پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

استاندار فارس:

ساخت و سازها اصولی و برمبنای الگویی واحد نیست سياسي

  بزرگنمايي:

پیام فارس -
استاندار فارس گفت: متاسفانه الگوی واحدی برای ساخت و سازها وجود ندارد و به همین دلیل هرکسی در هر جایی که دلش خواست اراضی را تخریب کرده و در آن بنایی احداث کرده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی عصر شنبه ٢٦ مرداد در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بیان کرد: به دلیل نبود الگوی ساخت و ساز، اراضی استان تخریب شده و در ان ساختمان بنا شده است؛ وجود طرحهای الگویی می‌تواند به این وضعیت پایان داده و ساخت و ساز را اصولی کند.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنانش خواستار بازگرداندن درآمدهای استان شد و گفت: درامدهای قانونی که از فارس کسب می‌شود باید خرج توسعه همین استان شود.
رحیمی افزود: عوارض آلایندگی، حقوق دولتی معادن و یا جرایم راهنمایی و رانندگی از جمله درآمدهایی هستند که در این استان کسب می‌شود اما از استان خارج می‌شود.در این راستا باید مدیران دستگاههای اجرایی پیگیری لازم را برای بازگرداندن این درآمدها به استان‌فارس به عمل آورند .
وی رفع مشکلات آزادگان و ایثارگران بخصوص در حوزه درمان، اشتغال فرزندان و یا مسکن این قشر و همچنین پیدا کردن راهکارهایی برای حمایت از ورزش و نیز پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان از طریق واگذاری داراییهای مازاد را از دیگر مواردی دانست که نیازمند پیگیری مجددانه مدیران دستگاههای اجرایی استان فارس است.
استاندار فارس با تاکید بر جذب به موقع اسناد خزانه و برگ تسویه گفت: بزودی با برگزاری سمینار تخصصی و آموزشی بند "و" تبصره 5 قانون بودجه مدیران دستگاه‌های اجرایی با چگونگی جذب این ظرفیت بودجه‌ای آشنا می‌شوند.
رحیمی خاطرنشان کرد: مدیران کل جذب این ظرفیت بودجه‌ای را مثل مسابقه بدانند و از کل این ظرفیت بهره بگیرند.
وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد: اعتباراتی که در قانون بودجه تعیین شده تمام و کمال جذب شود همچنین ‌در خصوص اعتبارات تبصره 19 که سهم استان فارس 70 میلیارد و 800 میلیون تومان تعیین شده همه باید تلاش کنند که از این فرصت به خوبی استفاده شود.
استاندار فارس عنوان کرد: برخی از ایتم‌های سنجش مدیران در فارس، عملکرد انها در زمینه جذب بودجه است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield