خطرناک است؟

رضا کرمی محمدی: تاب آوری تهران برای زلزله‌ بزرگتر از 7 ریشتر 20 درصد است

چگونه از گرمازدگی نجات پیدا کنیم؟

بی‌احتیاطی؛ عامل 90 درصد آتش‌سوزی‌های طبیعت / توصیه‌های ایمنی برای آتش‌ روشن کردن

بدهی بیش از 491 میلیارد تومانی دولت برای یارانه بلیت مترو

مراکز تست کرونا در تهران کجاست؟ + اسامی

آخرین آمار مبتلایان کرونا در جهان ؛ 30 خرداد

ثبت 3 زمین لرزه در 24 ساعت گذشته

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن متبرکه و مساجد چگونه است؟

تاسیس 2 کارخانه جدید برای بازچرخانی نخاله‌های ساختمانی

مشارکت شهروندی کلید ارتقاء فرهنگ ترافیکی

تفاوت کیفیت زندگی در تهران و کانبِرا چیست

فعالیت 4 مر کز پرتو  ویژه کودکان کار  در منطقه15

افزایش ظرفیت جذب مراکز مهارت آموزی کوثر منطقه 19

چی کار کنیم در اتوبوس کرونا نگیریم؟

رمز و رازهای الموت، سفری به تاریخ و طبیعت در اطراف تهران

نقدینگی باید به بخش TOD هدایت شود

ابلاغ طرح موضعی باغات «کن»

خطرناکترین گسلهای تهران

مراجعه روزانه 5 هزار و 200 خودرو به مراکز معاینه فنی

گرانترین شهر جهان برای مهاجران کدام است؟

دومین ایستگاه شارژ موتورهای برقی در تهران فعال می شود

بازگشایی فضاهای مختص زنان تا دهه کرامت

آخرین وضعیت پویش آرزوها

مراسم سوگواری آنلاین شهادت امام جعفر صادق (ع) در منطقه 19

شهرداری تهران باید جریمه‌های متخلفان را در حوزه ساخت و ساز دریافت کند

خاطراتی که در 06 جا ماندند

بارگذاری بیشتر از ظرفیت زیستی تهران، تبعات زلزله را افزایش می‌دهد

تهران از این طرف/ در روزگار قرنطینه

منطقه 19، پیشرفتی همسو با مناطق شمالی شهر

حناچی: ظرفیت مجلس یازدهم برای حل مشکلات بالاست