پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

فرمانده انتظامی فارس:وجود معتادان متجاهر، شیرازی‌ها را آزار می‌دهد سياسي

فرمانده انتظامی فارس:وجود معتادان متجاهر، شیرازی‌ها را آزار می‌دهد
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه حضور معتادان متجاهر در شیراز اکثر شهروندان این شهر را آزار می‌دهد،گفت: حل این معضل مستلزم یک برنامه‌ریزی بین‌بخشی است.

سردار سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی، یکشنبه در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و مقامات ارشد نیروی انتظامی استان فارس، بر ضرورت تقویت روابط مشترک این دو نهاد، تأکید کرد و افزود: جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر کار دشواری نیست و می‌توان با ساخت یک مکان در خارج از محدوده‌ شهر این افراد را تجمیع و با تعریف کار برای آنها، این گروه را در همان مکان مشخص نگهداری و مداوا کرد.
متجاهر به کسی گفته می‌شود که کاری خلاف شرع را آشکارا و بی پرده انجام دهد.
فرمانده انتظامی فارس همچنین با یادآوری اینکه 65 درصد از جرائم استان پهناور فارس در کلان‌شهر شیراز رخ می دهد، گفت: مواد مخدر که پایه و اساس بسیاری از آسیب‌هاست، یکی از جرائمی است که به اغلب نهادها و سازمان‌ها مربوط می‌شود و شکل آشکار آن یعنی معتادان متجاهر به طور مشخص به شورا و شهرداری مرتبط است.
وی با بیان اینکه خروجی عملکرد شورای شهر به تولید امنیت منجر می‌شود، اظهار داشت: به اعتقاد من امنیت صرفا داشتن اسلحه و نیروی نظامی و برخورد کردن نیست، بلکه اگر زیرساخت‌های اقتصادی اصلاح، ترافیک روان و به طور کلی شرایط زندگی راحت مردم فراهم شود، عملا امنیت نیز ایجاد خواهد شد.
حبیبی ادامه داد: همه ما به تاریخ فارس افتخار می‌کنیم، جایگاه و عملکرد مردم فارس از قبل از اسلام تا دوره اسلام و بعد از آن، همه نشان دهنده عظمتی است که هر چقدر ما مسئولان برای آن کار کنیم باز هم کم است.
او با اشاره به رشد بسیار سریع استفاده از فضای مجازی در جامعه، بیان کرد: واقعیت این است که آسیب‌های فضای مجازی که حالا دیگر به فضای حقیقی تبدیل شده است، از حجم تمام کلانتری‌های ما بالاتر است و باید برای مواجهه با این فضای گسترده، آمادگی کافی داشته باشیم.
فرمانده انتظامی استان فارس افزود: اگرچه ما نمی‌توانیم متناسب با رشد جمعیت امکانات خود را هم ارتقا دهیم اما در سوی دیگر این فرصت وجود دارد که بسیاری از کمبودها با تجهیزات الکترونیکی پوشش داده شود و باید این موضوع را جدی گرفت.
حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد کمبود کلانتری در برخی از نقاط شهر شیراز، گفت: ما هم اینک بخش قابل توجهی از مسائل امنیتی را با یگان امداد پوشش می‌دهیم و می‌توانیم برای جاهایی که کلانتری ندارند نیز با اعزام یگان امداد، مشکلات را حل کنیم که البته در این زمینه به کمک نهادهای دیگر هم نیاز است.
وی اضافه کرد: مردم احتیاج دارند که در مواقع مورد نیاز پلیس در کوتاهترین زمان حاضر شود و می‌دانیم که این موضوع در کنار وضع ظاهری و نوع برخورد پلیس برای آنها احساس امنیت و آرامش ایجاد می‌کند.
حبیبی با بیان اینکه برخی از مشکلات با یک تغییر راهبردی قابل مدیریت کردن است، گفت: به عنوان مثال ضرورت وجود یک کلانتری در جوار یک نهاد امنیتی، کمتر از نقاط دیگر شهر است و بنابراین می‌توان با جا به جایی چنین کلانتری که نمونه‌های آن در شیراز وجود دارد، کارایی بیشتری حاصل کرد.
مقام ارشد انتظامی استان فارس، پیچیدگی روندهای اداری را مانع بزرگ پیشبرد امورات مختلف در شهر و استان دانست و افزود: اینکه هر طرح و برنامه‌ای را به کمیته‌ها و کارگروه‌های نه‌چندان ناکارآمد گره بزنیم درست نیست و لازم است که توان خود را بیش از این پیچ و خم‌های اداری بر روی عملیاتی کردن برنامه‌ها متمرکز کنیم.
حبیبی همچنین در واکنش به مواضع مختلف در باره عملکرد پلیس امنیت اخلاقی، بیان داشت: یک زمانی قانون ما را موظف کرده بود که برای موارد بی‌حجابی در خودروها پرونده‌ قضایی تشکیل دهیم اما حالا پس از یادداشت کردن مشخصات فرد متخلف با حفظ حرمت، به او پیامک می‌دهیم و در صورت تکرار تخلف او را احضار می‌کنیم که می‌توانم بگویم این یکی از اقدامات خوب پلیس در این زمینه محسوب می‌شود.
وی افزود: همچنین اعلام شده که خودروهای متخلف که از شهرهای دیگر به استان فارس می‌آیند نیز توقیف نشوند و شرایطی فراهم کردیم که این افراد بتوانند برای رسیدگی به تخلف خود به مراجع ذی‌ربط در شهر خودشان مراجعه کنند.
حبیبی همچنین در مورد نوع برخورد پلیس با سرمایه‌گذاران و صاحبان کارخانه‌های تولیدی اظهار داشت: این قشر برای پلیس دارای ارزش ویژه‌ای هستند زیرا با ایجاد شغل و بهبود وضع اقتصادی عملا به کاهش جرم کمک می‌کنند، به همین سبب از مجموعه پلیس می‌خواهم که هرجایی که لازم است ورود شود با حداکثر احترام و رعایت جایگاه‌ها اقدام و تخلفات یا جرائم نیز در فضایی جداگانه رسیدگی شود.
فرمانده انتظامی فارس با تقدیر از انعقاد تفاهم‌نامه اخیر بین این نهاد انتظامی و شهرداری شیراز، تاکید کرد: خواهش من این است که برای تقویت ارتباط بین شورای اسلامی شهر و نیروی انتظامی، منتظر تشکیل نشست ها و تشریفات نمانیم و همین جا اعلام می‌کنم که هر طرحی از شورای شهر که منجر به رفع مشکلات و آرامش شهروندان شود مورد حمایت نیروی انتظامی خواهد بود.
رئیس شورای شهر شیراز: نظم و امنیت شیراز الگویی برای استان و کشور است
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این دیدار، با بیان اینکه تحقق بسیاری از وظایف 34 گانه‌ شورای اسلامی شهر در گرو همکاری با نهادها و سازمان‌های دیگر است،گفت: نیروی انتظامی ضامن تامین نظم، امنیت و آرامش در جامعه به شمار می‌‎آید و گام برداشتن به سمت این اهداف به نوعی رسالت شورای شهر است بنابراین این دو نهاد در مدیریت صحیح یک کلان‌شهر ارتباط بسیار تنگاتنگی پیدا می‌کنند.
سید عبدالرزاق موسوی با اشاره به گستردگی همه‌جانبه‌ کلان‌شهر شیراز، وضعیت این شهر را برای کل استان فارس کلیدی توصیف کرد و افزود: تامین نظم و امینت در شهر شیراز به عنوان مرکز استان می‌تواند یک الگوی بسیار خوب برای کل استان و بلکه کشور به شمار آید.
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اهمیت موضوع مدیریت یکپارچه شهری، بیان کرد: روند تحقق مدیریت یکپارچه شهری در سطح کلان کشور با مشکلاتی همراه است اما در هر حال تردیدی نیست که برای مدیریت بهتر شهر و خدمات‌دهی مطلوب به شهروندان لازم است که بین شورای اسلامی شهر و نیروی انتظامی یک همکاری ساختاری و دوطرفه شکل گیرد.
پلیس افتخاری، پلیس گردشگری و ساماندهی برخی مسائل شهری از جمله وضعیت تردد خودروهای سنگین، از دیگر موضوع هایی بود که در نشست امروز (بیست و هشتم مهر 98) شورای اسلامی شهر شیراز و نیروی انتظامی فارس، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فرمانده ناحیه مقاومت جهرم: هیچ موردی از اغتشاش در این شهرستان مشاهده نشد

تحلیل‌های 30 آبان‌ماه روزنامه‌های شیراز در یک نگاه

دادستان کازرون: با عاملان تخریب اماکن مذهبی برخورد می‌شود

کلانشهر بدون چراغ راهنمایی؛ رویای اغتتشاشگران که تعبیر نشد

مسئولان فارس: مردم بر نقشه دشمنان خط بطلان کشیدند

مردم ایران به انقلاب، پایبند هستند

راهپیمایی خودجوش حمایت از اقتدار ملی در شیراز+ عکس

خودروهای اورژانس هم در شیراز از تعرض اغتشاشگران در امان نماندند

مردم شیراز اقدامات اغتشاشگران را محکوم کردند

راهپیمایی خودجوش حمایت از اقتدار ملی در شیراز

تا نفر آخر اغتشاشگران را دستگیر و مجازات می‌کنیم

مجازات سختی در انتظار مخلان نظم و امنیت است

پیش‌بینی 800 شعبه اخذ رأی در شیراز برای انتخابات مجلس

خسارت 30 میلیارد ریالی اغتشاشگران به تامین اجتماعی شیراز

نماینده مجلس: حمایت از اصلاح قیمت بنزین وظیفه است

دانشگاه‌ها امکان اظهارنظر برای همه نحله‌های فکری دانشجویی را فراهم کنند

چهار مزرعه استخراج بیت کوین قاچاق در شیراز کشف شد

داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در فارس به فرمانداری شیراز مراجعه کنند

دیدار تیم‌های شیرازی در لیگ دسته یک فوتبال کشور لغو شد

بیش از 100 میلیارد تومان خسارت به شیراز وارد شده است

استاد دانشگاه بلژیک به درمان بیماران مبتلا به شکاف کام در شیراز پرداخت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس: صادرات گوجه‌فرنگی متوقف شود

طرح ساماندهی متکدیان در شورای شهر شیراز رای نیاورد

امام جمعه شیراز: پایان بخشیدن به اغتشاشات، نشان‌دهنده بلوغ نظام است

شهردار: اعتبارات ملی به یاری جبران خسارت اغتشاشگران شیراز بیاید

خداحافظی اکثر جایگاه‌های سوخت شیراز با صف های طولانی

مردم فارس به اعلام انزجار علیه اقدامات اغتشاشگران دعوت شدند

زیان‌دیدگان از ناآرامی‌های اخیر در دادگستری فارس طرح شکایت کنند

آنارشیزم در هیچ نگاهی پذیرفته نیست

پیش بینی 800 شعبه اخذ رای در شهرستان شیراز

کسی نمی‌تواند از نمد گرانی بنزین برای خود کلاه بدوزد

هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی فارس پنجشنبه برگزار می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس از استان همجوار آمد

فعال سیاسی:‌ اصلاح قیمت بنزین، اقدامی قهرمانانه بود

تحلیل‌های 29 آبان‌ماه روزنامه‌های شیراز در یک نگاه

چهار مدرسه علمیه فارس در ناآرامی‌ها آسیب دیدند

تشکیلات جدید برای بررسی دلایل مهاجرت روستاییان در فارس

پرداخت کمک حمایت معیشتی دولت به مشمولان تا پایان دوم آذر

نقشه راه سهمیه‌بندی بنزین

وزیر اقتصاد: با افزایش نرخ کالاها مقابله می‌کنیم

اتفاقات اخیر را چگونه تحلیل کنیم

ربیعی: هدف از طرح مدیریت مصرف سوخت، حمایت از معیشت مردم است

آیا دولت برای جبران کسری بودجه بنزین را گران کرد؟

چشم‌انتظاری مردم فارس برای برخورد با افزایش قیمت‌ها

تعرض به 6 مسجد فارس در ناآرامی‌های اخیر

فراشبند با 104 میلیمتر بیشترین بارش را در فارس داشت

معاون استانداری فارس: عرضه بنزین در شیراز عادی می‌شود

رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه فارس منصوب شد

راهپیمایی حمایت از امنیت در شیراز برگزار می شود

معاون سیاسی استانداری: روال عرضه بنزین در شیراز عادی می‌شود