پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

اقتصادي

توزیع اقلام خوراکی بین خانوارهای نیازمند در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، شهرداری شیراز با بیان اینکه 750 خانوار نیازمند از بسته‌های بهداشتی و اقلام خوراکی تهیه شده در ستاد اجتماعی کرونا بهره‌مند شدند، گفت: از این تعداد 700 کودک کار و مابقی خانواده‌های کمتر برخوردار بودند.

کمیته ویژه‌ تحقق جهش تولید در شهرک‌های صنعتی فارس تشکیل شد

پیام فارس - شیراز- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: کمیته ویژه جهش تولید با رویکرد حمایت از سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی فارس برای تحقق شعار سال تشکیل شد.

750 خانوار نیازمند شیراز از بسته‌های بهداشتی و خوراکی بهره‌مند شدند

پیام فارس - شیراز- معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد: 750 خانوار نیازمند از بسته‌های بهداشتی و اقلام خوراکی تهیه شده در ستاد اجتماعی کرونا بهره‌مند شدند.

سه صنف جدید اجازه فعالیت در استان را دریافت کردند

پیام فارس - شیراز- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: علاوه بر صنوفی که پیشتر در طرح فاصله گذاری اجتماعی فعالیت می کردند سه صنف دیگر نیز می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

دستگاه نیمه اتوماتیک تولید ماسک بهداشتی در فارس راه اندازی شد

پیام فارس - شیراز-جانشین فرماندهی سپاه فجر استان فارس گفت: دستگاه نیمه اتوماتیک تولیدماسک با ظرفیت 80 عدد در دقیقه توسط جوانان نخبه استان در یکی از صنایع بومی فارس طراحی و راه اندازی شده است.

فاصله‌گذاری اجتماعی مصرف بنزین را در فارس 53 درصد کاهش داد

پیام فارس - شیراز - مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش سفرها در تعطیلات نوروز موجب کاهش 53 درصدی بنزین در این استان شد. کاهش مصرف بنزین نقش فراگیر در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی‌ها دارد.

جلوی حفاری غیرمجاز اداره آب در حریم درجه یک نقش رستم گرفته شد

پیام فارس - شیراز- مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس،گفت: از حفر چاه توسط اداره آب شهرستان مرودشت در حریم درجه‌یک نقش رستم که بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم در حال انجام بود، جلوگیری شد.

جلوی حفر چاه در محدوده نقش رستم گرفته شد

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اعلام کرد که از حفر یک حلقه چاه عمیق در محدوده حریم نقش رستم ممانعت شده است.

کاهش 53 درصدی مصرف بنزین در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس گفت: از زمان اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی وکاهش ترددها در تعطیلات نوروز 99 میانگین مصرف روزانه بنزین در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 53 درصد کاهش داشته است.

تاکید رئیس کل دادگستری فارس بر بازرسی بیشتر توسط سازمان صمت

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری استان فارس در دیدار با مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان، خواستار افزایش و تشدید بازرسی و نظارت بر روند تهیه و توزیع اقلام مختلف خصوصا کالاهای اساسی و بهداشتی مورد نیاز شد.

فعال سازی واحدهای راکد فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس سازمان صمت فارس اعلام کرد که امسال فعال سازی واحدهای راکد استان در راستای جهش تولید دنبال خواهد شد.

توزیع 2.5 میلیون ماسک توسط علوم پزشکی شیراز در فارس

پیام فارس - شیراز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ماسک مراکز درمانی از سوی وزارت بهداشت تامین می شود، گفت: از ابتدای شیوع کرونادرفارس2.5 میلیون ماسک در داروخانه ها و سایر بخش ها توزیع شد.

شیوع بیماری کرونا ،آب مصرفی فارس را افزایش داده است

پیام فارس - شیراز- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا میزان آب مصرفی استان را افزایش داده از مردم خواست با صرفه‌جویی و مدیریت مصرف از قطعی و افت فشار آب در هفته‌های پیش رو جلوگیری کنند.

بارش‌های بهاری 460 میلیارد ریال به کشاورزان داراب زیان رساند

پیام فارس - شیراز - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان داراب گفت: بارش‌های بهاری امسال که با تگرگ و طوفان همراه بود به باغات، مزارع و زیر ساخت های کشاورزی این شهرستان 460 میلیارد ریال زیان رساند.

نیکوکاران اقلید 519 میلیون تومان برای مبارزه با کرونا اهدا کردند

پیام فارس - شیراز - مسوول اجرایی شورای خیرین تامین سلامت شهرستان اقلید گفت: نیکوکاران سلامت این شهرستان برای مبارزه با بیماری کرونا در قالب جمع آوری نذورات ماه شعبان 519 میلیون تومان جمع‌آوری کردند.

هشت هزار و 950 میلیون سهم در بورس فارس معامله شد

پیام فارس - شیراز- مدیر بورس منطقه‌ای فارس گفت: طی سال 98 و در 238 روز فعالیت، هشت هزار و 950 میلیون سهم و حق‌تقدم به ارزش 41 هزار و 55 میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای این استان معامله شد.

فعال سازی واحدهای راکد در راستای جهش تولید دنبال می‌شود

پیام فارس - شیراز- رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس گفت : مطالبق هفت راهبرد ابلاغی وزارت صنعت در سال 1399 در جهت تحقق شعار جهش تولید تلاش می‌کنیم که از جمله آن فعال سازی واحدهای راکد است.

یک هزار راس دام غیرمجاز در پاسارگاد کشف شد

پیام فارس - شیراز- ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد در گشت‌های دوره‌ای خود یک هزار راس دام غیر مجاز که از لارستان وارد این شهرستان شده بود، را کشف کردند.

روند اجرای راهکارهای حمایتی از کسب و کارها در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با یادآوری اینکه برای حمایت از کارفرمایان و کارگاه‌های تعطیل شده به دلیل شیوع کروناویروس جدید، تسهیلات کم بهره پیش بینی شده است، به تشریح اقدامات برنامه‌ریزی و اجرایی شده با هدف حمایت از کسب و کارها در این ایام پرداخت.

اقلام بهداشتی به 14هزار خانواده‌ کم‌برخوردار فارس داده شد

پیام فارس - شیراز- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس اعلام کرد: 14هزار بسته شامل اقلام بهداشتی از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد در میان خانواده‌های کمتر برخوردار استان فارس توزیع شده است.

گرانی میوه، پیوست روزهای کرونایی مردم فارس

پیام فارس - شیراز- مردم بیش از یک ماه است که به ماندن در خانه ناگزیر شده‌اند تا زنجیره شیوع ویروس کرونا قطع شود اما گرانی برخی کالاها از جمله میوه و سبزی، زنجیری از نگرانی بر دست و پای این مردم در شیراز و فارس افکنده است.

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرکل امور مالیاتی فارس از تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان ٩٨، تا پایان فروردین ماه جاری برای تمام مودیان و همچنین تمدید زمان سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دوره مذکور برای برخی گروه‌های اقتصادی تا پایان اردیبهشت امسال خبر داد.

جهرم با افزایش تولید مواد ضدعفونی به مقابله با کرونا آمد

پیام فارس - شیراز- با توجه به نیاز مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین شهروندان به مواد ضدعفونی‌کننده و شوینده، الکل، ماسک، دستکش و لباس یک‌بار مصرف بیمارستانی، تمام امکانات صنعتی و کارگاهی در شهرستان جهرم برای تولید این اقلام به کار گرفته شده و با افزایش ظرفیت از حداکثر توان مراکز تولیدی جهرم برای تهیه وتولید این اقلام استفاده می‌شود.

تکذیب شایعه‌ حضور تجار عراقی در بازار میوه شیراز

پیام فارس - شیراز- فیلم‌ها و پیام‌های مبنی بر حضور تجار عراقی و خرید محصولات موجود و اختلال در بازار میوه و تره بار شیراز در فضای مجازی منتشر شده است، مسوولان سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز این موضوع را کذب و شایعه عنوان کردند.

توزیع رایگان 164 هزار ماسک N95 در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از اختصاص تعداد 164هزار ماسک N95 و سه‌لایه جهت توزیع رایگان در مراکز بهداشتی و درمانی استان خبر داد.

خسارت میلیاردی کرونا به بخش کشاورزی مرودشت

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرودشت مدعی شد که شیوع ویروس کرونا موجب خسارت میلیاردی به بخش کشاورزی این شهرستان شده است.

افراد داوطلب روزانه 25 هزار عدد ماسک در مجموعه‌های شهرداری شیراز تولید می‌کنند

پیام فارس - شیراز- افتتاح سومین مرکز تولید ماسک زیر نظر شهرداری شیراز ، ظرفیت کل تولید این کالای بهداشتی در این مجموعه‌ها را به روزانه 25 هزار عدد رساند.

آغاز تولید ماسک سه لایه در جهرم

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت جهرم از آغاز تولید ماسک بهداشتی سه لایه استریل در این شهرستان خبر داد.

آبگیری پروژه‌های آبخیزداری در پی بارندگی‌های اخیر

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قیروکارزین گفت: در پی بارش‌های اخیر در این شهرستان بیشتر سازه‌ها و پروژه‌های آبخیزداری این شهرستان آبگیری شده‌اند.

فعالیت صنوف ضروری تعطیل نخواهد شد

پیام فارس - شیراز- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: فعالیت صنوف ضروری که تامین کننده مایحتاج مردم هستند طی روزهای ١٢ و ١٣ فروردین ادامه خواهد داشت.

جهش تولید نیازمند طرح‌های 3 فوریتی برای بازنگری در قوانین است

پیام فارس - شیراز- رییس خانه صنعت و معدن استان فارس با بیان اینکه بسیاری از موانع پیش روی حوزه تولید در کشور به قوه قانونگذاری مربوط می شود، گفت: شعار جهش تولید با ارائه طرح‌های سه فوریتی برای بازنگری در قوانین تحقق می‌یابد.

تولید 1 میلیون و 300 هزار تن گندم در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس سازمان جهادکشاورزی استان فارس پیش بینی کرد که امسال در این استان بیش از یک میلیون و 300 هزار تن گندم تولید شود.

دست پر سدهای فارس در بارندگی‌های اخیر

پیام فارس - ایسنا/فارس روابط عمومی سازمان آب منطقه‌ای فارس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حجم آب موجود در سدهای فارس با بارندگی‌های نوروز امسال به بیش از 1631 میلیون متر مکعب رسید.

4 میلیون و 650 هزار دلار صنایع دستی از فارس صادر شد

پیام فارس - شیراز- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: حدود 4 میلیون و 650 هزار دلار از محصولات صنایع دستی این استان سال گذشته( 1398) به خارج صادر شد.

خسارت تگرگ و طوفان به باغ‌های جهرم

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر جهاد کشاورزی جهرم گفت: بارش های بهاره که با تگرگ و طوفان همراه بوده، بیش از1400 میلیارد ریال خسارت به بخش های مختلف کشاورزی این شهرستان وارد کرده است.

خسارت سرما به کشاورزی فارس 6 هزار و 400 میلیارد ریال برآورد شد

پیام فارس - شیراز- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: برآورد شده که سرمای بهاره به کشاورزی 11 شهرستان این استان بیش از 6400 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

پروژه‌های عمرانی بعد از کرونا تکمیل می‌شود

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از مسدود شدن ورودی شیراز به صدرا از مسیر باجگاه به منظور کنترل ترددها با هماهنگی معاونت دادستانی شیراز خبر داد و گفت: پس از عادی شدن وضعیت بزرگراه سردار شهید سلیمانی به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

پروژه‌های عمرانی بعد از کرونا تکمیل میشود

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از مسدود شدن ورودی شیراز به صدرا از مسیر باجگاه به منظور کنترل ترددها با هماهنگی معاونت دادستانی شیراز خبر داد و گفت: پس از عادی شدن وضعیت بزرگراه سردار شهید سلیمانی به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

نقش هدایت و راهبری اتحادیه‌ها تقویت می‌شود

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس اداره نظارت بر تعاونی‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به اهمیت اتحادیه‌ها در حوزه تعاونی، از تلاش برای تقویت نقش هدایت و راهبری اتحادیه‌ها خبر داد.

خسارت 6400 میلیارد ریالی سرما به کشاورزی فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: سرمای بهاره تاکنون به کشاورزی 11 شهرستان این استان، بیش از 6400 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است.

ساير مطالب

21 واحد صنفی بی‌توجه به قطع زنجیره کرونا در فسا تعطیل شدند

20 واحد صنفی بی‌توجه به قطع زنجیره کرونا در زرقان پلمب شدند

تعطیلی پمپ بنزین‌های فارس کذب است

خسارت 5000 میلیارد ریالی سیل دوم فروردین به کشاورزی فارس

اجرای طرح ضربتی صیانت از کارگران و کارفرمایان در برابر کرونا

متخلفان و محتکران 300 میلیارد ریال در استان فارس جریمه شدند

214 واحد صنفی خدمات ضروری را در شیراز ارایه می‌کنند

صدور یک روزه مجوز واحدهای تولیدی، پس از کرونا هم تداوم یابد

کاهش 85 درصدی سفرهای ریلی به مقصد شیراز

سیل 323 میلیارد ریال خسارت به کشاورزان لامردی وارد کرد

سیمای اقتصادی فارس در سال 98/ از اثرات سیل تا کاهش بیکاری

بانوان روستایی شهرستان مهر هم وارد عرصه تولید ماسک شدند

نوید میدان‌داری بیشتر بخش خصوصی برای جهش تولید در فارس

درخواست شرکت گاز فارس از مشترکان: رقم کنتور را پیامک کنید

سیل، دسترنج کشاورزان مُهری را با خود برد

بدون روحیه جهادی نمی‌توان به جهش تولید رسید

رسیدگی به 26 هزار پرونده در سال گذشته/ متخلفان 3 هزار میلیارد ریال جریمه شدند

اختصاص 20 میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ/ درگیری 6 استان با ملخ

پایش 186 هزار هکتار از اراضی فارس/ درگیری 10 شهرستان فارس با ملخ

واگذاری امور به بخش خصوصی راهکار تحقق جهش تولید است

راه‌های فارس برای تردد ضروری باز است

سپاه فجر فارس 30 کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی کرده است

روزانه 3 هزار لیتر محلول ضدعفونی در دانشکده داروسازی شیراز تولید می‌شود

ورودی‌های فارس تحت کنترل است/ ترددهای جاده‌ای کاهش دارد

وام قرض‌الحسنه به سینماهای بخش خصوصی فارس پرداخت خواهد شد

قرائت کنتورهای گاز در فارس تعطیل شد

اصناف شیراز در حال بازگشایی هستند/ نظارت ها جدی تر شود

شمار کارگاه‌های تولید ماسک در دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس افزایش یافت

تولید روزانه بیش از 2 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده در مرکز رشد فناوری جهرم

برگزاری اولین دادگاه کرونایی در شیراز/ رای متهمه به‌زودی صادر می‌شود

عرضه میوه طرح نوروزی در فارس آغاز شد

توزیع 100 بسته حمایت غذایی در میان نیازمندان

چرا کرونا اقساط وام کارگران و کارمندان را به تعویق نینداخت؟

تعطیلی 41 واحد صنفی متخلف در ممسنی و فسا

شیوع کرونا، مبادله پول نقد در جایگاه‌های سوخت فارس را ممنوع کرد

پرداخت بهای سوخت در جایگاه‌ها الکترونیکی است

شهروندان نگران تامین کالاهای اساسی نباشند

2 خط تولید ماسک در سروستان فارس راه اندازی شد

کمبودی در بازار نداریم/ قیمت طرح تنظیم بازار هنوز معلوم نیست

تعطیلی 30 واحد صنفی متخلف در ممسنی

فعالیت چراغ خاموش برخی اصناف در شیراز/ دستورالعمل اجرایی نشد

تولید روزانه بیش از 10 هزار محلول ضدعفونی در پارک علم و فناوری فارس

مالیات شرکت‌های تعاونی استمهال شود

مجوزهای حوزه آب در فارس تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شد

حضور غیاب مقرری بگیران فارس به خرداد 99 موکول شد

دریافت معتبرترین مجوز صادرات واکسن طیور توسط موسسه رازی شیراز

معدنکاران مواهب طبیعی شمال غرب شیراز را به تاراج برده‌اند

اقتصاد گردشگری؛ تولید ثروت با بازآفرینی گرمابه‌های سنتی شیراز

مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس:بافعالیت اصناف غیر ضروری برخورد می‌شود

مراکز تامین اقلام ضروری مردم تعطیل نمی شود

تولید و عرضه 10 هزار و 250 تن انواع خوراک دام

اجرای تمهیدات کنترلی برای مقابله با کووید19 در فارس

رها سازی آب سد درود زن برای بخش کشاورزی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/21

آمار عجیب فوتی‌ های الکلی در خوزستان

3 هزار هکتار از اراضی فارس برای مقابله با ملخ سمپاشی شد

تولید روزانه 5 هزار لیتر محلول ضدعفونی در شهرستان کازرون

بیش از 3 هزار اصله نهال جنگلی در جهرم کاشته شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/20

تسهیلات دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از فعالان اقتصادی

خدمات به شکل غیرحضوری به جامعه هدف ارائه می‌شود

ظرفیت تولید ماسک های تنفسی در شیراز افزایش یافت

تسهیلات حمایتی دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از فعالان اقتصادی فارس

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/19

سقف کارت به کارت 10میلیون تومان شد

خط و نشان معاون بازرسی صمت فارس برای محتکران اقلام بهداشتی

یک مجتمع تجاری در شیراز اجاره اسفند را به مستاجران بخشید

زمان 6 ماهه برای سهمیه بنزین تمدید می‌ شود؟

رستوران‌ها و تالارهای شیراز تا پایان سال تعطیل شدند

رشد 130 تا 300 درصدی عملیات اجرایی پروژه‌های بزرگ شیراز

اصناف شیراز نوروز 99 کشیک ندارند

عرضه بر تقاضای گوشت مرغ پیشی می‌گیرد

ضدعفونی وگندزدایی مستمر جایگاه‌های سوخت در فارس

تمام چیزهایی که باید از بودجه 99 بدانید

مجامع و جلسات کارگری و کارفرمایی تا پایان فروردین 99 لغو شد

حقوق کارکنان دولت چه زمانی واریز می‌ شود؟

ضایعات و بازیافت تنها صنوف تعطیل در فارس/ طلافروشی‌ها تعطیل نیست

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/14

سایه کرونا بر اقتصاد ایران

تکمیل آزادراه شیراز اصفهان 1200 میلیارد تومان پول می‌خواهد

درگیری 6 شهرستان فارس با ملخ صحرائی

اتمام آزاد راه شیراز - اصفهان نیازمند بودجه 1200 میلیاردتومانی است

جهرمی ها لیموی لیسبون را در اختیار کل کشور گذاشتند

٢5 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای کارخانه نوآوری

فارس رتبه چهارم تولید شیر خام را دارد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/13

کارخانه نوآوری شیراز به زودی افتتاح می‌شود

عرضه بنزین رایگان به کادردرمانی خط مقدم مبارزه با کرونا در شیراز

93 هزار و 915 عدد اقلام بهداشتی احتکار شده در فارس کشف شد

شناسایی تیم تهیه و فروش ماسک‌های غیر بهداشتی در شیراز

پویش تولید ماسک مهربانی در جهرم شکل گرفت

الزام بازرسان کار در فارس برای نظارت بیشتر بر بهداشت کارگاه‌ها

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/12

عیدی کارگران امسال چقدر است؟

فروش فوق‌العاده در شیراز جایگزین نمایشگاه بهاره شد

تعطیلی طلافروشی‌های شیراز تا 17 اسفند

سطح اشغال هتل‌های فارس کمتر از 2 درصد

کشت برنج در بهار 99 ممنوع شد

طرح فروش فوق‌العاده نوروزی در شیراز آغاز شد

برخی اصناف شیراز برای پیشگیری از کرونا فعالیت اقتصادی خود را تعطیل کردند