پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

رئیس کمیسیون معماری شورای شیراز:

ساماندهی وضعیت حاشیه‌نشینی نیازمند برنامه‌ریزی حاکمیتی است اجتماعي

ساماندهی وضعیت حاشیه‌نشینی نیازمند برنامه‌ریزی حاکمیتی است
  بزرگنمايي:

پیام فارس - رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز، ساماندهی وضعیت حاشیه نشینی را نیازمند برنامه ریزی حاکمیتی و همراهی دستگاه‌های مختلف دانست.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، نوذر امامی پنجشنبه 31 مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات حاشیه‌نشینی و ضرورت ساماندهی حریم شیراز، افزود: رفع مشکلات عمومی و پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ناشی از این وضعیت به بسیج امکانات و دستورات حاکمیتی نیازمند است .
وی از برگزاری 10 جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورا با موضوع بررسی مشکلات حریم شهر شیراز خبر داد و از کمبود نیرو به عنوان حریم‌بان را یکی از مشکلات شهرداری در این حوزه عنوان کرد .
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: در راستای بکارگیری نیروهای موثر برای ساماندهی وضعیت حریم و با توجه به تراکم منابع انسانی در مناطق، نیروهای مورد نیاز واحدهای حریم‌بانی از نیروهای موجود در مناطق تامین خواهد شد .
وی کمبود امکانات در مناطق دارای حریم را از دیگر مشکلات ساماندهی وضعیت حریم برشمرد و افزود: مقرر شد برای رفع تخلفات در عرصه حرایم در مواقع بحرانی با اعلام منطقه، پشتیبانی لجستیکی توسط معاونت خدمات شهری شهرداری انجام شود .
عضو شورای اسلامی شهر شیراز از تشکیل کارگروه ویژه حریم شهر شیراز با حضور دستگاه‌های متولی خبر داد و تصریح کرد: به منظور بررسی کارشناسی مشکلات حریم، در این کارگروه معاون شهرسازی و خدمات شهری شهرداری، شهرداران مناطق 3 ، 5 ، 7 ، 9 و 10 ، نماینده‌ استانداری، دستگاه قضایی، فرمانداری، بخشداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و دو نفر از اعضای کمیسیون به عنوان ناظر حضور خواهند داشت .
امامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رفع مشکلات ناشی از حاشیه‌نشینی به بسیج امکانات و دستورات حاکمیتی نیازمند است مقرر شد جلسه‌ی اتی کمیسیون با حضور استاندار برگزار شود .
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield