پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

معاون استاندارفارس: مشاغل نوپا نیازمند حمایت دولت و بخش خصوصی هستند اقتصادي

معاون استاندارفارس: مشاغل نوپا نیازمند حمایت دولت و بخش خصوصی هستند
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: مشاغل جدیدی که بیشتر آنها بر پایه فناوری اطلاعات شکل گرفته اند با توجه به نوپا بودنشان نیازمند حمایت دولت و بخش خصوصی هستند.
یدالله رحمانی، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به فعالیت افزون بر 200 شرکت، واحد فناور و شرکت های نوپا (استارت آپ) تایید صلاحیت شده در این استان افزود: این مشاغل توانسته اند با سرمایه گذاری های اندک، فرصت های شغلی قابل توجهی را برای افراد مختلف به ویژه دانش آموختگان ایجاد کنند و به همین دلیل حمایت از آنها برای حفظ اشتغال ایجاد شده و ایجاد فرصت های شغلی جدید ضروری است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس ادامه داد: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان باید برای حمایت از سرمایه گذاران از جمله سرمایه گذاری در مشاغل نوپا به عنوان میز خدمت سرمایه گذاری تا به ثمر رسیدن طرح ها و بهره برداری از آنها پیگیر این مسایل باشند.
رحمانی اظهار داشت: تیم کارشناسی کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هم باید مشکلات عمده متقاضیان اخذ مجوز را از طریق تحلیل نتایج و بازخوردهای جلسه های کمیته جذب، شناسایی و احصا و در قالب یک برنامه ریزی منسجم نسبت به رفع آنها اقدام کند.
وی افزود: تمام کارشناسان دستگاه های اجرایی استان موظفند به سرمایه گذاران مشاوره تخصصی ارایه دهند و سرمایه گذار را به به سمت ورود به فناوری های جدید در ساختار تولید و کاهش مصرف نهاده ها در فرآیند تولید هدایت کنند.
6122 /6118


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield