پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

هیچ جایی در جهرم، مجوز آموزش طب سنتی و حجامت ندارد علمي

هیچ جایی در جهرم، مجوز آموزش طب سنتی و حجامت ندارد
  بزرگنمايي:

پیام فارس- این خبر را معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم اعلام کرده و گفته است که زالودرمانی، حجامت و سایر درمان‌های دارویی و غیردارویی باید زیر نظر پزشک انجام شود و انجام این گونه امور به وسیله افراد و مراکز فاقد صلاحیت و فاقد مجوز، جنبه قانونی ندارد و غیر مجاز است و برخورد قانونی در پی دارد.

دکتر قهرمان بمانا افزود: مردم از درمان بیماری‌ها به روش طب سنتی مانند حجامت و زالودرمانی استقبال می‌کنند در حالی که انجام این‌گونه درمان ها بسیار حساس و انجام آنها نزد افراد فاقد صلاحیت، تهدید و آسیب جدی برای سلامت مردم است و باعث شیوع بیماری‌های عفونی و سخت درمان در جامعه می‌شود.

به گفته این مقام بهداشتی، در شهرستان جهرم هیچ مرکزی مجوز ارائه آموزش و صدور گواهی در زمینه‌ طب سنتی همچون زالودرمانی، حجامت و... را کسب نکرده‌ و گواهی‌های صادره از طرف آن‌ها یدون اعتبار است.

به این ترتیب تمام افراد ارائه دهنده خدمات طب سنتی در شهرستان جهرم از جمله عطاری‌ها برای انجام زالودرمانی و حجامت، مجوز و صلاحیت ندارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: از همشهریان درخواست می‌شود برای محافظت از سلامت خود و جلوگیری از آسیب و عوارض خطرناک از مراجعه به این محل ها  و افراد خودداری کنند و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت در زمینه‌های مورد اشاره با شماره  54345039 اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم تماس بگیرند و در صورت داشتن شکایت به ساختمان معاونت درمان واقع در سایت دانشگاه به آدرس خیابان استاد مطهری، سایت پردیس، معاونت درمان مراجعه کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield