پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

گزارش مهر

ترافیک سرسام آور ورودی های شیراز/ خودروهای امدادی در صف گرفتارند فرهنگي

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- ایجاد پایگاه های غربالگری کرونا در شهرها به خصوص شیراز موجب شده تا افرادی که قصد ورود به شهر شیراز را دارند ساعت ها در ترافیک ورودی شهر شیراز منتظر بمانند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه پیامدهایی در پی داشت که از جمله این پیامدها می‌توان به اعمال محدودیت‌ها در شهرهای مختلف از جمله کلانشهر شیراز اشاره کرد، محدودیت‌هایی که در ورودی شهر شیراز اعمال شده بود و از ورود افراد که دارای پلاک‌هایی غیر از شهر شیراز هستند ممانعت به عمل می‌آمد.
در این میان اما هستند افرادی که با توجه به ارائه ادله کافی مجوز ورود به شهر شیراز را از مبادی رسمی پیدا کردند و برخی نیز که هیچ توجه‌ای به هشدارهای مربوطه در خصوص شیوع ویروس کرونا نداشته اند بار سفر بسته و با استفاده از مسیرهای جایگزین و یا خرید پلاک شهر شیراز از افرادی که قبل از مبادی ورودی شهر شیراز اقدام به اجاره موقت پلاک خود می‌کنند مجوز حضور در شهر شیراز را پیدا می‌کنند البته با تمهیداتی که دستگاه قضائی و پلیس راهور در نظر گرفته اند شاهد کمترین تخلف در سطح کلان شهر شیراز هستیم.
یکی از مطالباتی که مردم شیراز در خصوص کنترل مبادی ورودی این کلان شهر دارند کنترل همه جانبه ورودی‌های شهر شیراز در مرحله اول و در مراحل بعدی نیز کنترل تمامی ورودی‌های استان است تا از این طریق زنجیره شیوع ویروس کرونا در استان فارس قطع گشته و شرایط استان از حالت زرد شیوع کرونا به وضعیت سفید تغییر حالت دهد.
تمامی ورودی‌های شهر شیراز تحت نظارت شدید دادستانی است
دادستان عمومی و انقلاب شهر شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به مطالبات مردمی و دستوراتی که در ستادهای مربوطه اتخاذ شده است دادستانی نیز به این مقوله ورود کرده و با حضور در مبادی ورودی شهر شیراز نسبت به کنترل و غربالگری افراد اقدام کرده است.
حیدر آسیابی اضافه کرد: نماینده دادستان در تمامی ورودی‌های شهر شیراز مستقر شده و از ورود افرادی که از سایر مناطق اقدام به ورود به شهر شیراز می‌کنند ممانعت به عمل می‌آورد این در حالی است که اگر فردی مشکوک به ویروس کرونا باشد با توجه به غربالگری که در محل ورودی شهر شیراز صورت می‌گیرد نسبت به قرنطینه کردن افراد به مدت 14 روز اقدام می‌شود تا از شیوع این بیماری در شهر شیراز و استان فارس جلوگیری شود.

پیام فارس


وی به اهالی استان فارس نیز توصیه کرد: با توجه به این که یکی از روش‌های کنترل بیماری قطع کردن زنجیره شیوع ویروس کرونا است از این رو مردم از سفرهای غیر ضروری اجتناب کرده و حضور در خانه و عدم خروج از منزل شاهد از بین رفتن زنجیره شیوع کرونا در استان باشیم.
مشاهدات خبرنگار مهر از سطح شهر شیراز نشان می‌دهد که ورود و مسافرت افراد به شهر شیراز از طریق حمل و نقل خوودرویی کاهش چشمگیری داشته و جانشین استاندار فارس در ستاد مقابله با کرونا نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: مسافرت به استان فارس بیش از 5٠ درصد کاهش داشته و این کاهش نیز در مبادی ورودی شهر شیراز نیز قابل مشاهده است.
عبدالرضا قاسم پور اضافه کرد: حسب دستور استاندار فارس مبنی بر تشدید کنترل مبادی ورودی شهر شیراز اقدامات مختلفی نیز در این راستا انجام شده است و با همکاری پلیس راهور و دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهد کنترل ورودی‌های شهر و استان هستیم.
صف‌های طولانی در مبادی ورودی شهر شیراز
ایجاد صف‌های طولانی در مبادی ورودی شهر شیراز که علت آن را در غربالگری و عدم امکان ورود افراد متفرقه به شهر شیراز می‌توان جست باعث شده تا در تمامی ورودی‌های شهر شیراز شاهد ایجاد صف برای ورود باشیم و صف‌هایی که در کوتاه‌ترین زمان در حدود 45 دقیقه افراد را قبل از مبادی ورودی شهر شیراز در ترافیک نگه می‌دارند.
طولانی شدن روند رسیدگی به طرح غربالگری در کنار تعداد اندک افرادی که نسبت به کنترل مسافران اقدام می‌کنند باعث شده تا حجم بسیار زیادی خودرو پیش از محل تعیین شده برای کنترل مسافران وجود داشته باشند این شرایط بیشتر در پلیس راه شیراز-فسا مشاهده شده و نارضایتی‌هایی نیز در پی داشته است البته بیان این واقعیت لازم است که با توجه به اینکه مسیر پلیس راه شیراز- فسا به گونه‌ای است که در مسیر استراتژیک اتصال فارس به مناطق اقتصادی جنوبی کشور نظیر جم و عسلویه است پس انتظار می‌رود که حجم حمل و نقل جاده‌ای در این منطقه بیشتر از سایر مبادی ورودی شهر شیراز باشد.
تردد کاهش یافته اما در ورودی شهرها ترافیک وجود دارد
رئیس پلیس راه شمال استان فارس در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در تمامی محورهای شاهد کاهش تردد هستیم اما در مسیرهای مواصلاتی که به شهرها نظیر شهر شیراز متصل می‌شود دارای ترافیک هستیم.
عبدالهاشم دهقانی با اشاره به اینکه انتظار کاهش ترددها وجود داشت اضافه کرد: با توجه به حجم ترافیکی که در برخی از ورودی‌های شهر شیراز مشاهده شده است انتظار می‌رفت که با توجه به شیوع ویروس کرونا عبور و مرور افراد کاهش چشمگیری داشته باشد و مردم از سفرهای غیر ضروری ممانعت کنند اما شاهد هستیم که این نکته هنوز رعایت نشده است.
وی اضافه کرد: طرح ترافیک محور شیراز فسا با توجه به این که زیاد بوده است سعی شده تا با اضافه کردن یک خط کنترل دیگر و ایجاد سه خط کنترل شاهد تأثیر این فرایند کنترل و حرکت ترافیک شهری باشیم.
رئیس پلیس راه شمال استان در خصوص غربالگری یادآور شد: غربالگری مربوط به ستاد کرونا بوده و پلیس راهور من باب همکاری در حال انجام این طرح است.
دهقانی تاکید کرد: یکی از اصول اصلی مراقبت‌های بهداشتی این رویداد این بود که مردم از خانه‌هایشان بیرون نیایند که تاکنون این مهم روی نداده است انتظار این بود که با توجه به هشدار لازم مبنی بر عدم خروج افراد از منزل شاهد کاهش رفت و آمد غیر ضروری باشیم که تاکنون این مهم رخ نداده است.
او اظهار کرد: عمده فعالیت‌های کنترلی که در محورهای ورودی شهر شیراز انجام می‌شود بر اساس فعالیت‌های افراد علوم پزشکی بوده است اما اکنون عمده فعالیت‌های اجرایی توسط نیروهای بسیج در حال انجام است.
ایجاد صف در محورهای ورودی شهرها موجب ترافیک زیادی پیش از محل غربالگری افراد می‌شود که این محل‌ها می‌تواند زمینه‌ساز شیوع بیماری کرونا در صورت وجود افراد ناقل باشد در کنار این موضوع ایجاد ترافیک در محورهای ورودی شهرها کار امدادرسانی به خودروهای اورژانس را نیز سخت‌تر از قبل کرده است زیرا این گونه خودروها نیز باید برای ورود به شهرها از این ترافیک عبور کند حال اگر مسیر جایگزینی برای خودروهای اورژانسی و امدادی در نظر گرفته نشود شاهد اتفاق‌های ناگواری در این حوزه خواهیم بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان

جهش تولید در مناطق آزاد با تکمیل زنجیره تولید

آذین بندی محور کامل خیابان ولیعصر عج به مناسبت عید نیمه شعبان برای نخستین بار

سه صنف جدید اجازه فعالیت در استان را دریافت کردند

مطبوعات شیراز و تجربه نو در روزهای کرونایی

جامه سپید پرستاری به جای رخت سفید عروسی

زایش نخستین گوساله گوزن زرد در ارسنجان فارس

ثبت ملی 122 یادمان تاریخی فارس در سالی که گذشت

درخواست برخورداری کتابخانه دانش‌آموزی شیراز از تسهیلات پایتختی کتاب

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت

استان فارس در شرایط قرمز کروناویروس قرار گرفت

اهدای بیش از 15 هزار سی‌سی خون به بیماران نیازمند در فسا

میرزایی : پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مشروط به مهارت شود / اوسط هاشمی : اگر مهارت در جهش تولید سهم دارد، همه دستگاه ها مرجعیت سازمان فنی و حرفه ای را به عنوان سرمایه ملی بپذیرند

فارس در شرایط قرمز ابتلا به کرونا قرار گرفت

وضعیت فارس قرمز شد

فاصله‌گذاری اجتماعی، دستمایه ساخت فیلم در آموزش و پرورش فارس شد

بزرگترین کتابخانه دانش‌آموزی جنوب کشور از تسهیلات پایتختی کتاب بهره‌مند شود

مدیریت شیوع کروناویروس تاکنون مطلوب بوده است

آبگیری 994 آبخوان در فارس/ کنترل تردد عشایر کوچ‌رو

آیا توزیع قبض کاغذی آب در شیراز ، ویروس کرونا را منتقل می‌کند؟

پایتختی کتاب فرصتی برای توسعه فعالیت کتابخانه دانش آموزی شیراز است

سیلاب به تاسیسات آبرسانی گله دار شهرستان مُهر زیان رساند

زایش نخستین گوساله گوزن زرد در پهنه احیاء و پرورش ارسنجان فارس

ثبت 122 اثر میراثی فارس در فهرست آثار ملی

ایجاد کمپین تامین تجهیزات پزشکی در فارس/ دستگاه تنفسی مهمترین نیاز

تولید فیلم با موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی توسط سازمان دانش‌آموزی فارس

تشکیل شورای مدیریت بازگشت کیشوندان در ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد کیش

ورود به پارک ملی قطرویه استان فارس ممنوع است

شریعتمداری اعلام کرد: 90 درصد افزایش سود آوری در هلدینگ دارویی تامین/ شاهد جوانگرایی نخبگان هستیم

رونمایی از دستاوردهای تازه گروه دارویی تامین (تیپیکو) با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی +فیلم

روزانه 2500 ماسک در کارگاه جهادی پلیس فارس تولید می‌شود

122 یادمان تاریخی و فرهنگی فارس ثبت ملی و تعیین حریم شد

آیین رونمایی از 30 محصول جدید دارویی در کشور +فیلم

شناسایی 125 مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس/ مرگ ٤ نفر

استان فارسی‌ها در سال گذشته 268 میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند

رونمایی از 30 محصول جدید دارویی ساخت داخل در مجموعه دارویی تامین + فیلم

آیین رونمایی از 30 محصول جدید دارویی در کشور

دستگاه قضایی از مدیران خلاق برای تحقق شعار جهش تولید حمایت می‌کند

تصویب اختصاص بسته حمایتی به شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس

هشدار درباره پیامد خروج غیرضروری از منزل در روزهای کرونایی فارس

کشف 501 میلیارد ریال اقلام بهداشتی/ تولید ماسک بهداشتی توسط پلیس فارس

همراهی توزیع برق شیراز در تامین برق پایدار مراکز خاص

تولید بیش‌از 40 هزار ماسک سهم مشارکت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: صرفه جویی 50 میلیون دلاری با تولید 30 داروی جدید در هلدینگ دارویی تامین+فیلم

منتخبان فارس در مجلس یازدهم:کارگران ساختمانی 6 ماه از پرداخت بیمه معاف شوند

بیمارستان شهید بهشتی شیراز به چرخه ارائه خدمت به بیماران کرونایی پیوست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد : بیش از 700 مورد بازرسی واحد تولیدی در یک ماه گذشته توسط بازرسین کار استان گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: مشارکت و نقش آفرینی جامعه هدف وزارت کار در مبارزه با کرونا ستودنی است

اختصاص تسهیلات سرمایه‌درگردش جهت افزایش سه برابری تولید لوازم بهداشتی در اردبیل

آیین رونمایی از 30 محصول جدید دارویی تولید شده برای نخستین بار در کشور و معرفی بیش از 100 محصول جدید دارویی تی پی کو با حضور شریعتمداری+عکس