پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

عضو شورای شیراز خبر داد:

مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس شیراز برای افراد توانخواه اجتماعي

مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس شیراز برای افراد توانخواه
  بزرگنمايي:

پیام فارس - رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در راستای دسترسی بهتر معلولان، جانبازان و افراد سالخورده به خدمات عمومی، مناسب سازی ایستگاه‌های اتوبوس در شیراز اجرایی می‌شود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، نواب قائدی پنجشنبه سی و یک مرداد در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون 150 ایستگاه اتوبوس در منطقه دو شهرداری شیراز شناسایی و کار مناسب سازی آنها برای افراد توان خواه شروع شده است.
او ادامه داد: معلولان، جانبازان و افراد سالخورده بخشی از افراد جامعه‌اند که مانند دیگران، نیازمند دسترسی آسان به امکانات و خدمات عمومی هستند؛ مناسب‌سازی فضاهای شهری حق طبیعی انهاست .
عضو شورای شیراز با بیان اینکه مناسب‌سازی تجهیزات و مبلمان شهری، معابر عمومی، اماکن و بوستانها برای افراد معلول و جانباز اهمیت بسیاری دارد، گفت: طراحی مناسب اماکن و فضاهای مختلف شهری یکی از شاخصه‌های عمده یک شهر است که باید برای اقشار مختلف جامعه قابل دسترس باشد .
قائدی، سازگار کردن کاربری‌های شهری با نیازهای این اقشار را مهم قلمداد و خاطرنشان کرد: باید بستر مناسب برای دسترسی این قشر مهم از جامعه به اینگونه فضاها مهیا شود .
عضو شورای شیراز، مناسب‌سازی فضاهای شهری برای افراد توانخواه را از رویکردهای عدالت محور شورا و مدیریت شهری شیراز دانست و افزود: مناسب‌سازی، همسطح‌سازی و بهسازی بوستانهای لاله، رحمت، جوان، پارک جنگلی کوی زهرا، بوستان 10 هزار متر مربعی محله شیخ علی چوپان، نصب 2 هزار دال بتنی بر روی جداول و محلهای عبور افراد توانخواه، مناسب‌سازی مسیرهای عبور مساجد و حسینه‌های منطقه، مناسب سازی ورودی تعدادی از ساختمانهای مسکونی و تجاری و تجهیز آنها به آسانسور و پارکینگ، بخشی از فعالیتهای انجام شده در راستای تسهیل در عبور و مرور جانبازان و معلولان بوده است .
قائدی همچنین از اجرای عملیات پیاده‌روسازی و همسان‌سازی معابر مختلف در منطقه دو شهرداری شیراز و نصب تابلوهای ویژه عبور و مرور معلولان و افراد توانخواه در این معابر خبر داد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield