پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

معاون سیاسی سپاه:

کشور نیازمند مجلس قوی است/ رای عظیم مردم عامل تشکیل مجلسی مقتدر سياسي

  بزرگنمايي:

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون سیاسی سپاه پاسداران تشکیل یک مجلس قوی را از نیازهای ضروری امروز کشور برای رسیدن به اهداف متعالی دانست و یکی از شرایط دستیابی به مجلس قوی را پشتوانه‌ی عظیم رای مردمی عنوان کرد.

سردار سرتیپ، یدالله جوانی چهارشنبه 23 بهمن در جمع بسیجیان ناحیه ثارالله(ع) شیراز، با اشاره به اهمیت انتخابات 2 اسفند، با تاکید براینکه مجل قوی از مولفه‌های داشتن کشوری قوی است، ابراز امیدواری کرد که با یاری خداوند، در انتخابات دوم اسفند شاهد شکل گیری یک مجلس قوی باشیم.
او با بیان اینکه نیاز امروز کشور و انقلاب داشتن یک مجلس قوی است که عزت، سربلندی و حرکت پرشتاب به سمت جلو را تضمین کند، تصریح کرد که ملت است که مجلس قوی را می‌سازد.
این مقام نظامی ادامه داد: البته مجموعه‌های مسئولیت‌دار در بحث انقلاب اسلامی نیز نسبت به این مسئله بی‌تفاوت نیستند به عنوان مثال بسیج و سپاه بی‌تفاوت نیست و بسیجیان هم که خود مردم هستند. گرچه سپاه و بسیج به معنای آن مجموعه سازمان یافته رفتار حزبی ندارد و ورود مصداقی نخواهد داشت و دنبال لیست دادن و تبلیغ از افراد نیست اما در بحث اصل انقلاب هدف راهبردی دارد.
سپاه حزب نیست که لیست بدهد
معاون سیاسی سپاه تأکید کرد: سپاه را در تراز حزب نمی‌دانیم اما دارای کنش‌های سیاسی فعال است. مگر می‌شود در زمانه‌ای که دشمن، ضد انقلاب و غربگرایان در تکاپوی این هستند که یک مجلس غیر انقلابی شکل بگیرد ما بی‌تفاوت باشیم.
وی هدف ترغیب به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را یک هدف راهبردی دانست و گفت: سپاه در برگزاری انتخاباتی امن و برقراری امنیت انتخابات با دیگر نهادها همکاری خواهد داشت.
این مقام نظامی همچنین گفت: سپاه با بصیرت‌افزایی، روشنگری، تبیین وضعیت و شرح وضعیت برای اینکه مردم انتخابی هوشمند و آگاهانه داشته باشند و در نهایت یک مجلس در تراز انقلاب و قوی شکل بگیرد، فعالیت می‌کند.
جوانی تأکید کرد: یک مجلس قوی می‌تواند حرکت انقلاب اسلامی را شتاب بخشد و با حل سریع مشکلات و برداشتن موانع بر سر راه پیشرفت جامعه کمک کند و البته دشمن هم چنین مجلسی را بر نمی‌تابد.
ویژگی‌های مجلس قوی
معاون سیاسی سپاه دو ویژگی مجلس قوی را برشمرد و گفت: یک مجلس قوی، آن است که پشتوانه عظیمی از رأی مردم را داشته باشد که همان مطالبه مقام معظم رهبری است که فرمودند «اگر انقلابی هم نیستید و به انقلاب و مذهب هم پایبندی ندارید و لیکن ایران را دوست دارید و علاقه‌مند به امنیت ایران هستید بیایید رای بدهید». چون مجلس با پشتوانه مردم می‌تواند تهدیدات را ناکام بگذارد.
جوانی دومین ویژگی مجلس قوی را داشتن نمایندگانی از جنس مدرس دانست و با اشاره به فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی، گفت: ما باید نمایندگانی از جنس سردار سلیمانی که مقام معظم رهبری از او به عنوان یک راه و مکتب یاد می‌کنند، برگزینیم.
این مقام ارشد سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه امروز مجلس قوی مجلسی است که ترکیب نمایندگان و نگاهشان همانند سردارسلیمانی باشد، گفت: امروز راه و مکتب سردار سلیمانی گره‌گشای ملت ماست.
او ادامه داد: با انتخاب صحیح نمایندگان مجلس می‌توانیم افرادی دلسوز، مردمی، صادق، ولایت‌مدار، انقلابی و استکبارستیز که بتوانند فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را عملیاتی و به جای نگاه به دست بیگانگان به دست ملت خود نگاه کند، راهی مجلس کنیم.
جوانی همچنین گفت: حرکت انقلاب اسلامی ایران نه ایستاد و نه متوقف شد و نه به عقب برگشت بلکه این حرکت یک حرکت رو به جلو بود به طوری که می‌توان گفت امروز در شرایطی قرار داریم که یک کارنامه پر افتخار از گذشته داریم که در آن 40 سال ملت ایران در مقابل تمامی دشمنان بشریت، زورگویان عالم، طواغیت مقاومت کرد و شکست نخورد.
خروج آمریکا از منطقه یک گفتمان شده است
او با بیان اینکه امروز این انقلاب در نقطه‌ای قرار دارد که دشمنان، از شکست در مقابل آن وحشت دارند، گفت:‌ توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته همگی شکست خورده است و امروز دشمن در یک موقعیت فرو ریختن و از صحنه خارج شدن قرار دارد که ما در ابتدای این گام هستیم و گام دوم هم خروج آمریکایی‌ها از منطقه راهبردی غرب آسیا خواهد بود.
معاون سیاسی سپاه ادامه داد: امروز شرایطی پدیدار شده است که به برکت شهادت حاج قاسم، مقاومت پایدار در منطقه ایجاد شده به‌طوری که خروج آمریکایی‌ها از منطقه در کشورهایی نظیر ایران، سوریه، عراق، لبنان، سرزمین‌های اشغالی و غیره به یک گفتمان تبدیل شده است.
وی یادآور شد: آمریکایی‌ها خود می‌دانند که خروجشان از منطقه به معنای پایان ابرقدرتی آن‌ها خواهد شد و معنای این پایان آن است که آن‌ها دچار مشکلات درونی می‌شوند و این همان وضعیتی است که برای شوروی سابق پدید آمد.
جوانی، مقاومت ملت ایران در مقابل استکبار را به برکت حضور ملت در صحنه دانست و گفت: باید بدانیم که با این حضور خداوند این قابلیت را در ملت ایران دید که نصرت خود را بر آن‌ها نازل کند و این یک افتخار برای ملت ایران است که محل نزول نصرت الهی واقع شوند.
معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه آمریکایی‌ها در این 40 سال هر چه نقشه کشیدند و توطئه کردند نتیجه عکس گرفتند، گفت: امروز در نقطه‌ای قرارداریم که انقلاب ما به یک پدیده جهانی تبدیل شده است. دشمنی که تصور می‌کرد با به شهادت رساندن سردار سلیمانی خط مقاومت را بی‌رمق و مغز متفکر آن را جدا می‌کند و به همین فرمانده میدانی آن را حذف فیزیکی می‌کند و همچنین گمان می‌کرد می‌تواند نقشه کثیف و پلید خود را راحت‌تر در عراق پیاده کند ولی شهادت سردار سلیمانی کاری در انسجام مردم عراق کرد که اگر زنده بود سالیان سال زمان می‌برد تا این انسجام به‌وجود بیاید.
وی اضافه کرد: شهادت سردار سلیمانی به‌طور کلی وضعیت منطقه را دگرگون کرد و دیدیم با به زمین ریخته شدن خون شهید سلیمانی، یک یوم الهی رقم خورد و دنیا تحت تاثیر این شهادت قرار گرفت. یوم الهی که هرگز در محاسبات دشمن قرار نداشت.
جوانی همچنین در خصوص ارتباط ترور سردار سلیمانی و معامله قرن نیز گفت: برخی می‌گفتند ترامپ می‌خواسته معامله قرن را رونمایی کند و از ترس اینکه سردار سلیمانی این نقشه را در نطفه خفه کند، دست به ترور سردار سلیمانی زد، ولی دیدیم که خون این سردار عزیز باعث یکپارچگی ملت مظلوم فلسطین در مقابل این معامله قرن شد.
معاون سیاسی سپاه در مورد انباشت قدرت ایران نیز گفت: ملت ایران امروز در موقعیت تولید و انباشت قدرت قرار دارد و باید مشکلات و موانع رو در گام دوم انقلاب از سر راه خود بردارد و زمینه‌های ظهور رو فراهم کند که مستلزم عمل به فرمایش رهبری مبنی بر قوی شدن است.
جوانی با بیان اینکه امروز نشانه‌های تأثیر قدرتمندی خود را در برخی حوزه‌ها به عینه مشاهده می‌کنیم، گفت: آمریکایی‌ها در گذشته با زور تهدید به راحتی دولت‌هایی را جابه‌جا کردند و در این سال‌ها هم ملت ما را زیاد تهدید می‌کردند و متأسفانه عده‌ای در داخل به خاطر خود باختگی، عدم باور ملت ایران، عدم اطلاع از توانمندی‌های نظامی و دفاعی می‌گفتند باید کاری کرد که جنگ نشود چون اگر جنگ شود ما در برابر دشمنی مانند آمریکا ناتوان هستیم اما دیدیم وقتی آمریکایی‌ها خطای راهبردی شهادت سردار سلیمانی را انجام دادند مقام معظم رهبیر فرمودند این جنایتکاران در انتظار انتقام سخت باشند.
جوانی همچنین به رجزخوانی ترامپ برای ایران اشاره کرد و گفت: این ترامپ آن کسی است که وقتی در دوره اوباما نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس چند نفر از تفنگداران دریایی آمریکا را به‌خاطر تعرض به آب‌های ایران بازداشت کرد رجز خوانی کرد و گفت اگر من به‌جای اوباما بودم، دستور حمله می‌دادم، واکنش نشان می‌دادم و آمریکا تحقیر شد و آبرویش رفت. تفنگداران ما را گریان و لرزان گرفته‌اند و آن وقت حاکمان ما هیچ کاری نکردند. اکنون باید به ترامپ گفت که نوبت او رسیده است و چرا در مقابل بمباران عین‌الاسد واکنش نشان ندادی.
معاون سیاسی سپاه افزود: پاسخ این سئوال آن است که امروز سرزمین ایران سرزمین مجاهدان است و وقتی سرزمینی این‌گونه فرزندان برومندی مانند سلیمانی‌ها داشته باشد، روی ذلت و خواری نمی‌بیند و تحقیر نمی‌شود چنانچه مشاهده کردیم که آمریکایی‌ها به خاطر این تحقیر (بمباران پایگاه عین‌الاسد در عراق) و اینکه این آبروریزی رو کاهش دهند، کشته‌ها و زخمی‌های خود را انکار کردند. گرچه به شکل قطره چکانی دارند اطلاع‌رسانی می‌کنند.
او در ادامه گفت: اگرچه دشمن در برخی حوزه‌ها ناتوان است اما در برخی حوزه‌های دیگر نظیر حوزه‌ی رسانه و شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی، اینترنت و غیره قوی عمل می‌کند.
معاون سیاسی سپاه با تاکید براینکه دشمن که در تسخیر سرزمین و منابع ایران اسلامی ناتوان است اما تلاش می‌کند قلب و ذهن ملت خصوصا جوانان را در اختیار بگیرد، گفت: دشمن با ایجاد شبهه، تردید، بی‌اعتمادی از طریق نشر دروغ و اکاذیب، سیاه‌نمایی و لجن‌پراکنی این هدف را دنبال می‌کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ایران جزو 10 کشور برتر جهان در حوزه دانش فضایی است

عنوان استاد برجسته شیمی کشور به عضو هیات علمی دانشگاه شیراز رسید

تلاش برای مهار هجوم ملخ‌های صحرایی به شهرستان‌های لامرد و مُهر

هجوم ملخ‌های صحرایی به شهرستان‌های لامرد و مُهر

نسبت حافظ با قرآن شناسانده شود

کرونا تمام فعالیت‌های ورزشی در استان فارس را لغو کرد

مراکز فرهنگی و آموزشگاه‌های هنری فارس تا پایان هفته تعطیل شدند

باران و کاهش دما برای فارس در راه است

اتوبوس‌های شهری شیراز روزانه ضدعفونی می‌شود

عکاس نی‌ریزی به جای سلاح، با دوربین جانوران را شکار کرد

15 هزار ماسک امروز وارد داروخانه‌های استان فارس می‌شود

کرونا؛ یک عکس، یک پیام

ایجاد انسجام بین نمایندگان فارس از مهمترین اولویت‌هاست

پس از ترکمنستان و ... ترکیه هم مرز با ایران را بست

انتخاب آیت‌الله دژکام به عنوان نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری

نمایندگان منتخب مردم فارس، پیگیر مطالبات ملت باشند

حضور تماشاگران فوتبال در ورزشگاه شیراز برخلاف اعلام سازمان لیگ

سرمربی تیم استقلال خوزستان: فوتبال بدون تماشاگر لذت ندارد

سرمربی تیم قشقایی شیراز: داور با سوت‌های ناحق، سرعت بازی را گرفت

ماسک به تعداد مناسب در اختیار شهروندان فارس قرار می‌گیرد

نتایج نهایی آراء 30 منتخب تهران

کرونا هم نتوانست مانع حضور تماشاگران فوتبال در ورزشگاه شیراز شود

نمایندگان منتخب مردم فارس، پیگیر مطالبات مردم باشند

تیم فوتبال قشقایی شیراز مقابل استقلال خوزستان شکست خورد

شهردار شیراز بر ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل شهری تاکید کرد

میرسلیم، نایب رئیس مجلس می‌ شود

نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس تا پایان هفته تعطیل شد

رئیس جهاد کشاورزی فارس: مبارزه با ملخ در این استان به اعتبار نیاز دارد

منتخبان مجلس قدردان اعتماد مردم باشند

آیت‌الله دژکام، پیروز انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در فارس شد

مدارس فارس از دوشنبه تا پایان هفته تعطیل است

همایش‌های دانشگاه شیراز لغو شد؛ تعطیلی کلاس‌ها منتظر تصمیم است

سید موسی موسوی منتخب مردم لامرد و مهر در مجلس یازدهم شد

سرمربی سابق تیم فوتبال قشقایی شیراز، منتخب مردم فیروزآباد در مجلس یازدهم شد

رییس نظام مهندسی ساختمان فارس: سودجویان با شناسنامه فنی ملک مخالفند

همایش‌های دانشگاه شیراز لغو شده اما تعطیلی کلاس‌ منتظر تصمیم است

رییس شبکه بهداشت کازرون: ابتلای سه بیمار مشکوک به کرونا اثبات نشده است

از فوتبال تا نشستن بر روی کُرسی مجلس یازدهم

این متن نیاز به ترجمه دارد

فعالیت‌های ورزشی و همایش‌های علوم پزشکی شیراز تعطیل شد

اخذبیش از1.5میلیون رای درفارس/آیت الله دژکام پیشتاز خبرگان

نگاهی به گرایش‌های سیاسی منتخبان فارس در مجلس یازدهم

دانشمند هسته‌ای منتخب مردم کازرون و کوه‌چنار در مجلس یازدهم شد

42.99 درصد مردم فارس در انتخابات دوم اسفند مشارکت کردند

شهردار و رییس شورای شهر سابق صدرا یک گام به دادگاه نزدیک شدند

درخشش فارس در انتخابات/ بیشترین مشارکت 77 و کمترین میزان 25 درصد

درخشش فارس در انتخابات دوم اسفند/ بیشترین مشارکت 77 و کمترین میزان 25 درصد

صدور کیفرخواست شهردار و رییس شورای شهر سابق صدرا

قدردانی استاندار و نماینده ولی فقیه در فارس از حضور مردم در انتخابات

منتخبان مردم شیراز در مجلس یازدهم مشخص شدند