پیام فارس

آخرين مطالب

فرهنگي

پیش بینی تمهیدات بهداشتی برای برگزاری عزاداری های محرم در شیراز

پیام فارس - شیراز - رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان فارس از پیش بینی تمهیدات بهداشتی برای برگزاری عزاداری های ماه محرم در شیراز خبرداد و افزود: این تمهیدات به زودی اعلام می شود.

شمار جان باختگان کرونا در فارس به ۵۴۶ نفر رسید/ توجه به سالمندان

پیام فارس - شیراز – معاون علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین آمارهای مربوط به وضعیت کروناویروس در استان فارس، با مرگ ۱۸ هم استانی طی روز گذشته تاکنون، شمار جان باختگان کرونا در فارس به ۵۴۶ نفر رسید.

معاون استاندار فارس از خبرگزاری مهر بازدید کرد

پیام فارس - شیراز- معاون استاندار فارس و جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونا طی بازدیدی از خبرگزاری مهر با توانمندی ها و ظرفیت های موجود در این خبرگزاری آشنا شد.

برندسازی محصولات با نام میراث جهانی در فارس انجام می‌شود

پیام فارس - ایسنا/فارس مدیر پایگاه میراث جهانی منظر ساسانی باستان‌شناسی فارس در حوزه فیروزآباد و سروستان، گفت: برای نخستین بار در کشور و در چارچوب اهداف توسعه پایدار میراث جهانی، در دو منطقه فیروزآباد و سروستان، برندسازی با نام میراث جهانی انجام می‌شود.

سال تحصیلی جدید غیرحضوری می‌ شود؟

پیام فارس - رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه اوضاع کنونی کشور نشان می‌دهد که برای سال تحصیلی آتی آموزش حضوری نخواهیم داشت؛ بنابراین باید خود را برای وضعیت قرمز و زرد آماده کنیم گفت: سؤال عمده آن است که نحوه مواجه ما با معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنها در این شرایط چگونه باید مدیریت شود تا نگرانی‎های اوضاع کرونایی آن‎ها را کاهش دهیم؟

فضای باز شاهچراغ، محل برگزاری برنامه‌های دهه ولایت و عید غدیر

پیام فارس - شیراز- معاون فرهنگی و تبلیغات اسلامی حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) گفت: به منظور صیانت و پیشگیری از ابتلای زائران گرانقدر به کرونا، تمام برنامه‌های دهه ولایت و عید سعید غدیر در فضای باز صحن مطهر با رعایت کامل بهداشت و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

مجوز اکتشاف معدنی در پهنه‌ای از منطقه بهرام گور صادر شده است

پیام فارس - مدیرکل محیط زیست فارس با اشاره به اینکه در ۳ پهنه از منطقه حفاظت شده بهرام گور مجوز اکتشاف معدنی صادر شده، با تقدیر از حساسیت مردم، گفت: دستگاه متولی موظف به پاسخگویی به این نارضایتی ها است.

استان فارس همچنان در انجار کارهای خیر در کشور پیشگام باشد

پیام فارس - شیراز - نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: استان فارس در انجام کارهای خیر همواره پیشگام و پیشقدم بوده و در این راستا باید تلاش کنیم نمود عملی و اجرایی آن به اندازه عمق این ایده بزرگ باشد.

استان فارس همچنان در انجام کارهای خیر در کشور پیشگام باشد

پیام فارس - شیراز - نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: استان فارس در انجام کارهای خیر همواره پیشگام و پیشقدم بوده و در این راستا باید تلاش کنیم نمود عملی و اجرایی آن به اندازه عمق این ایده بزرگ باشد.

بستری۱۲۰ مبتلای بدحال در بخش های ویژه فارس/۱۱ نفر دیگر جانباختند

پیام فارس - شیراز - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بستری ۱۲۰ بیمار بدحال مبتلا به کروناویروس به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان فارس خبر داد.

بستری۱۲۰ مبتلای بدحال در بخش های ویژه فارس/۱۱ نفر دیگر جان‌باختند

پیام فارس - شیراز - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بستری ۱۲۰ بیمار بدحال مبتلا به کروناویروس به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان فارس خبر داد.

کمک ۳۲۱ میلیاردی نیک اندیشان فارس به نیازمندان

پیام فارس - شیراز- مدیرکل دفتر أمور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس گفت: در مرحله اول کمک مومنانه بالغ بر ٣٢١ میلیارد تومان در قالب یک میلیون و ٢٠٠ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان توزیع شد.

کمک ١۶ میلیاردی کمیته امداد فارس در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه

پیام فارس - شیراز- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی فارس گفت: در مرحله اول کمک مومنانه این دستگاه خدماتی با همکاری نیک اندیشان فارس بیش از ١۵ میلیارد و ١٠٠ میلیون تومان به نیازمندان امداد رسانی کرد.

تدوین دستور العمل برگزاری مراسم‌های محرم در فارس

پیام فارس - شیراز- جانشین استاندار فارس در ستاد استانداری مدیریت بیماری کرونا گفت: به علت شیوع بیماری کرونا دستورالعمل برگزاری مراسم‌های محرم امسال تدوین و ابلاغ خواهد شد.

دستورالعمل مالیات مقطوع عملکرد اشخاص حقیقی تغییر کرد

پیام فارس - شیراز- مدیرکل امور مالیاتی فارس از نحوه اجرای دستورالعمل مالیات مقطوع عملکرد اشخاص حقیقی خبرداد و گفت: علاوه بر گروه سوم امسال گروه دوم مالیاتی نیز به علت شیوع کرونا مشمول این قانون می شوند.

کمک های مومنانه در مرحله دوم باید هدفمند باشد

پیام فارس - شیراز - استاندار فارس گفت: با توجه به تجربیاتی که در مرحله اول کمک مومنانه کسب شد در مرحله دوم فعالیت‌های خیرین هدفمند و در راستای تامین جامعه هدف در استان فارس است.

به‌ جای آش و شله‌ زرد، ماسک نذری توزیع کنید

پیام فارس - عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به نذورات مختلفی که برخی افراد در ماه محرم پخش می‌کنند، تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم امسال به جای نذری‌های متداولی مانند آش و شله‌ زرد و... نذر ماسک کنند و به افراد مختلف ماسک بدهند

اراده ای برای حل مشکلات مردم نیست/بروکراسی در دستگاه های اجرایی

پیام فارس - شیراز - نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی گفت: اراده آنچنانی برای حل تمام و کمال مشکلات از سوی برخی دستگاه های اجرایی استان فارس وجود ندارد.

ذبح و توزیع ۹۵ راس گوسفند در شرق شیراز

پیام فارس - شیراز - فرمانده ناحیه سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز از ذبح و توزیع ۹۵ راس گوسفند در شرق شیراز و تامین هزینه و آزاد سازی یک نفر محکوم به پرداخت مهریه از زندان خبر داد.

اجرای برنامه‌های امیدافزا از عید بندگی تا عید ولایت در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد: این سازمان به مناسبت دهه ولایت و اعیاد سعید قربان و غدیر که سالروز ولایت و امامت حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) پیشوای مسلمانان است، ۵ عنوان برنامه فرهنگی با مشارکت مجازی شهروندان برگزار می‌کند.

تشکیل تیم های ناظر بر بازار املاک در شیراز

پیام فارس - شیراز - فرماندار شیراز گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص مسکن، تیم‌های مختلفی در راستای اجرایی شدن این مصوبات در شهرستان شیراز تشکیل شده است.

دعای عرفه تجربه موفق برگزاری مراسم براساس پروتکل های بهداشتی است

پیام فارس - شیراز – فرمانده سپاه فجر فارس گفت: برگزاری دعای عرفه در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی(ع) بعنوان یک الگوی موفق برای برگزاری سایر مراسمات مذهبی در استان فارس در نظر گرفته شود.

اولیای دم یک محکوم به اعدام را در شیراز بخشیدند

پیام فارس - شیراز - رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: با تلاش مداوم اعضای یکی از شعب حل اختلاف شهرستان شیراز، یک پرونده قصاص با بخشش اولیای دم، مختومه شد و یک محکوم به اعدام زندگی دوباره یافت.

۱۰ مبتلای دیگر در فارس جان‌باختند/کودکان در خطر ابتلا به کرونا

پیام فارس - شیراز - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر دیگر از مبتلایان در استان فارس جان‌باختند و آمار مبتلایان استان نیز به ۳۳ هزار و ۲۳۴ نفر رسید.

هنرمندان به جشنواره تولیدات آثار فرهنگی مادر دعوت شدند

پیام فارس - شیراز- مدیرعامل بنیاد فرهنگی بین‌المللی مادر یکی از اهداف این بنیاد را تزریق روحیه نشاط و امید در جامعه برشمرد و گفت: این هدف از رهگذر فعالیت‌های فرهنگی با موضوع مادر در شرایط کنونی محقق خواهد شد و در این راستا از اهالی فرهنگ دعوت شده تا درباره جایگاه مادر دست به تولید آثار بزنند.

مراسم عزاداری محرم به مساجد هدایت شود

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه اگرچه فقه شیعه حفاظت از جان را از واجبات می‌داند، اما در همین وضعیت بحرانی هم برگزاری مراسم‌های عزاداری با تدابیری امکانپذیر، پیشنهاد داد که محل برگزاری این مراسم را به مساجد که محل اصلی تجمع مسلمانان محسوب می‌شود، هدایت کنیم.

کمک بلاعوض به خسارت دیدگان سیل سپیدان

پیام فارس - سپیدان - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان گفت: کمک بلاعوض به ۳۰۰ نفر از خسارت دیدگان سیل سال ۹۸ پرداخت شد.

حفظ سلامت افراد در عزاداری محرم لحاظ شود

پیام فارس - شیراز- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: در دین مبین اسلام بر حفظ سلامت افراد تاکید شده و باید این مهم در مراسم های محرم امسال لحاظ گردد.

کارنامه متفاوت فارس در حوزه‌های فرهنگ، هنر و مذهب

پیام فارس - شیراز- استان فارس و شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در حوزه اجرای برنامه‌های قرآنی و نیز برگزاری مراسم‌های فرهنگی و هنری در زمینه‌های مذهبی چه در دین اسلام و چه در حوزه ادیان الهی در دولت تدبیر و امید خوش درخشیده و کارنامه درخوری برجای گذاشته است.

خدمات رسانی به ورزشکاران مطابق پروتکل های بهداشتی انجام می شود

پیام فارس - شیراز _ قائم مقام هیات ژیمناستیک فارس گفت: خدمات رسانی به ورزشکاران و فعالین ژیمناستیک استان فارس با رعایت کامل تمامی دستورالعمل های ستاد کرونای استان فارس انجام می شود.

ساير مطالب

درمانگاه کامفیروز جوابگوی نیاز منطقه نیست/ زیرساخت درمانی نداریم

مراسم دعای عرفه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد

فارس بالغ بر ٨ درصد ارزش افزوده کشاورزی کشور را تولید می کند

نسبت مصارف به منابع در فارس 5٠ درصد است

استان فارس موتور محرک اقتصاد کشور است

تحریم ها کشور را شکوفا کرد/ بیش از 5 هزار فرصت شغلی برای فارس

صدور مجوز استخدام 10 هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

12 نفر دیگر در استان فارس به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند

اعلام نتایج پذیرفته شدگان آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی

افزایش سهم شهرداری‌ها در پرداخت به کتابخانه‌های عمومی

برگزاری دعای عرفه در 45 بقعه متبرکه استان فارس

استان فارس در ساخت مسکن برای مددجویان پیشتاز است

محل دپوی پسماندهای شهر قائمیه پاکسازی شد

کلنگ ساخت٣5٠٠واحد در روستای دودمان شیراز بر زمین زده شد

معاون رئیس جمهور از بیمارستان پیوند اعضا در صدرا بازدید کرد

لامرد نیاز به همدلی دارد/ کانون های شادی مردم پشتیبانی شود

بزرگترین واحد تولید کربنات سدیم خاورمیانه در فارس افتتاح شد

درمانگاه تامین اجتماعی لامرد به امکانات جدید مجهز شد

جانباز لامردی به هم‌رزمان شهیدش پیوست

77 گروه وظیفه نظارت بر قربانی کردن دام در فارس را برعهده دارند

افتتاح فاز نخست دانشگاه صنعتی شیراز

معضل شیراز خروج صنایع آلاینده از سطح شهر است

آخرین وضعیت مراسم اربعین امسال

تیم فوتبال فجر شهید سپاسی تمرینات خود را آغاز کرد

کمک انجمن اسلامی دانش آموزان به فهم دینی/ارائه الگوی تربیتی

تلاش مردم ایران برای آرمانهای انقلاب/ توسعه فرهنگ ایثار و شهادت

حریق در پارک ملی بمو کنترل شد

تامین اعتبار آزاد راه شیراز - قائمیه

«محمدهادی مصدقی» خبرنگار پیشکسوت در شیراز درگذشت

نماز عید قربان در 48 شهر فارس برگزار نمی‌شود

بازدید هوایی معاون رئیس جمهور از پروژه های راه فارس آغاز شد

٣٣ پروژه با اعتبار یک هزار میلیارد تومان در فارس اجرا می شود

معاون رئیس جمهور وارد استان فارس شد

نماز عید سعید قربان در 48 شهر استان فارس برگزار نمی شود

114 مبتلا به کرونا در بخش های ویژه استان فارس بستری هستند

مسیر رسیدن به توحید، ولایت است

ذبح دام عید قربان در سطح شهر شیراز ممنوع است

فراخوان جشنواره "بهونه" برای عکاسان

حضور گردشگران باعث قرمز شدن وضعیت شهرستان بیضا شد

«بمو» آتش گرفت

رئیس کانون مداحان فارس انتخاب شد

جذب کمک‌های خیرین در حوزه فرهنگ بیشتر شود

برگزاری جشنواره مجازی داستان‌های بومی و محلی اوز

بازدید معاون رئیس جمهور از توانمندی های استان فارس

عید قربان، جلوه‌گاه مسوولیت اجتماعی نیک‌اندیشان

حریق به سمت روستای دوبنه در حرکت است/نیاز شدید به بالگرد و آب پاش

نیروهای تخصصی آتش نشانی شیراز در منطقه مهارلو حضور دارند

زمان جدایی از تیم قشقایی شیراز رسیده بود

آتش سوزی ارتفاعات مهارلو در 3 جبهه مهار شد

تدوین سند ساماندهی جوانان در فارس

ثبت ٧٢٠٠ ازدواج در بهار ٩٩ در فارس

کمبود تجهیزات برای مهار آتش سوزی منطقه مهارلو

ناوگان اتوبوسرانی روز شنبه 11 مرداد بازگشایی می‌شود

ثبت رکورد 19 جانباخته به دلیل کرونا در فارس طی 24 ساعت

زرقان به شهرستان سبز و پاک تبدیل می شود

برخورد قاطع و قانونی با متخلفان ساخت و ساز در جهرم

سومین «سه شنبه‌های تکریم» فارس برگزار شد

بافت تاریخی شیراز معطل حفظ هویت است

افتتاح پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در 4 استان

خال رخ هفت کشوردر تب و تاب آب است/ سرخوشی کشاورزی و دل‌نگرانی شرب

2 کتاب کودک و نوجوان راهی بازار نشر شد

دستگیری کلاهبردار6میلیاردی درشیراز/فروش همزمان املاک به چندین نفر

فراخوانی که ظرف 9 ساعت منجر به خرید 50 کپسول اکسیژن شد

دستگیری یکی از مدیران مرودشت ارتباطی با پرونده پتروشیمی ندارد

موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در فارس گزارش نشده است

موردی از آنفولانزای فوق حاد پرندگان در فارس گزارش نشده است

برای معرفی آموزشهای فنی‌وحرفه‌ای از فضای مجازی حداکثر استفاده شود

قانون استاندارد اجباری کالای درجه یک و 2 ندارد

شرکت های دانش بنیان بهترین گزینه برای تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

تولید کتابهای صوتی دفاع مقدس در شیراز

رزمایش مواسات و همدلی به دنبال ایجاد حال خوب بین مردم باشد

کودکان بی سرپرست شهرستان شیراز شناسنامه دار می شوند

عید غدیر شاهد جلوه‌های ویژه همدلی و مواسات باشیم

طوفان و گرد و غبار لامرد را فراگرفت

مدت زمان ثبت شرکت از 72 روز به 72 ساعت کاهش یافته است

کتابخانه عمومی شهر نورآباد، از نو ساخته می شود

مشکل اصلی کتابخانه‌ها معیشت کتابداران است

6 مرکز جوار کارگاهی فنی و حرفه‌ای در شیراز افتتاح شد

حمایت از پژوهش سراهای دانش آموزی استان فارس

خیرین بزرگ ترین کمک در شهرستان اوز هستند

پیگیر مطالبات معیشتی کتابداران خواهیم بود

جشن های عید غدیر در لامرد به صورت مجازی برگزار می شود

تولد دوباره یادگاران کهن فارس با ثبت در میراث ملی

باخت خانگی فجر مقابل نود ارومیه

4 کشته به دلیل تصادف دو خودرو پراید در داراب

تعداد مبتلایان تیم فجر سپاسی به کرونا 18 نفر شد

تهیه طرح کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضایی استان فارس

تدوین خاطرات کلیمیان از حماسه دفاع مقدس

رگبار و تند باد به کشاورزی قیر و کارزین خسارت زد

ابتلای 24 معتاد متجاهر به کرونا در شیراز

دختر قاتل در جهرم دستگیر شد

بیشترین آمار جان باختن به دلیل کرونا در استان فارس ثبت شد

برخورد با ارگان های دولتی و خصوصی که نکات بهداشتی رعایت نکنند

تنها 10 بازیکن برای تیم فوتبال فجر سپاسی باقی مانده است

نظارت بر انجام پروتکل های بهداشتی در جهرم شدت گرفت

برگزاری کارگاه‌های مجازی کانون در رشته‌های مختلف

تدوین ٣١٣ برنامه در راستای بزرگداشت نمازجمعه در شیراز

فیلم مستند «خاتمه» در راه ایتالیا و اسپانیا

اعتباری برای مصلاهای ناتمام استان فارس اختصاص نیافت

برگزیدگان جشنواره همسایه آفتاب معرفی شدند / برتری عکاس مهر