پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

لزوم افزایش اعتبارات اشتغالزای فارس با هدف بهبود وضعیت استان سياسي

لزوم افزایش اعتبارات اشتغالزای فارس با هدف بهبود وضعیت استان
  بزرگنمايي:

پیام فارس- دکتر عنایت‌الله رحیمی در دیدار با دکتر شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به بررسی مسائل و موضوعات مربوط به این وزارت خانه در استان فارس پرداخت .

رحیمی با اشاره به توفیق استان فارس در بهره گیری از طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و عشایری و همچنین مشاغل خانگی، عنوان کرد: ابلاغ باقی مانده سهمیه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان در مرحله چهارم به استمرار اثر بخشی این طرح در استان فارس کمک خواهد کرد .

وی همچنین با اشاره به ثمرات مثبت این طرح پیشنهاد کرد اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایر پس از مرحله چهارم نیز ادامه یافته و مجددا در مرحله پنجم ابلاغ شود .

نماینده عالی دولت در استان فارس تسری یافتن این تسهیلات به واحدهای مستقر در نواحی صنعتی روستایی را از دیگر گام‌های موثر در نتیجه بخش بودن طرح مذکور برشمرد .

استاندار فارس به مغایرت تعیین سهم بخشی جهت توزیع تسهیلات با روح حاکم با طرح تکاپو اشاره کرد و افزود: حذف سهم بخشی و یا تفویض تصمیم گیری برای جا به جایی تسهیلات بین بخشی به شورای برنامه ریزی و یا کارگروه اشتغال استان راهکارهای مثمر ثمر در رفع این مغایرت است .

رحیمی با اشاره به رتبه دوم استان فارس در جذب اعتبارات مشاغل خانگی در سال 97 ، از کاهش شدید این اعتبارات در سال 98 انتقاد و اضافه کرد: با توجه به نقش بسزای کسب و کارهای کوچک و خانگی در توسعه اشتغال،  کاهش نرخ بیکاری و بهبود فضای کسب و کار و توفیقات استان در بهبود شاخص های مذکور، تاثیر تسهیلات مشاغل خانگی در بهبود وضعیت اقتصادی استان مستلزم افزایش سهم استان از این تسهیلات است .

استاندار فارس همچنین پیشنهاداتی در راستای انسجام و هم افزایی اعطای تسهیلات اشتغال زا، رفع مشکلات طرح‌ مشوق‌های بیمه‌ای و طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی مطرح کرد .

نماینده عالی دولت در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه احداث درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان فیروزآباد اشاره کرد و با بیان اینکه اقدامات لازم برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه انجام شده است، گفت: دستور وزیر محترم‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین و ابلاغ نقدینگی بر اساس بودجه مصوب را در آغاز ساخت درمانگاه مذکور راهگشا است .

پیگیری احداث بیمارستان 320 تخت خوابی تامین اجتماعی در شیراز و همچنین انتقال کارخانه سیمان شیراز به خرامه از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این دیدار به بیان آنها پرداخت .

بر اساس این گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این دیدار دستورات لازم را برای پیگیری موضوعات مطرح شده از سوی استاندار فارس صادر کرد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield