پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

طلب 4100 میلیارد تومانی شهرداری از دستگاه‌ها در کانون بحث شورای شهر شیراز سياسي

طلب 4100 میلیارد تومانی شهرداری از دستگاه‌ها در کانون بحث شورای شهر شیراز
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- تعویق جانشینی مهدی حاجتی که قرار بود امروز چهارشنبه برگزار شود و بدهی چهار هزار و یکصد میلیارد تومانی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری شیراز از جمله مباحث مطرح شده در نود و نهمین جلسه علنی شورای این کلان‌شهر بود.

براساس اظهارنظرهای مسئولان شهرستان شیراز عصر امروز چهارشنبه 23 مردادماه 98 قرار بود جلسه معارفه محمدتقی تذروی عضو سوم علی البدل شورای شهر شیراز برای جانشینی مهدی حاجتی عضو غایب شورا به دلیل حبس انجام شود.
رئیس شورای شهر شیراز ظهر امروز چهارشنبه 23 مردادماه جاری درخواست تعویق آئین معارفه عضو علی البدل این شورا را مطرح کرده بود.
سید احمدرضا دستغیب با ارسال نامه‌ای فوری به فرماندار این شهرستان درخواست تعویق مراسم معارفه محمدتقی تذروی عضو علی البدل این شورا تا تعیین تکلیف برخی موارد را مطرح کرده بود.
وی در این نامه نوشت که غیبت حاجتی در جلسات شورا به دو ماه نرسیده و از این رو، نباید جانشین وی معرفی شود.

دستور کاری که خارج شد
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه جلسه روز چهارشنبه این شورا گفت: نامه درخواست تعویق جلسه معارفه عضو علی البدل این نهاد ظهر امروز به فرمانداری شیراز ارسال شده اما هنوز پاسخی به این نامه داده نشده و به همین دلیل کماکان مراسم معارفه تذروی در دستور کار جلسه امروز شورا قرار دارد.
در ادامه این جلسه و دقایقی بعد از شروع جلسه شورای شهر گویا پاسخ فرماندار شیراز در خصوص تعویق مراسم معارفه جانشین حاجتی به دست ریاست این شورا رسید.
دستغیب پس از دریافت این نامه گفت: دقایقی پیش، فرمانداری شیراز پاسخ نامه درخواست تعویق مراسم معارفه محمدتقی تذروی عضو علی البدل شورای شهر شیراز را ارایه داد و با این درخواست، موافقت کرد و به همین دلیل آئین معارفه تذروی از دستور کار جلسه امروز خارج شد.
مهدی حاجتی نفر سیزدهم راه یافته به پنجمین دوره شورای شهر شیراز 12 خرداد 98 بازداشت و روانه زندان شد.
حاجتی پیش از این نیز پنجم مهرماه 97 بازداشت اما 15 مهرماه این سال با قرار وثیقه دو میلیارد ریالی آزاد شد اما به گفته مسئولان قضایی رسیدگی به پرونده وی ادامه داشت.
وی به یکسال زندان و همچنین تبعید به یکی از شهرهای خارج از استان فارس محکوم شده است.
رئیس کل دادگستری فارس اول تیرماه گذشته در نشستی خبری اعلام کرد که حاجتی به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی دوران محکومیت را می گذراند.
بدهی میلیاردی ادارات شیراز
یکی از مواردی که در نود و نهمین جلسه امروز شورای شهر شیراز مطرح شد مطالبات شهرداری شیراز از دستگاه‌های اجرایی است که گفته شد چهار هزار و 100 میلیارد تومان است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز در ابتدای جلسه علنی شورای اسلامی این شهر به ارائه گزارشی پرداخت و افزود: در سال گذشته رقم بدهی دستگاه‌ها به شهرداری شیراز افزون بر چهار هزار و 400 میلیارد تومان بود که حدود 302 میلیارد تومان از این میزان بدهی از 18 دستگاه اجرایی وصول و در سه ماهه نخست امسال نیز دو میلیارد و 700 میلیون تومان از دستگاه‌های اجرایی شیراز وصول شده است.
محمدهادی هاشم‌پور ادامه داد: از سال 93 تاکنون مبلغ مجموع چک‌های برگشتی شهرداری شیراز بیش از 50 میلیارد تومان است که برای وصول این مطالبات از سوی دستگاه قضایی و بصورت قانونی اقدام شده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز اضافه کرد: تامین اعتبار اجرای پروژه ‌ای عمرانی در قالب بودجه مصوب از اولویت‌هایی است که توسط شهرداری دنبال می‌شود و در این راستا نیز مدیریت هزینه و تشکیل کارگروهی با این هدف در حال انجام است.
وی از اجرای طرحی برای جلوگیری از خریدهای مازاد خبرداد و بیان کرد: از ابتدای امسال در تمام مناطق و سازمان‌های شهرداری شیراز سامانه انبار را در حال پیاده سازی است تا با استفاده از این روش از خریدهای مازاد و غیر ضروری جلوگیری شود.
هاشم‌پور در ادامه سخنان خود درباره آخرین وضعیت جذب اعتبارات سال 97 شهرداری شیراز گفت: 91.1 درصد بودجه سال گذشته محقق و در حال حاضر حسابرسی سال 97 بودجه به اتمام رسیده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: برای نخستین‌بار اجرای بیمه تکمیلی بازنشستگان شهرداری در برنامه این نهاد قرار گرفته و تمام مطالبات آن نیز تا فروردین 98 تسویه شده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز به طرح‌های بزرگ اقتصادی در دست اجرای شهرداری این شهر اشاره کرد و افزود: بازاچه هنر شیراز شهریور امسال و بازار موبایل نیز بهمن 98 به بهره‌برداری می‌رسد.
وی در پایان یکی از برنامه‌های اجرا شده معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز را فروش اوراق مشارکت اعلام کرد و اظهار داشت: ارزش اوراق مشارکت به فروش رسیده در سال جاری بیش از 600 میلیارد تومان بوده است.
حیدر اسکندرپور شهردار شیراز
ایجاد بازار هنر شیراز
رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه جلسه چهارشنبه از آغاز به کار پروژه اوراق مشارکتی بازار هنر شیراز در محله سنگ سیاه و در آینده‌ای نزدیک خبرداد.
سینا بنی زمانی در این باره گفت: مطابق احکام مقرر در تکالیف بودجه سرمایه‌گذاری سال‌های 97 و 98، معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز برای نخستین بار، ساز و کار بهره‌برداری از پروژه‌های اوراق مشارکت را تدوین کرد که با ارائه در جلسه کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری، آماده اجراست.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ساخته شدن پروژه بازار هنر در محله سنگ سیاه ادامه داد: این پروژه در آینده‌ای نزدیک با ساز و کار بهره‌برداری تدوین‌شده در معاونت مالی و اقتصادی شهرداری آغاز به کار خواهد کرد.
وی از این پروژه به عنوان مرکزی برای تولید و عرضه صنایع دستی اصیل و باکیفیت فارس یاد و خاطر نشان کرد: این زیرساخت، جاذبه‌ای برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود و بهره‌برداری از این پروژه، درآمد پایداری برای شهرداری به همراه خواهد داشت.
انتخابات هیات رییسه سال سوم شورا در جلسه بعدی
در ادامه نود و نهمین جلسه شورای شهر شیراز،طرح دوفوریتی اعضای این شورا مبنی بر برگزاری انتخابات هیات رئیسه سال سوم شورا تصویب و مقرر شد این جلسه دوشنبه هفته‌ آینده در محل سالن جلسات این نهاد برگزار شود.
در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، نامه‌ شهرداری مبنی بر تعیین تکلیف نحوه‌ اجرای مصوبه مساعدت به تیم فوتبال بانوان خلیج‌فارس با توجه به واگذاری امتیاز تیم به باشگاه ورزشی شیران زاگرس ایرانیان را بررسی کردند.
نظر به اینکه این مساعدت به منظور تشویق، ترغیب و ایجاد انگیزه بازیکنان تیم بانوان بوده است مقرر شد با توجه به خرید امتیاز تیم فوتبال بانوان خلیج فارس توسط باشگاه ورزشی شیراز ایرانیان ، بدون صدور مصوبه جدید عبارت تیم فوتبال بانوان خلیج فارس به تیم فوتبال بانوان باشگاه ورزشی شیران زاگرس ایرانیان اصلاح و طی نامه‌ای توسط ریاست شورا مراتب جهت اجرا به شهرداری اعلام شود.
در این جلسه همچنین تعیین تکلیف نحوه اجرای مصوبات در سال 97 مبنی بر مساعدت به تیم‌های فوتبال و فوتسال مربوط به فصل 98_97 در دستور کار قرار گرفت و با موافقت اعضای شورا، مقرر شد اجرای این مصوبه نسبت به باقیمانده فصل فوتبال و فوتسال به بودجه سال 98 نیز تسری یابد.
همچنین گزارش عملکرد درآمدی شش ماهه نخست سال 97 شهرداری با احتساب درآمد سازمان‌ها در صحن شورا ارائه و با موافقت اعضای شورا همراه شد.
9873/2027


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

امام جمعه موقت شیراز: توانمندی دفاعی به کمک صنعت خودرو بیاید

دعوت از مردم فارس برای شرکت در راهپیمایی جاماندگان اربعین

اموال حیف و میل شده در شهرداری صدرای شیراز پس گرفته خواهد شد

صدرا؛ شهر بدون سامانه حمل و نقل، چالش ترافیکی برای شیراز

نابینایان شیراز به شبکه دوستداران کتاب پیوستند

مرمت تخت جمشید توسط ایتالیایی ها

تخت جمشید اردیبهشت ماه میزبان مرمتگران بدون مرز ایتالیاست

آغاز فصلی دیگر از فعالیت مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید

پژواک سوت قطار در شهرستان جهرم می‌پیچد

رونق فعالیت‌های گردشگری با اجرای 137 پروژه اقامتی در استان فارس

شهرداری شیراز درگاه ورود به خدمات الکترونیک ایجاد کرد

سایه سنگین مشکلات قدیمی بر معارفه شهردار جدید شهر صدرا

استاندار فارس: دولت اهتمام ویژه در واگذاری مسئولیت به بانوان دارد

شوق تحصیل روی موج مهربانی

درخشش ورزشکار شیرازی در مسابقات تیراندازی معلولان جهان

استاندار فارس: دولت اهتمام ویژه در واگذاری مسوولیت به بانوان دارد

جمهوری اسلامی حضور موثر در عرصه بین‌المللی تدوین استانداردها دارد

107 راس گوسفند در مرودشت از بین رفت

برتری تیم فوتسال پارس آرا شیراز مقابل دریژنو شهرکرد

استاندارد، زبان مشترکی برای توسعه از مسیر کیفیت تولید

فوتسال لیگ برتر بانوان به تیم‌های شیراز روی خوش نشان نداد

استاندارد، دکترین اخلاق‌مداری و مطالبه ملی است

استانداردسازی کالا شرط لازم برای رقابت در عرصه بین‌المللی است

عناوین 25 مهر مطبوعات شیراز در یک نگاه

یکصد اثر به مرحله پایانی دوسالانه داستان کوتاه نارنج راه خواهند یافت

صدور حکم مسئولیت برای زنان در فارس به شرط اعلام آمادگی

صدور حکم مسئولیت زنان در فارس به شرط اعلام آمادگی

برنامه‌های حرم شاهچراغ (ع) برای زائران اربعین و سوگواری در شیراز

تولیت آستان شاهچراغ (ع): تبلیغات دشمن علیه زیارت اربعین پوچ است

657 هزار نفر در استان فارس در معرض اختلالات سلامت روان هستند

گام نخست برای اجرای طرح آبیاری هوشمند در فارس

رقابت «استقلال-فجر سپاسی» روی آنتن شبکه سه

نظارت، ضامن خدمات‌رسانی بهینه سرویس مدارس

دومین همایش ملی پژوهش‌های کاربردی در زبان‌شناسی رایانشی آغاز شد

سهم اندک زنان از مدیریت در فارس

ایران مشتاق سرمایه گذاری فرانسه در بخش گردشگری است

شب فرهنگ ایران و فرانسه در شیراز برگزار شد

استاندار فارس: محدودیت‌های فراروی سمن‌ها کاهش یابد

اعتیاد و طلاق خانواده‌های ایرانی را تهدید می‌کند

برای افزایش نشاط نیازمند نهضت فکری و فرهنگی هستیم

دومین نمایشگاه خرما در فارس آغاز به کار کرد

انتقاد استاندار فارس از بی‌توجهی برخی مدیران به امور جوانان

صاعقه، جان جوینده عسل کوهی را گرفت

2 سال زندان برای محتکر مواد غذایی در شیراز

آموزشگاه‌های آزاد زبان؛ یار شاطر یا بار خاطر

خدمت رسانی درمانی به 65 هزار زائر اربعین حسینی انجام شد

آموزش زبان انگلیسی در مدارس و نظام جهانی

پیاده‌روی اربعین در 76 نقطه از فارس برگزار می‎شود

سه دوچرخه سوار شیرازی در راه رقابت‌های آسیایی

نوید ساخت ایستگاه‌های بار در خیابان‌های شیراز برای حل مشکل کهنه ترافیکی