پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

درخشش شیرازی‌ها در آزمون کرونا سياسي

  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- رهبر معظم انقلاب 21 فروردن 99 در گفت و گویی زنده از درخشش مردم ایران در آزمون کرونا سخن گفتند و در بخشی از سخنانشان فرمودند: در شیراز معتمدین محلّی با صاحبان املاک، صاحبان خانه‌ها و مغازه‌ها صحبت می‌کنند که اجاره نگیرند یا تخفیف بدهند یا مهلت بدهند و به کاسب کمک شود.

روند شیوع ویروس کرونا گرچه مشکلات زیادی را برای اقشار مختلف مردم در بخش های مختلف ایجاد کرده اما مهربانی مردم در کمک به هم نوع، بخشی از مشکلات کاسته است.
مردم استان فارس و شیراز همواره به میهمان نوازی و کمک به هم نوع معروف هستند و در بحران های مختلف از یکدیگر غافل نمی شوند، به عنوان مثال می توان به سیل پنجم فروردین 98 در همدلی و همراهی مردم فارس و شیراز در یاری رساندن به آسیب دیدگان سیل، اشاره کرد که این همدلی و همراهی اقدام ارزشمندی بود که در تاریخ ثبت شد.
شیوع بیماری کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارهای مردم استان فارس و شیراز به خصوص قشر کارگر را با مشکلات زیادی از جمله مشکلات مالی در تامین مایحتاج مورد نیاز و پرداخت اجاره بها مواجه کرد.
این بار نیز مهربانی های مردم شیراز تداوم یافت و نیروهای مردمی و جهادی به کمک مردم شتافتند تا در حد توان گره از مشکلات همشهریان خود باز کنند.
یکی از این اقدامات می‌توان به تلاش معتمدین برای پرداخت نشدن اجاره منزل یا مغازه ها یا لحاظ شدن تخفیف در این اجاره ها اشاره کرد.
یکی از افرادی که اقداماتی برای التیام دردهای مردم با توجه به شیوع کرونا انجام داده محمدحسین اسلامی جهرمی مدیر مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز است/
یک میلیارد و 200 میلیون تومان اجاره مستاجران در شیراز بخشیده شد
مدیر مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: از 27 اسفند 98 اطلاع رسانی در فضای مجازی انجام دادیم تا خانواده هایی که در بحث اجاره بهای منزل مسکونی یا مغازه خود دچار مشکل هستند به ما اطلاع دهند.
محمد حسین اسلامی جهرمی افزود: فرمولی در این زمینه طراحی شد که تحقیقاتی صورت بگیرد، قولنامه را ملاحظه کنیم و به صاحب خانه زنگ بزنیم.
وی ادامه داد: تلاش ‌کردیم که چند ماه از اجاره بها بخشیده شود و نظر ما روی 2 ماه بود.
مدیر مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز گفت: در کنار این قضیه نگاه ما این بود که اگر کسی شرایطش به گونه ای بود که نمی توانست اجاره‌بها را ببخشد، تلاش کنیم تا اجاره این 2 ماه به ماه های دیگر منتقل و اضافه شود؛ همچنین به سراغ خیرین رفتیم و از آنان کمک گرفتیم.
اسلامی افزود: در مرحله نخست 760 نفر با ما در ارتباط با پرداخت اجاره واحد مسکونی یا مغازه تماس گرفتند که از این تعداد حدود 670 نفر اجاره بهای خود را که معادل بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان بود، بخشیدند و حتی برخی به جای 2 ماه اجاره پنج ماه را بخشیدند.

پیام فارس


کمک 250 میلیونی خیرین به پرداخت اجاره بها
وی ادامه داد: برای پرداخت مابقی اجاره ها نیز از ظرفیت خیرین استفاده شد که بخشی از آن اجاره ها با کمک خیرین پرداخت شد که تاکنون 250 میلیون تومان خیرین در این زمینه کمک کردند.
مدیر مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز گفت: این روند همچنان ادامه دارد و تلاش می‌کنیم تا روزانه بتوانیم مشکل تعدادی از شهروندان را حل کنیم.
اسلامی گفت: ادامه این کار مشروط به حمایت خیران و مردم است تا گره ای از کار نیازمندان باز شود زیرا هنوز تعدادی از افراد هستند که توان پرداخت اجاره بهای خود را ندارند و به ما مراجعه کردند و به دلیل کمبود منابع مالی نتوانستیم پاسخگوی آنان باشیم.
وی ادامه داد: دست تک تک خیرین استان را می بوسیم و هر کس مایل است کمک کند ما منابع اطلاعاتی خود را با تمام آیتم های اطلاعاتی با حفظ آبرو و کرامت مردم در اختیار آنان قرار می دهیم تا بتوانیم گره ای از مشکلات مردم باز کنیم.
خوشحالی رهبر معظم انقلاب بزرگترین عیدی سال 99
مدیر مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز همچنین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب و اشاره معظم له به اقدامات معتمدین بخشش اجاره بها گفت: بزرگترین عیدی سال 99 برای من تشکر و خوشحالی رهبر معظم انقلاب از اقدام کوچکی بود که ما در شهر شیراز انجام دادیم.
اسلامی افزود: خوشحالی معظم له برای ما یک دنیا ارزش دارد و دست ایشان را می‌بوسم و اعلام می‌کنم تا جایی که در توان ما است کمک می دهیم تا فرمایش رهبر معظم انقلاب روی زمین نماند و بتوانیم راهی که معظم له برای ما ترسیم کردند ادامه دهیم.
خودمان را برای خدمات رسانی به مردم در ماه رمضان آماده می کنیم
وی ادامه داد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما باید عملیات خدمت رسانی جدی تری در ماه مبارک رمضان داشته باشیم که خودمان را از امروز آماده می کنیم تا بتوانیم در ماه مبارک رمضان خدمت بیشتری به مردم ارایه دهیم.
توزیع 750 بسته معیشتی در بین نیازمندان
مدیر مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز همچنین به فعالیت‌های دیگر گروه های جهادی زیر مجموعه این مرکز اشاره کرد و گفت: 750 بسته معیشتی به مبلغ هر بسته 200 هزار تومان در مجمع با اعتبار حدود 150 میلیون تومان از دیگر اقدامات صورت گرفته است که این بسته ها در مناطق محروم شهر شیراز توزیع شد.
اسلامی افزود: همچنین 370 بسته بهداشتی به مبلغ هر بسته 150 هزار تومان در مجموع با اعتبار 55 میلیون تومان در مناطق محروم شهر شیراز توزیع کردیم.
وی ادامه داد: از دیگر اقدامات ما می توان به تامین آب میوه های طبیعی اشاره کرد که حدود 6 هزار بطری آبمیوه در بین گروه های جهادی، پزشکان و کادر پزشکی و درمانی بیمارستان های درگیر با بیماری کرونا توزیع شد.
مدیرعامل اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآنی استان فارس گفت: بحث قربانی برای سلامتی امام زمان(عج) و خانواده های عزیزانمان از دیگر اقدامات انجام شده است که در این زمینه تاکنون 6 مورد قربانی انجام دادیم که گوشت ها نیز بین افراد مستمند و نیازمند توزیع شد.
اسلامی افزود: در ابتدای فعالیت مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا کارگاه تولید ماسک را با ظرفیت روزانه 25 هزار عدد راه اندازی کردیم اما در حال حاضر با توجه به ورود بخش ها و گروه های مختلف به این موضوع، این کارگاه تعطیل و فعالیت مرکز به تامین نیازهای مردم در سایر بخش ها متمرکز شد.
وی ادامه داد: همچنین در بحث ضدعفونی و گندزدایی از معابر و خیابان ها در شهر شیراز گروه های جهادی شامل 30 گروه پنج نفره هر شب فعالیت می کنند.
وی اضافه کرد: البته سعی کردیم متناسب با رصد صورت گرفته در بخش عملیات سپاه فجر استان فارس ضدعفونی و گندزدایی در مکانهایی که وضعیت آنجا قرمز شده است، انجام شود.
مدیر مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز گفت: همچنین بیش از 15 ایستگاه سلامت در خیابان های شهر شیراز راه اندازی کردیم که نسبت به ضد عفونی خودروها اقدام می کنند ، این اقدام از نیمه اسفند ماه شروع شده و همچنان ادامه دارد.
مردم در خانه ماندن و رعایت مسایل بهداشتی را فراموش نکنند
اسلامی خطاب به مردم افزود: باید در کنار همه شرایط سختی که با آن مواجه هستیم، همچنان در خانه بمانند و مسایل بهداشتی را رعایت کنند تا ویروس کرونا ریشه کن شود.
وی ادامه داد: کادر درمانی در بیمارستاندها در حال تلاش برای مقابله با بیماری کرونا و حفظ سلامتی مردم هستند لذا باید تلاش کنیم هم خودمان مسایل بهداشتی را رعایت کنیم و هم به اطرافیان این توصیه را داشته باشیم تا بعد از شکست کرونا شادی را به دل یکدیگر هدیه کنیم.
نامه به رییس بیمارستان علی اصغر(ع) برای کمک به کادر پرستاری
مدیر مرکز فرهنگی مدینه النبی(ص) شیراز گفت: در این مرکز، 68 نفر به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت و خدمات رسانی به مردم در بخش های مختلف هستند.
اسلامی افزود: اولین گروهی بودیم که به رئیس بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز نامه نوشتیم و اعلام کردیم اگر نیاز به کمک به کادر پرستاری و خدمات رسانی به بیماران باشد آمادگی کامل را داریم.
برچسب‌ها
ویروس کرونا مقام معظم رهبری شیراز مشارکت های مردمی فارس
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان: حضور آگاهانه و تاثیرگذار در فضای مجازی داشته باشیم

مشکلات بخش تعاون خراسان جنوبی در حوزه کاری صنعت، معدن و تجارت بررسی می شود

سامانه اشتغال مهارت محور اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز راه اندازی شد

قدردانی مرتضی بانک از مدیریت و تیم راه اندازی درگاه خدماتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی میهماندار هواپیمایی

پرداخت بیش از 191 میلیارد ریال خسارت سیل در قیروکارزین

درخشش دانشگاه شیراز در فدراسیون سرآمدان علمی ایران

95 درصد آتش سوزی جنگل‌های بهبهان کنترل شد

پیام تسلیت رییس سازمان محیط زیست در پی شهادت پاسدار احسان عزیزی

شعار روز جهانی محیط زیست: تنوع زیستی؛ فراخوان اقدام به مقابله با انقراض فزاینده گونه ها و تخریب طبیعت

ضرورت بکارگیری تمام امکانات برای مهار آتش سوزی کهگیلویه و بویراحمد

بی‌گدار به آب می‌زنند

مجلس دهم در شفاف سازی بودجه موفق بود

مجلس یازدهم وکیل یا معاند دولت نیست/ اقتصاد اولویت اول است

دولت باید به بازار مسکن ورود و آن را کنترل کند

انبار سیلندرهای گاز در شیراز منفجر شد

استاندار فارس: مشاغل آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات معرفی شوند

کنترل هزینه‌های جاری در دستگاه‌های دولتی فارس

مسؤولان فارس در اندیشه پرکردن 25 درصد چاه‌های غیرمجاز

مساجد فارس بازگشایی شد

بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور در فارس راه اندازی می شود

فعال سیاسی فارس: جلوگیری از افراط، هدف اصلاح‌طلبان در مجلس دهم بود

رشد 5 درصدی اعتبارات هزینه‌ای فارس

زدن ماسک هنگام استفاده از مترو و اتوبوس در شیراز اجباری است

توزیع 1000 لیتر مواد ضدعفونی کننده رایگان بین باشگاه‌ها در شیراز

برگزاری کارگاه آنلاین داستان‌نویسی در شیراز

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد: ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا

اماکن تاریخی و گردشگری کازرون بازگشایی شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: استفاده از شبکه‌های مجازی فرصت مغتنمی برای توسعه هستند

پلمپ دو واحد صنفی موبایل فروشی به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی در کیش

مدیرکل ورزش و جوانان فارس بازداشت شد

50 مبتلای جدید به ویروس کرونا در استان فارس شناسایی شد

بیش از 3 هزار کرمانی از طریق کاریابی ها صاحب شغل شدند

اعلام آغاز و شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در فارس

اختصاص 408 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در هرمزگان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: بهره مندی4477 طرح از تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در ایلام

ایرنا خبرگزاری نظام و به عنوان یکی از ارکان قدرت ملی کشور در منطقه

پیام نماینده ولی فقیه در فارس به مناسبت در گذشت آیت الله محجوب

88 کشور دنیا در جشنواره بین المللی کاریکاتور کرونا شرکت کردند

چشم‌انداز فارس در سال 99 برای پرکردن 25 درصد چاه‌های غیرمجاز

مساجد فارس باز می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس بازداشت شد

آغاز پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در فارس

امسال 25 درصد چاه‌های غیرمجاز فارس مسدود می‌شود

ثبت 129 شرکت تعاونی در گلستان

برگزاری رویداد مجازی "تعاون ایونت" در هرمزگان

ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی در زنجان

شریعتمداری :آیین‌نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی بامردان غیر ایرانی تصویب شد

​شریعتمداری خبرداد:مذاکره برای ساخت 4 هزار خانه جدید ویژه خانواده های دارای دو معلول+فیلم

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد:امکان دریافت آنلاین همه آگهی های ثبتی تشکل های کارگری و کارفرمایی