پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

اجتماعي

لزوم حفظ ظرفیت 40 درصدی تخت‌های خالی بیمارستانی

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس بیمارستان علی‌اصغر (ع) شیراز سیاست نظام سلامت را رسیدگی سریع به بیماران و ناقلان ویروس کرونا با هدف خالی نگه داشتن 30 تا 40 درصد از ظرفیت‌های بیمارستانی دانست و بر لزوم اتخاذ و اجرای سیاست‌ها منطبق با این هدف تاکید کرد.

قرنطینه خانگی را تمدید کنید/ جان مردم بر اقتصاد ارجحیت دارد

پیام فارس - ایسنا/فارس اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور از وی درخواست کردند که برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا، قرنطیه خانگی در کشور تمدید شود.

آمادگی سپاه برای اختصاص درمانگاه و نقاهتگاه ویژه کرونا در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس با تقدیر از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان استان فارس، خاطرنشان کرد: 10 درمانگاه بسیج استان فارس برای کمک به مقابله با بیماری کرونا آمادگی دارند و همچنین پیش بینی‌های لازم برای ایجاد 9 نقاهتگاه در صورت نیاز انجام شده است.

شمار قربانیان الکل در فارس به 91 تن رسید

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اورژانس فارس گفت: 91 نفر در این استان به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف الکل صنعتی جان خود را از دست دادند.

عدد قربانیان الکل در فارس به 91 نفر رسید

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اورژانس فارس گفت: 91 نفر در این استان به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف الکل صنعتی جان خود را از دست دادند.

ثبت ملی 122 یادمان تاریخی فارس در سالی که گذشت

پیام فارس - شیراز- مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: در یک سال گذشته 122 یادمان میراث فرهنگی این استان در فهرست آثار ملی کشور، ثبت و تعیین حریم شد.

وضعیت فارس قرمز شد

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد که فارس نیز در لیست استان‌های قرمز به لحاظ ابتلا به کووید 19 قرار گرفته است لذا شهروندان باید بیش از گذشته نسبت به رعایت مسائل بهداشتی حساس باشند.

پایتختی کتاب فرصتی برای توسعه فعالیت کتابخانه دانش آموزی شیراز است

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس، انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب، آن را فرصتی مناسب برای توسعه فعالیت‌ها و رشد کیفی کتابخانه دانش آموزی دانست.

ایجاد کمپین تامین تجهیزات پزشکی در فارس/ دستگاه تنفسی مهمترین نیاز

پیام فارس - ایسنا/فارس طی هفته‌های اخیر مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس با ایجاد کمپینی از شهروندان درخواست کرد که هر نفر با اهدای 5 هزار تومان در تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی مشارکت کنند.

کشف 501 میلیارد ریال اقلام بهداشتی/ تولید ماسک بهداشتی توسط پلیس فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به کشف مقادیری اقلام بهداشتی به ارزش 501 میلیارد ریال در این استان، تاکید کرد که طرح مبارزه با احتکار و قاچاق کالا خصوصا اقلام بهداشتی و مایحتاج ضروری مردم در فارس تشدید شده است.

ارائه کامل خدمات شهرداری شیراز به شکل غیرحضوری

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز اعلام کرد که در راستای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در این کلانشهر، حداکثر خدمات غیرحضوری از این پس انجام خواهد شد.

شمار قربانیان مصرف الکل صنعتی در فارس به 90 نفر رسید

پیام فارس - شیراز- مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا (اسفندماه 98) تا هجدهم فروردین‌ماه 99 در این استان 90 نفر به دلیل مصرف الکل صنعتی جان خود را از دست دادند.

شمار آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در فارس به 7 مرکز افزایش یافت

پیام فارس - شیراز - رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با راه اندازی 2 آزمایشگاه جدید تشخیص بیماری کرونا در استان فارس مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کرونا به 7 مرکز در این استان افزتیش یافت.

سهم نیک اندیشان فارس در مبارزه با کرونا، خرید 7 دستگاه تنفس مصنوعی

پیام فارس - شیراز- ایثار و از خودگذشتگی نیک‌اندیشان فارس در عرصه مبارزه با کرونا، نمود دیگری یافت و آنها با خرید هفت دستگاه تنفس مصنوعی به ارزش 12 میلیارد ریال برگ دیگری بر اقدامات خیرین حوزه سلامت استان افزودند.

کرونا، ثبت درخواست‌های شهرسازی شیراز را اینترنتی کرد

پیام فارس - شیراز- رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز گفت: برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و ارایه خدمات غیرحضوری به شهروندان شیرازی، سامانه ثبت اینترنتی درخواست‌های شهرسازی در این کلانشهر راه‌اندازی شده است.

دستگیری 24 شایعه ساز کرونایی در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس پلیس فتای استان گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون با 180 سایت، کانال و پیج شایعه پراکنی در فضای مجازی برخورد قانونی انجام و 24 نفر نیز در این رابطه دستگیر شده‌اند.

تاخیر در کوچ مانع تامین مایحتاج عشایر فارس نیست

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به اینکه شیوع کروناویرس باعث تاخیر در انجام کوچ بهاره عشایر این استان شد، گفت: این موضوع مانع و مشکلی برای تامین مایحتاج عشایر طی این مدت به وجود نمی‌آورد.

حمایت کامل سپاه از نوآوری‌ها و فعالیت‌های جهادی

پیام فارس - ایسنا/فارس جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس بر تداوم حمایت سپاه از اقدامات نوآورانه و خلاقانه و فعالیتهای جهادی در راستای مبارزه با شیوع کروناویرس تاکید کرد.

رزمایش دفاع بیولوژیک در شهرستان جهرم برگزار شد

پیام فارس - جهرم- رئیس شورای جهادی بسیج شهرستان جهرم گفت: رزمایش دفاع بیولوژیک با هدف رفع نقاط آلوده با حضور بیش از 800 بسیجی و پاسدار از 90 پایگاه و 40 گروه جهادی در سطح شهرستان جهرم برگزار شد.

شناسایی١٠6 بیمار جدید کووید ١٩ در فارس

پیام فارس - شیراز-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی 106 مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد.

مردم با مدیریت مصرف از مشکل کمبود آب در فصل گرما جلوگیری کنند

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ضمن اعلام افزایش مصرف آب در پی شیوع کرونا از مردم خواست با رعایت الگوی بهینه مصرف یاری کنند تا در روزهای پیش رو از افت فشار و قطعی آب جلوگیری شود.

ورود به پناهگاه حیات وحش بختگان ممنوع است

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بختگان از ممنوعیت اکید ورود افراد تحت هر عنوان به منطقه حفاظت شده بختگان در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد.

خودکشی دانش آموز فسایی برای گوشی موبایل صحت ندارد

پیام فارس - ایسنا/فارس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس مطلب منتشر شده مبنی بر خودکشی و فوت دانش آموز فسایی به خاطر نداشتن گوشی موبایل اندروید در فضای مجازی را تکذیب کرد.

لزوم تمرکز کافی بر نقش‌آفرینی شهرداری در توسعه شهر

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی شورای شهر شیراز، از مدیران شهرداری تقاضا کرد از رسالت اصلی خود که ارائه خدمات شایسته به شهروندان و نقش‌آفرینی در توسعه شهر است فاصله نگیرند.

جان باختن 90 نفر براثر سوءمصرف الکل

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اورژانس فارس گفت: شمار قربانیان مسمومیت با الکل در این استان تا صبح دوشنبه 18 فروردین به 90 نفر رسید.

نجات جوان دارابی از کوه‌های اطراف داراب

پیام فارس - شیراز- تیم امداد و نجات آتش‌نشانی شهرستان داراب، جوان 34 ساله‌ای را که در صخره‌ای در کوه‌های اطراف این شهرستان گرفتار شده بود، نجات دادند.

پاسخ آزمایش‌ کرونا در فارس بعد از 24 ساعت اعلام می‌شود

پیام فارس - شیراز - رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پیشرو بودن این دانشگاه در پاسخگویی آزمایشگاه‌های تشخیصی کرونا در کشور خبر داد و بیان داشت: پاسخگویی به آزمایش‌ها و نمونه گیری‌های انجام شده، ظرف 24 ساعت انجام می‌شود که این موضوع در کشور بی نظیر است.

آموزش‌ پیشگیری از کروناویروس به کودکان کار در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز گفت: معتادان متجاهر و کودکان کار و خیابانی در شیراز آموزش های پیشگیری و مراقبت از شیوع ویروس کرونا را فرا می‌گیرند.

تاکنون 2.5 میلیون ماسک در فارس توزیع شده است

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس و افزایش نیاز به اقلام بهداشتی، بالغ بر 2.5 میلیون ماسک بهداشتی بین داروخانه‌ها و مراکز تامین اقلام بهداشتی فارس توزیع شده است.

حضور همه کارمندان ادارات الزامی نیست

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: تا پایان مهلت تعیین شده طرح فاصله گذاری اجتماعی، ادارات استان باید با یک سوم از کارکنان ادامه فعالیت دهند و حضور همه آنها الزامی نیست.

پزشکان متخصص ریه فارس می‌توانند در مطلب خدمت‌رسانی کنند

پیام فارس - شیراز - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا و در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا تاریخ 23 فروردین تنها متخصصان عفونی و فوق تخصص‌های ریه می توانند در مطب فعالیت داشته و به بیماران مبتلا به کرونا خدمت رسانی کنند.

امروز زمان نمود برتری سبک زندگی اسلامی است/ کارگران روزمزد را دریابیم

پیام فارس - ایسنا/فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: امروز که دنیا گرفتار کروناویروس جدید است، تحلیل‌های اساتید علوم اجتماعی نشان می‌دهد برتری سبک زندگی مسلمانان در برابر سبک زندگی اروپایی و آمریکایی بروز و نمود خواهد داشت.

نیکوکاران فارس 3.5 میلیارد تومان به درمان کرونا کمک کردند

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس با اشاره به اهمیت نیکوکاری خصوصا در روزهای دشواری و سختی، از کمک 3.5 میلیاردتومانی این مجمع به بحث درمان کووید 19 خبر داد.

کمک‌های 50 هزار ریالی سهم شهروندان نیک اندیش فارس برای مقابله با کرونا

پیام فارس - شیراز _ ایرنا_ مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس از شکل گیری پویش کمک‌های 50 هزار ریالی شهروندان برای مقابله با کرونا خبر داد و بیان داشت: با ایجاد این پویش کمک‌های خرد برای خرید 20 دستگاه تنفس مصنوعی جمع آوری می‌شود.

اعلام رضایت پزشکان فارس از اقدامات بموقع مقابله با کرونا

پیام فارس - شیراز- رضایت‌مندی از اقدامات انجام شده برای پیشگیری و کنترل کرونا در سخنان پزشکان استان فارسی در دیدار با استاندار این استان مشهود است؛ همچنین آنها بر تداوم اقدامات فاصله اجتماعی، سخت‌گیری‌های بیشتر و رعایت نکات بهداشتی تا شکست کامل کرونا تاکید کردند.

حضور تجار عراقی در میدان میوه و تره بار شیراز صحت ندارد

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز اعلام کرد که حضور تجار عراقی و خرید آنها در میدان میوه و تره بار این کلانشهر صحت ندارد و اساسا مرزی باز نیست که کسی برای خرید بیاید.

اعمال قانون برای 920 خودرو در فارس / پلمب 916 واحد صنفی متخلف

پیام فارس - ایسنا/فارس فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح فاصله گذاری اجتماعی در این استان، گفت: در راستای اجرای این طرح، 920 دستگاه خودرو اعمال قانون و 218 خودرو توقیف شده است.

ساير مطالب

سقوط مرگبار از پل در شیراز 2 کشته به دنبال داشت

مرگ 86 نفر براثر مسمومیت الکلی در فارس

مراکز بهزیستی تحت کنترل و مراقبت است

راه عبور از بحران‌ها اعتماد به مردم است

دخل‌های خالی و دل‌های پُر تاکسی‌رانان در روزهای کرونایی شیراز

سهم 1.5 میلیارد ریالی نیک اندیش سلامت فارس در مهار کرونا

راه‌اندازی سومین مرکز تولید ماسک شهرداری شیراز

اهدای اقلام بهداشتی، سهم خیران جهرمی در مهار کرونا

حاملان مشروبات الکلی در جاده جهرم - لار دستگیر شدند

توزیع اقلام بهداشتی ضد کرونا در میان نیازمندان استهبان

تداوم روند کاهش تردد خودروها در جاده‌های فارس در روز طبیعت

کشف بیش از 126 هزار جفت دستکش قاچاق در فارس

کاهش 70 درصدی ترددها در محورهای مواصلاتی فارس

مسیرهای ورودی به تفرجگاه‌های طبیعی در فارس مسدود شد

ممنوعیت ورود به مناطق تحت مدیریت محیط زیست فارس تا اطلاع ثانوی

برخورد قاطع با تجمع در روزهای 12 و 13 فروردین

فارس موفق در مهار روند ابتلا به کروناویروس

توزیع فرآورده‌های ضدعفونی کننده غیرمجاز حاوی متانول در فارس

مردم برای سیزده به در برنامه ریزی نکنند

مراکز دندانپزشکی فارس تا 22 فروردین تعطیل است

آغاز پایش سیستم بی‌خطرساز بیمارستانی در فارس/مشکل دفع پسماند بیمارستانی نداریم

سیل در کازرون جان سه نفر را گرفت

ناآرامی زندان عادل آباد شیراز تلفاتی نداشت

کنترل ناآرامی در زندان عادل‌آباد شیراز

جزئیات ناآرامی در زندان عادل‌آباد شیراز

احتمال طغیان رودخانه، کنارگذرهای شیراز را مسدود کرد

سیلاب در کازرون 3 تن از عشایر را با خود برد

ضرورت پایش کارکنان حوزه سلامت برای جلوگیری از ابتلا به کروناویروس

طراحی نقشه هوشمند تردد شهروندان در شیراز

مصرف الکل 642 مسموم درفارس برجای گذاشت/ مرگ ٧٩ نفر

مراکز خیریه جهرم بسته‌های حمایتی به محرومان دادند

غربالگری 80 درصد جمعیت کازرون از نظر بیماری کرونا

کمک یک میلیارد تومانی خیران به بیمارستان‌های فارس

کازرون و تمهیدات بهداشتی مقابله با کرونا

نتیجه آزمایش کرونای کودک جهرمی مثبت اعلام شد

فعالیت جهادی 27 هزار بسیجی فارس با ماموریت مهار کرونا

کمک 150 میلیون تومانی پزشک شیرازی برای درمان کرونا

آمادگی کامل شیراز برای بارش‌های بهاری

برگزاری جشنواره بهاری نوروز 99 شیراز به صورت مجازی

اجرای فاصله گذاری اجتماعی به معنی بحرانی بودن وضعیت نیست

اجرای قاطعانه طرح فاصله گذاری اجتماعی در فارس/ مشاغل ضروری تعطیل نیست

ورود به پارک‌های شهر جهرم ممنوع شد

آمار جانباختگان مسمومیت الکلی در فارس به 75 نفر رسید

موج در خانه بمانیم برای روز طبیعت در دستور کار قرار گیرد

هفت درصد مبتلایان به کووید 19 در فارس از کادر درمان هستند

تکذیب ادعای وخامت وضعیت شیراز/ شرایط فارس فعلا پایدار است

بهبودی 220 بیمار مبتلا به کووید 19 در فارس

کاهش 5.7 درصدی مراجعین نزاع در سال 98

پیکر 2 تن دیگر از مفقودشدگان سیل گله دار پیدا شد

دورکاری و شیفت بندی کارمندان ، تدبیر برای کاهش شیوع کرونا در استان فارس

شناسایی 23 بیمار جدید در فارس/افزایش فوتی‌ها به 22 نفر

زلزله 3.8 ریشتری دوبرجی در فارس را لرزاند

80 درصد خدمات آب و برق مناطق سیل‌زده به شرایط عادی بازگشت

شمار جانباختگان مصرف الکل صنعتی در فارس به 69 نفر رسید

الکل 572 نفر را در فارس روانه بیمارستان کرد/ مرگ 71 نفر

سبقت مسمومیت با الکل از عدد مبتلایان به کووید19 در فارس

پیشی گرفتن مسمومیت با الکل از عدد مبتلایان به کووید19 در فارس

آغاز به کار نقاهتگاه بیماران کووید 19 در شیراز

اقدامات سیستم بهداشتی در فارس اثرگذار بوده است

شناسایی 14 مبتلا به کووید 19 در فارس/افزایش فوتی‌ها به 21 نفر

آزادی ٦ هزار زندانی در فارس

افزایش جان باختگان ناشی از مصرف الکل در فارس به ٦٩ نفر

مسمومیت الکلی در لامرد دو قربانی گرفت

محلول ضدعفونی آذر تقلبی است

تیر کرونا پشت درِ مغازه‌های بسته شیراز به سنگ خورد

تایید کرونای 27 نفر در فارس طی 24 ساعت گذشته

عدد مبتلایان به کووید 19 در فارس به 525 نفر رسید

عدد مبتلایان به کووید 19 در فارس به 522 نفر رسید

فوت مادر و دختر بر اثر برق گرفتگی در فسا

سیلاب در جنوب فارس ٥ قربانی به جای گذاشت

افزایش جانباختگان سیل و حوادث جوی به ١١ نفر

سیلاب در فارس خسارت‌های مادی به دنبال داشت

ابتکاری برای تامین تجهیزات ضدعفونی کننده در شهرداری شیراز

تداوم روند افزایشی مسمومیت با الکل در فارس

7 استان درگیر سیل/ 7 کشته و 2 مفقود تا صبح امروز

بی‌توجهی به کرونا باعث تذکر به 1472 واحد صنفی فارس شد

توقف سفر به شیراز/شهروندان در خانه بمانند

اعلام آمادگی آستان شاهچراغ(ع) برای کمک به مجموعه سلامت فارس

شمار مسمومان الکل در فارس به 530 نفر رسید

برخورد قاطع پلیس فارس با اجاره دهندگان پلاک خودرو

بارندگی در فارس تا عصر 4 فروردین ادامه دارد

کنار ایرانیان هستیم

کشف 101 میلیون چک پول تقلبی در شیراز

تشدید بارش‌ها در فارس طی ساعات آینده

الکل تاکنون 475 نفر را در فارس مسموم کرده است

کمک 350میلیون تومانی خیران ممسنی برای عبور از کرونا

تخطی از سرعت مطمئنه 4 کشته به دنبال داشت

آخرین وضعیت فارس در مقابله با کروناویروس

مسمومیت 447 نفر با الکل در فارس

صدور دفترچه بیمه در ایام نوروز تعطیل نخواهد بود

کنترل ورودی‌های فارس/ پذیرای میهمان نوروزی نیستیم

نیازمند اقدامات عاجل برای مقابله با کروناویروس هستیم

الکل همچنان در فارس قربانی می‌گیرد

انتظار مردم از تصمیم گیران توقف انتقال مسافر به شیراز است

ضدعفونی محله برآفتاب و سعدی شیراز توسط فرهنگیان

انتشار روزنامه خبر جنوب در ایام نوروز

آخرین وضیت بیماری کووید19 در استان فارس

پایش آمادگی نقاهتگاه 100 تختخوابی کرونا در شیراز

فارس روزهای آینده بارانی است/آماده باش نیروهای امدادی و راهداری

قطع یک دست حاصل چهارشنبه آخر سال در شیراز