پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

امام جمعه موقت تهران:

علم آموزی عامل اقتدار کشور است فرهنگي

علم آموزی عامل اقتدار کشور است
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز_امام جمعه موقت تهران گفت: علمی که اقتدار نیاورد علم نیست پس علم باید به گونه ای باشد که اقتدار را به کشور اهدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله کاظم صدیقی شامگاه شنبه در مراسم جشن غدیر شیراز اضافه کرد: در تمامی نقاط کشور در دهه ولایت شاهد ایجاد فضایی شاد و معنوی هستیم که این جشن ها بی بدیل است و جشن های که در این دهه برگزار می شود نشان از اصالت مردم ایران دارد .
وی در خصوص مراسم های عید غدیر نیز بیان کرد: توقع از مردم اقصی نقاط کشور به خصوص مردم فارس این است که با توجه به بنیه فرهنگی و مذهبی استان فارس فضای شاد و معنوی در استان ایجاد شود و کوچک ترین گناهی در این روز رخ ندهد.
امام جمعه موقت تهران در خصوص ابعاد شخصیتی امام علی (ع)نیز عنوان کرد: تمام خصلت های خوبی که می توان در انسان ها دید به صورت یک جا تماما در صفات ذاتی امیرالمومنین (ع)دیده می شود.
او اضافه کرد: رفتار امام علی (ع) در جامعه باعث شده تا افراد جامعه به سمت او گرایش پیدا کنند و عامه مردم شیفته رفتار و برخورد امام علی (ع) شوند.
آیت الله صدیقی متذکر شد: امیر المومنین (ع)در کنار ویژگی های بارز اخلاقی در اشاعه عدالت نیز استمرار داشته و امام علی (ع) در کنار عدالتی که داشته اند با عامه مردم عمم از مسلمان و غیر مسلمان رفتاری احترام بر انگیز داشت.
او تاکید کرد: سخاوت و شجاعت امام علی (ع) از جمله ویژگی هایی است که همواره مورد توجه تمام مردم دنیا است.
وی در پایان به عامه مردم توصیه کرد: اسلام ، حجاب ، بنیاد خانواده ، استقلال ، نظام اسلامی موضوعاتی است دشمن در حال مبارزه با آن است و افراد ولایتی و مذهبی باید در این زمینه ها بیشتر تلاش کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield