پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

در دیدار قائم مقام وزیر آموزش و پرورش کشور با دکتر مظفری مطرح شد:

راه اندازی سمپاد مهارتی نخبگان در جزیره کیش منطقه آزاد کیش

راه اندازی سمپاد مهارتی نخبگان در جزیره کیش
  بزرگنمايي:

پیام فارس - دکتر فاطمه مهاجرانی در دیدار با دکتر مظفری، پیشنهاد راه اندازی سمپاد مهارتی استعدادهای درخشان را با هدف تکمیل اکوسیستم آموزشی جزیره کیش مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این دیدار با حضور دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی این سازمان، دکتر فاطمه مهاجرانی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش کشور، دکتر محمد مهدی مومنی رئیس اداره پرورش استعداد های درخشان خراسان رضوی سه شنبه پنجم آذر انجام شد.
دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست با بیان اینکه قابلیت های مدیریتی، امکانات و فرصت های مغتنمی در کشور وجود دارد گفت: باید از فرصتهای موجود در کشور به ویژه در جزیره کیش که ظرفیت های نهفته خوبی دارد به بهترین شکل استفاده شود.
وی افزود با شرایط خاص و ویژه کیش و امکاناتی که در آن فراهم شده می توانیم علاوه بر کسب تجربه در بسیاری از اتفاقات و رویداد های بزرگ، به صورت پایلوت عمل کنیم و آن را به سرزمین اصلی تعمیم دهیم و در این میان نقش حلقه اتصال با خارج از کشور در سطوح بین المللی را ایفا کنیم.
دکتر مظفری با اشاره به حضور دانشگاه های تراز اول کشور در منطقه آزاد کیش گفت: توسعه پایدار آموزشی در گرو تعاملات، همکاری و ارتباطات نزدیک آموزش و پرورش و دانشگاه ها است که در این صورت نیروی با کیفیت وارد چرخه اقتصادی جامعه شده و به رونق اقتصادی کمک خواهد کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: همکاری با دانشگاه ها در کیش موجب شکل گیری مرکز نوآوری شد که به طور قطع پس از راه اندازی آن، مرکزی در شان جزیره و نخبگان کیش خواهد بود که دانش آموزان این جزیره، سهم قابل توجهی از این مرکز را به خود اختصاص خواهند داد .
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام آمادگی برای راه اندازی مرکز استعداد یابی دانش­آموزان نخبه در جزیره با هدف ارتقا کیفیت آموزش و پرورش این منطقه گفت: در حوزه استعدادهای درخشان کارگروهی در نظر خواهیم گرفت و همه ظرفیت ها را با ایجاد تیم مطالعاتی برای اجرایی شدن پیشنهادات مطرح شده در این جلسه به کار می گیریم.
دکتر غلامحسین مظفری در پایان افزود: با ایجاد بخش دانش آموزی مرکز نوآوری و پیاده سازی سیستم آموزشی و پرورشی استعدادهای درخشان، امکان برگزاری همایش هایی در سطح ملی و بین المللی برای انجام کارهای بزرگ در کیش فراهم می شود و این جزیره می تواند یک پایگاه آموزشی برای کل کشور باشد.
همچنین در این نشست، دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش پیشنهاد ایجاد فضایی به عنوان نمایشگاه یا موزه دائمی آثار جشنواره خوارزمی را عنوان کرد.
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش کشور و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ( سمپاد ) در این دیدار گفت: برای رشته های خاصی که در جزیره کیش کاربردی تر باشد و آموزش و پرورش جزیره و سازمان منطقه آزاد کیش نیاز به وجود این رشته را حس کند و همچنین آن رشته کمکی به تکمیل اکوسیستم آموزشی باشد سمپاد مهارتی را در این منطقه راه اندازی می کنیم.
وی افزود:در جزیره کیش که جمعیت دانش آموزی اجازه ایجاد یک مدرسه مجزا برای جداسازی آنها را نمی دهد ، باید دانش آموزان تیز هوش را شناسایی و به عنوان عضو پیوسته سمپاد معرفی کنیم و کتاب های تکمیلی، امور پژوهشی و فرهنگی ویژه را برای آنان نیز در نظر گرفته و در اختیارشان بگذاریم.
دکتر مهاجرانی همچنین پیشنهاد اعلام خواهرخواندگی یا برادر خواندگی بین استان خراسان رضوی و جزیره کیش را مطرح کرد و گفت: از این طریق مدارس استعدادهای درخشان خراسان رضوی، خدمات آموزشی به دانش آموزان مدارس جزیره کیش ارائه می دهند و می توانیم گام بزرگی در تحول آموزش و پرورش کیش برداریم.
وی در ادامه برگزاری المپیاد ادبی جهانی را برای نخستین بار در جزیره کیش و برپایی دائمی جشنواره خوارزمی را با هدف ایجاد بستری مناسب برای حل مشکلات مناطق در حوزه های مختلف پیشنهاد داد.
دکتر سعید پورعلی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست با بیان اینکه جلسه هفته آینده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با موضوع آموزش فنی و حرفه ای است؛ گفت: در راستای اجرای سیاست های افزایش آموزش های مهارتی در کیش، جلساتی نیز با دکتر سلیمان پاک سرشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور داشتیم که قول ایجاد یک مدرسه مهارتی با امکان آموزش 10 مهارت اولویت دار در جزیره کیش را دادند.
دکتر پور علی گفت: بخش سمپاد های مهارتی و ترکیبی، از فضاهای آموزشی شروع می شود که می تواند موجب توسعه مهارتهای آموزشی باشد که در توسعه مهارت های دانشگاه ها هم تاثیر خواهد داشت.
وی افزود: کمبود مهارت ها در جزیره موجب افت خدمات و به نوبه آن، کاهش رونق گردشگری می شود از اینرو ما باید به صورت جدی در بخش مهارتی سرمایه گذاری کنیم تا موجبات توسعه را فراهم کنیم .
دکتر محمد مهدی مومنی رئیس اداره پرورش استعداد های درخشان استان خراسان رضوی نیز در دیدار با دکتر مظفری گفت: آموزش و پروش جعبه سیاه فرهنگی و توسعه ای هر منطقه است و ما با ارتقا این مجموعه در جزیره می توانیم در عرصه جهانی به کیش هویت بخشی کنیم.
رئیس اداره پرورش استعداد های درخشان استان خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه کیش یک منطقه نمونه گردشگری است هر اتفاق خوبی برای توسعه پایدار در این جزیره امکان پذیر است و با نگاه مثبت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش،رونق گردشگری آموزشی می تواند در تحول این منطقه بسیار تاثیر گذار باشد به این دلیل که دیپلماسی آموزشی بسیار قوی تر از دیپلماسی سیاسی است و بین توسعه کیش، نظام اقتصادی و اجتماعی این منطقه و توسعه سیستم آموزش و پرورش آن؛ رابطه ای معنا دار و مستقیم وجود دارد و توسعه یافتگی اقتصادی ،سیاسی و اجتماعی در کنار سیستم آموزشی قدرتمند امکان پذیر است.
دکتر مومنی در ادامه گفت: ما آمادگی این را داریم که در حد بضاعت درهای آموزش و پرورش استان خراسان رضوی را به سمت کیش بگشاییم و این امر را به سرعت عملیاتی و اجرایی کنیم و حتی مدرسه مجازی تاسیس کنیم تا دانش آموزان به صورت آنلاین از بهترین اساتید و معلمان ما و همچنین ظرفیت های خوب آموزشی بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه تاثیر استاندارد سازی در سیستم آموزش و پرورش کیش به خوبی قابل مشاهده است گفت: باید از ظرفیت های بکر، استعداد ها و نخبگان هم استفاده کنیم و با ورود سمپاد آموزشی به کیش دانایی ها را به دارایی تبدیل کنیم.
رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان استان خراسان رضوی همچنین از برنامه ریزی ها برای سفر مدیران مدارس به مشهد برای برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای افزایش تعاملات بین کیش و خراسان خبر داد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دوستی خاله خرسه با پرندگان و فاجعه ازدیاد موش ها درکیش

قدردانی نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها از اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب

برترین های مسابقات بیماران خاص و پیوند اعضای کشور معرفی شدند

تقدیر دکتر مظفری از حضور و درخشش تیم هندبال شرکت هواپیمایی کیش

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

عزم صندوق توسعه ملی جهت رفع مشکلات نقدینگی واحد‌های صنعتی و گردشگری کیش

تغییر در قوانین مالیاتی مناطق آزاد باعث خروج سرمایه از این مناطق می‌شود

پیام تبریک دکتر مظفری به مناسبت تولد بیست سالگی ایسنا

توسعه گردشگری سلامت در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش

کیش میزبان مسابقات قهرمان کشوری بیماران خاص و پیوند اعضا

رییس جدید دفتر نمایندگی وزارت خارجه کیش معرفی شد

پیام تبریک دکتر مظفری به مناسبت سالگرد بیست سالگی ایسنا

نجات 6 دریانورد در آب‌های کیش

نشست دکتر ویژه با مسئولان اداری و مالی شرکت های تابعه سازمان

اعزام کمانداران کیش به مسابقات انتخابی تیم ملی

پاکسازی سواحل کیش با همکاری کمیته جت پک های آبی کشور

ارتقاء سطح فناوری و نوآوری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

تکمیل درگاه اقتصادی پنجره «سیفام» تا 22 بهمن

بزرگداشت روز دانشجو در جزیره کیش

آغاز مسابقات فوتبال لیگ قهرمانی بزرگسالان کیش

پایان پنجمین دوره مسابقات شطرنج استاندارد ریتد در جزیره کیش

درخشش مدال طلای آسیا در کارنامه دونده کیش

شمارش معکوس کیش برای میزبانی از سمپوزیوم کشورهای عضو اکو

صادرات 161 میلیارد دلاری کالا از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

تولید برای صادرات هدف اصلی تشکیل مناطق آزاد کشور

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

بررسی ایجاد دهکده سلامت با بهره گیری از طب سنتی ایرانی در مناطق آزاد

راه اندازی بخش درمان و آموزش طب سنتی در مرکز نوآوری کیش

راه اندازی مرکز درمان و آموزش طب سنتی در برج نوآوری کیش

ناپایداری های جوی روزهای شانزدهم تا بیستم آذر در استان هرمزگان

قایقران کیش به مدال برنز قهرمانی کشور دست یافت

آموزش مربیگری و داوری درجه 3 شنای هنری در جزیره کیش

همایش پاکسازی سواحل به مناسبت روز دانشجو

عزم بانک های مطرح کشور برای کمک به پروژه های نیمه تمام کیش

اولویت سازمان منطقه آزاد کیش حمایت از سرمایه گذاری در حوزه تولید و صنعت است

اولویت سازمان حمایت از سرمایه گذاری در حوزه تولید و صنعت است

عمل جراحی ستون فقرات کشتی‌گیر تیم ملی

تمایل هلند برای همکاری در زمینه آب، انرژی های تجدید پذیر و غذا

آمادگی کیش و هلند برای همکاری در زمینه مدیریت آب، فاضلاب و پسماند

بررسی فرآیند نهایی سازی مجوزهای گردشگری در راستای پروژه پنجره واحد در مناطق آزاد

الگوهای اقتصاد تجربه در گردشگری خلاقِ مناطق آزاد ایران

مرتضی بانک :با اظهارنظرهای غیرکارشناسی به دستاوردهای کشور ظلم نکنیم

پیگیری هفته ششم رقابتهای لیگ برتر هندبال بانوان کشور

اعزام موی تای کار جزیره کیش به مسابقات آسیایی

اطلاعیه قطعی برق

تشکیل کمیته پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی آنفولانزا در کیش

ناپایداری های جوی روزهای شانزدهم تا نوزدهم آذر در استان هرمزگان

تبدیل پسماند روغن های خوراکی به محصول صنعتی

بازدید دکتر مظفری از طرح های صنعتی و عمرانی جزیره کیش

انتصاب سرپرست جدید مدیریت بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان منطقه آزاد کیش