پیام فارس

آخرين مطالب

مقالات

کتاب " شبی که بانوی دریاچه شدم " انتشار یافت

پیام فارس - شیراز - کتاب " شبی که بانوی دریاچه شدم " انتشار یافت ، مجموعه داستان ویژه گروه سنی نوجوانان نوشته " رویا منوچهری " در ۲۰۰ صفحه انتشار یافت و در کتابفروشی های شیراز ارائه گردید.

بغضی که پس از ۳۲ سال ترکید

پیام فارس - شیراز- نوجوانی را پشت سر گذاشته بود و زودتر از فرا رسیدن موعد سربازی برای حضور در جبهه نبرد حق علیه باطل لباس سربازی وطن بر تن کرد و تا شهادت پیش رفت.

نیازهای کوتاه مدت را برای رسیدن به اهداف بلند قربانی کردم

پیام فارس - ایسنا/فارس رتبه ۸ کنکور سراسری گروه آزمایشی علوم تجربی با اشاره به موفقیت خود در کسب این رتبه، گفت: نیازهای کوتاه مدت خودم را برای رسیدن به اهداف بلند مدت قربانی کردم.

چراغ‌ روشن امید در پایتخت کتاب

پیام فارس - شیراز- فلک کژمدار، روزگار غدار یا هرچه که نامش باشد با پایتخت یار مهربان، چند صباحی است که نامهربانی‌ها می‌کند اما مشتاقان کتاب در شیراز می‌گویند هنوز چراغ دل ما با پرتو امید، روشن است و همچنان افروخته خواهد ماند.

صلح و سلامت در آیینه نگاه اندیشمندان جهانی

پیام فارس - شیراز - شرکت کنندگان در نشست مقدماتی دومین همایش بین المللی سلامت برای صلح در شیراز ، کرونا را فرصتی برای رسیدن به تعامل بین المللی و مفاهمه دولت ها و ملت ها دانستند و یاد آور شدند : کرونا نشان داد که برای داشتن زندگی سالم و ایمن مشارکت جمعی همه کشورهای بزرگ و کوچک جهان در داشتن دنیایی سالم و ایمن اهمیت دارد.

آیا تلاش‌ها برای آبگیری دریاچه کافتر شهرستان اقلید به بار خواهد نشست؟

پیام فارس - شیراز - تلاش‌های فراوانی از سوی فرمانداری شهرستان اقلید ، اداره کل حفاظت محیط زیست فارس ، ساکنان بومی و محلی و اعظای تشکل های زیست محیطی برای آبگیری تالاب و دریاچه کافتر در شهرستان اقلید در حال انجام است ، تلاش‌هایی که بارقه امید را در دل دوستداران محیط زیست برای دوباره آب دار شدن این تالاب و دریاچه و زیست بوم مهم شمال فارس دمیده است.

آش سبزی شیرازی‌ها چگونه میراث ناملموس ملی شد؟

پیام فارس - شیراز- مهارت پخت آش سبزی شیرازی به‌تازگی در فهرست آثار ثبتی ناملموس ملی به ثبت رسید و گرچه در این دوره، ۱۰ میراث دیگر نیز از این استان معرفی شدند، آنچه گوی سبقت را ربود، همین آش سنتی بود که تیتر اخبار را به خود معطوف کرد.

۱۲ سال انتظار برای پتروشیمی‌های فارس/ کلنگ‌هایی که بر زمین ماند

پیام فارس - ۱۲ سال از تصویب چهار پتروشیمی فارس می‌گذرد اما انتظار برای ساخت آن‌ها ادامه دارد. آخرین وعده حل یک‌هفته‌ای مشکل استاندار حالا یک‌ساله شده و همچنان کلنگ این پروژه‌ها بر زمین مانده است.

خلاقیت نیک‌اندیشان فارس، کرونا را به حاشیه راند

پیام فارس - شیراز- کرونا روزهاست که سبب گرفتاری‌ها و مشکلات بزرگی شده و دست بسیاری از کمک‌رسانان و خیرخواهان بسته است؛ اما آنچه تغییر کرده، نه اصل دستگیری از همنوع نیازمند که شیوه آن است.

دشواری‌های تحصیل در وضعیت استثنایی

پیام فارس - شیراز- دانش‌آموزان استثنایی و خانواده‌های آنان که پیش از همه‌گیری کرونا نیز با دشواری‌های بسیاری مواجه بوده‌اند، با تغییراتی که در ساختار آموزشی ایجاد شده، بیش از دیگران باید برای تطبیق خود با وضعیت جدید تلاش کنند، تلاشی دوچندان که نیازمند همت همه‌جانبه خانواده‌ها، گروه‌های مردم‌نهاد و مسوولان است.

ضربات انسان و زمانه بر پیکر برکه حاج اسدالله در گراش فارس

پیام فارس - لارستان- مردم جنوب فارس به آب انبار، برکه می‌گویند که برخی برکه‌ها تاریخی و در عین حال در معرض خطر هستند؛برکه حاج اسدالله از زیباترین و مشهورترین جاذبه های تاریخی،فرهنگی و گردشگری شهرستان گراش فارس از آثاری که زخم‌های کهنه ناشی از گذر زمان و دخالت‌های انسان آن را در آستانه تخریب قرار داده است.

کرونا رنگ دغدغه به سال تحصیلی دانش آموزان زد/ خانواده ها نگرانند

پیام فارس - شیراز- ۹۰۰ هزار دانش آموز فارس با وجود کرونا و محدودیت‌های بهداشتی ناشی از شیوع این ویروس سال تحصیلی را آغاز کردند تا این بار سال تحصیلی جدید با رنگ دغدغه ناشی از کرونا آغاز شود.

بازگشایی مدارس فارس، چالش‌ها و امیدها

پیام فارس - شیراز- آغاز سال تحصیلی جدید، پانزدهم شهریور تعیین شده که چگونگی حضور دانش‌آموزان در مدارس نقل هر محفل است، مسوولان فارس اعلام کرده‌اند که سلامت دانش‌آموزان در اولویت است و درصددند طبق اعلام ستاد مبارزه با کرونا مدارس را بازگشایی کنند؛در این میان همچنان برخی خانواده‌ها با بیم و امید موضوع را دنبال می‌کنند.

سوگواری خودرویی در شیراز، روشی متناسب با فاصله‌گذاری اجتماعی

پیام فارس - شیراز- سوگواری خودرویی در زمره مراسم‌هایی است که با شیوع بیماری کرونا، نخست در شب‌های قدر در شیراز برگزار شد و هم‌اکنون نیز در این شهر در سوگ سالار شهیدان آغاز شده است.

خیّر فرهنگی جهرم درگذشت

پیام فارس - شیراز- محسن تابش، بانی کتابخانه چهل هزار جلدی تابش و جشنواره داستان کوتاه دانش‌آموزی تابش در ۸۷سالگی در جهرم درگذشت.

بازسازی آثار تاریخی شهر قدیم لار در قالب مدل سه بعدی

پیام فارس - لارستان – برخی از جوانان نخبه و کارآموزان مرکز فنی و حرفه‌ای لارستان فارس اقدام به ساخت، طراحی و بازسازی برخی آثار و بناهای تاریخی شهر قدیم لار به صورت تصاویر سه بعدی کردند.

چراغ امر به معروف و نهی از منکر در کربلای حسینی

پیام فارس - شیراز- یکی از مؤلفه‌هایی که امام حسین(ع) برای آن قیام کرد، احیای امر به معروف و نهی از منکر بود که بشر امروز بیش از هر زمان به تبیین اندیشه‌های این امام همام در این زمینه نیازمند است.

سیر تحول در آئین‌های عزاداری محرم و طیف عزاداران

پیام فارس - ایسنا/فارس چند سالی است که تغییراتی در عزاداری‌های ایام محرم توجه بسیاری را به خود جلب کرده است؛ از تغییر ملودی نوحه‌ها، تا حضور افرادی با سر و وضع عجیب که سابقا کسی انتظار حضورشان در مراسم عزاداری را نداشت. واکنش‌ها هم مانند همین تغییرات طیف متفاوتی را در بر می‌گیرد؛ از تکذیب گرفته تا به سخره گرفتن و اصول را زیر سئوال بردن.

تحولات حوزه راه‌سازی فارس در یک نگاه

پیام فارس - شیراز- دولت تدبیر و امید از ابتدای روی کارآمدن، ایجاد توسعه و تحول در زیرساخت‌های جاده‌ای و راههای کشور را در دستور کار قرار داد و در این زمینه استان فارس با توجه به موقعیت جغرافیایی آن یعنی قرار داشتن در چهارراه ارتباطی شمال، جنوب، شرق و غرب کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

جهش فارس در توسعه حمل‌ونقل ریلی

پیام فارس - شیراز- اگرچه صدای سوت قطار دیرتر از بسیاری از استانهای کشور در فارس شنیده شد اما طی هفت سال گذشته دستاوردهای ممتازی شامل ‌رشد ۷۴ درصدی حمل مسافر و حدود چهار برابری بار در این استان حاصل شده است.

اکتشافات جدید در تخت‌جمشید زمینه‌ساز توسعه گردشگری خلاق

پیام فارس - شیراز- کشف اسکلت‌های انسانی و حیوانی امکان به فعل رساندن ظرفیت‌های تازه‌ای را در سایت جهانی تخت‌جمشید فراهم می‌آورد که می‌تواند این مجموعه را در زمینه گردشگری روایت‌محور، ادبی، تاریخی و فرهنگی به نمونه‌ای منحصر به فرد در ایران و جهان بدل سازد.

آب گل آلود«بیرم»و وعده‌های بی سرانجام مسئولان/ مردم درحال مهاجرت

پیام فارس - لارستان – ساکنان بخش بیرم شهرستان لارستان با قطعی آب شرب، افت شدید فشار و کیفیت پایین آن مواجه هستند و با وجود تمام پیگیری‌ها همچنان با این مشکلات دست به گریبانند.

سینما امید مرودشت در پیچ و خم ناامیدی‌ها

پیام فارس - شیراز- نام مرودشت فارس برای داراشدن عنوان سیزدهمین ایستگاه ایجاد پردیس سینمایی امید به ثبت رسیده؛ اما با گذشت یک سال همچنان در پیچ‌وخم‌ مشکلات اولیه است و درصورتی‌که برای تحقق این عنوان زودتر اقدام نشود، احتمال دارد امتیاز بهره‌مندی از سینما را از دست بدهد.

تبلت نیز به سبد خرید اول مهر اضافه شد/ کرونا هزینه ها را کم نکرد

پیام فارس - شیراز- گرانی در بازار لوازم التحریر اول مهر در شیراز همواره برای خانواده ها مشکل ساز بوده و حالا خرید تبلت برای آموزش های مجازی نیز بار اضافی بر دوش مردم قرار داده است.

از چاله کرونا به چاه داروهای تقلبی

پیام فارس - شیراز - بر پایه آنچه کارشناسان علوم پزشکی گفته اند داروی رمدسیویر تنها در گام نخست و زمان تکثیر ویروس بر بیماری کرونا موثر است ، این دارو اکنون در بیمارستان های مرجع درمان کرونا در شیراز و استان فارس پخش می‌شود و فرآهم آوردن آن از جاهای دیگر بیم افتادن در چاه داروهای ساختگی و تقلبی را افزایش داده است.

مشارکت اجتماعی راه نجات آسیب‌دیدگان کرونا در فارس

پیام فارس - شیراز- بحران جهانی کرونا همچون هر آزمون دشوار دیگر، آسیب‌دیدگانی بر جای گذاشته است که با تداوم آن بر تعدادشان افزوده می‌شود؛ توجه به مشارکت‌های مردمی برای نجات قربانیان این رویداد راهکار اجتماعی مقابله با کروناست.

قطعی مکرر آب در گرمای شیراز، چالش بی‌پایان

پیام فارس - شیراز- در هوای گرم و سوزان شهر شیراز، مردم این کلانشهر از قطعی های پی در پی آب گلایه دارند، گلایه ای که هر سال با آغاز فصل گرما شروع و با پایان این فصل تمام می‌شود و گویا جز گذشت فصل، درمانی دیگر ندارد.

دل‌هایی که به شعله‌های آبی گاز گرم است

پیام فارس - لارستان- بوی دود و سیاهی دیوارهای گچی خانه‌ها ناشی از از بخاری‌های نفتی، صف‌های طولانی و فرسخ‌ها پیمودن راه‌های سنگلاخی و سخت‌گذر برای تامین سوخت زمستانی حکایتی از روزگار نه چندان دور مردم بسیاری از مناطق روستایی لارستان فارس بوده که اکنون ساکنان امیدوار به رهایی از این شرایط و دیدن شعله‌های آبی و گرمابخش گاز طبیعی در خانه‌های خود هستند.

مصائب پژوهش عاملی موثر بر هجرت نخبگان

پیام فارس - ایسنا/فارس اکنون سالیان متمادی است که توسعه علمی و پژوهشگری مورد ستایش قرار می‌گیرند و اختراعات و اکتشافات از موارد فخر ملل متمدن است. فلسفه انسان نوین، عقل را به مثابه ابزار می‌بیند و جهان هستی را به مثابه یک فرمول ریاضی. بشریت بی‌وقفه به پیش می‌رود و کشورهایی که بیشتر کشف کنند و بیشتر فناوری‌های نوین را به جهان عرضه بدارند، ابر قدرت خواهند بود.

وقتی همه‌گیری، محک خبرنگاری شد

پیام فارس - شیراز- هفدهم مردادماه ۱۳۹۹ است. خبرنگاران این سال را فراموش نخواهند کرد؛ سالی که هنوز شروع نشده، خبر شیوع همه‌گیری بزرگ قرن تیتر اخبار شد و تا امروز که ۶ ماه گذشته همچنان موضوع اول رویدادهای جهان است.

فانوس‌های خاطرات در شب‌های روشن روستاهای لارستان

پیام فارس - لارستان – روزگاری نه چندان دور، فانوس‌های نفتی با نورهای لرزان خود،شب‌های تاریک روستاییان را روشن می‌کردند اما اکنون به گفته مسوولان مربوط، فتیله این فانوس‌ها در تمام روستاهای لارستان فارس پایین کشیده شده و لامپ‌های برقی بر سقف خانه‌های کاهگلی آویزان است.

روزگار سیاه«تنگ سرخ» از معدن‌کاوی/ زیستگاه در حال تخریب است

پیام فارس - شیراز- منطقه «تنگ سرخ» شیراز این روزها تحت تاثیر فعالیت های معدن‌کاوی قرار گرفته است. عملیات استخراج سنگ کارکردهای اکولوژیکی منطقه را تغییر داده و زیستگاه حیوانات نیز دستخوش آسیب شده است.

میراث‌دار تخت‌جمشید، بی‌بهره از مواهب میراث جهانی

پیام فارس - شیراز- اهالی مرودشت با وجودی که سالیان درازی است از یادمان‌های تاریخی ایران باستان میراث‌داری می‌کنند اما هیچ نفع اقتصادی از آن نداشته و تنها عایدی‌شان ازدحام،ترافیک و شلوغی در روزهای اوج سفر است.

بیم کرونا در مهد بی‌کودک

پیام فارس - شیراز- قصه دشواری حیات مهدکودک‌ها در دوران کرونا سری دراز دارد. مهدهای کودک فارس نیز در زمره نخستین مجموعه‌هایی بودند که همزمان با شیوع کرونا همچون مدارس به تعطیلی ناخواسته کشیده شدند و روزگار سختشان از همان زمان آغاز شد.

بنیاد فارس‌شناسی از حرف تا عمل / عملکردی که مشخص نیست

پیام فارس - شیراز- بنیاد فارس شناسی این روزها نه در حوزه طرح های فرهنگی بلکه در حوزه اعلام برنامه نیز حرفی برای گفتن ندارد، برنامه های این مجموعه مشخص نیست و کسی نیز پاسخی برای فعالیت ها ارائه نمی دهد.

سایبانی که در گراش فارس برچیده شد؛ نیاز به سایه قانون

پیام فارس - لارستان- خبر این است که صاحب یک ساباط در گراش فارس، ملک خود را تخریب کرد؛ فراسوی این رویداد اینکه ساباط اگرچه سایبان کوچه تعریف می‌شود اما از دیدگاه معماری و تاریخی نیز بااهمیت است و یکی از سازه‌های شاخص در برخی مناطق گرم و خشک است.

هزینه پیشگیری از کرونا ۴ برابر یارانه/ روند صعودی نرخ ماسک و الکل

پیام فارس - شیراز - با افزایش قیمت مجدد ماسک و لوازم بهداشتی مقابله با کرونا در شیراز هر فرد باید بیش از چهار برابر یارانه دریافتی خود را برای خرید متوسط این لوازم اختصاص دهد.

تابستان داغ فارس و داغ جانسوز نوجوانانی که زیر آب جان می‌دهند

پیام فارس - شیراز - هر سال با آغاز فصل گرما از اواسط بهار تا اواخر تابستان ، استان فارس در داغ روزهای گرم می‌سوزد ، اما داغ از دست دادن جوانان و نوجوانانی که با سهل انگاری در آبگیرها ، دریاچه های سدها ، رودخانه ها و استخرهای کشاورزی جان می سپارند و فریادهای بی ثمر آنان زیر آب شنیده نمی شود جان سوزتر است.

نیمه پر تولید محتوای مجازی در عصر کرونا

پیام فارس - شیراز- بهره‌گیری از فضای مجازی این روزها ضرورتی اجتناب‌ناپذیر به‌شمار می‌رود، وضعیتی که همه‌گیری بیماری در جهان ایجاد کرد، به ذهن بشر هم نمی‌رسید؛ اما شاید بتوان گفت به‌محض بروز بحرانی در چنین وسعت، فضای مجازی بیش از پیش به یاری انسان‌ آمد.

آقای روحانی، پاییزی سیاه در انتظار ماست

پیام فارس - این روزها از یکطرف مسئولین وزارت بهداشت از مردم می‌خواهند به شهرهای زیارتی سفر نکنند، در تجمعات حاضر نشوند، مراسم عروسی برگزار نکنند، برای افراد فوت‌شده مراسم تشییع و تدفین و عزاداری جمعی برگزار نکنند و از طرف دیگر ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌ می‌گیرد مراسم عرفه هرچه باشکوه‌تر برگزار شود و در محرم و صفر هم عزاداری‌های پرشور داشته باشیم

شیفتگان ۹۱۲

پیام فارس - شیراز- مدت‌هاست که روش مصاحبه غیرحضوری در رسانه‌ها با به کارگیری ابزارهای نوین ارتباطی چه صوتی و چه تصویری و چند رسانه‌ای رواج یافته که این رویه را می‌توان پیامد پیشرفت‌های فنی همچنین شیوع کرونا ارزیابی کرد.

شهروندان بیرم لارستان در چنبره گرما و کم آبی

پیام فارس - لارستان – شهروندان و ساکنان بخش بیرم شهرستان لارستان طی روزها و هفته‌های گذشته با افت شدید و کمبود آب آشامیدنی روبرو بوده‌اند ، شرایط همه گیری کرونا و لزوم رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی که مصرف آب را افزایش می دهد و همچنین گرمای کم سابقه هوا بر این مشکلات افزوده است.

زور معیشت به کرونا چربید/ مسافربرهای شخصی در شیراز فعالند

پیام فارس - شیراز- با شیوع کرونا در سطح جامعه انتظار می رفت که برخی از فعالیت ها در جامعه کاهش یابد اما مسائل معیشتی باعث شده که مسافربرهای شخصی حتی از شهرهای دیگر نیز برای فعالیت به شیراز تردد کنند.

چند آجر، سهم شما در آبادانی مدارس فارس است؟

پیام فارس - شیراز- آجر به آجر، نام برگ جدیدی از دفتر مشارکت دولت و مردم است که میوه آن برخورداری از مدارسی نوساز و درخور برای دانش‌آموزان خواهد بود، طرحی که بر اساس آن هر کس به قدر توان خود، دیوار کلاس‌های درس را بالا می‌برد.

ساير مطالب

سندرومی به نام نمایشگاه مجازی عکس

دستگاه قضا با برهم زنندگان نظم اجتماعی مماشات نکند

غلامحسین پیروانی به هوش آمد

سند 2030 طراحی استکبار برای فرهنگ و نظام های فکری مردم است

سند 2030 دروازه‌ استعمار فرانو به شاخص‌های هویت انقلاب اسلامی است

سند 2030 طراحی استکبار برای فرهنگ و نظام های فرهنگی مردم است

آزمون‌های مهارتی آموزشگاه‌های هنری فارس برگزار شد

تصمیم عجیب اعضای شورای شهرصدرا/ استعفا پس ازدستگیری 2 عضو

دانش آموزان مدرسه درودزن به استخدام آموزش و پرورش در آمدند

خانه هلال درشهر گله دار افتتاح شد

برگزاری چهل و سومین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس

مسئولین انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان مرودشت استعفا کردند

خدمات حضوری به اعضا در تمامی کتابخانه های عمومی فارس انجام می شود

آغاز چهل و سومین مسابقات قرآن حفظ، قرائت، ترتیل و اذان اوقاف فارس

کتابخانه‌های عمومی فارس ارائه خدمات حضوری را از سر می‌گیرند

پدر شهید محمدی از روستای نورآباد درگذشت

مجتمع قرآنی خیرساز در لامرد کلنگ زنی شد

نماز جمعه این هفته در 5 شهرستان فارس برگزار نمی شود

قونیه و شیراز خواهرخوانده می شوند

فرآوری وعده ها در پتروشیمی های فارس

غربت شهدای گمنام در میانرود

عطش بی‌آبی در بیرم/غیزانیه دوم ایران را دریابید

توزیع بیش ازیک میلیون بسته معیشتی در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه

شمیم حسینی موقوفات در استان فارس پیچید

برگزیدگان نخستین جایزه کتاب سال فارس معرفی می‌شود

ارزآوری صنایع‌دستی فارس با حمل ونقل هوایی محقق می‌شود

درخشش نمایش «حلزون بود و آکواریوم» ازشیراز در جشنواره «تئاتر مان»

مقابله با مواد مخدر در خانواده آغاز شود/ پاکسازی اطراف حرم

جذب 117 بهورز روستا و عشایر به زودی در استان فارس

جبران زیان‌های شیوع کرونا با تعریف سرفصل‌های جدید ممکن است

ممنوعیت هرگونه عزیمت زوار به عراق در ماه صفر

جدول پخش مدرسه تلویزیونی چهارشنبه 2 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

پرداخت 70 درصدی تسهیلات کرونا در حوزه فرهنگ و هنر فارس

9 مبتلای دیگر به کرونا در فارس جان باختند/زمان درمان از دست نرود

لزوم استفاده از ظرفیت های کشاورزی برای کاهش واردات

واریز ١٨٣٠ میلیارد ریال از منابع ارزش افزوده به شهرداری های فارس

تشریح ویژه برنامه ارتش فارس در چهلمین سالگرد دفاع مقدس

مجموعه داستانک های گروه‌های جهادی در فارس نوشته شد

یادگاران دفاع مقدس را در زمان حیاتشان دریابیم

سریال زندگی شهید دوران در هفته دفاع مقدس کلید می‌خورد

صبر و استقامت جانبازان درسی برای نسل جدید است

«گرمادو» موزه مردم شناسی اوز به بهره برداری رسید

توزیع واکسن آنفلوآنزا برای ایثارگران و خانواده شهدا از 6 مهر

آمار جان باختگان کرونا در فارس به مرز 900 نفر رسید

اگر شهدا و ایثارگران نبودند نامی از اسلام و ارزشهای اسلامی نبود

ساخت سریال سرلشکر خلبان شهید عباس دوران در چهل سالگی دفاع مقدس

ابتلای 3 دانش آموز در شهر فسا به کرونا

جذب ٨4 درصدی اعتبارات اسناد خزانه اسلامی در استان فارس

اجرای بیش از 7 هزاربرنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان فارس

جدول پخش مدرسه تلویزیونی شنبه 24 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

کوه‌های شاهپور دوباره شعله‌ور شد

کشف جسد چند کودک در شیراز تکذیب شد/ جسد تکه تکه شده یک مرد

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در فارس/ 5 نفر دیگر جان باختند

فعالیت دانشکده خبر شیراز متوقف شد

بهره مندی 2606 خانواده مددجویان در فارس از تخفیف هزینه انشعابات

توسعه استان فارس از مسیر امنیت می گذرد

جدول پخش مدرسه تلویزیونی شنبه 23 شهریور در تمام مقاطع تحصیلی

آموزش و پرورش: جلد کتاب ریاضی اصلاح می‌ شود

اجرای طرح خواندن با خانواده در بین سواد آموزان فارس

تاثیری که تعزیه بر هنرمندان جهان گذاشت/ تعزیه هنوز زنده است

جراحی حذف جنین دچار اختلال در بارداری دوقلوهای همسان در شیراز

883 نفر مبتلا به ویروس کرونا در استان فارس جان باختند

برگزاری همایش کشوری تاملی بر زندگی آثار و اندیشه عبدالله قطب محیی

میزبانی فارس در جشنواره‌ای با 10 گرایش فرهنگی و هنری

فارس در توسعه زیرساخت‌های گردشگری پیشتاز است

مهار آتش‌سوزی در حریم میراث جهانی قلعه دختر فیروزآباد

حکم قصاص یک قاتل در شیراز اجرا شد

تجلیل امام جمعه لامرد از رشادت های یک جانباز شیمیایی

آگاهی بخشی و سواد رسانه اولویت مرکز فضای مجازی سپاه فجر فارس

806 کودک کار در فارس شناسایی شد/ 80 درصد غیر ایرانی هستند

806 کودک کار در استان شناسایی شد/80 درصد غیر ایرانی هستند

معلمان باید روزآمدی خود را حفظ کنند

بازگشایی سینماهای فارس در وضعیت نامشخص/پایان باز سینماهای تعطیل

ادعای شکنجه نوید افکاری، محکوم به قصاص بار دیگر رد شد

ایجاد ٢٧٠ شغل جدید در منطقه ویژه اقتصادی شیراز

وخامت حال 85 بیمار کرونایی فارس در بخش های مراقبت ویژه

24 طرح مد و لباس فارس ثبت مالکیت معنوی شد

تجمع مردم سومین حرم اهل بیت(ع) در محکومیت توهین به مقدسات

دلیل توهین به مقدسات، زوال مدعیان دروغین تمدن است

آغوش یار مهربان برای زندانیان دو شهر فارس گشوده شد

مشکل جامعه اعتقادی است نه اقتصادی

مراسم بزرگ شور عاطفه ها در استان فارس برگزار می شود

دشمن در عزاداری محرم از مردم شکست خورد/ تقدیر از تبلیغات اسلامی

نماز جمعه این هفته در 20 شهر فارس اقامه نمی‌شود

جانباز شیمیایی دفاع مقدس «علی سورقالی» به یاران شهیدش پیوست

صراف کلاهبردار شیراز دستگیر شد

اعتراض مردم فارس به هتک حرمت قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص)

پیام تشکل های ولایتمدار فارس در پی محکوم کردن اقدام نشریه فرانسوی

سومین دوره جشنواره کشوری بهونه در گام پایانی قرار گرفت

بررسی آیین نامه حمایت از معلولان توسط شورای شهر شیراز

نمازجمعه در ٩ شهرستان فارس برگزار نمی شود

399 مبتلا به کرونا در شیراز جان باختند/بستری 82 نفر در بخش ویژه

تلاش بیشتر فرمانداران برای بسط فرهنگ نماز

ثبت ملی 11 میراث فرهنگی ناملموس دیگر از فارس/آش سبزی شیراز ملی شد

فراخوان شانزدهمین سوگواره عاشورایی در کانون پرورش فکری اعلام شد

فرهنگسراهای شیراز با رسالتشان فاصله دارند

بناهای تاریخی خنج از آسیب زلزله مصون ماندند

حمایت از جریان‌های اصیل ادبی، هدف محافل ادبی کتابخانه‌ها اعلام شد

دبیر محافل ادبی کشور: حمایت از جریان‌های اصیل ادبی، هدف محافل ادبی کتابخانه‌هاست

فرهنگیارانِ مداح سفیران و مبلغان فرهنگ حسینی هستند