پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

امام جمعه موقت تهران:

شیعه علی شدن نیازمند هدایت و جذبه الهی و همراهی فرد است سياسي

شیعه علی شدن نیازمند هدایت و جذبه الهی و همراهی فرد است
  بزرگنمايي:

پیام فارس - امام جمعه موقت تهران با تاکید براینکه تا حضرت علی(ع) در جامعه تجلی الهی نکند ظهور حضرت حجت ابن الحسن (عج) اتفاق نمی‌افتد، گفت: شیعه امیرالمومنین شدن نیازمند هدایت و جذبه الهی و همراهی باطنی فرد است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از دفتر نهادنمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت‌الله کاظم صدیقی شنبه 26 مرداد در جلسه جامعه روحانیت شیراز گفت: زمانی، افرادی از مناطقی در ایران به امام هادی(ع) مراجعه و سئوالاتی در امور مختلف فقهی و اجتماعی مطرح کردند که حضرت فرمودند جناب عبدالعظیم حسنی نماینده ما و قول او و کلام او، قول ما است.
وی خاطرنشان کرد: وجود شخصیت گرانبهایی چون عبدالعظیم حسنی از افتخارات شیعه و ما ایرانی‌هاست و سخن امام هادی(ع) تثبیت کننده و موید نقش مرجعیت شیعه در طول تاریخ است .
آیت‌الله صدیقی در خصوص عید غدیر و شخصیت صاحب این روز نیز گفت: طبق آیه مباهله، امیرالمومنین(ع) نفس و حقیقت پیامبر اکرم(ص) است بنابراین اکمال دین اسلام، در گرو معرفی علی‌ابن‌ابی‌طالب(ع) به عنوان وصی رسول خداست و روز غدیر، روز تجلی این اتفاق پربرکت و عظیم است .
او ادامه داد: شیعه امیرالمومنین شدن نیازمند هدایت و جذبه الهی و همراهی باطنی خود فرد است که اگر این نباشد، با اتکا به علم و دانش، هیچ فردی اهل رستگاری و فلاح نخواهد شد.
امام جمعه موقت تهران گفت: تا حضرت علی(ع) در جامعه ما تجلی الهی پیدا نکند ظهور حضرت حجت‌ابن‌الحسن(ع) نیز اتفاق نمی‌افتد و این تجلی الهی، یعنی بسط و گسترش ولایت امیرالمومنین(ع) در کف جامعه و در بین خانواده‌ها که تحقق این امر مهم، تکلیف را بر همه ما دوست‌داران این حضرت سنگین می‌کند .
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield