پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

25 مصوبه برای توسعه مرودشت، رهاورد سفر معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری سياسي

25 مصوبه برای توسعه مرودشت، رهاورد سفر معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- معاون پارلمانی رئیس جمهوری روز پنجشنبه با همراهی استاندار فارس به شهرستان مرودشت سفر کرد که 25 مصوبه برای عمران و آبادانی این شهرستان رهاورد این سفر بود.

امیر حسین جمشیدی مدیرکل دفتر فنی و دبیر ستاد سفرهای شهرستانی استانداری فارس در پایان جلسه شورای اداری شهرستان مرودشت گفت: در این سفر در خصوص تعیین تکلیف راه چهارخطه پتروشیمی به درودزن مقرر شد پیگیری های لازم توسط معاونت عمرانی استانداری و فرمانداری فرمانداری مرودشت و اداره کل راه و شهرسازی جهت رفع معارض این انجام شود.
وی افزود:همچنین در خصوص احداث تقاطع غیرهمسطح مقابل روستای حاجی آباد مقرر شد با توجه به این که ترک تشریفات پروژه فوق انجام شده است تا آخر مهرماه قرارداد منعقد و عملیات اجرایی شروع شود.
وی ادامه داد: مصوبه دیگر مبلغ مربوط به اصلاح تقاطع غیر همسطح فتح آباد بود که با توجه به این که طراحی تقاطع انجام شده اداره کل راه و شهرسازی پس از اخذ مجوز از شرکت ساخت نسبت به انجام مناقصه و شروع عملیات اجرایی اقدام می کند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس همچنین به درخواست چهار خطه شدن محور مرودشت ارسنجان از طراحی نقش رستم به ارسنجان اشاره کرد و گفت با توجه به اینکه سه کیلومتر از قسمت ارسنجان آماده آسفالت می باشد و پنج کیلومتر نیز از سه راه توابع به سمت ارسنجان طراحی شده و مقرر شد تا سه ماه آینده، سه کیلومتر آسفالت و مناقصه پنج کیلومتر دیگر انجام پذیرد.
جمشیدی افزود: تکمیل روکش راه‌های اصلی یکی دیگر از درخواست ها بود که مقرر شد سه کیلومتر محور کمربندی مرودشت و پنج کیلومتری محور درودزن کامفیروز و هفت کیلومتری محور مرودشت سعادت شهر تا پایان سال جاری روکش آسفالت انجام گیرد.
وی یکی دیگر از درخواست ها را احداث راه روستایی اسماعیل آباد به چشمه شیرین در بخش مرکزی مرودشت عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه مطالعات 12 کیلومتر راه روستایی اسماعیل آباد به چشم شیرین توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام شده مقرر شد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به انجام مناقصه و شروع عملیات اجرایی اقدام کند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی از محل توان تامین اعتبار لازم را انجام دهد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس یکی دیگر از درخواست‌ها را تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری مرودشت عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه ساختمان ذکر شده دارای زیربنای 2500 متر مربع می باشد و پیشرفت فیزیکی مطلوبی داشته است مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی از محل اعتبارات توازن به این پروژه کمک کند و پروژه تا پایان سال 1399 به اتمام برساند.
جمشیدی یکی دیگر از مصوبات این سفر را تکمیل بهسازی معابر و آسفالت روستاها عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه عملیات اجرایی بهسازی روستاهای چمریز،احمد آباد کوهپایه، سیوند ،کودین، تاج آباد ،احمد آباد ،چهار باغ طاق و غیره شروع شده است مقرر شد بنیاد مسکن تا پایان سال جاری کلیه پروژه ها در دست اقدام را به اتمام برساند.
وی ادامه داد: همچنین مصوب شد اداره کل هواشناسی نسبت به احداث ایستگاه سینوپتیک در محوطه 50 هکتاری میراث فرهنگی اقدام کند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس همچنین یکی دیگر از درخواست های مردم مرودشت را توسعه شهرک صنعتی فتح آباد عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه 8 هکتار از اراضی در مجاورت شهرک صنعتی دارای مالکیت خصوصی میباشد مقرر شد شرکت شهرک های صنعتی نسبت به تملک و توافق با مالکین زمین مسئول تا سه ماه آینده جهت توسعه شهرک اقدام نماید.
جمشیدی افزود: کمبود آب شهرک صنعتی فتح آباد یکی دیگر از درخواست های مردمی بود که نظر به اینکه شرکت آب منطقه‌ای مقدار 5 لیتر در ثانیه آب به شرکت شهرک صنعتی اختصاص داده است اما خط انتقال آب از کوه سبز اجرایی نشده و مبلغ 1.2 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد مقرر شد دو سوم مبلغ فوق را شهرک صنعتی و یک سوم مبلغ را فرمانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی تخصیص داده و پروژه تا پایان سال مالی جاری اجرایی شود.
وی ادامه داد: احداث شهرک صنعتی در بخش‌های درودزن و کامفیروز یکی دیگر از درخواست های مردم مرودشت بود که مقرر شد اداره کل منابع طبیعی ظرف مدت یک ماه نسبت به انجام امور اداری و تحلیل 30 هکتار زمین در بخش کامفیروز به شرکت شهرکهای صنعتی اقدام کند و با توجه به اینکه در بخش درودزن مجوزات قانونی از طرف شهرک صنعتی گرفته شده مقرر شد شرکت شهرک های صنعتی نسبت به تعیین و تهیه زمین و تملک اراضی اقدام نموده و موضوع را تا سطح سه ماه آینده جهت طرح و تصویب در کارگروه امور زیربنایی ارسال کند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس یکی دیگر از درخواست‌های مردمی را تکمیل و راه‌اندازی بیمارستان 160 تختخوابی جدید شهر مرودشت عنوان کرد و گفت: مقرر شد با توجه به پیشرفت 53 درصدی پروژه شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و علوم پزشکی تا پایان سال 1400 پروژه را به اتمام برسانند.
جمشیدی افزود: یکی دیگر از درخواست‌های مردمی تکمیل و راه اندازی بیمارستان 10 تختخوابی جدید شهر سیدان با 55 درصد پیشرفت فیزیکی بود که مقرر شد تا آخر مهرماه دانشگاه علوم پزشکی نسبت به انعقاد قرارداد تکمیل پروژه اقدام کند و عملیات اجرایی آغاز شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی از محل توازن به پروژه فوق اعتبار تخصیص دهد.
وی یاد آور شد: با توجه به اینکه تکمیل مرکز جامع سلطان ولایت و پایگاه سلامت قایم مرودشت یکی از مطالبات مردمی بود نظر به اینکه مرکز جامع سلامت روستای سلطان ولایت با پیشرفت فیزیکی 55 درصدی و همچنین پایگاه سلامت قایم مرودشت با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی اجرا شده مقرر شد فرمانداری از محل 3 درصد نفت و گاز 200 میلیون تومان به پروژه سلطان ولایت از محل توازن منطقه اعتبار لازم به پروژه قایم مرودشت جهت تکمیل اختصاص دهد.
مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس تکمیل سالن ورزشی روستای زنگی آباد بخش مرکزی شهرستان مرودشت را یکی دیگر از درخواست ها عنوان کرد و گفت: مقرر شد سالن ورزشی زنگی آباد بخش مرکزی تا دهه فجر سال جاری تکمیل و افتتاح شود.
جمشیدی تکمیل سالن ورزشی روستایی ابرج بخش درودزن و شهر سیدان را از دیگر درخواست ها عنوان کرد و خاطرنشان شد مقرر شد سالن ورزشی ابرج بخش مرکزی شهرستان مرودشت و سالن ورزشی شهر سیدان تا پایان سال مالی تکمیل شود.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مصوبات این سفر مربوط به احداث مخزن ذخیره 10 هزار متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ مرودشت است که با توجه به اینکه طراحی مخزن انجام شده مقرر شد شرکت آبفای شهری نسبت به شروع عملیات اجرایی تا پایان سال جاری اقدام کرده و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تخصیص اعتبار از محل توازن اقدام کند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس گفت : همچنین جهت تخصیص اعتبار جهت اجرای شبکه فاضلاب شهر مرودشت مقرر شد سازمان مدیریت نسبت به پیگیری جهت باز شدن کد و تامین اعتبار اقدام کند.
جمشیدی اظهار کرد: در مورد ارتقاء ایستگاه پمپاژ کوه سبز نیز مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی و فرمانداری نسبت به تخصیص اعتبار از محل اعتبارات توازن اقدام کرده و شرکت آبفای شهری نسبت به شروع عملیات تا پایان سال جاری اقدام کند.
وی ادامه داد: همچنین در مورد مشکل ولتاژ برق منطقه سیدان و رامجرد مقرر شد شرکت برق منطقه ای نسبت به مطالعات و تامین اعتبار جهت احداث ایستگاه جدید سیدان و مجرد اقدام کند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس گفت: در مورد مرمت و بازسازی کانال های آبیاری کشاورزی نیز مقرر شد با توجه به تخصیص مبلغ 300 میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی ها به پروژه فوق مابقی اعتبار از محل اعتبارات توازن تامین و سازمان جهاد کشاورزی نسبت به اجرای آن اقدام کند.
جمشیدی افزود: در مورد تکمیل مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران مرودشت نیز مقرر شد اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی نسبت به تکمیل آن تا پایان سال 1400 اقدام کند.
وی ادامه داد: ساماندهی ورودی تخت جمشید یکی دیگر از مصوبات این سفر است که مقرر شد عملیات اجرایی سه کیلومتر باقیمانده در سال جاری صورت گرفته و حداکثر اعتبار از محل توازن تامین شود.
همچنین در جلسه شورای اداری روز پنجشنبه مشکلات و مسائل مرتبط با هفت واحد صنعتی شهرستان مرودشت بررسی و راهکار حل مسائل و مشکلات آنان مشخص شد.
9254 / 2027


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

امام جمعه موقت شیراز: توانمندی دفاعی به کمک صنعت خودرو بیاید

دعوت از مردم فارس برای شرکت در راهپیمایی جاماندگان اربعین

اموال حیف و میل شده در شهرداری صدرای شیراز پس گرفته خواهد شد

صدرا؛ شهر بدون سامانه حمل و نقل، چالش ترافیکی برای شیراز

نابینایان شیراز به شبکه دوستداران کتاب پیوستند

مرمت تخت جمشید توسط ایتالیایی ها

تخت جمشید اردیبهشت ماه میزبان مرمتگران بدون مرز ایتالیاست

آغاز فصلی دیگر از فعالیت مرمتگران بدون مرز در تخت جمشید

پژواک سوت قطار در شهرستان جهرم می‌پیچد

رونق فعالیت‌های گردشگری با اجرای 137 پروژه اقامتی در استان فارس

شهرداری شیراز درگاه ورود به خدمات الکترونیک ایجاد کرد

سایه سنگین مشکلات قدیمی بر معارفه شهردار جدید شهر صدرا

استاندار فارس: دولت اهتمام ویژه در واگذاری مسئولیت به بانوان دارد

شوق تحصیل روی موج مهربانی

درخشش ورزشکار شیرازی در مسابقات تیراندازی معلولان جهان

استاندار فارس: دولت اهتمام ویژه در واگذاری مسوولیت به بانوان دارد

جمهوری اسلامی حضور موثر در عرصه بین‌المللی تدوین استانداردها دارد

107 راس گوسفند در مرودشت از بین رفت

برتری تیم فوتسال پارس آرا شیراز مقابل دریژنو شهرکرد

استاندارد، زبان مشترکی برای توسعه از مسیر کیفیت تولید

فوتسال لیگ برتر بانوان به تیم‌های شیراز روی خوش نشان نداد

استاندارد، دکترین اخلاق‌مداری و مطالبه ملی است

استانداردسازی کالا شرط لازم برای رقابت در عرصه بین‌المللی است

عناوین 25 مهر مطبوعات شیراز در یک نگاه

یکصد اثر به مرحله پایانی دوسالانه داستان کوتاه نارنج راه خواهند یافت

صدور حکم مسئولیت برای زنان در فارس به شرط اعلام آمادگی

صدور حکم مسئولیت زنان در فارس به شرط اعلام آمادگی

برنامه‌های حرم شاهچراغ (ع) برای زائران اربعین و سوگواری در شیراز

تولیت آستان شاهچراغ (ع): تبلیغات دشمن علیه زیارت اربعین پوچ است

657 هزار نفر در استان فارس در معرض اختلالات سلامت روان هستند

گام نخست برای اجرای طرح آبیاری هوشمند در فارس

رقابت «استقلال-فجر سپاسی» روی آنتن شبکه سه

نظارت، ضامن خدمات‌رسانی بهینه سرویس مدارس

دومین همایش ملی پژوهش‌های کاربردی در زبان‌شناسی رایانشی آغاز شد

سهم اندک زنان از مدیریت در فارس

ایران مشتاق سرمایه گذاری فرانسه در بخش گردشگری است

شب فرهنگ ایران و فرانسه در شیراز برگزار شد

استاندار فارس: محدودیت‌های فراروی سمن‌ها کاهش یابد

اعتیاد و طلاق خانواده‌های ایرانی را تهدید می‌کند

برای افزایش نشاط نیازمند نهضت فکری و فرهنگی هستیم

دومین نمایشگاه خرما در فارس آغاز به کار کرد

انتقاد استاندار فارس از بی‌توجهی برخی مدیران به امور جوانان

صاعقه، جان جوینده عسل کوهی را گرفت

2 سال زندان برای محتکر مواد غذایی در شیراز

آموزشگاه‌های آزاد زبان؛ یار شاطر یا بار خاطر

خدمت رسانی درمانی به 65 هزار زائر اربعین حسینی انجام شد

آموزش زبان انگلیسی در مدارس و نظام جهانی

پیاده‌روی اربعین در 76 نقطه از فارس برگزار می‎شود

سه دوچرخه سوار شیرازی در راه رقابت‌های آسیایی

نوید ساخت ایستگاه‌های بار در خیابان‌های شیراز برای حل مشکل کهنه ترافیکی