پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

هنرمندان تئاتر خیابانی کودک از 11 استان کشور مهمان شیراز می‌شوند سياسي

هنرمندان تئاتر خیابانی کودک از 11 استان کشور مهمان شیراز می‌شوند
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- 50 نمایش خیابانی به‌عنوان راه‌یافتگان به نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک در شهر شیراز طی 5 روز به اجرای نمایش می‌پردازند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز شنبه 19مردادماه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: 107 اثر از 29 استان کشور متقاضی حضور در نخستین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند کودک شیراز بوده‌اند.
ابراهیم گشتاسبی‌راد ادامه داد: پس از بازبینی آثار ارسال شده به دبیرخانه که چهره‌های شناخته‌ شده هنرهای نمایشی کشور به سرداوری سامان خلیلیان رئیس کانون نمایش خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آن ها را ارزیابی کردند، 12 اثر به بخش رقابتی(کودک) و 3 اثر به بخش آزاد (غیررقابتی) این جشنواره راه یافتند.
وی استقبال از این رویداد هنری را بی‌نظیر دانست و بیان داشت: این جشنواره به منظور توسعه فرهنگ شهروندی برگزار می‌شود و هنرمندان تئاتر از استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، تهران، خوزستان، فارس، قم، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، هرمزگان و همدان به مدت 5روز مهمان شهروندان شیرازی خواهند بود.
رئیس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز زمان آغازین برگزاری این جشنواره را 22مردادماه 1398 اعلام کرد و افزود: مراسم افتتاحیه در همسایگی ارگ کریمخانی از ساعت 18 آغاز به کار می‌کند و از ساعت20:30 با برگزاری آیین رسمی افتتاح می‌شود.
گشتاسبی راد ادامه داد: دستکم 50 نمایش خیابانی راه‌یافته به این جشنواره هر روز از ساعت18:30 تا 22:30 در 6 نقطه شهر شیراز بوستان آزادی، فضای مجاور ارگ کریم‌خانی، محور عفیف‌آباد، گذر حافظیه، بوستان نماز و فضای مقابل مجتمع تجاری خلیج‌فارس اجرا می‌شود.
وی زمان آیین پایانی این جشنواره را 26مردادماه اعلام کرد.
9885 /1876


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield