پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

رئیس و نایب رئیس شورای شهر شیراز در سمت خود ابقا شدند سياسي

رئیس و نایب رئیس شورای شهر شیراز در سمت خود ابقا شدند
  بزرگنمايي:

پیام فارس - شیراز- انتخابات سالانه هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، پنجشنبه با حضور فرماندار و اعضای این شورا برگزار شد و رئیس و نایب رئیس این نهاد برای دومین سال در جایگاه های خود ابقا شدند اما اعضای هیات رئیسه تغییر کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در پنجاهمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز، سید احمدرضا دستغیب با هشت رای به عنوان رئیس و ابراهیم صبوری با هفت رای به عنوان نایب رئیس در سمت های خود ابقا شدند.
همچنین در این نشست، سولماز دهقانی با 12رای به عنوان منشی اول، قاسم مقیمی با 10رای به عنوان منشی دوم و نواب قائدی با هفت رای به عنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز انتخاب شدند و نوذر امامی نیز با 12رای به سمت خزانه دار منصوب شد.
فرماندار شهرستان شیراز در این جلسه بیان داشت: برابر قانون بعد از یک سال باید انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر برگزار شود.
حیدر عالیشوندی افزود: بر اساس قانون از یکم شهریور 97 فعالیت سال دوم، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز می شود و باید تا قبل از این تاریخ، با انجام رای گیری مخفی نسبت به انتخاب هیئت رئیسه جدید اقدام شود.
وی ادامه داد: همچنین برابر قانون برای انتخاب سخنگوی شورا نیز باید رای گیری انجام شود و هیچ یک از اعضای هیات رئیسه نمی توانند همزمان سمت سخنگویی را هم بر عهده داشته باشند.
فرماندار شیراز تاکید کرد: برابر قانون جدید شوراهای اسلامی شهر، خزانه دار عضو هیات رئیسه محسوب نمی شود اما باید از طریق رای گیری انتخاب شود.
9873 /6118


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield