پایگاه خبری تحلیلی پیام فارس

آخرين مطالب

علمي

ویروس کرونا تا 9 روز در محیط زنده می‌ماند/ مراجعه افراد مشکوک به بیمارستان علی‌اصغر در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس پزشک فوق تخصص عفونی کودکان و استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به علائم، راه‌های پیشگیری و اهمیت روش های خود مراقبتی در پیشگیری از ابتلا به کرونا و اینکه ویروس این بیماری، حدود 9 روز در محیط زنده می‌ماند، اعلام کرد که افراد مشکوک به بیمارستان علی اصغر در شیراز مراجعه کنند.

آموزش 1000 نفر در قالب طرح سرباز مهارت در فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان فارس اعلام کرد که تا پایان امسال هزار نفر در قالب طرح سرباز مهارت توسط این نهاد آموزش‌های مهارتی را در رشته‌های مختلف فراخواهند گرفت.

انجام عمل میکروویو برای حذف یک جنین در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس بخش پریناتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که برای نخستین بار در کشور، عمل جراحی با عنوان " حذف جنین آکاردیا" با استفاده از میکروویو توسط متخصصان این دانشگاه انجام شد.

معامله قرن نشان استیصال دشمنان بود نه قوت آنان

پیام فارس - ایسنا/فارس معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: رونمایی از معامله قرن نشان از قوت دشمنان نیست بلکه نشان دهنده ضعف و استیصال آنان است.

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه شیراز و موسسه تحقیقات منابع طبیعی چین

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شیراز گفت: سند تفاهم نامه همکاری های علمی- پژوهشی مشترک بین دانشکده کشاورزی به نمایندگی از دانشگاه شیراز و موسسه تحقیقات منابع طبیعی آکادمی علوم چین امضا و مبادله شد.

پذیرش بدون کنکور دانشجو تا 29 بهمن ماه تمدید شده است

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز اعلام کرد که پذیرش بدون کنکور دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف، تا پایان ساعت اداری روز 29 بهمن ماه تمدید شده است.

منتظر پرسشگران پیمایش بیماری‌های غیر واگیر در استان فارس باشید

پیام فارس - شیراز - کارشناسان اجرایی و پرسشگران پیمایش ملی عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر در استان از ابتدای اسفند سال جاری به خانه‌های شهروندان شیراز و 21 شهرستان دیگر استان فارس مراجعه می‌کنند تا با جمع آوری اطلاعات سبک زندگی در اجرای این پیمایش ملی مشارکت کنند.

پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی تا 27 بهمن ادامه دارد

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس از پذیرش دانشجو در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مراکز این دانشگاه تا 27 بهمن ماه خبر داد.

پای کرونا به جهرم نرسیده است

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: تا کنون هیچ مورد تأییدشده از ابتلا به کرونا ویروس در کشور و همین طور مورد مشکوک به این بیماری در شهرستان جهرم گزارش یا دیده نشده است.

انجام 22 هزار پیوند عضو در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بخشی از دستاوردهای چهاردهه گذشته در حوزه پزشکی استان فارس، انجام بیش از 22 هزار جراحی پیوند اعضا را یکی از شاخص‌ترین آنها دانست.

پای کرونا هنوز به جهرم نرسیده است

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: تا کنون هیچ مورد تأییدشده از ابتلا به کرونا ویروس در کشور و همین طور مورد مشکوک به این بیماری در شهرستان جهرم گزارش یا دیده نشده است.

دعوت جهاددانشگاهی فارس برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن

پیام فارس - ایسنا/فارس جهاددانشگاهی استان فارس به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بیانیه‌ای صادر و اقشار مختلف مردم خصوصا جامعه دانشگاهی را برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد.

لزوم واکاوی و تبیین فرهنگ شهید سلیمانی

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه برای گرامیداشت سردار دل‌ها نباید تنها به برگزاری مراسم‌های سوم، هفتم، چهلم و یا حتی سالگرد اکتفا کنیم، گفت: باید فرهنگ سلیمانی را واکاوی کنیم و بدانیم که این فرهنگ حاصل فرهنگ انقلابی است که چهار دهه از عمر پر برکت آن می‌گذارد.

پارک ملی صنایع نرم و فرهنگی در فارس راه‌اندازی می‌شود

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس جهاددانشگاهی فارس به راه‌اندازی شعبه استانی پارک ملی صنایع نرم و فرهنگی در این مجموعه اشاره و بیان کرد: از آنجا که این مهم با استقبال پارک علم و فناوری استان روبرو شده، هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم. همچنین با توجه به مبادله تفاهم نامه با استانداری فارس در ابتدای امسال، امید است در حوزه صنایع دستی و نرم فرهنگی بتوانیم اقدمات ارزشمندی به منصه ظهور برسانیم.

قرارگرفتن 43 دانشگاه ایران در رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام

پیام فارس - ایسنا/فارس سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: نتایج رتبه بندی دانشگاه‌های جهان اسلام ISC در سال 2019 انتشار یافته و 43 دانشگاه از ایران در میان 248 دانشگاه از 24 کشور در لیست مربوطه حضور دارد.

برای مقابله با کرونا کاملا آماده هستیم

پیام فارس - دبیر انجمن پزشکان عمومی شیراز گفت: اعضای این انجمن به عنوان سطح اول مقابله با بیماری‌ها، برای مواجهه با شیوع احتمالی ویروس کرونا کاملا آماده است.

چندصدایی و اصلاح ساختار انتخابات، مطالبه دانشگاهیان

پیام فارس - شیراز- دانشگاهیان در مقاطع حساس از جمله عرصه‌ انتخابات، نقش راهبری و روشنگری افکار عمومی را ایفا می‌کنند و این بار در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز اطلاع از دیدگاه این طیف می‌تواند نشان دهنده مسیر و تشخیص کژی‌ها و یا نقاط امید و قوت باشد.

تلاش برای راه اندازی مجدد ساختمان علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور لزوم تلاش مضاعف برای آغاز فعالیت مجدد ساختمان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز که در پی اعتراضات آبانماه امسال متحمل خسارت‌های بالایی شد را یادآور شد.

امید به راه‌اندازی ساختمان علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز برای ترم جدید

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور با تصریح بر اینکه تاخیر در بازسازی مرکز آموزشی جهاددانشگاهی شیراز وجه خوبی برای مسئولان فارسی ندارد، ابراز امیدواری کرد که در نیمسال تحصیلی بهمن ماه فعالیت این مرکز با بازسازی ساختمان ادامه یابد.

اکثر اساتید الفبای دانشگاه نسل سوم را نیز نمی‌دانند

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با ابراز تاسف از اینکه دانشگاه‌ها به مراکزی برای تولید مدرک تبدیل شده است، خاطرنشان کرد که اکثر اساتید دانشگاه‌ها در فارس الفبای دانشگاه نسل سوم را هم نمی دانند.

تلاش برای راه اندازی مجدد علمی کاربردی جهاددانشگاهی فارس

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور لزوم تلاش مضاعف برای آغاز فعالیت مجدد مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز که در پی اعتراضات آبانماه امسال متحمل خسارت‌های بالایی شد را یادآور شد.

اکثر اساتید الفبای دانشگاه نسل سوم را نمی‌دانند

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با ابراز تاسف از اینکه دانشگاه‌ها به مراکزی برای تولید مدرک تبدیل شده است، خاطرنشان کرد که اکثر اساتید دانشگاه‌ها در فارس الفبای دانشگاه نسل سوم را هم نمی دانند.

امید به راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز برای ترم جدید

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور با تصریح بر اینکه تاخیر در بازسازی مرکز آموزشی جهاددانشگاهی شیراز وجه خوبی برای مسئولان فارسی ندارد، ابراز امیدواری کرد که در نیمسال تحصیلی بهمن ماه فعالیت این مرکز با بازسازی ساختمان ادامه یابد.

آغاز به کار اتوبوس دیابت در شیراز

نخستین اتوبوس چاقی و دیابت با هدف کنترل این عوارض و بیماری چهارشنبه 16 بهمن 98 در شیراز فعالیت خود را آغاز کرد.

فرماندار آباده: رشته منبت دوباره در دانشگاه آزاد این شهر دایر شود

پیام فارس - شیراز- فرماندار آباده گفت: با توجه به اینکه آباده به عنوان شهر جهانی منبت معرفی شده است، انتظار داریم رشته منبت و صنایع دستی دوباره در دانشگاه آزاد اسلامی آباده دایر شود.

بهترین راه پیشگیری از کرونا رعایت بهداشت دستگاه تنفسی و دست‌هاست

پیام فارس - ایسنا/فارس فوق تخصص عفونی کودکان و استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر لزوم کنترل تب و علائم تنفسی، نارسایی کلیه و افت فشارخون در مواجه احتمالی با کرونا ویروس، گفت: این بیماری واکسنی ندارد و بهترین راه پیشگیری، رعایت بهداشت دستگاه تنفسی و دست‌هاست.

نخستین عمل جراحی قلب باز در جهرم با موفقیت انجام شد

پیام فارس - شیراز- رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: برای نخستین بار عمل جراحی باز قلب (بای‌پس قلب) بر روی بیمار مرد 49 ساله در بیمارستان پیمانیه جهرم با موفقیت انجام شد.

راهکارهای مهار سرطان‌های شایع بانوان از زبان یک پزشک متخصص

پیام فارس - ایسنا/فارس همه ساله شمار زیادی از زنان به واسطه ابتلا به انواع سرطان، دچار مشکلات و معلولیت‌های جسمی و روحی شده یا جان می‌بازند؛ زنانی که معلولیت و مرگ آنان آسیب‌های خانوادگی و اجتماعی فراوانی نیز به دنبال دارد. اما همه صاحب نظران تاکید دارند که سرطان در هر نوعی از آن و 2 سوم مرگ‌های ناشی از سرطان، قابل پیشگیری است.

حبوبات و تخم‌مرغ و سویا جایگزین‌های مناسب برای گوشت

پیام فارس - پروتئین در تمام دوران زندگی برای عملکرد صحیح و کامل بدن موردنیاز است، این نیاز به ویژه در طول دوران کودکی برای حفظ عملکرد طبیعی بدن و فراهم کردن واحدهای ساختمانی برای کمک به رشد، بیشتر مدنظر قرار دارد؛ اما افزایش قیمت انواع گوشت، خطر کاهش دریافت پروتئین را افزایش داده و بسیاری به دنبال جایگزین‌هایی برای گوشت با هدف تامین پروتئین مورد نیاز بدن هستند.

هفتمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت در شیراز برگزار می‌شود

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس اعلام کرد که هفتمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت دانشگاه جامع علمی کاربردی از 15 بهمن ماه به مدت 3 روز به میزبانی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

ابداع متد جدید نسخه‌نویسی توسط یک پزشک در شیراز

پیام فارس - ایسنا/فارس یک دانشجوی سال آخر رشته پزشکی در شیراز، مدعی شد که روشی را برای تسهیل نسخه نویسی و ارائه خدمات درمانی به بیماران دچار فراموشی و سایر بیماران حیطه روانپزشکی و اطلاع بیمار از نحوه صحیح مصرف دارو، ابداع کرده است.

دسترسی رایگان به مقالات مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری

پیام فارس - ایسنا/فارس همزمان با ایام‌الله دهه فجر و به پاسداشت چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امکان دسترسی رایگان به مقالات مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری فراهم شد.

650 نفر برای عمل جراحی شکاف کام در شیراز نام نویسی کردند

پیام فارس - شیراز - عضو هیات‌ امنای موسسه ملی مرهم اعلام کرد: تا کنون 650 نفر برای عمل جراحی شکاف کام در شیراز از سراسر کشور نام نویسی کرده‌اند ، روند ثبت نام از متقاضیان همچنان ادامه دارد و اعمال جراحی افرادی که شرایط کلی را داشته باشند از 13 تا 18 اسفند در بیمارستان نمازی شیراز به صورت رایگان انجام می‌شود.

باید راهکار بومی برای حل مسائل کشور بیابیم

پیام فارس - ایسنا/فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه هنوز فکر ما منعطف به حل مسائل کشور نیست و مدام به دنبال استفاده از راه حل‌های دیگر جوامع برای حل مشکلات داخلی هستیم لزوم یافتن راه حل‌های بومی برای حل مسائل داخلی را مورد تاکید قرار داد.

تلاش دانشگاه برای ارائه راهکارهای عالمانه‌ی حل مسائل کشور

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه شیراز گفت: علیرغم مسائل و مشکلاتی که دانشگاه‌ها مواجه هستند؛ اما تلاش می‌شود که با تمام توان دانشگاهیان برای رفع مسائل مشکلات کشور راهکارهای عالمانه و کارشناسی ارائه کنند.

انتشار70 درصد مقالات علمی معتبر توسط 13 دانشگاه بزرگ کشور

پیام فارس - ایسنا/فارس رئیس دانشگاه تهران گفت: هم‌اکنون حدود 70 درصد مقالات علمی معتبر کشور توسط 13 دانشگاه بزرگ منتشر و بزرگترین پژوهش‌های کاربردی نیز به صورت مشترک در این دانشگاه‌ها اجرا می‌شود.

تولید محلولی برای رفع چالش رسوبات صنایع از سوی محققان کشور

پیام فارس- محققان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری فارس به فرمولاسیون محلول‌های ضد رسوب دست یافتند و توانستند با امضای قراردادی با بخش صنعت این محصول را تجاری‌سازی کنند.

ابتلا به سرطان در ایران تا سال 1409 به 160 هزار نفر در سال می‌رسد

پیام فارس - ایسنا/فارس سرطان، این بیماری غیرواگیر مزمن و سخت درمان، همواره یکی از نگرانی‌های بشر بوده است؛ مرضی که سبک زندگی اثر مستقیمی بر روند بروز و شیوع و نوع آن داشته و تحقیقات نشان از دو برابر شدن آمار بروز آن تا 10 سال آینده دارد؛ اما علیرغم مصائب این بیمار تقریبا تمام صاحب نظران بر این عقیده استوارند که "امید" می‌تواند سرطان را شکست داده و به زانو درآورد.

شتاب بروز سرطان به سمت 2 برابر شدن/ امید سرطان را به زانو در می‌آورد!

پیام فارس - ایسنا/فارس سرطان، این بیماری غیرواگیر مزمن و سخت درمان، همواره یکی از نگرانی‌های بشر بوده است؛ مرضی که سبک زندگی اثر مستقیمی بر روند بروز و شیوع و نوع آن داشته و تحقیقات نشان از دو برابر شدن آمار بروز آن تا 10 سال آینده دارد؛ اما علیرغم مصائب این بیمار تقریبا تمام صاحب نظران بر این عقیده استوارند که "امید" می‌تواند سرطان را شکست داده و به زانو درآورد.

ساير مطالب

دانشگاه شیراز و روستوک آلمان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی درسدن آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

اقتصاد دانش بنیان ضرورت رونق کارآفرینی و اشتغال

دره فناوری شیراز طرحی برای تکامل فعالیت‌های دانش‌بنیان

استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمره زیر یک درصد برتر جهان

آیا درِ اتاق رییس دانشگاه بر دانشجو باز می‌ماند؟

حمایت کمیته امداد فارس از مددجویان نخبه

دانش آموز شیرازی مقام چهارم مسابقات ریاضی جهان را کسب کرد

باران، چهار دانشگاه جهرم را به تعطیلی کشاند

رونمایی محصولات بایو تکنولوژی علوم پزشکی شیراز در بهمن ماه

تحلیل خویشاوندی حافظ با موسیقی

تفاهمنامه‌های بین‌المللی دانشگاه شیراز سه برابر شده است

آمالگام و مخاطرات آن

برگزاری چهارمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در دانشگاه شیراز

توصیه‌هایی برای استفاده صحیح از مواد غذایی کنسرو شده

چاپ کتاب «زعفران گلخانه‌ای» توسط جهاد دانشگاهی فارس

رونمایی از نظام رتبه‌بندی جهانی ISC/ اعلام نام دانشمندان برتر ایران

ارتقاء سهم مشارکت پژوهشگران ایران کشور در سطح بین المللی

چالش‌های فارس برای برقراری ارتباط بین دانشگاه و کشاورزی

بیش از یک سوم "آی‌وی‌اف" انجام شده در جهرم نتیجه بخش بوده است

اعطای دومین پژوهانه از سوی مرکز حافظ‌شناسی

تجلیل از پژوهشگران برتر استان فارس + عکس

دومین پژوهانه مرکز حافظ‌شناسی اعطا شد

برگزاری مجمع اتحادیه دبیران انجمن‌های علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در شیراز

تلاش جهاددانشگاهی برای بهبود شاخص‌های اقتصادی با گسترش مراکز نوآوری

مبادله تفاهمنامه بین اتاق بازرگانی و دانشگاه آزاد فارس

اعضای هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شدند

آغاز به کار نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در شیراز

خدمات ارتودنسی را از متخصصان دریافت کنید

نگاه تخصصی ایسنا به حوزه علم و دانش طی دو دهه فعالیت

رییس دانشگاه شیراز:فضای گفت‌ و گو در این دانشگاه فراهم است

سهم اندک فارس از تسهیلات نوآوری و امیدبخشی مسؤولان

فضای دانشگاه باید امن باشد نه امنیتی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شد

به هم ریختگی روانی جوانان دستور کار دشمن است

به هم ریختگی روانی جوانان در دستور کار دشمن قرار دارد

تشکیل کمیته دریافت مطالبات دانشگاه شیراز

مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک، آنفلوآنزا را تشدید می‌کند

مصرف خودسرانه دارو به درمان آنفلوآنزا کمک نمی‌کند

پژوهشگران و فناوران برتر استان فارس معرفی و تجلیل می‌شوند

برپایی 2 نمایشگاه به مناسبت هفته پژوهش در شیراز

نخستین جشنواره ملی استارتاپ‌های فرهنگی دانشجویان برگزار می‌شود

هشدار برای رتبه نخست نشست زمین در جهان

دانشگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای و پیام نور فارس تفاهمنامه همکاری امضاء می‌کنند

پنجمین جشنواره جهادگران علمی در دانشگاه صنعتی شیراز برگزار می‌شود

زیست بوم فناوری و نوآوری در دانشگاه صنعتی شیراز مستقر می‌شود

تفاهم نامه صندوق حمایت از پژوهشگران وفناوران ودانشگاه شیرازامضاشد

تغذیه و تاثیر آن بر سلامت روان/ هنگام اضطراب کافئین نخورید

شست و شوی دست‌ها بهترین راه پیشگیری از آنفلوانزا

کیست «کولویید» بطن سوم از سر بیمار 37 ساله در لامرد خارج شد

ایران جزو پاکترین کشورها از نظر ابتلا به هپاتیت سی است

روایتی از سوختن یک فرصت در ناآرامی‌های شیراز- فیلم

تکمیل دانشگاه مهدویت شیراز تا پایان سال آینده

مهلت پذیرش دانشجو بدون کنکور تا 10 آذر تمدید شد

بازسازی ساختمان آموزشی جهاددانشگاهی فارس نیازمند حمایت ملی و استانی است

خسارت 90 درصدی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی فارس

مبتکر جهرمی تست دو نفره آمادگی جسمانی طراحی کرد

خسارت قطع اینترنت قابل جبران نیست