پیام فارس

آخرين مطالب

مقالات

چرا خیابان‌های شیراز چند نام دارند؟

پیام فارس - شیراز- نام ثبتی و به اصطلاح اداری بسیاری از خیابان‌ها و گذرهای شیراز با آنچه که اهالی این شهر از قدیم آن را می‌شناسند و بر زبان می آورند، متفاوت است؛موضوعی که دامنه آن هر روز وسیع‌تر می‌شود و بر سردرگمی مردم و اهالی شیراز می‌افزاید.

مدال‌های جهانی برای فارس

پیام فارس - شیراز- استان فارس از سال ۱۳۹۲ تاکنون عناوین متعددی را با ثبت جهانی آثار در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) کسب کرده و جایگاه ایران را در این زمینه ارتقا داده است.

کاهش فشار آب امان شیرازی ها را برید/ روزهای گرم و آبی که نیست

پیام فارس - شیراز- کمبود و کاهش محسوس فشار آب در بسیاری از نقاط شهر شیراز موجب شده تا علاوه بر گرما و کرونا، مردم شیراز برای تامین آب آشامیدنی نیز باوجود افتتاح یک طرح آبرسانی با مشکل مواجه شوند.

ماه و خورشید هم این آینه می‌گردانند

پیام فارس - شیراز - بر اساس مطالعات صورت گرفته با ارزیابی شاخص‌های تابش خورشیدی، احداث نیروگاه‌های خورشیدی، در نواحی جنوبی و مرکزی استان فارس که متوسط تابشی بیش از ۵/۵ کیلووات ساعت بر مترمربع دارند دارای توجیه اقتصادی بسیار بالا و توان تولید انرژی مناسب است.

دست‌های خالی مردم در برابر دست‌های پنهان آتش

پیام فارس - در عملیات فرونشاندن آتش که نوعی جنگ علیه طبیعت به شمار می رود نیروهای مردمی با دست خالی به نبرد با آتش می پردازند و بدون تجهیزات و امکانات و پوشش بیمه ای و با افزایش احتمال بروز حادثه ، نیروهای داوطلب و مردمی در معرض آسیب قرار می گیرند.

تدبیر برای سالمندی در زمانه کرونا

پیام فارس - شیراز- جامعه ۳۸۹هزار نفری سالمندان فارس در بحبوحه همه‌گیری کرونا دورانی حساس را از لحاظ روانی، اجتماعی و سلامت از سر می‌گذراند و چنانچه نکته‌های ضروری برای حفظ کیفیت زندگی این قشر رعایت نشود، اعضای آن در تیررس آسیب‌ جسمانی و روانی قرار می‌گیرند.

آتش تصادف برافروخته از دود کاه و کلش در فارس

پیام فارس - شیراز- آتش زدن کاه و کلش پس از برداشت محصول گندم توسط کشاورزان فارس به ویژه در شهرستان مرودشت با هدف اقدام به کشت دوم باعث شده در کنار آسیب رسیدن به خاک، دود برخاسته از این آتش منجر به تصادف خودروها در جاده‌های مواصلاتی شود.

چرا کسی نگران سقوط زمین نشد؟

پیام فارس - شیراز- شایعه سقوط بالگرد در اطراف شیراز روز دوشنبه نگرانی‌هایی را به یکباره در پی داشت و در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفت؛ در صورتی که هر روزه ریه‌های زمین فارس بر اثر آتش زدن کاه و کلش فشرده‌تر می‌شود و به تصویری تکراری تبدیل شده است.

تابستان کم آب شیراز زیر سایه سنگین کولرهای آبی

پیام فارس - شیراز - تابستان شیراز در سال‌های گذشته یاد آور کم آبی ، تنش تامین آب ، گرما و تشنگی بوده است ، انگشت اتهام در این ماجرا متوجه کولرهای آبی به عنوان دستگاه‌های پر مصرف و کم بازده نشانه رفته است ، تابستان که از راه می رسد سایه کولرهای آبی پرمصرف و کم بازده بیشتر بر پشت بام‌های شیراز سنگینی می‌کند.

فارس، خسته از اعتیاد

پیام فارس- وجود معتادان آشکار یا متجاهر و قرارگیری فارس در بین پنج استانی که بیشترین میزان مصرف مواد مخدر و کشفیات این کالای افیونی را دارد این دیار گردشگرپذیر را از وجود این معضل کهنه خسته کرده است.

الزامات جهش تولید

پیام فارس - جهش تولید، نیازمند تغییرات نهادی گسترده اقتصادی‌حقوقی، سیاسی، اجتماعی‌فرهنگی و دگرگونی‌های عمیق در زمینه تولید علم و اندیشه و تولید کالا و خدمات است.

بام سبز شیراز در تاریکی کرونا

پیام فارس - شیراز - ورودی پارک کوهستانی بام شیراز واقع درکمربندی رکن‌آباد به دلیل شیوع بیماری کرونا بسته شده و چراغ‌ها را دست اندرکاران پارک در شب روشن نمی‌کنند که برخی خانواده‌ها خواستار حضور در این محل هستند و می‌گویند:رفع محدودیت باید شامل این مکان هم بشود.

ترفندهایی برای افزایش سود از راه دود

پیام فارس - شیراز _ ایرنا_ شعار امسال هفته ملی بدون دخانیات «محافظت از سلامت عمومی در برابر ترفندهای صنایع دخانی و بیماری کرونا» اعلام شده است که نشانگر لزوم هوشیاری در برابر این ترفندهاست؛ استفاده از طعم دهنده‌های جذاب و اسانس‌های خاص که برای استفاده جوانان در محصولات دخانی جدید به کار می‌رود از جمله این شگردهاست.

بی‌گدار به آب می‌زنند

پیام فارس - شیراز- گرمای هوا و لذت خنکای آب بالا آمده رودخانه و نهرهای فارس در پی بارش‌های خوب امسال برخی را بر این داشته که بی‌گدار به آب بزنند و موجبات افزایش بیش از دو برابری تعداد غرق شدگان این استان را رقم بزنند.

سوم خرداد در گذشت زمان محصور نخواهد شد

پیام فارس - ایسنا/فارس سپاه فجر فارس در بیانیه‌ای ضمن تبریک سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، آورده است: سوم خرداد ۱۳۶۱ به‌مثابه نقطه عطف مقاومت ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس تنها گرامیداشت سالروز آزادسازی یک شهر نیست و در گذشت زمان محصور نخواهد شد.

«وعده»چرخ اقتصادفارس رانمی چرخاند/ سازوکار مبهم مشوق های کرونایی

پیام فارس - شیراز- ادامه شیوع کرونا در جامعه فعالیت‌های اقتصادی در کشور را دچار مشکل کرده اما باید در نظر داشت با وعده ارائه مشوق و بدون داشتن سازوکار دقیق چرخ اقتصاد فارس نمی چرخد.

جلوگیری از تشکیل خوشه‌های جدید مبتلایان به کرونا در مناطق حاشیه شیراز

پیام فارس - شیراز - شمار ابتلا به کرونا در شیراز و برخی دیگر از شهرستان‌های استان فارس همچنان رو به افزایش است ، این موضوع به ویژه در مناطق حاشیه شیراز نمود بیشتری دارد ، رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی از جمله رویکردها برای جلوگیری از ایجاد خوشه‌های جدید ابتلا به کرونا در این مناطق است.

نشانه‌های خاموش اُفت شنوایی

پیام فارس - شیراز- بیشتر اوقات سلامت گوش‌ها مورد غفلت می‌گیرد و احتمال بروز افت شنوایی در محیط‌های کاری بسیار جدی است.

سازمان‌های مردم‌نهاد فارس، همدل علیه کرونا

پیام فارس - شیراز- سازمان‌های مردم نهاد فارس در هنگامه شیوع کرونا همچنین دیگر آزمون‌های دشوار طبیعت که طی ماه‌های اخیر رخ داد،حضوری متحدانه و پویا داشته و دارند و با تکیه بر نیروهای انسانی داوطلب نشان دادند ناامیدی و یاس حتی در روزهای دشوار را می‌توان از جان و تن مردم زدود.

آیا قطار فارس از ایستگاه‌های انتظار می‌گذرد؟

پیام فارس - شیراز- اهالی فارس، هشت دهه انتظار کشیدند تا راه‌آهن به این استان بیاید؛یک دهه از ورود آن به این دیار می‌گذرد اما چنانکه از سخنان مقامات مربوط و شواهد آشکار است، هنوز این ناوگان حمل و نقل مهم نتوانسته آنگونه که انتظارش می‌رفت نقش پررنگی در توسعه منطقه داشته باشد.

شولای صلح

پیام فارس - رمضان به نیمه رسیده است ، دلدادگان کوی دوست هر سحرگاه روی تمنا بر آستان حضرتش و بر خاک بندگی می‌نهند ، خانه علی(ع) اما لبریز شور میلادی خجسته است ، میلاد فرزندی که کرامت انسانی را در والاترین معنای خویش و عالی‌ترین جایگاه تفسیر کرد و نخست میوه خاندان امامت را بر درخت سبز قامت علوی نشاند.

کرونا با اصحاب رسانه فارس چه کرد؟

پیام فارس - شیراز- خبرنگاران و اصحاب رسانه فارس از آسیب‌های ناشی از کرونا در امان نماندند و با آنکه بیماری نوظهور برخلاف دیگر اصناف، آنان را تعطیل نکرد، وضعیت معیشتی و اشتغال آنان متزلزل شد.

کسب و کار با شعار محقق نمی‌شود

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: جهش تولید و بهبود فضای کسب و کار با شعار و سخنرانی محقق نمی‌شود و کشور در شرایط فعلی نیاز به کار اجرایی و عملیاتی دارد.

کرونا و افزایش مشکلات دانش‌آموزان استثنایی فارس

پیام فارس - شیراز- درد دانش‌آموز استثنایی و خانواده‌هایشان در فارس آنقدر زیاد است که در مقایسه با دیگر مصائبی که با آن مواجه‌اند، درس‌خواندن یا نخواندن فرزندان در دوران شیوع کرونا چندان معضل بزرگی به‌شمار نمی‌رود و با وضعیت فعلی برای آنان به مشکلی مضاعف بدل شده است.

در کار گلاب و گل، حکم کرونا این شد

پیام فارس - شیراز- اردیبهشت شیراز و فارس را نمی‌توان گسسته از گل و گلاب در نظر آورد؛ شمیم روح‌انگیز و شامه‌نواز این دو چنان بوده که حافظ، گلاب را «شاهد بازاری» و گل را «پرده‌نشین» نامیده اما کرونا این حکم ازلی را هرچند موقت برهم زده است.

مرا عشق معلم، شاعری آموخت

پیام فارس - شیراز- دیدار معلم‌های قدیمی و تاثیرگذار زندگیمان همیشه و در هر کجا شور و شوق همان روزهای مدرسه را یادآور می‌شود، آموزگارانی که با انتخاب واژه‌ها، عبارت‌ها و حتی رنگ‌ لباس‌هایشان در ذهن ماندگار می‌شوند و آدمی گویی در تمام روزهای زندگی‌اش دنبال ردی از آنان می‌گردد تا به‌گونه‌ای ادای دین کند.

گره‌های زندگی بر آینه دل هنرمند شیرازی

پیام فارس - شیراز- می‌گفت با یک اتفاق ساده در دوران دبیرستان ناگهان از حرم شاهچراغ (ع) سر درآورده، آینه‌کاری‌ها را دیده و مسیر زندگی‌اش عوض شده است.

انسان‌ها و شغل‌ها؛ لباس زیبا و آدمیت

پیام فارس - شیراز - «هفته اول اردیبهشت را روزهای نگرانی می‌نامیدم، مهرداد هم به این روزها هفته مصائب می‌گفت».رضا با لحن لرزان، سخنانش را ادامه داد:«هفته معرفی مشاغل در مدارس اسمش بود و هرسال نگرانی و مصیبت رسیدن این هفته همراه من و مهرداد بود».

کار این صنف به مو بند است

پیام فارس - شیراز- هنوز ستاد مدیریت بیماری کرونا اجازه فعالیت به آرایشگران زنانه و مردانه با هدف پیشگیری و مقابله با این بیماری نداده اما در نقاط مختلف شهر شیراز شاهد فعالیت زیرپوستی و نامحسوس برخی آرایشگران هستیم که این فعالیت نیم بند موجب رضایت آرایشگر و مشتری نشده است.

زمزمه تعطیلی دوباره صنوف شیراز

پیام فارس - شیراز- شیوع کرونا ویروس معادلات چرخه اقتصاد را بهم ریخته و حتی پس از بازگشایی مجدد صنوف نیز هنوز سایه تعطیلی بر سر صنوف کلان شهر شیراز وجود دارد.

مهمان‌نوازان شیرازی که میزبان کرونا هم شدند

پیام فارس - شیراز- بعضی افراد جامعه بی‌توجه به اخطارهای بهداشتی به شیراز سفر کردند و در میهمانی‌های خانوادگی در ایام نوروز و تعطیلات گذشته حاضر شدند،آنان که آلوده به کرونا بودند به شهرهای خود بازگشتند اما این بیماری را در این شهر پراکندند.

سهم مهرسا از سایه مهر پدر و مادر

پیام فارس - شیراز- مهرسا دختر سه ساله مریم و مهرداد از زمان شیوع کرونا طی دو ماه گذشته از آغوش گرم پدر و مادر محروم بوده چون والدینش ناخواسته از او دور شده اند و دوشادوش یکدیگر در حال پرستاری از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز هستند.

چتری برای پستچی‌های فارس در برابر کرونا

پیام فارس - شیراز- شیوع کرونا تغییری اساسی در خدمات‌رسانی بخش‌های مختلف ایجاد کرده است؛ از آن جمله افزایش اقبال مردم به فعالیت مجازی و افزایش ارسال کالا به واسطه پست، ضرورت ضدعفونی مرسوله‌های پستی و نیز رصد دائمی سلامت پستچیان را نمایان کرد.

آداب رمضانی فارس متاثر از کرونا

پیام فارس - شیراز- ماه رمضان با آداب و رسوم مبتنی بر مهر و دوستی در فارس و شیراز برگزار می شود؛ گرچه امسال دید و بازدیدها و برگزاری مراسم‌های دسته‌جمعی همچون نذری‌پزان و افطاری به دلیل شیوع کرونا، با رعایت اصول فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت موارد بهداشتی محدود شده است.

اهدای خون در ماه رمضان،ضرورتی مضاعف

پیام فارس - شیراز- اهدای خون در ماه رمضان به دلیل روزه‌داری مردم کاهش می‌یابد که این کاهش معمولا از هفته دوم این ماه آغاز می‌شود؛ از همین رو مشارکت و همیاری شهروندان برای اهدای خون در این ایام از طرف مسوولان ضروری اعلام شده است.

تلخ و شیرین‌های همسران همسنگر در مصاف با کرونا

پیام فارس - شیراز- زوج‌های پرستار و شاغل در حوزه درمان در این روزها که اغلب مردم بیشتر اوقات خود را در خانه و در کنار خانواده سپری می‌کنند، حسرت به آغوش کشیدن فرزندان خود بدون دغدغه از انتقال کرونا را دارند و در حالی که بیمارستان خانه اولشان شده با پرستاری بر بالین مبتلایان با کرونا می‌جنگند.

بزنگاه کرونا و آزمون بیمارستان‌های خصوصی فارس

پیام فارس - شیراز - کرونا با همه فراز و فرودهایش به عرصه‌ای برای آزمایش بسیاری از طیف‌های شغلی جامعه تبدیل شد، دست محتکران و سودجویان را رو کرد، عکس تمام رخ پزشکان و پرستارانی که جای ماسک بر چهره داشتند را به مردم نشان داد ، همدلی را به اوج رساند و از حرکت شتابان جامعه برای زیاده طلبی کاست.

فروچاله ارژن درحال تغییر شکل/عدم آبگیری دریاچه ربطی به حفره ندارد

پیام فارس - شیراز- اخیرا موضوعاتی درباره گسترش فروچاله درمنطقه حفاظت شده ارژن باعث ایجاد نگرانی شده بود که مدیرمرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی جنوب کشور گفت که فروچاله درحال تبدیل به شکل واقعی خود است.

داروی سعدی برای رنج‌های انسان مدرن چیست؟

پیام فارس - شیراز- امروز که انسان در گیرودار یکی از دشوارترین گردنه‌های تاریخی است و شیوع بیماری ناشناخته کرونا، تمام جهان را درگیر کرده است، تمسک به اندیشه اخلاقی و فلسفه عملی سعدی می‌تواند راهکاری برای تسلای روحی بشر و ایجاد زنجیره‌ای اجتماعی به منظور دستگیری از یکدیگر باشد.

سایه کرونا بر آیین گرامیداشت سعدی؛کوچ مشتاقان به فضای مجازی

پیام فارس - شیراز- آیین گرامیداشت سعدی،یکشنبه شب ۳۱ فروردین‌ ۱۳۹۹ برخلاف ۲۲سال گذشته، زیر سایه بیماری کرونا، بی‌حضور مشتاقانش در آرامگاه او برگزار شدو سعدی‌دوستان از صفحات کوچک موبایلشان و از خانه‌هایشان به تماشای برنامه‌ بزرگداشت او پنجره‌ گشودند.

سعدی فریادرس جهان در روزگارکرونا/ شعر«بنی آدم»در عصرحاضر نمودیافت

پیام فارس - شیراز- روزگار کرونایی جهان باعث شد که مردم دنیا برای حل مسائل خویش به شعر بنی آدم مصلح الدین سعدی شیرازی روی آورند تا استاد سخن فریادرس آنها در جهان معاصر باشد.

نگاه نو به کسب و کارهای اینترنتی پس از شیوع کرونا در فارس

پیام فارس - شیراز- هرچند روند شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها را در نقاط مختلف استان فارس و کشور مختل کرده و به یک بحران تبدیل شده است اما این ویروس موجب شد نگاه نو و جدید به کسب و کارهای اینترنتی افکنده و این دیدگاه عملیاتی شود.

دریاچه ای که بعد از ۱۵ سال روی آب دید/ «کافتر» هنوز زنده است

پیام فارس - شیراز - اگرچه بارانهای سال گذشته فارس مرهمی بر زخمهای دریاچه های خشیکده استان بود اما دریاچه کافتر اقلید از این نوشدارو بی بهره مانده تا اینکه پس از ۱۵ سال از کافتر نیز اخیرا آبگیری شد.

نگاه نو به کسب و کارهای اینترنتی، پیامد کرونا برای فارس

پیام فارس - شیراز- هرچند روند شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها را در نقاط مختلف استان فارس و کشور مختل کرده و به یک بحران تبدیل شده است اما این ویروس موجب شد نگاه نو و جدید به کسب و کارهای اینترنتی افکنده و این دیدگاه عملیاتی شود.

دسته جدید ملخ‌ها به فارس نیامدند/ خطری که به خیر گذشت

پیام فارس - شیراز- در حالی که چندی قبل از سوی جهادکشاورزی فارس اعلام شده بود دسته جدیدی از ملخ ها در راه استان هستند، ملخ‌ها به فارس نیامدند تا خطری از بیخ گوش کشاورزی استان بگذرد.

پرسه‌زنندگان بی‌خبر در قلمرو کرونا

پیام فارس - شیراز- هنگامه یکه‌تازی کرونا است و اغلب افراد جامعه می‌کوشند خود و خانواده‌ را از این ویروس خطرناک دور نگه دارند اما کارتن خواب‌ها،معتادان متجاهر و کودکان کار بی‌خبر از این مخاطرات و بدون رعایت اصول بهداشتی در قلمرو کرونا پرسه می‌زنند.

نام شیراز مهربان، ماندگار بر تارک جهان

پیام فارس - ایسنا/فارس مهربان که باشی دلت دریا خواهد بود، فرقی نمی‌کند، سیل باشد یا کرونا، دل به دریا می‌زنی و شادی برای هموطنت به ارمغان می‌بری؛ این ویژگی بارز هر فارسی و شیرازی‌ست، نیکوکاری از گذشته دور و از بخشندگی نمازی‌ها به میراث برده‌اند، مهربانی با این مردم عجین بوده و همچنان جزو خصوصیت‌های آنان است.

ساير مطالب

آموزش و پرورش فارس مافیا ندارد/ بازگشایی مدارس از 15 شهریور

ثبت 350 درخواست مجوز کتاب در 3 ماه اول سال جاری

فیلمسازان فارس به نهمین جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز فراخوانده شدند

احتمال تغییر در زمان بازگشایی مدارس

ثبت نام دانش آموزان منوط به پرداخت هزینه مشارکت نباشد

دومین جلسه رسیدگی به پرونده مسئولین سابق شهر صدرا برگزار شد

جشنواره استانی فیلم کوتاه شیراز فراخوان داد

تعطیل شدن مراکز فرهنگی و هنری در فارس

تعطیلی فعالیت مراکز فرهنگی هنری و سینماها در استان فارس

مدافع زاگرس بر اثر سوختگی شدید درگذشت / پیام تسلیت محیط زیست فارس

ابتلای یک هزار نفر به کرونا در فارس/ ظرفیت بیمارستان‌ها تکمیل شد

آب انبار شیخ در شهرستان خنج مرمت می‌شود

تقدیر از برگزیدگان جایزه علمی ایمانیه در شیراز

حمایت از برنامه ملی شهاب در آموزش و پرورش عشایری

١4 پرونده در خصوص فروش املاک مازاد تشکیل شده است

اهالی فرهنگ با پیکر رئیس اداره ارشاد لامرد وداع کردند

دعواهای سیاسی آموزش و پرورش را از مسیر خود خارج نکند

کتاب «تیله‌های رنگی» منتشر شد

مقصر عقب ماندگی آموزش و پرورش،دولت است

انتشار 1000 عنوان کتاب طی سال 98 در فارس

تعویض پوشش حفاظتی کاخ بارعام و نقش برجسته انسان بالدار

اعمال محدودیت های کرونا در فارس/ مترو و اتوبوس یک هفته تعطیل شد

فعالیت گروه‌های دوبلاژ غیرقانونی در شیراز متوقف شود

لزوم همکاری بین بخشی برای تشدید نظارت و اعمال محدودیت در جهرم

فاضلاب 800 هزار شهروند شیرازی مشکل دارد

‌تنظیم و تجدید 2488 سند اجاره موقوفات در فارس

زلزله 3.6 ریشتری «بیرم» را لرزاند

ایجاد 30 کیلومتر آتش بُر در مناطق جنگلی شهرستان خرامه

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس: تجربه‌ آموزش مجازی استان در مقاله‌های یونسکو منتشر می‌شود

فراهم شدن زیرساخت‌ها برای بازگشایی مدارس در فارس

تحول بنیادین آموزش‌وپرورش می‌خواهد انسان را به حیاتی نو وارد کند

زیرساخت لازم بازگشایی مدارس در 15 شهریورماه فراهم شود

600 پروژه مدرسه‌سازی در فارس فعال است

برگزاری دوره آموزشی سواد رسانه‌ای برای 80 هزار فرهنگی استان

کمبود 11 هزار و 800 نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید

قطع گاز در جهرم مشکلی برای تامین نان ایجاد نمی کند

حل مشکلات کتابخانه‌های عمومی در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود

کاهش بروکراسی با الکترونیکی شدن شهرداری/سه شهرستان جدید در فارس

سرنوشت گردشگری فارس در چنگال یک ویروس

درگذشت سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد در جلسه مطبوعاتی

مدیران جامعه اسلامی از نمایش اشرافی‌گری پرهیز کنند

دغدغه انقلاب مقابله با فساد است

اعتماد مردم به مسند ریاست مسئولان اعتبار می‌دهد

لزوم رعایت عدالت آموزشی در استان فارس

2 هزار دستگاه سرمایشی به مددجویان کمیته امداد فارس اهدا شد

درهای شبستان غربی مسجد نصیرالملک شیراز مرمت شد

برگزاری 538 فعالیت ادبی در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فارس

کتابخانه های کوار به توجه بیشتری نیاز دارند

ممانعت از حضور خبرنگاران در افتتاح پروژه/30 ماه حقوق معوق کارگران

تاثیرگذاری دهه کرامت به همراه تحلیل جاییگاه معرفتی اهل بیت(ع)

سه طرح بزرگ عمرانی در شیراز افتتاح شد

مرمت درهای مسجد صورتی شیراز

وابستگی آب شیراز به چاه‌ها نصف می‌شود

سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های آب و فاضلاب فارس جذب شده است

تصفیه خانه شماره 2 شیراز به بهره برداری رسید

10 طرح و پروژه در حوزه آب و برق در فارس و کرمانشاه افتتاح شد

کتابخانه عمومی «بنوان» نی ریز به بهره برداری می‌رسد

1400 میلیارد تومان پروژه در استان فارس افتتاح شد

اعمال محدودیت برای شهرستان های قرمز استان فارس

بیمارستان جدید جهرم جزو بزرگترین مراکز درمانی کشور است

زمین لرزه محمله در استان فارس خسارتی به همراه نداشت

زلزله 4/1 ریشتری محمله در استان فارس را لرزاند

درخواست دیدار اعضای شورای شهر با استاندار فارس

تشکیل 6 هزار پرونده قاچاق کالا در استان فارس

آمار مبتلایان به کرونا در فارس به حدود 15 هزار نفر رسید

استان فارس در تخصیص اعتبارات پروژه ها جایگاه خوبی در کشور دارد

قاتل فراری در استان فارس دستگیر شد

بهره برداری از بیمارستان بزرگ جهرم تا پایان سال جاری

فعالیت ١4 اکیپ مقابله با کرونا در شیراز/ تعطیلی ادارات مطرح نیست

زلزله «محمله» در فارس را لرزاند

کتاب «پری دندون» منتشر شد

ظرفیت بیمارستان های فارس در حال تکمیل است/ چالش در خدمات رسانی

رزمایش مواسات در جهان انقلاب ایجاد کرد/ کمک 540 میلیاردی مردم

دومین جلسه دادگاه متهمان پرونده پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت

محاکمه متهمان فساد پتروشیمی شیراز

خیرین عامل افزایش سرمایه اجتماعی کمیته امداد فارس

توانمندسازی مددجویان موجب پویایی در جامعه می‌شود

اولین کتاب جهادی فارس زیر چاپ رفت

متلاشی شدن باند قاچاق سلاح در استان فارس

مستند «دهکده پرملال» در جشن تصویر سال نمایش داده شد

تعطیلی ٣٠ درصد از معادن فارس

ابتلای 400 نفر از پرسنل علوم پزشکی فارس به کرونا

معادن فارس باید با برنامه ریزی به چرخه تولید بازگردند

آتش سوزی و انفجار در طبقه منهای 2 کلینیکی در خیابان شریعتی

روزآمد شدن شهروندان را از مصرف مواد مخدر باز می‌دارد

افتتاح دفتر ارتباط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با دانشگاه شیراز

ادامه ساماندهی صفه بنای برج سنگی مجموعه میراث جهانی پاسارگاد

توسعه پس از بهره برداری از استعدادها شکوفا می‌شود

مصوبات کارگروه رفع موانع تولید به شکل مناسبی اجرا شود

جشن میلاد امام رضا(ع) متفاوت از سال‌های پیش در جهرم برگزار می‌شود

شیراز میزبان جشنواره جهانی اهل بیت(ع) باشد

مهار آتش سوزی منطقه جنگلی قلات شهرستان سرچهان

تصادف زنجیره ای محور شیراز به اصفهان 2 مصدوم به همراه داشت

سوء قصد به نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سپیدان

بخش صنعت‌ومعدن مهمترین موتور محرکه اقتصاد است/فعالیت 25واحد معدنی

المان‌ها در شیراز شناسنامه‌دار می‌شود

نقد و بررسی فیلم "کارخانه آمریکایی" در شیراز

سفر دو روزه رئیس کمیته امداد کشور به شیراز

13 محور ارتباطی فارس با 15 سایت تحت پوشش اینترنت قرار می‌گیرد

میز خدمت در نماز جمعه عاملی برای امیدافزایی شده است